HOLLOWAY ZALF. BURGERLIJKEN STAND. STOOMJAGT: f MARKTBCRrCtEN. loof -verdient en houden het eer voor eene Poólsehe omwerking van de eene of andere driftige daad des keizers. Den lsten September zijn door den scboor- steeu dieven binnengedrongen in het postkan toor te.Weenen, in de kamer, waar de aangetee- kende brieven lagendie den volgenden morgen zouden worden uitgereikt. De dieven hebben die allen medegenomen. Men zegt, dat er eenige honderdduizende guldens gestolen zijn. GaribaldiVictor Hugo en Louis Blanc zijn den 4den te Genéve aangekomen. De Libertê deelt eenen brief uit Madrid medevolgens welken men te Madrid zeer onge rust was over hetgeen te Saragossa voorviel. Het geheele garnizoen van Madrid had de stad verlaten; alleen de veteranen en gendarmes waren daar gebleven.. Militaire-executies hadden eiken dag plaats. De regering liet dagelijks bulletins óp de hoeken der straten aanplakken maar zij waren volkomen in strijd met elkander. Dat goederen en inkomsten van bijzondere personen wegens schuldvorderingen in beslag genomen worden, ishelaas! geen zeldzaamheid; maar dat dit lot eene geheele stad treft komt, zoo ooit, gewis zeer weinig voor. Niet onvermeld mag dus blijven dat Leamington in Warwickshirop dezen oogenblik in dien toestand verkeert. Onlangs verloor die stad een proces, ten gevolge waarvan zij tot betaling van 5000 schadevergoeding werd veroordeeld. De daartoe gestelde termijn verstreek. De stad was niet bij magte zich te kwijten en is derhalve, door de commissarissen met de afdoening be last, in beslag genomen. In het beroemde krankzinnigen gesticht te' Werneck, in Be ij erenis den 30sten der vorige maand een groot ongelhk voorgevallen. Het vorige jaar waren, met groote moeite en kosten, uit verschillende privaten leidingen aan gelegd, welke naar een groote vergaderbak voer den, die 15- voet diep isen-op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde omstreeks vijf voet hoog gevuld was. Een der leidingen was ver stopt geraakt en een metselaar werd met het schoonmaken belast. Na eenigen tijd gearbeid te hebben gevoélde hij zich door de stiklucht niet welen wilde de ladderwaarop hij stond, opklimmen, doch geraakte geheel in bedwel ming en viel in den put. De twee genees- heeren van het gesticht, de heeren Rabus en Hopp die zich toevallig in de nabijheid be vonden ijlden ter hulpedoch werden even eens bedwelmd en ondergingenevens als de twee wachters en een badoppasser, hetzelfde lot als de metselaar. Alle pogingen werden in het werk gesteld, om de zes ongelukkigen te reddendoch vijf hunner hadden reeds den geest gegeven, toen men hen ophaalde, en een der wachters, ofschoon nog teekenen van le ven gevende, bezweek weldra. Gtemengde toeristen. Verleden week trouwde te NewYork een jongen van 15 met een meisje van 16 jaar. Terwijl men brui loft vierde, kwam .de moeder- binnengaf h^ren zoon «enige oorvijgen en nam hem mede naar huis. Het meisje beeft .bijregter Hogan aanklagt gedaanen eïscht haren man terug. De regter zegt, dat zij hem terugkrijgen zal. Te Lynn, Mass, is een zedig en beschroomd paarwier vrijaadje reeds. .45 jaar ge duurd heeft. Te Louisville had men onlangs een jong varkentje met een menschen:gezigt.Het leefde 36 ureoen schreide als een kind, en gromde als e«n varken, Eén meisje 8 jaren in Bary county Missouri, heeft een broertje van 4 jaar dood geschoten, omdat hij, naar zij zeide, aan hare bloemen getrok ken had. Zij zag het lijk van haar broertje niet duivel achtige vreugde aan. Men deukt dat zij krankzinnig was. Een landverhuizer, Rouwhorst, van Rouveen, die een aantal andere naar Amerika vergezelde, moest in Engeland zijne pakgoederen aan het gewone on derzoek door de ambtenaren onderwerpen. Toen men in zijne kist een tweeden bodem ontdekte en vroeg wat daaronder verborgen waszeide hijdat hij daarin psalmboeken verborgen had. Bij onderzoek bleek echter dat het sigaren waren, waarop hij in arrest