BUITENLAND. STATISTIEKS OPGAVEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERIGTEN. iflöoertentier^ in 1866-J. ADAM. OPENBARE VERPACHTING. kwaden droes of aan andere ziekten gestorven paarden wordt gebruiktom er worst van te maken. Zoo bestaat er in het naburige Zwolle meer dan ééne paardenslagterijalwaar wekelijks 3 a 4 oude zieke paarden afgemaakt en in consumtie gebragt worden. De prijs er van is voor den armen man uitlokkend genoeg: slechts één stuiver de 5 onsen dan nog wel gezouten ookmaar hij vergeetdat hij zich daardoor gevaarlijke ziekten op den hals haalt. De drooge nagelhouten dier kwaadsappige paarden zijn echter voor hem te duur, want deze vinden hun weg naar de hollandsche provinciën voor 25 a 30 cents per 5 ons Een correspondent van het javasche blad de Locomotief gewaagt van de verschijning van slangen met menschenhoofden in de dessa Nga- roen bij 'tland Manang in een kleinen vijver. Duizenden menschen trekken naar de plaats om de dieren te zien. Men moet erkennen dat de gelijkenis op een Javaan niet te erg gezocht is, schrijft men. De inlanders zijn vol vertellingen over deze verschijning. In ge noemden vijver vertoonen zich, volgens hen, 7 slangendie allen op menschen gelijken en zondelingen zijn van de groote oeler blorong. De orkaandie vrijdag 11. te Edinburg woedde, had buitengewone uitwerkselen. Ten gevolge der ongekende hevigheid werden man nen vrouwen en kinderen in de straten te gen den grond geslagen of door vallende voor werpen bezeerd. Een man werd met zulk een kracht tegen de spaken van een ijzeren hek ge worpen, dat dit zijne kin doorboorde. Groote uithangborden van winkels, alsklokkenlaar zen hoeden enz. voorstellendewerden door de lucht geslingerd. Het ijs in de meren ver brokkelde en de gebouwen, die het kasteel be lenden verloren hunne daken. Een der vier personendie ten gevolge van het verbrijzelen der verdieping van een huiswaarvan de schoor steen vielom het leven kwamwerd gevon den in een houding van iemand die schreef, een bewijs hoe plotseling de dood moet ge weest zijn. Een man werd op bijzondere wijze behouden, doordien er te gelijk met zijnen val tot in de benedenste verdieping van het huis ook een schrijflessenaar vieldie zoo danig nederkwamdat de man daardoor te gen het vallende puin beschermd bleef. De maatregel, door den keizer van Frankrijk bij het heersehen der strenge koude bevolen, de teruggave nl. ten zijnen koste vanin de bank van leening gebragte bedden, dekens, kleêren, enz., is in sommige wijken zeer goed opgenomen, terwijl in anderen, en met name in de wijken St. Jacques en het Observatorium de arbeiders verklaarden, dat zij zich door zulke politieke reclame" niet lieten vangen, dat zij wel de geloste stukken zouden aannemen, maar zich voorbehielden »de onafhankelijkheid des har ten" te blijven toepassen. Gom engöe loeristen. Een afgrijsselijk ongeluk had te Doetinchem plaats, op den waterkoornmolen van C.in het Ampt-Doetin- chem. De neef van den molenaar, bezig zijnde met het uitstorten van een zak rogge in de kaar, raakte met zijn kleed beklemd tusschen het kamrad en hij tusschen de raderen, waardoor naauwelijks een speld kan. De ongelukkige werd er met geweld doorgehaald en letterlijk verbrijzeld en verpletterd, zoodat zijn ligchaam er aan den anderen kant levenloos uitkwam; het molen- werk was uiteengerukt. Daar alles het werk van eenige seconden was, is het lijden van den ongelukkige kort geweest. De heer B. uit Wouw, in de vorige week zich^ met de stembus dier gemeente op de emplace ment van