2 zoude zijn, maar acht het tegenover de offers door dat armbestuur vrijwillig op zich genomen niet zeer billijk nog meer te vorderen. Dhr. Verhagen daartoe uitgenoodigd verklaart geen bepaald voorstel te zullen doen, indien de overige leden van dezen raad het gevoelen van den vorigen spreker deelen. Mr. de Knohke van der Meiden zegt, dat het hem aangenaam zonde zijn, indien het burgerlijk armbestuur zich die last kon laten welgevallen, omdat daardoor de lasten voor de gemeente zouden verminderen; het is waar, dat door het burgerlijk armbestuur reeds veel ten behoeve der gemeente betaald wordt, maar noemt dit geene offers, omdat die administratie daarvoor fondsen heeft; offers bren gen noemt spreker als men zich moet bekrimpen in de daarstplliug van het hoog noodzakelijke en niet als men nog geld overlegt. De Voorzitter zegt dit onderwerp niet goed te begrijpen daal de raad de titularissen benoemd heeft, hunne instructien heeft vast gesteld en hunne jaarwedden geregeld zonder daarop eenig arm bestuur te hooren, en dat zoolang deze regeling bestaat men geen armbestuur kan verpligten eenig aandeel in de jaarwedden te beta len, daar de titularissen dan geen gemeente ambtenaren zouden zijn. DhrFransen van de Putte verklaart volkomen de zienswijze ian den Voorzitter te deelen en wijst er op, dat het armbestuur niet ka pitaliseert dan ten gevolge van verkoop van boomen en meerdere onvoorziene inkomsten en dat de finantieele toestand dier adminis tratie niet zoo gunstig is als men schijnt te vermoeden. Dhr. Verhagen zegt zich niet te kunnen vereenigen met het aan gevoerde door den Voorzitter, als zouden de armbesiuren niet kunnen uitgenoodigd worden tot bijdragen voor de jaarwedden der titularis sen, omdat zij door den raad worden benoemd, en wijst er op dat ook de gemeente apotheker door den raad benoemd wordt maar zijne jaarwedde door de armbesturen wordt betaald. De Voorzitter beantwoordt den vorigen spreker, dat de aanstel ling van een' gemeente apotheker en de gelieele inrigting der ge meente apotheek alleen ten doel had om de verschillende armen uit muntende geneesmiddelen te verschaffen tegen den minst kostbaar- sten prijs, hetwelk van goed gevolg geweest is en dus strekt tot ont lasting der armen administration, terwijl tevens armen elders onder stands-domicilie bezittende en voor welke ook geneesmiddelen uit de gemeente apotheek genoten worden op die wijze in de jaarwedde dragen, daar de prijs der recepten naar billijkheid verhoogd worden. Daarna is het voorstel van burg. en weth. tot vaststelling der be grooting, overeenkomstig bet advies der linantieele commissie, aan genomen met 8 stemmen. Dhr. Fransen van de Putte hield zich buiten stemming en mr. de Laat de Kanter had zieli voor eenige oogenblikken verwijderd. De Voorzitter herinnert, dat heeren gedep. staten de begrooting der schutterij voor 1869 ter wijziging hebben toegezonden, op grond, dat volgens de nieuwe formatie slechts 2 tamboers kunnen worden toegelaten en er nog een post voor een derden tamboer tevens bode ad,/ 30,was voorgesteld. Dat de schuttersraad daarop eene nieuwe begvooting heeft inge zonden en daarin thans voor twee tambours 104-,staat uitge trokken en alzoo 34,meer dan iu de primitieve begrooting voor de drie tamboers was begroot.

Goessche Courant | 1868 | | pagina 6