«ftöoertentten. Verkoop Boomen. BUITENLAND. BURGERLIJKE STAND. MIDDELEN VAN VERVOER. STOOMBOOTDIENST ZUTH-BEVEXjAIMD. SPOORWEG GOES—ROOSENDAAL vice versa. VERTREK van AANKOMST te MARK TBER I G T E N. van van Hasselt als een smet op zijn karakter zal beschouwende loopbaan die hem in Indie geopend iszal ongetwijfeld daarvan de be wijzen opleveren, en tevens doenzienhoe on billijk het oordeel was van eenige jongelieden, die zonder zich af te vragen of alle hunne handelingen altijd boven alle bedenking wa ren om eene kinderachtige kleinigheid het geluk van hunnen kameraad hebben verwoest. Men leest in de Amsterdamsche Courant van 29 30 November 1868. De wetgeving op de registratietoegelicht en van aanteekeningen voorzien door J. fi, Vroom, ontvanger der registratie en domeinen te Lo- che'm," is de titel van een werk, waarvan de eerste aflevering het licht ziet bij den uit gever W. E. J. Tjeenk Willinck, te Zwolle. Op deze belastingwetgeving, ofschoon in Ne derland reeds meer dan 50 jaar ingevoerd, is, voor zoover wij wetennog geen behoorlijke kommentair in ons land uitgegeven, en toch bestond daaraan groote behoefte, aangezien de geschiedenis der wet, de regtspraak, de beslis singen van het bestuur en de leer der schrij vers in zoovele werken zijn verspreid, dat het reeds eene studie op zich zelve mag genoemd worden den weg daarin te vinden. De heer Vroom stelt zich door de uitgave vau het bo venaangehaalde werk voorlicht te verspreiden over dezen tak der belastingwetgeving. Men vindt daarin eerst het artikel der wet opge nomen in den oorspronkelijken tekst, met de officieele vertaling, daaronder volgen de latere wetten en besluiten tot wijziging of verduide lijking dier artikelen. Onder dien tekst wor den, in den vorm van aanteekeningen de be langrijkste beslissingen van het bestuur en van de regterlijke kollegiën medegedeeld. De korte, doch zaakrijke wijze van bewerking, de dui delijkheid der aanteekeningen, de nette uitvoe ring en de goedkoope prijs van het werk (circa 6) doen ons het aanbevelen aan de ambte naren der registratiede beoefenaren van het notarisambt, de leden der regterlijke magt,de secretarissen van gemeentebesturen, en aan allen die geroepen worden de bepalingen der regis- tratiewet te kennen." Woensdag avond ten 11 'h ure heeft te Rot terdam aan de Oost vest door vijf personen die zich in eene steeg verscholen hadden en plotseling te voorschijn kwamenweder een aanval op een agent van politie plaats gehad. De daders zijn evenwelnadat zij den agent op de straat hadden geworpen op diens rnoord- geroep op de vlugt gegaan. Een hunner scheen evenwel nadere kennis met den agent te willen maken en kwam op nieuw op hem af; doch eer hij den agent bereiken konhad 'deze een pistool op hem gelostwaardoor hij hoogst waarschijnlijk geraakt is. De aanrander is daar op ook op den loop gegaan. Onderzoek wordt ingesteld. De katholieke com missiën gaan voort met aan den paus rijke geschenken te zenden. In plaats echter van hem in geld het bedrag over te maken der ingezamelde giften, beslissen zij zeiven over de wijze van gebruik en meestal koopen zij er zeiven wapenen voor. Zoo zond voor geruimen tijd de belgische commissie 6000 Remington-geweren, die der Yendée eene vol ledige batterij met getrokken twaalf ponders terwijl zij tevens bijdroeg voor eene batterij berg-artillerie, eveneens met de paarden. De Parijsche commissie heeft het noodige materiaal geleverd voor eene militaire ambulance. Eenige dagen geleden nu moesten deze geschenken den paus worden aangeboden. Men bragt alles op het binnenplein van het Vatikaan, waar de manschappen der verschillende pauselijke korp sen waren vereenigd. Toen de paus verscheen werd hij begroet met de kretenleve de paus koning! De luitenant-kolonel Athanase de Cha- rette las het adres voor, waarin de kanonnen enz. aan het hoofd der katholieke kerk ten geschen ke werden aangeboden. Te Brussel had dezer dagen iets plaats dat algemeene belangstelling heeft opgewekt. Een jong meisje, Elizabet Sprimont, was tot 8 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens hoon. Kor ten tijd later verscheen Marie sprimont hare zuster, voor dezelfde regthank, beschuldigd van valschheid in openbare geschriften gepleegd in het register van het huis van verzekering te Brussel door zich aldaar voor hare zuster uit te geven. Elizabet Sprimontde veroordeelde, was de eenige steun van hare oude gebrekkige moeder van 64 jaar. Marie daarentegen had een lamme hand en kon niet werken. Om hare moeder voor ellende te bewaren, had zij het treffend besluit genomen om voor hare zuster de gevangenis op zich te nemen. Dura lex seq scripta. De regtbank was genoodzaakt de wet toe te passen en veroordeelde Marie Spri mont tot drie maanden gevangenisstraf. Het openbaar ministeriede toepassing der straf eischende heeft haar aanbevolen aan de ge nade des konings. De president betuigde zijn leedwezendat hij een veroordeelend