genomen en tot eene boete van f 10 veroordeeld werd. Als een proeve van schoolmeesterlijk talent deelen wij de volgende advertentie mede, voorkomende in de Haarlemmer Courantonder het opschrift: jeugdig jonge heeren Instituut. Een pr. Instit. op een Geld. dorpdie knaapjesuitsluitend beneden 12 jaar aan neemt, hun met bewezen succes alle gewenschte op leiding heeft, ook bijzonder voor Kampen, met in begrip van den cursus voorbereidt, heeft aan zijne talrijke Inrigting nog plaats. De beste inform, fr. met lett. L. enz. De directeur van het Amstel- liotel te Amsterdam heeft een tarief bekend gemaakt, waaruit blijkt, dat die zich met een verblijf op de derde verdieping vergenoegen wilvoor logiesont bijt en bediening 2 betalen moet er. dus altijd nog veel duurder logeren zal, dan wanneer bij in andere hotels zich au premier installeert. Een Amerikaan, te Londen gevestigdkondigt in de dagbladen aan, dat hij een omnibus van gom-elastiek heeft uitgevon den en daar eerstdaags eene proef mede denkt te nemen. Deze omnibus heeft, volgens de advertentie, boven andere rijtuigen vandat slag het voordeel dat, als hij reeds vol is, er nog twee reizigers in opge nomen kunnen worden. Als een staaltje van de hoogte waaróp de inlande.** "op Java het reeds in den Nederlandschen schrijfstijl gebragt hebbendiene de volgende brief: Waarde Boeter! Mijne vrouw ruiters geworden zijnde (te paard gereden hebbende), is van Stijve nek gelaboreerd. Verzoeke een beetje Spaansc/ie vlugzalj tot halsconsumtieMijn zoon Jacob is de koorts. Wat zijn afgang aanbelangtlaat ik aan u over. Waarde Doctor, Uw Dienaar: SidiN. FS. Als u voorbij bent, kom pins aan." De oud minister van koloniënde heef A'. Trakanen is met een pensioen van 841 's jaars begunstigd. Uit een statistiek te Munchen blijkt, dat aldaar van de 100 kinderen 80 in het eerste jaar sterven, welke niet door moedermelk gevoed worden. Een aau- nemer wélke van de stad Zwolle een bouten steiger voor 314 had aangenomen is, voor te laat ople veren met 980 beboet. Te Frankfort is dezer dagen een echte zonderling overleden, namelijk zekere dokter Fr. Senftlebendiemen weet niet om welke redenen, in geen dertig jaren zijn huis verlaten had. Zag zijn woning er reeds van buiten spookachtig uit van binnen vertoonde zij een voorbeeldeloos schouwspel, toen zij na zijnen dood betreden werd. Onbeschrij felijk was de verwarring en verwaarloozing waarin zich alles bevond. Honderde boeken lagen van jaren her opengeslagen op en onder ep over elkander, het gansche huis door, met dikke stoflagen overdekt, en een aanzienlijk vermogen, zoowel in allerlei effekten als kontanten, was overal onder die massa boeken verspreid, benevens kleedingstukkenvuil linnen enz. enz. De overledene echter, was, naar het getuigenis der Frankfortsche bladen volstrekt geen mensehen- hater en had geen levend wezen, behalve zich zei ven, gekweld. Hij was hulpvaardig, mild en zeer wel dadig, zoodat hij nog kort vóór zijn dood aan vele neringdoenden, op wier vaste goederen hij hypotheek hadmaar die door de tijdsomstandigheden in ge breke waren gebleven hem te betalen niet alleen de renten kwijtschold, maar aanzienlijke giften in geld bovendien verstrekte. JBL.orl5.olij 13L.O zali.en Zondag 8 Sept. werd de heer L. Slotemaker als predikant te 's Heer Hendrikskinderen c. a. beves tigd. Het werk der bevestiging geschiedde, bij af stand van den consulent, door den heer Schim van der Loef, predikant te Bergen-op-Zoom. van 31 Augustus tot:,J.September .1867. Gehuwd Geene, Geboren Hen 1 Sept., Mariiius, z. t\ Jacob Zwartepoorte en Kornelia Van der Bliek, den 4, Margaretha Geertruida<Lv. Willem van Loon en Cornelia Muller, den 6, Anna Maria, d. v. Ma- rinus Gerardus van den En.de pp. Adriana BonSe. Levenloos: Den 6 Sept,eene dochter van Josias Pukken en Dina. .Aaltje Arnooijs. Overleden: Den 1 Sept,,. Bornelis, oud 8/m., z. v. Adriaan de Nooijer en Jacoba Goeman. Willemoud 4/m., z. v.. Johannes Nag eiker ke en Kristina Bliek, den 4Cornelia Reijnhout, oud 20 jaar, jonged. Johannes Willem, oud 5/m., z. v. Arie Visser en Johanna Harthoorn. ZUm-BiaVELAJNTD. SEPTEMBER 1867. van ROTTKBD1H. ure. Dingsdag 10 'smorg. 