BUITENLAND. STOOMJAGT: MARKTBER I GTEN. telijkheid voor de vele en belangrijke diensten, door hem gedurende zijn twaalfjarig Hoogleer- aarambt aan deze gemeente bewezen. De Deventer Cour. zegt uit geloofwaardige bron vernomen te bebben, dat de heer Stieltjes uitgenoodigd om eene spreekbeurt in de af- deeling Deventer der maatschappij tot nut van 't algemeen op zich te nemengeweigerd heeft, omdat hij niet wenschte te lezen in eene stad waar de vrijheid van spreken aan banden wordt gelegd. Volgens een bij het ministerie van koloniën ontvangen telegram, gedagteekend Batavia 12 Junij heeft eene aardbeving in Midden-Java groote schade aangerigt. Bonoomingcn. Benoemd na afgelegd examen tot adelborst 3e kl. bij het instituut voor de Marine te Willemsoord onder meerderen C. Moll van Goes. "lf'V iT."i' Dingsdag is bij het lagerhuis 'de discussie over de artikelen der reformbill voor Engeland afgeloopen. Nadat een aantal amendementen verworpenen nog eenige bepalingen der bill benevens haar aanhef goedgekeurd warenwerd door den voorzitter voorgesteld, het uitbrengen van het zoogenaamde rapport, een stap die naar de regelen van het Engelsche parlement het voorstel tot definitive aanneming moet vooraf gaan, te bepalen op den 12 dezer. Dit voorstel werd onder groot gejuich waarin ook de oppositie partij instemde, zonder hoof delijke stemming aangenomen. Slechts ééne stem ging daartegen ophet was die van een ultraconservatief lid, die neen riep. De uitkomst der langdurige discussie over de parlementshervorming is blijkbaar naar den zin der ministerieele partijdie nu het to- rykabinet voor goed gevestigd acht, en ook naar den zinvan het meerendeel der liberale partij, die een netelig vraagstuk nu eindelijk in haren geestal is het dan ook door hare tegenpartijtot afdoening gebragt ziet. De Times verwacht, dat de reformbill aan staanden Dingsdag of Woensdag naar het hooger- huis zal worden opgezonden. Te Patras hebben vrij ernstige ongere geldheden plaats gehad. De aanleiding daartoe zou gelegen zijn in de beleedigende woorden door een jong vrijmetselaar aan een geestelijke toegevoegd. Ten gevolge daarvan had men het loge-gebouw willen in brand steken en hadden er zamenscholingen plaats gehaddie door de militaire magt moesten uiteengedreven worden. Te Florence gewaagt men van eene nieuwe expeditie tegen Rome. Garibaldi heeft weder eene soort van manifest uitgevaardigdwaarin hij de Italiaansche regering verwijt dat zij hen, die aan de zaak van Terni hebben deelgeno men als gemeene misdadigers heeft behandeld. Zijne vrienden en zijne aanhangers, zegt hij, zullen zich daardoor toch niet laten terughouden om voor de roemrijke zaak van Rome te strijden. Reeds 400 man moeten te Viberbo vereenigd zijn. Rattazzi en zijne ambtgenooten hebben ver klaard onwrikbaar besloten te hebben om elke inmenging der Garibaldini op het krachtigst tegen te gaan. Te Florence beweerde men dat de pauselijke zouaven in grooten getale deserteren. Uit Madrid wordt gemeld, dat er een zamenzwering tegen het leven der koningin is ontdekt. Den 9den zijn twee duizend personen in hechtenis genomen. Yoorst verzekert men O'Donnell en Prim zich vereenigd hebbendat laatstgenoemde in het zuiden eene landing zal doen, en eerstgemelde zich aan het hoofd van een leger in het noorden zal stellen. Narvaez meentdat hij op het leger staat kan maken. Te Hernösandeene havenplaats in Zwe den heerschte in het midden