BIJBLAD VAN DE GOESSCHE COURANT. Dirigsdag 5 Fetor narij 1©&7N°. 11. OPENBARE VEEGADERING VAN DEN GEMEENTE-RAAD TE GOES, den 30 Januarij 1867. Afwezig de heeren mr. van Voorst Vader, C. Pilaar en dr, K. Broes van Dort, allen wegens ongesteld heid met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met eene kleine wijziging goedgekeurd. De Voorzitter deelt als ingekomen stukken mede a. Berigt van het armbestuur dat de herbenoemde leden en regentessen voor het weeshuis zijn geïn stalleerd. b. Berigt van den heer C de Po uwdat hij zijne benoeming, tot lid van het bestuur van het Gast huis aanneemt. c. Berigt van het bestuur van het Gasthuisdat het nieuw benoemde, benevens het herbenoemde lid en de regentes zijn geïnstalleerd. d. Berigt van den heer J. W. van Kerkwijk dat hij zijne herbenoeming tot lid van de commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar ouderwijs aanneemt. e. Berigt van den voorzitter der plaatselijke school commissie dat het herbenoemde lid is geinstalleerd. Brief van de commissie voor de nieuwjaars- bedeeling daarbij inzendende de verantwoording en het rapport van de bedeeling gehouden den 1 Ja nuarij 1867. Na voorlezing daarvanzegt de heer mr. de Laat de Kanter, gaarne omtrent een paar punten te worden ingelicht. 1°. Heeft spreker volgens goede inforinatien ver nomen dat de kwaliteit van het geleverd brood vrij slecht is geweesthet spreekt van zelf dat de commissie niet dan noode tot afkeuring overgaat omdat het brood op den dag der bedeeling geleverd wordt, maar stelt hij zich de vraag of hel niet doel matiger is dergelijke leveranciers voortaan uittesluiten 2". Yindt hij onder de uitgaven opgenomen eene fooi aan de agenten van policie. De bedeeling nu is eene zaakuitgegaan van het gemeentebestuur de geheele politie staat ter beschikking van dit be stuur en nu is er bij spreker geen grond denkbaar waarom de politie voor die gelegenheid afzonderlijk beloond wordtheeft de commissie behoefte aan ad- sistentie der politiedan heeft zij die te vragen aan het hoofdmaakt men eene gewoontede agenten bij iedere gelegenheid te beloonendan wordt hunne ambitie voor gewone diensten flaauwerwaar geen geldelijk voordeel te verkrijgen is. De heer Kransen van de Putte zegt tot toelichting van den vorigen spreker, dat, wat het eerste punt betrefthet voor de commissie moeijelijk is tot da delijke afkeuring van het brood te besluiten zoolang het geleverd brood niet slecht genoemd kan worden. Het brood kan zijn óf zeer goed óf tamelijk óf slecht. De commissiebelast geweest met het in ontvang nemen van brood, kon tot dadelijke afkeuring niet besluiten omdat kropbrood minder makkelijk te be werken is dan fijn tarwebrood. Wat het tweede punt, de remuneratie van de agenten van politie betreftdit is eene oude gewoontemogt hij het volgend jaar wederom voorzitter dier commissie zijnalsdan zal hij op die uitgaaf bedacht wezeu. Niemand verder het woord verlangende, stelt de voorzitter voor de verantwoording en het rapport open baar in de courant te makenonder dankbetuiging aan de commissie voor hare bemoeijingen. Waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. g. Een afschrift van het contract tot afkoop der tollen waaruit blijktdat door deze gemeente be taald moet worden 874,20» en waarvoor 900, op de begrooting staat uitgetrokken. h. Het procesverbaal van kasopnemiug bij den gemeente-ontvangersluitende met een batig saldo van 17279,075. i. Een verzoek om kwijtschelding van belasting op de honden, hetwelk bij de overigen wordt geveegd. k. Een heden ontvangen verzoek van A. de Klerk, om grond op erfpachttot bouwing van eene woning tegen zijn stal bij de voormalige koepoort, hetwelk wordt aangehouden, én l. Eenige staatsbladen welke ter griffie worden gedeponeerd. Wordt ter tafel gebragt het voorstel van het bur gerlijk armbestuur, betrekkelijk de opnaamstelling der bezittingen. Het is burg. en weth. wenschelijk voorgekomen daar op het praeadvies der finantieele commissie intewinnen, waartoe zonder discussie wordt besloten. De Voorzitter doet voorlezing a. van het verzoek van den hulp-onderwijzer van de openbare school der 2de klasse, J. D. van Noppen, omuithoofde van zijne benoeming tot hoofd-onder- zer te Hardinxveld, tegen den 1 Eebruarij a. s. uit zijne tegenwoordige betrekking