BUITENLAND. K.1ESREGT. tfóurgerCij&efi Stanö. ST OOM J ACT: MARK TBERIC TEN. G. Stout, te Tiel; tweede prijs 50, wed. J. C. Massee en Zoon, te Goes; derde prijs een zilveren medaille, Nardten Luckerhof en Co., te Zierikzee. Voor een weidesleper, een bronzen medaille, G. Stoutte Tiel. Voor een wortelsnijder 30Nard- tenLuckerhof en Co., te Zierikzee. Voor een eenpaards- tredmolen, een bronzen medaille, idem. Voor een haver- en boonenbreker, bronzen medaille, idem. Voor een wortelsnijder, bronzen medaille, P. de Keizer, te Cortgene. Voor een zaaiwerktuigbronzen me daille, J. Swemer, te Colijnsplaat. Zaturdag jl. is op de hoogte van Saftingen opgevischt het lijk van een onbekend mans persoon naar gissing 27 jaar oud. Vermoe delijk heeft hij 3 a 4 weken geleden zijn dood in de Schelde gevonden. Volgens verklaring van een deskundige zijn geen uiterlijke teekenen van geweld of mishandeling aanwezig. Zijne kleeding bestond alleen uit een borstrok van geweven woleen flanellen hemd en blaauw gestreepte koussen, om het lijf zat een le deren gordel. Benooml n gon. Z. K. H. Willem Alexander Hendrik Frederik, prins der Nederlandenis benoemd tot le luitenant bij het 4e regement huzaren en tot le luitenant bij het regement rijdende artillerie. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. A. R. van Vloten, als gezworen van den Wilhel- mina-polder aan den heer IkSeydlitzals lid en voorzitter der commissie over eene nieuwe uitwatering van de polders Stoppeldijk e. a. aan den heer F. Hieftjeals dijkgraaf van den polder Tholzeinde of Nieuwe Olzende eervol ontslag verleend aan den heer M. Markuste als beheerder van den Onrust-polder. Benoemd tot gezworens van de watering Wal soorden de heer P. A. Adriaansenxvan den polder Dreischor D. Rlompevan den Jacoba-polderge meente Wissenkerke, M. Marcusse Jz. In den laatsten tijd werd de aandacht der badgasten tef Emsbijzonder getrokken door een heer en damedie blijkbaar tot de aanzien lijkste kringen behoorden, en zich, waarschijn lijk op dien grond, onttrokken aan den gemê- leerden omgang in eene badplaats. Zij bragten 'hunne dagen bijna uitsluitend door visschende met den hengel. Op die wijze vestigde zich op hen de algemeene opmerkzaamheid, terwijl ook de schoonheid der dame eene reden was om notitie van deze voorname vreemdelingen te nemen. De politie scheen intussehen geen onbepaald vertrouwen te stellen in hunne voornaamheid. Zij had uit Berlijn last gekregenom ten aan zien van de indentiteit dezer personen zich te vergewissen en de commissaris ging daartoe over schoorvoetend evenwel slechts en spoe dig afgeschrikt door de wijze waarop de gravin Mirka onder dezen naam stond de dame bekend hem antwoordde. Zij vertoonde toch eigenhandige brieven van den keizer van Kus- land en den koning van Pruissenterwijl ook uit hare verdere papieren bleek, dat zij tot den aanzienlijksten stand in Rusland behoorde De politie gaf van hare bevinding te Berlijn kennis, maar ontving op nieuw den last om naauwkeuriger te onderzoeken. De commissaris verzocht dat men hem dan een hooger geplaatst ambtenaar zou zenden. Deze verscheen; een nieuw onderzoek volgde en het leidde thans tot een beter resultaat. De gravin Mirka werd herkend als een Berlijnsche bedriegster; haar toilet en allerlei kunstmiddelen hadden haar een geheel ander voorkomen gegeven. Voorts had zij eene waarde van ongeveer 200,000 roebels in haar chignon verborgen, en bezat zij voor een 80,000 roebels aan juweelenwaar van zij de afkomst niet kon regtvaardigen. Het bp haar gevonden bedrag aan geld en juweelen schijnt afkomstig te zijn van een aanzienlijken diefstal onlangs te Berlijn gepleegd; de nom- iners evenwel der bankbilletten stemmen niet met die der ontvreemde overeenmaar de gra vin heeft haar papierengeld herhaaldelijk om gewisseld. Brieven