den spoorweg te Rozendaal bevindendeten einde naar Breda te vertrekken, bad het ongeluk, door de duisternis misleid, van.de brug in het water te vallen. Gelukkig heeft hij zich weten te redden, en ook de stembus is opgevischt. Levert het En- gelsche volksleven staaljes van de zonderlingste wed dingschappen op, het Amerikaansche niet minder, en daarbij valt nog deze bijzonderheid op te merken, dat de Duitscher, ofschoon niet, zoo als de Engelsehen en Amerikanen, wedders van nature, thans in de nieuwe wereld even sterk aan dat euvel beginnen mank te gaan. Zoo meldt een der dagbladen dat een Duits cher, de heer Wendel, sigarenfabrikant te New-York, aldaar ten gevolge van een verloren weddingschap ver scheidene straten moest vegen een tafereei dat dui zenden toeschouwers lokte en een ware publieke ver makelijkheid was. Een der hoofdmannen van de Duit- sehe dagbladpers te New-York„en een voornaam hande- laarin wijnen gingen een weddingschap aan bij de laatste verkiezing van een mayor. De wijnkooper hield staande, dat de kandidaat Hoffmann niet meer dan 10,000 stemmen op zich vereenigen zou de journalist wedde daarentegen dat hij een veel grooter getal zou be halen. Laatstgemelde won, en nu moest de wijnkooper als verliezer den triomferenden dagbladschrijver in een schuifkar een geheele wijk rondrijden. De man van de pen zat trotsch als een Spanjaard op de kar, zijn dagblad te lezen, terwijl de wijnkooper in het zweet zijns aanschijns uit alle magt de kar voortduwde, en alle mogelijke kuilen en gaten in de straat opzocht om de ribben van zijnen passagier het genoegen van zulk een pleizierridje te doen gevoelen. Maar de winner der weddingschap hielp moedig, ofschoon half gele- debraakt ten einde toe vol en verloor geen oogenblik zijne deftigheid en kalmte. - Eerstdaags zal voor de civiele Parijsche regtbank behandeld worden de zaak van een Russische graviudie aan een melkboerin 483 fr. 75 c. schuldig is voor geleverde melk in ééne maanden dit bedrag niet wil voldoen. De eischeres beweert, dat de gravin gewoon is eiken dag een melkbad te nemen, en dus de vordering niet te hoog geacht kon worden. De Leeds Mwrcury deelde dezer dagen mede, dat eene jonge dame, die ruim een milioen bezatzich uit de omstreken van Leeds naar de hoofdstad begeven had, om daar in een derigrootste winkels onbekend werkzaam te zijn, en op iemand te wachten, die haar, niet om haar geld, maar om haar persoon zelve tot echtgenoot wilde nemen. Naau welijks was dit nieuws bekend, of de winkels der hoofdstad werden bestormd door trouwlustige spekulan- tenen binnen eenige dagen waren er een aantal jonge dames van achter de toonbank verdwenen, en in het huwelijk getreden. Of zich onder deze dames echter de bezitster van het millioen bevondhiervan maakt genoemd blad geen melding. Bloemen en ridderorden hebben dit met elkander gemeen, dat men zich meestentijds bukken moet om ze magtig te worden. Laatst werd er in zekeren schouwburg geapplaudisseerd en verscheen iemand ten tooneele die niet bedoeld was, hetgeen een der toeschouwers deed zeggen „Die komt alsof hij geroepen was." bevolking der onderstaande gemeenten in Z.- en N.-Beveland op 31 december 1867. Gemeente 's (iK WËiVI'OlhUEK. Geboren, m. vr. totaal. 2-2 16 38 Overleden, m. vr. totaal. 13 6 19 Huwelijken. 10 Ir» de gemeente ingekomen, m. vr. totaaf. 40 33 73 Uit de gemeente vertrokken, m. vr. totaal 40 45 85 Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 367 424 791 Verdeeling naar de gezindheden: 455 Ned. Herv. 59 Christ. Afr-es. 99 R. Ifathol. en 178 tot geen der genoemde gezindheden behoorende. Gemeente ÏSISSK. Geboren. Overleden. Huwelijken. In de gemeente m. vr. totaal, m. vr. totaal. ingekomen. 