18(58. N<>. 43. DIlNGSDAG 9 JtlNIJ. 558te Jaargang. OPENBARE VERGADERING GEMEENTE-RAAD te GOES, WATERLOO. BINNENLANDS CHE BERICTEN. <r *-*— "fiSSa- GOESNCUE CO! 11U. De uitgave deaer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen- Pr(js per kwartaal 1,Ï5, fr. p. p. ƒ1,110. Gewone advertentie» worden a 16 et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberlgten van 1-6 regels ƒ1,10 behalve het zegelregt. Be inzending ra" adeerlenitfu kan geschieden lot róór drie nren de» namiddag» op den dag der uitgave. van den ten kaadhuize aldaar, OP WOENSDAG DEN 10 JU NU 1868 des namiddags ten 7 ure. Punten van Behandeling 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Rapport van burgemeester en wethouders nopens de verbetering van de openbare school van de le klasse. 3. Rapport en voorstel van de financiële commissie betrekkelijk de rekening over 1867, van de ver- eeniging van werklieden. 4. Nieuwe concept verordening op het houden van veemarkten. 5. Voortzetting der behandeling van de voorgestelde wijzigingen in het brandreglement. 6. Rapport en voorstel der commissie tot onderzoek van het plan tot uitbreiding van de stad. 7. Rapport van den onbewoonbaren staat van eenige woonhuizen. 8. Verzoek om verhooging van jaarwedde, door den commissaris van policie. 9. Verzoek als boven door de grafdelvers. 10. Idem van den hoofdonderwijzer aan de weezen en armenschoolom eervol ontslag. 11. Idem om toelage voor het schoonhouden enz. der hoogere burgerschool. 12. Vermindering der kosten voor schoo'ibehoeften aan die school. 13. Voorstel tot het benoemen vaneenen derden leer- aar aan de burger-avondschool, en tot wijziging der verordeningen voor de hoogere burgerschool. 14. Bezwaar van eenige ingezetenen tegen het bezigen tot lijkenhuisjes van de daarvoor bestemde ge bouwtjes. 15. Wijziging der instructien voor den bouwmeester der gemeente en den opzigter der gemeentewerken. 16. Voorstel omtrent te doene verslagen van de raads vergaderingen. Bels-endxr aiding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, verwittigen elk der daarbij belanghebbenden lo. dat de alphabetisehe naamlijsten van alle de per sonen die aan de loting van dit jaar voor de schutterij dezer gemeente moeten deelnemen, ter inzage van een iegelijk zullen liggen op het raad huis van Maandag den 8 tot Maandag d<-n 15 dezer looprnde maandvan des voormiddags negen tot des namiddags twee ure, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen die op dezelve zouden 'oehooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden wegaelaten, zulks bij de met het opzigt over de loting belaste' commissie ter kennis te brengen. 2o. dat de tijd tot de loting over den loopende jare is bepaald op Woensdag den 24 dezer Maand des voormiddags ten 11 ure, en dezelve zal plaats heb.ben ten raadhuize alhier. Gedaan te Goes, den 6 Junij 1868. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. Be te.endmate.ing, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES doen, naar aanleiding van art. 17 van het Brand reglement in deze gemeente, te weten Dat het in den avond van Woensdag den 17 dezer, bij gelegenheid van den jaardag der KONINGIN, geoorloofd is Voetzoekers, Vuurpijlen en andere Vuur werken aftesteken, doch uitsluitend op de Grootemarkt, de Vlasmarkt, de Beestenmarkt en de Groote Kaai; en dat het verboden blijft dit elders te doen, zoo mede het schieten met KannonnetjesSnaphanenPis tolen, Donderbussen en ander Geweer, op straffe bij voormeld reglement bedreigd. Gedaan te Goes, den 6 Junij 1868. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN De Secretaris II. 0. PILAAR. Beliendnj als lng BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren hiermede de ingezetenen dezer gemeente, aan het bepaalde bij Zijner Majesteits besluit van den 1 Augustus 1831, no. 72: dat de Dankdag of Godsdienstige Viering der Overwinning te Waterloo, altijd op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar plaats zal hebben. En daar die heugelijke dag dit jaar invalt op den 21 der loopende maand, waarop over drie en vijftig jaren de zege op de velden van Waterloo is bevoch ten, worden de ingezetenen uitgenoodigd, om dien gedenkdag plegtig te vieren, en de belangen van het Rijk en van het Koninklijk Huis aan de goedheid des Allerboogsten optedragen. En opdat deze algemeen bekend zij zal dezelve worden afgekondigd en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan te Goes, den 6 Junij 1868. Burgemeester er. wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. P 1L A A R. COLLJiiiCTE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen ter kennis der ingezetenen, dat op Woensdag den 17 Junij 1868, aan de woonhuizen zal gehouden worden eene Collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van de gewapende dienst in de Nederlanden. Met het oog op het weldadig doel van dit fonds, en ten einde het bestuur daarvan in staat te stelleD, de uitgaven te bestrijden, vooral om onder het getal gegratifieeerden nog optenemen de oude en gebrek kige krijgslieden, die voor 's lands onafhankelijkheid hebben gestreden, en tot dusverre niet hebben kun nen worden opgenomen worden de ingezetenen drin gend tot ruime bijdragen uitgenoodigd. Gedaan te Goes, den 6 Junij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, Burgemeester. H. C. PILAARSecretaris. Z. M. de koning heeft benoemd tot minister van finantien het levende beeld van den windmolen tot minister van biunenlandsche zaken een homo novus, volbloed radikaal; tot minister van koloniën een veelschrijvend compilatordie eigen denkbeeld en de eerste in dezen toestand noodige kennis mist; tot minister van marineeen bekwaam onder wijzerte laag in rangom aan vlagofficieren boven hem bevelen te geven; tot minister van oorlog, een grijsaard met uitgeputte levenskrachten tot minister van justitie, een raadsheerdie alleen uit noodlottige eerzucht de portefeuille aan neemt en omtrent wien men vraagtwie is hij Indien men ergens las, dat zoo iets in een ander land gebeurd was, dan zou zeker de eerste gedachte zijndat een koningdie zulke raads lieden koos, krankzinnig was. Volgens bet Dagblad van 's Gravenhage heeft de koning der Nederlanden zulke ministers be noemd. Wij hebben de eigen woorden van dat blad overgenomen, uit het overzigtdat over de personendie het nieuwe ministerie uitmaken t Vrijdag 11. gegeven werd. Men gelieve daarbij in het oog te houden r dat gedurende eenige maanden dat blad, toen ministerieel orgaanherhaaldelijk gezegd heeft,, dat elk afkeurend oordeel over de ministers door den koning gekozen, een inbreuk is op de regten der kroonop de vrijheid des konings in zijne keuze. Men vergete niet, dat genoemd blad zeker het orgaan is en blijft van hendie 's konings naam in alles mengen en zelfs niet dulden, dat er eenige aanmerking gemaakt worde op de han delingen van 's konings raadsliedenvan de mi nisters waaraan de vorst zijn vertrouwen schenkt. Hoe Oranje en het Koningschap gediend wor den, door die trouwe vriendendie 's vorsten vrijwilige daad op zulke wijze bespottelijk ma ken, om niet anders te zeggen! Gestelddat alles wat het Dagblad zegt waarheid iszoo als het ons wil doen gelooven; Gestelddat de portretten daarin gegeven naar het leven geteekend zijn; Gesteld, dat het Dagblad gelijk had, toen het beweerde dat men niets van de heeren HeemskerkSchimmelpenninck en hunne collega's zeggen rnogt, omdat de koning ze gekozen had Gezien het artikel het nieuw ministerie, i de personen, in no. 132 van dat blad; Wordt gevraagd: wat men te denken heeft van het fi-devant ministerieel blad, of wij schrij ven het slechts aarzelend neder wat men, vol gens dat blad, te denken heeft van den koning? GOES, 8 Junij 1868. Men leest in het Handelsblad: Het Dagblad durft schrijven: De omwente lingspartij is aan het roer, de Amsterdamsclie zegt: Wij zien de toekomst donker in. Hoe oordeelt de natie? Zoolang het afgetreden ministerie aan het bewind waswaren de prijzen der nederland- sche staatspapieren voortdurend zeer laag. Naau- welijks verneemt men de tijding van het op treden der tegenwoordige ministersof het vertrouwen herleeft en binnen twee dagen rij-

Goessche Courant | 1868 | | pagina 1