von nis moest uitspreken. Het arme meisje had acht dagen gevangenisstraf en veertien dagen preventive gevangenis doorstaan. Een adres, ten haren behoeve door haar alvokaat opge steld, was onmiddellijk met handteekeningen overdekt. Er wordt eene inzameling ten hare behoeve gedaan; ook de Indépendance verklaart zich be reid giften te ontvangen. Volgens de Debatte hebben er met de Ozechen en Polen onderhandelingen plaats, ten doel hebbende eene verzoening met de rege ring tot stand te brengen. Het regeringsblad spreekt evenwel deze bewering tegen. Terwijl Pesaro steeds als de geboorteplaats van Rossini wordt genoemd, eiscbt de gemeen teraad van Lugo (provincie Ravenna) voor dat stadje die eer. Hij heeft eene commissie be noemd om zulks met bewijsstukken te staven en beslotende weduwe .van Rossini een jaar geld toetekennen, te Lugo een standbeeld voor hem opteiigten en het huis waarin hij ge boren zou zijn aantekoopen en in stand te houden. L)Crigteii. In den gevel van een huis aan de Dunne Bierkade te 's Hage, waar de beroemde schilder laulus Potter in. 1643 en 1652 gewoond heeft, is jl. zaturdag door eene vereeniging van beoefenaars en hoogschatters der kunst eene hardsteenen plaat als gedenksteen geplaatst. In de vereeniging Nut en Genoegen te Giessendam en Neder-Hardinxveld werd in de vorige week de spreekbeurt vervuld door mej. C. A Bogaardt hoofd-onderwijzeres aan de jongejufvrouwen-school al daar, die eene praktische rede uitsprak over „de op voeding der vrouw." Den 4- Dec. heeft Jan Zootjes, landman in den Schermeer, gemeente Oterleek, voor de zestigste maal de pacht betaald, voor de sedert 60 jaren bij hem in huur gebruikte boerderij. De groothertog van Baden is met zijne vrouw naar het zuiden van Frankrijk vertrokken om den last der regering te antgaan. Te Crefeld is het schoolgeld op 12 centen in de maand verminderd, nadat 1350 burgers de afschaffing hadden gevraagd Woens dag is von Bismarck zoo gezond als een viscb te Berlijn aangekomen. De onvoorzigtigheid om doove kolen, die niet geheel uitgedoofd zijn, in een slaapvertrek te laten staan, heeft te den Helder weder een offer geëischt. Een inwoner dier gemeente werd 's morgens dood op zijn bed gevonden. Zaturdag avond wer den met de laatste boot van Amsterdam te Harlin- gen drie gedetineerden aangebragt, om met den trein van zes uren naar Leeuwarden te vertrekken. Terwijl zij in de wachtkamer op het vertrek wachtende waren, wist een der drie te ontsnappen maar de hem ach tervolgende veldwachter trok zijn pistool en daardoor gelukte het hem den vlugteling tot staan en aan de plaats zijner bestemming te brengen. Sestcdineon. Op den 4 December 1868 is te Middelburg aan besteed: het onderhoud in 1869 en 1870 van het gebouw in gebruik bij het provinciaal geregtshof. Aangenomen door dhr. G. Jeras te Middelburgvoor 790, Idem van het gebouw der arrond. regtbank te Zie- rikzee. Aangenomen door dhr. J. hammers aldaar, voor 1400, van 28 November tot 5 December 1868. Gehuwd Geene. Geboren 1 Dec. Elisabeth Christinad. v. Hendrik Maas en Francina Johanna Burks. Overleden Geene. DECEMBER 1868. van ROTTERDAM, ure. van GOES. ure. Dingsd. 8 'smorg. 6,30. Woensd. 9'smorg. 4, Vrijdag 11 5,30. Maandag 14 6,30. Donderd. 10 Zaturdag 12 Dingsd. 15 7,30. 9,30. 4,30. GOES, GOES. le trein 1 6 u. 5 m. 2 trein. I 9 u. 30 m. I le trein j 2e trein. 110 u. 20m. 1 u. 20 m. 3e trein. 1 u. 40 m. 3e trein. 6 u. 15 m. I 4e trein. I 5 u. 56 m. 4e trein. 10 u. 5 m. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. FRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Maandag, 7 December 1868. Nedekl. Werk. Schuld 2'/2 Spanje2'/, Rusland, 5e serie 5 ld. 1860 4'/,. ld. a/1000, 1864, 5 ld. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2 ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algera.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 COUPONS. t i fa Sf> - m - O Oude Metalliek Nationale ld. üiv. in GRAANBERIGTEN. De gewone telegrammen betrekkelijk de graanprijzen hebben wij heden niet ontvangen* LIEFDADIGHEID. Het Israëlitisch armbestuur maakt bij deze dankbaar melding van het bij de ingezetenen alhier gecollec teerde ad f 67,80 op Vrijdag den 4 dezer, teil be hoeve hunner armen. Goes 7 December 1868. M. A. EMANUEL, president. J. BANNET, I N. A. EMANUEL, Ondertrouwd Goes, 3 Dec. 1868. H. O. MULLER en C. M E IJ L E R. Op Woensdag 16 December1868, des morgens 10 ure, te Goes, in het kofEjhuis de Prins van Oranjeten •séicsfesto. overstaan van den Notaris Risseeuw, 15 a. stuks OLMEN BOOMEN waaronder zeer vele extra zware, gave en regtstammige, staande aan en nabij de Hofstede van den WelEdelen Heer J. "W. de Jongh, aan het Lange Weegtje onder Hoedekenskerke. Te veilen in 4 partpen als 38 stuks op de weide, groot in omtrek 1,50 el tot 2,50 el. 36 op dezelve weide omtrek 1,35 tot 2,30 el. dijk voor de Hofstede, omtrek 20 el. vmtrek 1 el tot |ekomen bij

Goessche Courant | 1868 | | pagina 3