eervol te worden ont slagen, en stelt voor namens burg. en weth. lo. dat eervol ontslag te verleenen met den 1 Maart e. k. 2o. de jaarwedde voor zijnen opvolger te bepalen op 4-00,Waartoe zonder discussie wordt besloten. b. Van het verzoek van de hulp-onderwijzeres van de openbare school der 1ste klasse, mej. W. J. Pa- pendiek, om uithoofde van hare benoeming tot, hoofd onderwijzeres te Geertruidenbergtegen den 15 Ee bruarij a. s. uit hare tegenwoordige betrekking eervol te worden ontslagen, en stelt namens burg. en wetbvoor 1°. (lat eervol ontslagte verleenen met den 1 Maart e.k. 2o. de jaarwedde voor hare opvolgster te behouden op 400. 3<>. Burg. en weth. te magtigen te voorzien in de tijdelijke waarneming dier betrekking. Welke voorstellen zonder discussie en hoofdelijke stemming worden aangenomen. De instructien voor den bouwmeester der gemeente en voor den opzigler der gemeente werken, worden met geringe discassien vastgesteld met; algemeene stemmen. De Voorzitter zegt vooraf, dat die stukken bij de leden van den raad zijn rondgezonden geweest, maar dat die rondzending zoo vertraagd is, dat hij bezwaar maakt voortaan tot dien maatregel overtegaan. Dhrn. Verhagen en mr. de Laat de Kanter vinden groot bezwaar, dat de rondzending van ontworpen stukken niet zoude geschiedende laatstgenoemde geeft dan in bedenking de ontworpen stukken te laten drukken en aan ieder lid een exemplaar uit te reiken. De heer Verhagen geeft nog een tweede middel aan de handnamelijk om de stukken bij de leden dooi de boden te laten bezorgen en afhalen. De Voorzitter zegt middelen te zullen beramen om de vertraging bij de roudzending tegen te gaan. De Voorzitter zegtdat de heer Mesch in het af- geloopen jaar vrijwillig op zich genomen heeft te voorzien in het onderwijs in het regtlijnig teekenen; dat het burg. en weth. voorgekomen is van de welwil lendheid geen misbruik te mogen maken en stellen voor dien heer onder dankbetuiging voor de bewezene diensten aantebieden eene gratificatie van 200, waartoe zonder discussie wordt besloten. De Voorzitter herinnert, dat tijdens het heerschen der cholera-epidemie aan burg. en weth. een onbepaald crediet is geopend tot vinding der kosten door die ziekte te veroorzaken. De wethouder van de Putte daarmede belast geweest zegt, dat die kosten in het geheel bedragen 402,01 dat burg. en weth. echter nog de goedkeu ring van dezen raad vragen om eene gra tificatie van 100,— te verleenen aan dhr. J. Adam en aan P. van Paassen van 25, beiden voor bewezene diensten - 125i Zoodat het totaal der kosten f 527,01 zal bedragente vinden uit den post voor onvoor ziene uitgaven, ouder goedkeuring van heeren gede puteerde staten. Waartoe zonder discussie en hoofdelijke stemming wordt besloten. Be rekening der leenbank over 1866 zal worden gesteld in handen der finantieele commissie ten fine van rapport en voorstel. Alvorens overtegaan tot de benoeming der commissie voor het opmaken van het kohier van den Iioofde- lijken omslag, geeft de Voorzitter als zijne meening te kennen dat het wenschelijk is, dat die commissie niet altijd uit dezelfde leden besta hij wil echter geen invloed op de benoeming uitoefenen, en noodigt de heeren Verhagen en van den Bosch uit om als stem- opnemers te fungeren. Bij de eerste stemming verkrijgen dhrn. O. Verha gen 3, C. C. van den Bosch 2, mr. de Laat de Kanter 2 en mr. de Knokke van der Meulen 1 stem, waardoor geen volstrekte meerderheid verkregen wordt en bij de tweede vrije stemming erlangen dhrn. O. Verha gen 4mr. de Knokke van der Meulen 2 en C. C. van den Bosch en C. Pilaar ieder 1 stem, zoodat er eene herstemming moet plaats hebben tusschen dhrn. O. Verhagen en mr. de Knokke van der Meulen waarvan eerstgenoemde met 5 stemmen gekozen wordt. Tot 2de lid wordt met 6 stemmen verkozen mr. de Knokke van der Meulen, tegen 2 stemmen uit- gebragt op den heer C. C. van den Bosch; en Tot 3de lid wordt met 7 stemmen gekozen, dhr. C. C. van den Bosch, zijnde 1 stem op dhr. C. Pilaar uitgebragt. Zoodat die commissie zal bestaan uit dhrn. O. Ver hagen, mr. de Knokke van der Meulen en C. C. van den Bosch. Niets verder te verhandelen zijnde, wordt de ver gadering gesloten. GOES. drukkerij van E. KLEEUWENS ZOON. Uitgevers der Goessche Courant.

Goessche Courant | 1867 | | pagina 5