aan haar adres, die op het postkantoor in beslag werden genomen hebben haar waar karakter en persoon onbe twistbaar aan den dag gebragt. Het voorgevallene met de gravin Mirka was dagen lang de hoofdgebeurtenis te Ems en gaf eenige afleiding aan de kranken die daar tot herstel hunner gezondheid vertoeven. Koningin Isabella heeft de 25 millioen realen nog niet, welke zij zich voorstelt den paus aan te bieden. Om die te verkrijgen en tevens de kosten van hare reis naar Parijs goed te maken, wil zij eeneyeening van 50 millioen sluiten. Een geschenk op dergelijke wijzedoor haar die het aanbiedt verkregenmoet den heiligen vader wel aangenaam zijn, maar de Spaan- sche fondsenhouders zullen missahien minder ingenomen zijn met het plan, waardoor het vertrouwen op de finantieele beloften der Spaan- sche regeringzeker niet wordt versterkt. Gemengclo toeristen. In den Noord-Amerikaanschen staat Indiana is een dagblad verschenen't welk zich enkel ten doel stelt, om oorlog te voeren tegen de dameskapsels en meer bepaald tegen de chignons. De redactie belooft in haar prospectusdagelijks vier bladzijdengroot formaat, geheel met beschouwingen over dit onderwerp te zullen vullen, waarbij zij wel de meeste afwisseling zal betrachtenmaar die niettemin alle ten betooge zullen strekken, dat het vrouwelijk kapsel de bron van alle ondeugden en alle onheilen is. Een bejaard Egyp tenaar heeft, tengevolge van langdurige nasporingen, met verlof van den onderkoning, opgravingen laten doen, in den tuin van een oud Koptisch klooster en binnen korten tijd een schat van vijftig millioen francs in gouden staven en muntstukken voor den dag gehaald. De onderkoning had hem een derde toegezegd van hetgeen hij vinden zou en er is nu maar een jammer, dat de Egyptenaar den schat niet een vijf en twintig jaren vroeger ontdekt heeft, om er wat meer van te kunnen genieten. Bij gele genheid der discussie in den gemeenteraad te Delft over het al of niet houden van de, kermis, heeft de voorzitter verklaarddat vele onderteekenaren van het adre3 om geen kermis te Delft te houden, zeer druk van de Haagsche kermis gebruik hebben gemaakt. Een leeuw en leeuwin voor den zoöl. tuin te Florence wilden de ijzeren kooi niet verlaten, om in de nieuwe loge te gaan. 8 dagen bleven zij zonder eten en gingen ze niet naar het vleesch in de logetoen de leeuwin den oppasser aanviel, greep dé leeuw haar aan en wierp haar in een hoek; de vriendschap woog meer bij hem dan de liefde Eindelijk zegepraalde de honger en werd het vleesch in de nieuwe loge verslonden, waar de leeuw nu verdrietig en stil in een hoek zich heeft nedergeworpen. Als een voorbeeld van bui tengewone ligchaamsterkte kan worden gemeld, dat een man, genaamd Bd. Timmerman, te Veessen, op 87-jarigen leeftijd dagelijks gras gaat maaijen, op één half uur afstand van zijne woning, en zich telkens met een kruiwagen met gras huiswaarts begeeft, zonder dat hem dit lastig valt. Een andere inge zeten, 81 jaar oud, die zich dezer dagen in den IJssel baaddezag men eAige minuten later over de rivier zwemmen. De hofbedienden van keizer Napoleon doen tegenwoordig goede zaken. Van den Russischen keizer en van den koning van Pruissen ontvingen zijvan ieder 50,000 francsen van den prins van Pruissen 40,000. De kollekte voor het fonds tot aanmoediging van de gewapende dienst heeft te Rot terdam nog geen 1000 opgebragt, waarschijnlijk zijn de fondsen geabsorbeerd voor de scherpschutters en men kan toch niet alles weggeven enkel voor oor- logs liefhebberijen. Aan de oevers van de Oranje rivier (Kaap de Goede Hoop) heeft een boer eer.ige diamanten gevonden. De grootste was van 20 karaat 2e water, geelachtig van glans en kwam de soort van Bahia nabij. Men schat hem op nagenoeg 10,000 gulden. Het laat zich aanzien dat er meer zullen gevonden worden. Onder de verleende pensioenen treft men aan sir. H. J. Rietberg, gewezen subst.