ligen souverein'en weldoener aan zijne handen kleeft ën dat hij oorzaak is dat zoo reel bloed vergoten ris. Zijn beschuldiging staaft de prins op zeer uitvoerige en overtuigende wijze; hij we- derlegt tevens al de gronden door Lopez tot zijne verontschuldiging aangevoerd. In Hanover wordt geld ingezameld tot het geven van een geschenk aan den gewezen ko ning bij-zijne aanstaande zilveren bruiloft. De opper-president, graaf Stolbergheeft daartoe verlof gegeven op voorwaardedat daarbij alle po litieke demonstratien zullen achterwege blijven. Men schrijft uit Berlijn: Het berigtdat de prins van Oranje eerlang met de oudste dochter van koning George van Hanover ver loofd zal wordenwordt thans verzekerd juist te zijn. Op de Deensche eilanden St. Thomas en St.: Jajvis reeds eene koninklijke proclamatie afgekondigd, waarbij aan de bevolking wordt te kennen gegeven, dat de eilanden aan de Vereenigde Staten zijn afgestaan. De koning zegt in die proclamatie de bevolking dank voor hare trouw en genegenheid en verzekert haar, dat in het tractaat van afstand alle waarbor gen genomen zijn voor de bescherming harer godsdienst, vrijheid en de regten der individu's. Via Havanna is reeds het berigt ontvangen, dat de bevolking van St. Thomas de veree- niging met Noord-Amerika heeft goedgekeurd. In de zitting van de commissie uit het heerenhuis te Weeuen heeft de aartsbisschop kardinaal von Rauscher in een lange rede de door het lagerhuis aangenomen wetsontwerpen, betreffende het burgerlijk huwelijk en de schei ding tusschen de kerkelijke en onkerkelijke scholen bestreden. De heer Lichten/els heeft de beginselen van het wetsontwerp verdedigd. De minister Hije verklaardedat de toekom stige minister van eeredienst de inzigten der regering zou blootleggen.. Gromengcio toerigten. Onlangs bevatte de Magdebarger Zeitung de vol gende originele advertentie Een zilvergrosscheu be looning." „Voor veertien dagen is mij een vette zeug outloopeu; bijzondere kenteekenen: vele rimpels op den neus en snoet. De eerlijke vinder krijgt bovenge melde belooning. Karl Bolmdorff, meester visscher." NB. „Waarschuwing." Hiermede waarschuw ik een iegeulijk, mijne beeldschoone vrouw Minagehort n Schenk, op mijn naam iets te borgen, daar ik het niet zal betalen. Aarl Bolmdorff meester visscher." Te Oss (Noord Brabant) zal eerlang een nog al zonderling huwelijk worden voltrokken. Een man van 85 gaat met-een wijfje van 78 in 't huwelijks bootje stappen Wat er nog al aardig bijkomt, is, dat de man, zoowel als de vrouw, beiden reeds twee malen gehuwd zijn geweest, doch dat ze altijd een oogje op elkander hebben gehad. Oude liefde roest niet! Een landbouwer te Zwolle heeft aan een paarden liefhebber te Londen een span zware ruinpaarden afgeleverd, voor den kapitalen prijs van 2859, Eene goede vrouw moet gelijken en niet gelijken op drie zaken. Zij moet gelijken op een slak die altijd op haar huis past, maar zij moet zich niet, even als de slakal wat zij bezit op den rug hangen. Zij moet gelijk zijn aan de echo die alleen dan spreekt wanneer men haar ondervraagt, maar rij moet niet zjjn als de echo waar deze zich steeds het laatste woord neemt. Zij moet in alles even precies en naauw- gezet wezen als het uurwerk op den grooten toren, maar niet als dat uurwerk ieder uur van den dag met luid misbaar de aandacht tot zich trekken. Zóó redeneerde een wijsgeer der oudheid, die van de eman cipatie der vrouw geen voorgevoel had. Waartoe dienen de krankzinnige gestichten? Montesquieu ant woordt: Men sluit daarin eenige gekken op met het doel om te doen gelooven, dat wie er niet in opge sloten werden verstandige lieden zijn." Laatst schreef iemand als een zijner reisindrukken nit En geland: „London is eene stad vol mist en kolendamp; na verloop van acht dagen ziet een overhemd er uit zoo zwart als roet." Jl. Maandag in den laten avond had te Groningen in de politiewacht het vol gende verschrikkelijke voorval plaats. Twee personen aten aldaar in arrest, toen eensklaps