«ftöoertentien. ©ST BE HAND TE KOOP, selijken stoel, zich eerst dan duidelijk open baren zalwanneer de Italiaansche plannen en wenschen daartegen gesmeed, het naast aan de uitvoering zullen wezen. De vrees, die men in Engeland koesterde dat de hervormingsdemonstratien aanleiding zouden geven tot oproerige bewegingen is ge lukkig niet verwezentlijkt. Ofschoon meer dan 200,000 menschen aan de demonstratie deel namen is alles rustig afgeloopen. Intussehen blijkt het, dat al meer en meer de belang stelling aangroeit in de verkiezingszaak en welke waarde men ook aan de manifestatien der volksmenigte hechthet laat zich niet miskennen, dat het hier een wensch geldt, die algemeen en diep genoeg gekoesterd wordt om aan de vervulling daarvan-ernstig te denken. Uit Oostenrijk luiden de berigten niet zeer bevredigend. Men beschuldigt het gouverne ment, dat het trager en trager wordt in de bevordering der toegezegde hervormingen. In dien geen gevolg gegeven wordt aan zoovele dringende eischen van den tijddan zal Oostenrijk zich inwendig steeds meer verzwak ken en bij mogelijke gebeurtenissen zich aan nieuwe vernederingen blootgesteld zien. Ook de sympathiedie buiten 's lands voor dit kei zerrijk bestond, zal dan noodwendig vermin deren en het zal het zich zeiven te wijten heb ben, als het zijn rang onder de groote mo gendheden van Europa niet handhaven kan. De heer von Bismarck heeft, ondanks zijne zwakke gezondheid, weder deel moeten nemen aan de staats- en parlements zaken, want lang zamerhand beginnen de oude hartstogten in Pruissen weder te ontwaken. Het schijnt ook, dat er onder zijne ambtgenooten zijndie na ijverig op zijne oppermagt, van zijne afwezig heid gebruik maakten en Bismarck is geen man om zich te laten verdringen. De discussien in de Pruissisclie kamer zijn in den laatsten tijd alweder vrij onstuimig geweest. In het Engelsche lagerhuis doet zich het opmerkelijk verschijnsel voor, dat een der leden dezer vergadering noch armen nog beenen heeft. Deze afgevaardigde is de heer Kavanaglidie aldaar zitting heeft als vertegenwoordiger van het graafschap Wexford. In plaats van beenen heeft hij slechts een paar korte stompenon geveer ter dikte van 6 duim, de eene circa een duim langer dan de andere. Evenzoo heeft hijin plaats van armenslechts een paar korte wanstaltige figuren van ledematen, zon der dat daaraan iets te vinden is wat eenigzins naar eene hand zou gelijken. En niettegen staande dat gemisschrijft hij een fraai schrift, is hij een behendig jager, een ervaren teekenaar, een geoefend schutter en weet op flinke manier een vaartuig te besturen. Als letterkundige heeft hij zich doen kennen door een werk getitelt Cruise of the Eva, hetwelk onlangs in het licht is verschenenopgeluisterd met illustratiendie hij zelf vervaardigd heeft. Om te schrijven, neemt hij de pen in de mond en bestuurt ze met de beide arm-stompen zoo vastdat hij duidelijkezelfs sierlijke letters op het papier te voorschijn brengt. Op de jagt zit hij in een zadel van een bijzonder maaksel, die alleen voor hem geschikt is en waarin hij zich vlug weet te bewegenwaarbij hij toont, buitengewoon los en bewegelijk in de lendenen te zijn. Even vreemd als dit alles is de vlugheidwaarmede hij onder het rijden soms de zweep laat klappen. Kortomhij is een waar wonderschepseldie het zoowel door geduld als door inspanning en oefening des ligchaams in sommige zaken verder heeft gebragt dan menigeen, die gezonde ledematen heeft. Vrijdag is te Dublin weêr iemand gear resteerd