der vorige maand volslagen hongersnood. Iemand tot de beman ning behoorende van een schipdat den 19 Junij aldaar in lading lag, verhaalt, dat bij zijne aankomst gansche scharen van inwoners naar de haven geloopen warenof er geen tijding was van de stoombooten, die sinds eenige dagen met levensmiddelen verwacht werden. Ér was in de gansche stad ook zelfs geen enkel brood voorhanden. Men had zich in de laatste dagen met weinige aardappelen die vreesselijk duur waren, gevoed, en het vee was geslagt, eensdeels om den honger te stillenen ten andere, omdat er geen voedsel voor te vinden was; want bij het voortdurende ongunstige weder was er geheel geen gras. De ongeluk- kigen vielen voor de schepelingen op de knieën en smeekten om een stukje brood. Bij het ver trek van het schip was er nóg geen hulp komen opdagen. GomongdLe toeristen. Een jong paartje, in Ohio, had het plan gevormd ófónsjj déH''ïöój3'të'gSAW;?1hétv'rrt6iSj'ê"ldom uitham' kamer de traditioneele ladder af, maar de gelievee werden bij de tuindeur door den vader van het meisje en een predikant ontmoet, die het jonge paar naar de receptiezaal geleidenwaar zij tot hunne verbazing al hunne bloedverwanten voor de huwelijksplegtigheid verzameld vondendie dan ook onmiddellijk plaats vond. Het was een vaderlijke gril; onze goede Yankee wilde namelijk eens weten of zijn dochter en haar beminde wezenlijk van elkander hielden, en den moed haddenom voor geen hinderpaal terug te deinzen Het gebouwdat den naam van Royal Albert Hall zal dragen en in Engeland ter eere van de nagedachte nis van den prins-gemaal wordt opgerigt, zal elf maal grooter zijn dan de schouwburg van Drury-lane, acht maal grooter dan Westminster-Hallen zoo ruim en hoog dat eene gewone kerk daarin zou kunnen staan, zonder dat de spits van den toren aan de zoldering zou raken. Eene aanzienlijke dame te Dresden ont ving dezer dagen een telegram uit Eraswaarin zij verzocht werd zoodra mogelijk over te komen. Daar even te voren een trein van Leipzig was vertrokken, besloot zij voor den prijs van 100 thaler een extra- trein naar Riesa te nemen ,waar zij in tijds aankwam om met de Leipziger trein verder te reizen. Op het station te Leipzig, waar zij eenige verversching ge bruikte, liet zij geld vallen. Alles werd door de dame in opschudding gebragtom het verlorene terug te vindendoeh te vergeefs. De trein intusschen was op het punt weg te rijden. Toen haar eindelijk iemand vroeghoeveel het dan toch geweest was antwoordde zij een halve grosche. Te Giethoorn is de nood zakelijkheid ingezien, om eene verordening uit te vaardigen, waarbij bepaald wordt, dat geene vrouwen zich van des Zaturdags avonds 10 ure tot des Maandags morgens in eene herberg of tapperij mogen bevinden. Het dagblad la Guienne deelt het volgende staaltje van ongehoorde wreedheid mede. Op den weg van Nonsagur deed een man vergeefsche pogingen om zijnen muilezel voort te krijgen. Na alles beproefd te hebben en ten einde raadmoest hij wel in de luimen van het dier berusten en wachtte tot dat het weder uit eigen beweging zijnen weg zou volgen. Daarop geeft een voorbijganger hem den barbaarschen raad den muilezel tot zijnen pligt te brengen en tot voortgang te dwingen, dooreen paard aan zijne tong te spannen. Zoo gezegdzoo gedaan. Den muil ezel wordt de tong uit den bek gehaald en een ste vige strik er om geslagen. Naauwelijks echter stelt het dus voorgespannen paard zich in beweging of, met den onwillekeurigen ruk die het aantrekken geeft, scheurt het den armen muilezel de tong uit. De Polen wenschen van de Geb. Davenport de kunst te leeren om, aan handen en voeten gebonden zijnde, los te kunnen komen. De koning van Pruis- sen heeft in de aangewonnen landen de volgende zegel belastingen verordend als op de speelkaartenop wissels en dagbladenbenevens op de almanakken. 