de aanwezige i.genten werden verschrikt door het roepen van moord. Onderzoek doende, ontdekten zij, dat een der arres tanten, W.'tl., eene wonde in de regterzijde had, welke stérk bloedde, en deze hem met een dolk was toegebragt door zijnen medearrestant M. B., beide personen aldaar woonachtig. Na geneeskundige hulp ingeroepen te hebben, heeft men den verwonde naar het hospitaal overgebragt, waar hij in deu daaropvofgen- den nacht is overleden. Tegen den dader is regts-ingang met bevel tot voorloopige inhechtenisneming verleend. De verslagene was gehuwd en vader van 3 kinderen. In het hotel Zum Goldenen Kreuz te Weenen heeft een aldaar sedert eenige dagen verblijf houdende te- legraaf-beambte nit Praag, Nicolaas Zebren, zijne vrouw en een kind van 2 jaar doodgeschotentwee kinde ren een van 8 jaren en een van 4 maanden zwaar gewond en daarna zicb zeiven door twee schoten met een revolver van het leven beroofd. Als oorzaak van deze vreeselijke daad noemt men finantieele ongele genheden. Zehrer was 40 en zijne vrouw 30 jaren oud. Bene voorspoedige reis Een jong mensch besloot op zekeren dag ran Arasterdam naar Arnhem te reizen. Hij had een plaatsbriefje genomen, zocht een zeer gemakkelijk hoekje uil eu verliet de waggon n g even om naar zijn bagaadje te zien, die in de goe derenwagen moest zijn. De kondukteur antwoordde op zijne vraag: of hij een koffer gemerkt H. K. had ontvangen, dat deze zich .nog aan het goederen kan toor bevond. De reiziger snelt er heen, doch door bet aldaar heerscheud gewoel en de drukte gelukte het hem in het e-irst uiet om toegelaten te worden. Eindelijk verneemt hij, dat zijn koffer behoorlijk op geladen is; zich hierop weder naar den trein begevende, ziet hij tot zijne niet geringe ontsteltenis, dat deze reeds is vertrokken. Bij den middag-trein is hij weder aan hel station; in de gedachte dat hij op het biljet van des morgeus zijne reis aanvaarden kan, wil hijde wachtkamer binnen; men zegt. hem dat zijn biljet niet meer geldig is en hij zich aan het bureau van een ander moet voorzien. De wanhopige passagier ver langt dat men zijn biljet verwissele; er ontstaat een hevige woordenstrijd die alleen besloten wordt met het koopen van een nieuw plaatsbriefje. De wanhoop van den jongeling gaat over in vermetelheid; trotsch zegt hij tegen den knecht van de wachtkamer: Ik zal met het oude mijn sigaar aansteken!" gezegd, ge daan. Verbazend dampende en in drift de blaauwe wolkjes nastarende, stapt hij het plein voor het sta tion heen en weder de bei luid ten tweeden male; onze reiziger snelt naar binnen en neemt óp nieuw plaats in eene der wagons Nabij de eerste halt ver toont zich de kondueteur in den wagen om de plaats- brieijes te zien; naauw heeft bij een blik op dat van den jongeling geworpen of hij doet hem opmerken, dat zijn biljet wél geldig was voor den trein die des morgens vertrokken is, maar niet voor dezen. De eigenaar van den koffer met II. K geraakt geheel in vertwijfeling in zijnen overmoed heeft hij het regte plaatsbriefje gebruikt tot het aanstoken zijner Pana- tellaen het vervallene behouden; op nieuw moet hij zich van een biljet voorzien en aldus wordt de lamp- spoedige reis volbragt. In Arnhem aangekomen, is zijn eerste werk naar den verloren koffer te onder zoeken; hier verneemt hij, dat men hem reeds des morgens naar Amsterdam terug gezonden beeft, aan gezien de eigenaar aldaar was achtergebleven. De geheele spoorweg-expeditie en alle dito inrigtingen vervloekende, gaat hij met den laatsten trein weder uit Arnhem naar Amsterdamom in het bezit van zijn zwervend eigendom te geraken, doch dit is reeds naar Arnhem opgezonden inet het berigt dat de eigenaar zich nu werkelijk daar bevond. Op deze wijze zou de jongeling ongetwijfeld nog op dit oogenblik zijn koffer nareizenware het nietdat hijaan den raad van anderen 'gehoord gevendebedaard te Amsterdam de terugkomst van zijn passagiersgoed had afgewacht. De Toledo "Blade" berigt van een man in de eerste ward in die stadwiens