5 Donderd. 12 Zaturdag 14 Dingsdag 17 5,30. 6.—. van GOES. ure. Woensd. li 'smorg. 9,30. Vrijdag 13 10,30. Zondag 15 11,30. Woensd. 18 4, PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Maandag, 9 September 1867. Nkderl. Werk. Schuld 2 'h Spanje, 2vt Rusland, 5e serie 5 Id. 1860 4Vt ld. a 1000,1864, 5 Id. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2'/, Id. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 53Vi». 31 77»/.. 85. 178. 22'A. 66°/i«. 50'». 55 Va. 30 Va. 76'Via. COUPONS. Oude Metalliek23,30. Nationale ld28.15. Div. in -. 11.85. GRAANBERIGTEN. ROTTERDAM 9 September 1867. TARWE 25 cl., ROGGE 30 et. GERST 10 ct. honger. HAVER 40 et. laser. Nieuwe PAARDENBOONEN8,— ƒ8,25. ERWTEN ruim prijshoudend. döoertentten. Ondertrouwd P. DENTZ Goes en 6 September 1867. K. M. MOLHOEK. Algemeene kennisgeving. Bevallen van eene DOCHTER, C. W. OERLEMANSPolderman. Goes 8 September 1867. Aan allen, die ons tijdens de ziekte"en na het overlijden van onzen geliefden Zoon zoo treffende bewijzen van deelneming betoond hebbenbetuigen wij door dezen onzen harte- lijken dank. W. SWART. M. A. SWART—de Fouw. Goes, 9 September 1867. Goes, 9 September .1867. De heer Swemer betuigt, ook namens zijne kinderen en behuwd-kinderenzijnen dank.voor de vele bewijzen van deelneming ondervon den bij het overlijden van zijnen schoonzoon Mr. ADRIAAN JOHANNES van DEINSE/ te Middelburg. De open wonden, wonden, veretteringen en andere huidziekten worden door deze verzachtende en heilzame Zalf genezen. Zij ia der grootste loftuigingen waardig geweest van mensehen,- die jaren achtereen geleden hebben aan kwadebcenenette— gezwellen en verouderde verettering'n,zelfs dan wanneer alle hoop op genezing verdwenen was'. Slechts de pc'f'sodi'lf"' die de heilzame uitwerkingen van die Zalf ondervonden hebben, kunnen zich een denkbeeld maken van ite Comfort, die '.zij geeft door de ontsteking te beperken en de pijnen te veriijj-, ten. De Zalf eens aangewend zijnde, bewijst door zich' zelvé hare verdienste cn.'wOrdtvan dien oogenblik af, ijverig gé-'' zocht als het gemakkelijkste en heilzaamste geneesmiddel voor i al.de etterende aandoeningen. Voor de zennwsmartende rhömatisme'n en de jicht zullen de ze twee. geneesmiddelen' behoorlijk- aangewend eCn'e wonderbare verligting'aarib'réA^en.' Uitspattingen van de jeugd. Hoeveel ongelukkige vrouwen lijden niet dikwerf ten gevojge van de vroegere uitspattingen barer echtgenooten. Daaruit ontstaan kwade beene'n, gezwellen, het verlies der gezondheid en de vliegende jicht,, welke zij wanen of-choon daar niM*v, van aan is, slecht 'het. gevolg te zijn van eene of andere.), ziekte van het ligchaamsgesteigeen gewoon geneesmiddel ka.n hen genezen, omdat de ziekte diep in hun gestel'is door-' drongen. Hunne kinderen hebben dikwijls wónden'of kwalen aan het hoofdwelke nimmer genezen kunnen worden om dat de oorsprong dier ziekten in 'het bloed ligt. Dat ai degenen, die aan zoodanige i andoeningen lijden, hnnne toevlugt nemen tot de bloedzuiverende en heilzame eigenschappen van - die wonderbare genetsmiddelen, en vooral zorgvuldig nakomen, wat omtrent de bijkomende kenteekenen in de teregtwijzingen vermeld staat, en wanueer zij stiptelijk worden nageleefd,zal de genezing er van plaat» hebben, doch zulks vordert wel eeuigzins tijd. Doftsjes pillen A f 0,80, f 1,85, f3,f 6,75, f 13,50, f20,50 Potjes zalf f 0,80, a f 1,85, f3,— f 7,05, 13,85 f20,90, zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij J. I', Ver tinden te Bergea-op-Zoom, dhr. .1. Straatmanhuofildepdt- honder te 's Boschalsmede te Londen Strant 244 en r* New-Vurk 3_ Macleu. - ane etablissementen..

Goessche Courant | 1867 | | pagina 3