wegens fenianisme. Uit Limerik en Cork zijn berigten van nog vier of vijf arres- tatiën. De Dublin Gazette bevat eene procla matie waarbij het geheele graafschap en de stad Limerick onder de bepalingen van de Psace Preservation Act gebragt wordt. Op den persoon van Stephens is een prijs van 2000 gesteld1000 voor degenen die de politie op het spoor brengt en 1000 voor hem, die hem arresteert. Zijn signalement is: iemand van 42 jarengroot vijf voet zeven duim stevig gebouwd, breed en hoog in de schou ders met mooi haarkaal midden op het hoofd; hij draagt zijn geheelen baard, die asch- blond en reeds eenigzins grijs, en onder de kin zeer lang is hij heeft een breed voorhoofd, zachte oogen, en eene gewoonte om met zijn linkeroog te knippen onder het spreken; hij heeft hooge wangbeenderen en ziet er over het geheel goed uit, terwijl zijn handen en voeten bijzonder klein en welgevormd zijn. Maandag heeft te Londen de vroeger aan gekondigde monster-demonstratie (meeting en optogt) plaats gehad ten voordeele van het kieshervormings-stelsel. Het terrein waarop die demonstratie plaats had, kan als volgt worden geschetst: Als punt van bijeenkomst was ge kozen de uiterste afsluiting van het St. James- park, eene ruimte die met de daarbij gelegen paradeplaats ontzaggelijk kan geacht worden. Eene dubbele traliedeur voert naar dat park waar men in- zoowel als uitmarcheerde. Tegen hoogstens twaalf ure moesten allendie aan den optogt deelnamen tegenwoordig zijn. Ten half twee ure zette de stoet zich in beweging; zes aan zes man gingen naast elkander; men sloeg niet den kortsten weg in naar het ver zamelingsoord maar bewoog zich door Pali Mail langs de groote politieke clubs, trok langs het benedendeel van Regentstreet en langs Pi- O O cadilly waar de stoet een paar zeer enge stra ten tusschen tuinmuren liggende, moest pas seren tot dat hij het park van Beaufort-house bereikte. Yooraf moest men nog door eene poort trekkenwaardoor slechts zes man in het front konden passeren. Al de vereenigingen der werklieden hebben aan dezen optogt deelgenomen, die zonder eenige wanorde afliep. Nogtans waren vele winkels gesloten. De demonstratie werd door het weder niet begunstigd dat slecht washet regende en de straten waren zeer morsig. Op de eigenlijke meeting werden onderscheidene rede voeringen uitgesproken. Gemengde toeristen. LI. Woensdag avond ten 8 ure, met het luiden dei- laatste bel, hebben 6 verpleegden, te Ommerschans, die op het avondappél ontbraken, zich niet ontzien met den slagband de deur van het magazijn met geweld open te loopen. Zij begaven zich toen naar boven waar het kleedingmagazijn is, en na ook daar met geweld de deur te hebben open geloopen, maak ten zij zich meester van hemden, die zij zich aan schoten. De bewoners van het gesticht, op ongewo- nen tijd het geloop op het magazijn hoorende, gaven daarvan kennis aan de politie, die zich oogenblikkelijk naar de plaats begaf, de onverlaten boven op het magazijn vond en ze arresteerden, na hen van de ontvreemde goederen te hebben ontdaan. Deze ver pleegden hebben zich sedert geruimen tijd aan aan houdende desertiën en het verkoopen van kleeding- stukken schuldig gemaakt en verleidden daartoe ook nieuw aangekomenen. Twee hunner hebben zich reeds aan het schrijven van een brandbrief schuldig ge maakt, zonder echter daaraan gevolg te geven. Zij zijn donderdag middag naar Ommen vervoerd en verder aan de justitie overgeleverd. Woensdag jl. heeft een jong mensch te Maastricht, wiens wan gedrag