vrouw des morgens ten 9 ure stierf; ten 3 ure des namid dags werd zij begraven en des avonds ten 6 ure was hij weder getrouwd. Een brievendrager, met name Leonidas Moses, werd onlangs nabij Fort Washita vermoord en zijn lijk negen dagen nader hand gevonden In die negen dagen verliet de trou we muilezelhet lijk van zijn meester nietdan om water te krijgen, waarvoor hij anderhalve mijl gaan moest en daarna weder terug kwamom op het lijk te passen. Te Milwaukee stierf onlangs de vrouw van een Duitscher. Zij werd des Zondags namiddags ten 1 ure begraven ten 6 üre des avonds trouwde de weduwnaar en den volgenden dag was de bruid eene moeder In de drukkerij van de Times te Londen is thans eene machine in werking, die 20,060 exenplaren in een uur afdrukt De couranten worden gediukt op papier zonder einde, en worden eerst afgesneden na gedrukt te zijn. De geheele be werking van drukken geschiedt binnen in de machine en de toeschonwer ontwaart daarvan weinig of niets. IBostodin^on. Op 8 Januarij 1867 te Middelburg de aanleg eener telegraaflijn met één draad tusschen Hulst en Oost burg met het onderhoud daarvan tot 31 December 1868in twee perceelen. Wij vernemen, dat hét onlangs van wege de staats» spoorwegen aanbestede werk van de suaticsluis ten westen van Vlissingen, niet aan den laatsten inschrij ver is vergund, daar deze zich in zijne berekeniugen aanzienlijk moet vergist hebben. Ook aan den daarop volgenden inschrijver zal, boewei die aanmerkelijk hooger heeft ingeschreven, het werk niet gegund wordenen evenmin zal eene herbesteding plaats hebben. De minister schijnt het voornemen te hebben, de werken in kleine perceelen aantebestedenom daar door een meer ernstige en onbeperkte concurentie mogelijk te maken daar het blijkt, op de groote perceelen overdreven hooge inschrijvingen inkomen. Midd. Ct. 265ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daarboven. le klasse. Ie lijst. No. 1362 20,000. No. 5379 ƒ5000. No. 15524,/ 1500. No. 8903 en 14651, ieder 1000. 2e iijst. No. 10284 2000. No. 19407 1500. No. 8373, 13320 en 19382, ieder f 1000. MARKTBERIGTEN. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Vrijdag27 December 1867. Nederl. Werk. Schuld 2'/, 52'/,. Spanje, 2'/i ii 34J/e. Rusland, 5e serie 5 u 56''/,,. ld. 1860 4 V, 74V.; ld. a 1000, 1864, 5 tf ld. Spoorw, 5 184'/,. Oostenrijk, Metall. 2'/j 22'/.. Id. Amst. (oude) 5 64'V,.. ld. Nationale 5 50y,«. ld. Amst. 1864 5 56 V». Turkije, Algem.schuld 5 H 30»/, N.-Amerika, 1882 6 tl 76v„. COUPONS. Oude Metalliekƒ23,60. Nationale ld28.30. Div. in 11.82». GRAANBERIGTEN. GOES, 24 December 1867. TARWE 12,25 i 13,—. W. ROGGE f 10, 1 10,60. W. GERST 6,75. a f 7,—. Z. GERST 6,25 6,60. HAVER f 8,75, A 5.—, GROENE ERWTEN ƒ9,40 Sl 10,—BRUINEBOONEN 10 l f 12,50. PAARDENBOONEN 7,75 8,25. MEEKRAP BOTER 1,16 ïi 1,20. het Ned. ffi E1JERS 2,80 tl 3,—. de 100 stuks- BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zetting. Tarwe brool19 ct.lMasteluin brood 17 ct Tarwe Krop brood 18 |Rogge brood 16 Intefciadlslxeld. DIAKENEN bij de HERVORMDE GEMEENTE te GOESmaken dankbare melding van eene extra gift van 10,waarvan bereids eene uitdeeling van BROOD en TURF heeft plaats gehad alsmede dat heden aan hun een gelijke gift van 10,tot hetzelfde einde is ter hand gesteld. Goes, 26 December 1867. Namens Diakenen voornoemd C. DE FOUW, Zoors. VAN DEN BUSSCHE, Sec. DIAKENEN bij de HERVORMDE GEMEENTE te GOES, geven bij deze kennis, dat de buitengewone of Slee-Collecte heeft opgebragt f 88-1,55. Zij bren gen hiervoor den gevers hunnen opregten dank en blijven hunne armen aan de ingezetenen dringend aanbevelen. Goes, 27 December 1867. Namens Diakenen C. DE FOUW, Voorz. VAN DEN BUSSCHE, Sec. flftpettentien. Heden overleed tot bittere droefheid van mijmijne kinderen behuwd-kinderen en haren innig geliefden broeder, mijne dierbare echtgenoote M. P. MINNAARD, in den ouder dom van ruim 45 jaren. Borssele, 23 December 1867. L. ROTTIER Dijkgraaf.

Goessche Courant | 1867 | | pagina 3