1867. IV". 31. D1NGSDAG 16 APRIL. 54'" Jaargang. BINNENLANDSCHE BERICTEN. GOESSCHE COI'BAIVT. Oe uitgave dezer t'onrant geschiedt Maaudag eu Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Prys per kwartaal 1,9ft. fr. p. p. ƒ1,90. Clewone advertentiCn worden a 15 et. de regel geplaatst* «eboorte-, huweiyks- en doodberigten van 1-6 regels, a 1,3® behalve het zegelregt. Oe inzending ran adrertentiën Uan geschieden', tot róór drie nren des namiddags op den tlag der uitgave Bels-endmaklngen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van een ieder die het Dat de gemeente-raad in zijne openbare vergadering van den 12 dezer, overeenkomstig het bepaalde bij art. 265 der gemeente-wet, heeft vastgesteld de ko hieren van den HOOFDELIJKEN OMSLAG en de BELASTING OP DE HONDEN voor deze gemeente over den jare 1867, welke ter secretarie dezer gemeente ter lezing gelegen hebben, van den 16 Maart tot en met den 1 April daaraanvolgende. Dat genoemde kohieren andermaal ter lezing ne- dergelegd zijn ter secretarie dezer gemeente van den 15 tot en met den 25 dezer, van des voormiddags, negen tot des namiddags twee ure. En dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijnen aanslag bij heeren gedeputeerde staten in be roep kan komen. En opdat zulks algemeen bekend zij zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en geplaatst in de Goestcfie Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 April 1867. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PIL A A R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, Gezien de circulaire van den heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 9 dezer A. no 8963 4de afdeeling, (Provinciaal blad no. 50.) Herinneren bij deze de belanghebbenden, aan de bepalingen, vervat in de wet van den 8 November 1815, (Staatsblad no. 51,) art. 125 der provinciale en art. 221 der gemeente-wet, volgens welke alle Vorderingen ten laste van den staat de provincie en de gemeente, binnen zes maanden, volgende op het jaar waarover dezelve loopen zullen moeten worden ingediendbij zoodanige administratien of ambtenaren welke de or ders tot het doen van leverantien of anderzins gege ven hebben, op poene van te worden gehouden voor verjaard en vernietigd; wordende mitsdien een ieder uitgenoodigdom de pretentie welke hij ten laste van het rijk, de provincie of de gemeente, over 1866 mogt hebben, zoo spoedig mogelijk in te dienen, en daartoe den uitersten termijn, bij de wet vastgesteld, zijnde den laatsten Junij aanstaande, niet af te wachten. En zal deze op de gebruikelijke wijze worden af gekondigd aangeplakt en in de Goessche Courant ge plaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 13 April 1867. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. H. KAKEBEEKE, l. B. De secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente Dat de PATENTEN over het dienstjaar 1866 (loo- pende van 1 Mei 1866 tot ultimo April 1867), aan gevraagd gedurende het derde kwartaal van dat jaar ingevuld gereed liggen en tot derzelver afgifteter secretarie zal gevaceerd wordenvan heden af tot Dingsdag den 30 dezeruitgenomen des Zondags dagelijks van des voormiddags negen tot des namid dags twee ure. Wordende de belanghebbenden vermaandom die afhaling in persoon te verrigten en zich den bepaalden tijd ten nutte te maken ten einde van alle kosten bevrijd te blijven vermits volgens art. 7 van Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, de on afgehaalde patenten of de afschriften van dezelve, door eenen deurwaarder der directe belastingen, onverwijld aan de patentpligtigen moeten worden uitgereikt, tegen betaling van tien cent, waartoe dan ook den 1 Mei en volgende dagen zal worden overgegaan. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 13 April 1867. Burgemeester en wethouders voornoemd G. H. KAKEBEEKEl. B. De secretaris H. C. PILAAR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, noodigen een ieder uit, die eenegen is ongeveer ISO cub. el machinaal gebaggerde 6KISD, vóór den laatsten Mei eerstkomendeaan deze gemeente op onderscheidene plaatsen langs de haven te leveren, volgens monster op de gemeente-secretarie te bezig- tigen, om zijn inschrijvings-biljet, pev cub. el vrij op den wal, intedienen ter secretarie vóór den 27 April eerstkomende. Goes, den 13 April 1867. Burgemeester en wethouders voornoemd, G. H. KAKEBEEKE. L. B. De Secretaris, H. C. PILAAR. Het ministerie Heemskerk treft het waarlijk niet ongelukkig, daar het meest met wetten voor den dag komen moet die geheel haren grond vinden in de actualiteit en die van zoo urgent belang zijn, dat zij haastig moeten wor den aangenomen. Bij dien spoeddie er gemaakt wordt, merkt men sommige verschijnselen min der opdie echter in de parlementaire geschiede nis van onzen tijd, niet onbelangrijk zijn. Eerst zagen wij een conservatieve minister van koloniën, door de hulp der liberalen zijne begrooting er door' halenterwijl zijne eigene partij hem af viel en daarna werd de veeziekte-wet van den heer Heemskerk aangenomen, niettegenstaande de altijd jaknikkende ministerieele mannenom onderscheidene redenzich daartegen verzetten. Het feit heeft zich voorgedaandat leden der kamer, die nog nooit tegenstemden, al hadden zij nog zoovele bedenkingen, tegen de laatste wet gestemd hebben, zoo men zegt, uit ge moedsbezwaar. Het is vreemd, dat deze be zwaren zooveel kracht hébbenals het koeijen geldt, maar zelfs niet bestaan als het bijv. aankomt op de lotsverbetering der Javanen, of de behartiging der finantieele belangen van het moederland. Misschien zou men ook, ondanks die bezwaren, den minister toch wel, als bij andere gelegenheden, zijn vertrouwen geschon ken hebbenindien hier niet, meer dan in andere gevallende stem buiten de kamer onzen verte genwoordigers eenigzins de handen gebonden had. Maar intusschen neme men er nota vandat het hooggeprezen kabinet van specialiteiten zich niet staande houdt door kracht en vastheid van beginselenmaar dat het zich nu eens bij afval van zijne vriendendan weder met de toevallige steun zijner tegenstanders, dat het een voudig op onzekere kansen dobbert en van de wis selende medewerking der partijen afhankelijk is. GOES, den 15 April. In de zitting der eerste kamer, Zaturdag ge houden zijn de namen der voorzitters en der rapporteurs door de afdeelingen benoemd, mede gedeeld. Onderscheidene ingekomen stukken zijn voorts medegedeeld en eenige ontwerpen aan de orde gesteldwaarover de verslagen gereed zijn. (Per telegraaf,De eerste kamer heeft heden met algemeene stemmen aangenomen tien aan de orde ge stelde wetsontwerpen, waaronder dat tot verhooging van het hoofdstuk binnenlandsche zaken voor 1867, tot wering der veeziekte. Donderdag en Vrijdag heeft de tweede kamer de beraadslagingen voortgezet en ten einde ge- bragt over het wets-ontwerp betreffende de vee ziekte. Onderscheidene amendementen werden voorgesteld en deels aangenomen of verworpen De heer Saaijmans Vader heeft zijn amendement"" ingetrokken, nadat de minister verzekerd had, dat het daarbij voorgestelde van zelf geschieden zou, al stond het niet in de wet geschreven. Het ontwerp is ten slotte aangenomen met 44 tegen 11 stemmen. Daarna is nog beraadslaagd over een adres betrekkelijk de uitgifte van het Bijblad. Een voorstel van den heer Pijnappel, om dit adres ook te verzenden aan de com missie voor de stenografie, is verworpen en de kamer is daarna tot nadere bijeenroeping ge scheiden. In de raadsvergadering van Vrijdag avond zijn: 1". Eenige ingekomen stukken medegedeeld. 2\ Het verzoek, om grond in erfpacht, van J. Koensafgewezen. 3°. Rekeningen en eene begrooting vastge steld. 4". Besloten tot aanstelling van eenen 2°" hulp-onderwijzer op de school der le klasse. 5°. De borgtogt voor den te benoemen ge meente-ontvanger bepaald op 13000,2| pCt inschrijvingen op 't grootboek, en voor die betrekking aanbevolen, in alphabetisehe orde, de heeren C. de Fouw en C. Risseeuw. 6°. Het bestuur van 'tGasthuis gemagtigd tot belegging van inkoopgelden. 7". Vastgesteld eene instructie voor den con cierge der Hoogere Burgerschool, en 8 De kohieren van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting vastgesteld. Het uitvoerig verslag in of bij een volgend nornmer. De staten van de voornaamste in-, uit- en doorgevoerde handels-artikelen, gedurende de maand Februarijzijn bij ons ontvangen en liggen ter inzage van belangstellenden op ons bureau. De jongste stormen hebben aan het begonnen afdammings-werk der Ooster-Schelde vrij wat schade aangerigt en vele materialen wegge spoeld. De werkzaamheden worden dagelijks

Goessche Courant | 1867 | | pagina 1