8 door middel van opcenten beschikbaar te krijgen genoodzaakt is, de ingezetenen met anderhalfmaal het vereiscbte bedrag te belasten. Zoo zou, naar het voorstel der begroeting om ƒ3410,33 voor de dienst van 1869 beschikbaar te hebben 5115,49 moeten geheven worden, of, naar het voorstel der commissie tot vinding van 1136,77s een bedrag van 1705,16. Het bezwaar zon gering zijn, indien aan een blijvende verhooging der belastingen moest worden gedacht, doch daar de commissie zich durft vleijen, dat het hier slechts geldt eene tijdelijke verhooging ter voorziening in de eischen van eene enkele dienst, is de aangeduide omstandigheid overwegend om haar aan eene verhooging van den hoofdelijken omslag de voorkeur te doen geven. Ten opziste van de onder hoofdstuk V, afd 1, art. 1 geraamde geldleening ad 7200,is opgemerkt, dat die bij niet aanneming van de vergrooting van het beursgebouw, tot ƒ4000,— zoude kun nen worden gebragt. De commissie heeft de eer behoudens de door haar voorgestelde wijzigingen tot goedkeuring der begrooting te adviseren. GOES den 11 November 1868. De vaste commissie voornoemd. De Voorzitter zegt een punt der finantieele commissie te willen beantwoorden en wel betrekkelijk de late toezending aan die com missie. Hij zegt dat de gemeente-drukker door hem herhaaldelijk is aangespoord om het drukken der memorie van toelichting te be spoedigen, maar dat burgm. en weth. tot voorkoming van meer dere vertraging zich voorstellen den drukker daarover te onder houden, en zoo dat niet baten kan, alsdan een voorstel daarop betrekkelijk aan den raad te doen. Alsnu brengt de Voorzitter in behandeling de algemeene strek king der begrootiug. WorcLt vervolgd.) Drukkerij van F. Klee'uwens Zoon, uitgevers der Goessche Courant.

Goessche Courant | 1868 | | pagina 12