12 14 26. 11 10 21 4 m vr. totaal 28 37 65. Verdeeling naar de gezindheden: 516 Ned. Herv.25 Chr. Afges., 79 R. Cath. Gemeente OVEKAXD. Uit de gemeente vertrokken, m. vr. totaal. 27 38 65. Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 317 303 620. Geboren ra. vr. totaal. 12 15 27. Overleden, m. vr. totaal. 11 9 20. Huwelijken. 6 In de gemeente ingekomen, m. vr. totaal. 31 41 72. Verdeeling naar de gezindheden233 Ned. Herv. 6 Christ Gemeente HXrELLE. Uit de gemeente vertrokken, m. vr. totaal 27 36 63 Afges. 638 R. Kathol. Bevolk, op 31 Dec. vr. totaal 438 877. m. 439 Geboren, m. vr. totaal. 48 50 98. Overleden, ra. vr. totaal. 21 32 53 Huwelijken. 19 In de gemeente ingekomen, m. vr. totaal 19 23 42. Uit de gemeente vertrokken, m. vr, totaal. 37 50 87. Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 808 758 1566. Van 25 Januarij tot 1 February 1868. Gehuwd Geene. Geboren den 27, Teuna Pieternellad. v. Bas- tiaan Quist en Jasperina Pieternella Meijler. den 29, Marinus, z. v. Daniel Rouw en Elisabeth de Dreu. den 30Josiasz. v. Janus Osse- waarde en Willemina Potappel. den 1 Febr. Gerardus Christiaan, z. v. Cornelis van Fraassen en Anna Maria Bonze, den 1, Jacobusz. v. Pieter Rejack en Cornelia de Bad. Overleden, den 27, Maria Reijndersoud 61 j. wed van Jan Barbier, den 27 Machieloud 1 m. z. v. Salomon Snijder en Sara Kunstenaar, den 30, Katliarina Carlier37 j. geh. met Jo hannes Laurus Kouwenberg PER TELEGRAAF. A msterdamsche Beurs. PRUS-COURANT DER EFFECTEN. Maandag, 3 Februarij 1868. Xederl. Werk. Schuld 2'/2 1 54T/is. Spanje2% j 36. Rusland, 5e serie 5 57%. ld. I860 4'/- 76Vs. ld. a 1000, 1864, 5 84Vi». Id. Spoorw. 5 u f 182%. Oostenrijk, Metall. 2'/, j 23v8. Id. Amst. (oude) 5 66Vs. ld. Nationale 5 52V2. ld. Amst. 1864 5 57'%». Turkije, Algem.scbuld 5 31"2, N.-Amerika, 1882 6 75%. 24,02'. 28.35. 11.80. COUPONS. Oude Metalliek Nationale ld Div. in GRAANBERIGTEN ROTTERDAM3 Februarij 1868. GRANEN onveranderd. Zeeuwsehe Voer HAVER f 9,50 a 10,—. MEEKRAP. Aanbiedingen tot vorige prijzen klein. Meestal te hooge vorderingen, waardoor de handel niet levendig was. De hevige stormen hebben invloed op de telegraaf lijn. Ons berigt 12 n. 50 in. uit Botterdam gezon den, ontvingen wij eerst ten 3 u. 15 in., te laat om per post aan de abonné's te verzenden. Voor het oostelijk gedeelte en Tholen doen w)j dit met de uachtpost. Verdeeling naar de gezindheden: 1398 Nederd. Herv. 145 Christ. Afges. en 23 R. Kathol. De ondergeteekende zegt bij dezen hartelijk dank aan zijne medeburgers voor het namens hen door de Heeren B- van der Bilt Ha Xlotthcmr. XI. J. de "Witt Hamer en J. Bt. KnlcebeeKeaan hem uitgereikt aandenken, bestaande in een GOUD ANKER HORLOGIE met dito KET TING, voor belooning van bewezene diensten tijdens de cholera-epidemie in onze gemeente Dr. FOKKER berigt, dat hij voor veertien dagen uit de stad is en dat zijne collega's zich allen bereid verklaard hebben gedurende zijne afwezigheid hem bij zijne patiënten te vervangen. Op Dingsdag t8 Februarij 186S, des namiddags 2 ure, te Goes, in het IjkAiAA koffijhuis de Prins van Oranjevan 2 perceelen BOUWLAND, als: 4045 ellen in Kloeiinge en 20100 ellen in Ovezand aankomende het Burgerlijk Armbestuur te Goes, afdeeling Weeshuis. Breeder bij uitgezette billetten omschreven. Informatien te bekomen bij den Notaris RISSEEUW.

Goessche Courant | 1868 | | pagina 3