35urgcrftj&eii Staivö. van 6 tot 13 July 1867. Gehuwd Den 11, Joseph Anthonie Leconte oud 23 jaarjongm. en Cornelia de Wilde, oud 28 jaar jonged. Geboren Den 9 Elisabeth d. v. Cornells Benjamin den Boer en Janneke Weijers. Abra ham Leonard z. v. Pieter Andries Hochart en Johanna Maria Guéquierre. - Huibertjed. v. Samuel Duvekot en Geertje Olbertijn. den 12 Pieternella, d. v. Johannes van Oosten en Antho- nia Klap. Hermina Johannad. v. Jan Hen drik Hannink en Leijntje Dekkerden 13, Leen- dert, z. v. Maarten Reijnhout en Kornelia Adriana van Ettinger. Overleden: Den 8, Eleasar, oud 10/m., z. v. Lion Leonardus van der Lijn cn Gonda Huisman, den 11, Adriana, oud bijna 20/m., d. v. Marinus Gerardus van den Ende en Adriana Bonse. ZUU3-BEVELA1VD. JULIJ 1867. van ROTTERDAM, ure. van ROES. Dingsdag 16 'smorg. 6, Donderd. 18 8, Zaturdag 20 8,30. Dingsdag 23 10,30. ure. Woensd. 17 'smorg. 11,30. Vrijdag 19'3raidd. 12,30. Zondag 21 1,30. Woensd. 24 's morg. 4,30. 263e STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daarboven. 5de klasse. 12e lijst. No. 13470 5000,— no. 2307 2000,— n>. 13325 1000,—. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PfflïS-CÖUKANT DER EFFECTEN. Maandag, 15 Julij 1867. Nederl. Werk. Schuld 2'/a 54'/r. Spanje2'/2 32%. Rusland, 5* serie 5 57 'h. ld. 1860 4'A 83. ld. a 1000, 1864, 5 87%. Id. Spoorw. 5 f 178%.. Oostenrijk, Metail. 2% 23Va. Id. Amst. (oude) 5 67'4. ld. Nationale 5 523/a. ld. Amst. 1864 5 58'/i. Turkije, Algem.schuld 5 31VA. N,-Amerika, 1882 6 77. 22.75. 28.10. 11.80. COUPONS. Oude Metalliek Nationale ld Div. in GRAANBERIGTEN ROTTERDAM, 15 Julij 1S67. TARWE 20 ct., ROGGE 10 ct. lager. MA VER 10 ct. booger. KOOLZAAD. Zeeuwsch 63. Puik Flakeesch 64. Jarig Overmaasch,, 63. MEEKRAP. Prijzen onveranderdhandel vrij u;i„f.breid. Corrosponciont io. Het ingezondene door den heer N. de Jonge, beschou wen wij als geheel van particulieren aard waarhij het publiek geen belang heeft. Het behandelt de zaak niet en betreft alleen de betrokken personen. Zooveel mo gelijk personen van zaken scheidendeoordeelen wij het gezondene niet ter opname geschikt. «flöoettentien. Voorspoedig bevallen van eene DOCH TER, L. HANNINK—Dekker. Goes, 12 Julij 1867.' V Bevallen van een ZOON, J. E. SCHRA- VER, geliefde echtgenoot van Q. J. M. JANSSEN, Med., Chir. Art. Olst. Doctor. wlssenkerke, 13 Julij 1867. Voor de vele bewijzen van deelneming en vriendschap ondervonden gedurende mijne jongstelangdurige ongesteldheid, betuig ik bij deze mijnen hartelijken dank. Goes, den 15 Julij 1867. C. DLAAll. pro deo. Bij vonnis der Arrondïssements-Rechtbank te Goes, van 6 Juli 1867, is JOHANNES' VERHOEVENverblijf houdende in bet Sint Joris Gasthuis te Delftop grond van krank zinnigheid gesteld onder curatele. Goes 11 Juli 1867. J. DE WITT HAKKER, Procureur. Men vraagt te Koop of te Huur eene vruchtbare HOF STEDE, gelegen in Zuid- Beveland of Wolphaarsdijk. Genegene vervoe gen zich bij de Heeren F. Kleeuwens Zoon, te Goes.

Goessche Courant | 1867 | | pagina 3