- griffier bij de arr. regtbank te Zwolle 260,en mr. II. O. CarUeti, gewezen griffier bij de arr. regt bank te Assen f 1305, Ingozoiid.cn. Daar enkele personen niet schijnen te begrijpen de berekeningen voorkomende in de Goessche Courant nummer 45 te voren, welke tot basis moeten worden genomen om al of niet als kiesbevoegde in aanmer king te kunnen komen zoo acht schrijver het niet ondoelmatig zulks op eene andere wijze op te hel deren en nader mede te deelen 1®. Dat een inwoner van Goes uitsluitend in de grondbelasting voor de gebouwde eigendommen aan geslagen zijndedien aanslag bij de tegenwoordige opcenten thans 30,moet beloopen om kiesbe voegde voor leden van den gemeenteraad te Goes te kunnen zijn en 60,om kiesbevoegde voor leden van de tweede kamer en de provinciale staten te kunnen wezen en men derhalve te dier zake geen stembevoegde kan zijn met een belasting bedrag van slechts 28,18 eu van 56,36 zoo als door den rijks-ontvanger is berekend, en 2o. Dat daarentegen gelijke inwoner uitsluitend iu de grondbelasting voor de ongebouwde eigendommen aangeslagen, thans tenzelfden einde kiesbevoegde kan zijn met een belasting bedrag van 23,30 en van 46,60 en mitsdien zijn aanslag-biljet in dat geval niet behoeft te beloopen 28,18 en 56,36, zoo als insgelijks door den riiks-ontvanger is berekend geworden. Derhalven is het sub no. 1 en 2 vermeldedie nende tot nadere informatie van allen die er op ge steld zijnbij verkiezingen alleen zullen optreden kicsbevoegden die daartoe werkelijk geregtigd zijn. Ik heb nader gezegd O. Bostocllngcn. Den 21 dezer zijn te Middelburg aanbesteed: lo. De werkzaamheden aan den veerdam te Cortgene, benevens het maken van een steiger met los- en laadplaats voor vee, met het onderhoud tot ultimo 1868; aangenomen door den heer L. Witters te Cortgene, voor 13,970, 2o. Het maken van eene los- en laadplaats voor vee, aan den steiger te Wolfaartsdyk, met het onder houd tot ultimo 1868; aangenomen door den heer J Filis te. Vlissingen voor 1650,—. 3o. Het uitdiepen der beide buitenhavens van Neuzen; aangenomen door den heer J. Verkuyl Quakkelaar te Vlissingen voor 9938, 4o, Het uitvoeren van eenige herstellingen in de regter waterleiding te Sas van Gentbehoorende tot het kanaal van Neuzenaangenomen door den heer F. F. Fermont te Sas van Gentvoor 7906,—. 5®. Het voorzien der ontstane afschuiviug aan den kop van het Ossenhoofd eiland Schouwen; aan- geuomeu door den heer F. Boller te Scherpenisse, voor 24,700, van 15 tot 22 Junij 1867. Gehuwd: Geene. Geboren Den 18, Adriana Antoinetta Jacoba, d. v. Francois Kleeuwens en Johanna Bastiana Ritmeester. Overleden: Den 16, Sara Nederveenoud 61 jaar wed', van Albert Cornells Meijer. Janoud 11 jaar z. v. Adriaan de Dreu en Maatje Goud. den 19 Elizabeth oud 18/m. d. v. Jacoba Josina Iloogesteger. den 20 Jo hannes oud 12/m. z. v. Gerrit Marinus den Herder en Elizabeth Reijnders. ZUID-BBVBLAKTD. JUNIJ 1867. Van BOTTEBOAM. ure. Dingsdag 25 'smorg. 10,30. Donderd. 27 'smidd. 1,30. Zaturdag 29 'smorg. 5, van GOES. ure. Woensd. 26 'smorg. 5,30. Vrijdag 28 7,30. Zondag 30 10, PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Maandag, 24 Junij 1867. Nedebl. Werk. Schuld 2 Spanje, 2% Rusland, 5e serie 5 ld. 1860 4'/i ld. a 1000,1864, 5 ld. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2 ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 55%. 33 V8. 58%. 87%. 185%, 23%o. 67%. 53. 5815/is, 31. 77%. COUPONS. Oude Metalliek Nationale ld Div. in GRAANBERIGTEN. ROTTERDAM, 24 Junij 1867. Puike TARWE30 ct. I ROGGE en HAVER10, f Noord-Brabandsche BOEKWEIT 228,- 5 245,-. Holsteinsche 230,- 240,—, FranacUe 190,— ƒ22.82*. 28.20. 11.82'.

Goessche Courant | 1867 | | pagina 3