zijne moeder had doer, besluiten om de hulp der politie interoepen, zich alvorens deze laatste aan kwam, in het kanaal geworpen, Men ontdekte zulks nog tijdig genoegmaar de rampzalige weigerde halsstarrig de hem aangeboden hulp en verdween weldra in de diepte. Twee uren later werd zijn lijk opgevischt. Smokkelaars en commiezenhoe veelvuldig zij ook onderling in aanraking komen, schijnen elkander nog altijd niet best te kunnen verdragen. Hoe zij weder- keerig elkander zoeken te foppen, leeren ons een paar staaltjes uit de Asser Qt.: „Drie olijke smok kelaars, - zoo schrijft men uit Vriescheloo, - die in de afgeloopene week leegscheeps moesten terugkeeren, omdat er geen spirit aanwezig waskwamen in over leg, om op hunne terugreis even het nachtelijk bivouac van de commiezen uit Vriescheloo aan te doenom die heerenal was het slechts voor een oogenblik toch eens wat pret te verschaffen. Tot dat einde vulden zij hunne pakken met windblazen en stroo en marcheerden aldus langs de hun bekende schuilhoe ken dier commiezen. De grap gelukte volkomen. Het donderende geluid van „poef, paf, halt, sta!" weer galmde door de lucht, hetwelk onmiddellijk door de grappenmakers met een geroep van karro! karro!" werd beantwoordterwijl de teleurgestelde commiezen, bij hunne bevinding van wind en stroo, in den waan werden gebragtdat de aap weer buiten 's lands wipte," Het andere geval betreft het volgende, uit Gieterveen geschreven: „De commiezen van Stads- Kanaal hadden post gevat bij H. Spier: zij vermoed den nl., dat een kind in diens huis te rustig in de wieg lag en het tijd werd, om het uit den slaap te wekken. Bijgestaan door den veldwachter dezer gemeente, gingen zij het huis binnen en bevonden alstoen inderdaad een kind in de wieg, dat onbe wegelijk lag; in beslag genomen bleek het bij onder zoek pl. m. 60 kan voorloop te zijn." De smokke laars hadden in het eerste geval de commiezen aardig beet gehadmaar de commiezen bleven toch ten slotte aan het langste end. K.orliclij Ito Zals.en. De najaarsvergadering der algemeer.e synodale com missie van de Ned. hervormde kerk is den 24 No vember gesloten. Onder de ingekomen mededeelingen behoorde, dat de melodiën voor den vervolgbundel op de Evangelische gezangen door de zorg van den heer Joh, Basiiaans, organist bij het groote orgel te Haarlemin gereedheid waren gebragtzoodat de uitgave van dien bundel spoedig voortgang kan hebben. Bestedingen. Op 11 Dee. a. s. te 's Gravenhage, „het bouwen van twee lichtwachters-woningende eene bij den Hoek van Baarland, de andere in den polder Noord- boeijer bij Hoedekeuskerke, alles met den aankleve van dien." Op 14 December a. s. te Middelburg, van „de aanleg eener telegraaflijn met één draad tusschen de spoorwegbaan op Zuid-Beveland, bij het gehucht Oostdijk en Hulst, met het ondeihoud daarvan tot 31 December 1867 in twee perceelen." iV3 A R K T B E R I C T E N. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beubs. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Donderdag, 6 December 1866. Nederl. Werk. Schuld 2'A Spanje2 'A Rusland, 5e serie 5 ld. 1860 4'A ld. a 1000,1864, 5 ld. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2'/', ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Ame-rika, 1882 6 Oude Metalliek Nationale ld. Div. in COUPONS. 53"/i«. 30. 59,5/i6. 80%. 86W. 187 V2. 21"/». 47 Va. 53 "/is 29 Vt, 741'/» 22.—. 27.95. 11.67s. GRAANBERIGTEN. GOES 4 December 1866. TARWE 10,75 k 11,25/40. ROGGE 7,50 k f 7,75. W. GERST 7,— k 7,50. Zomer DITO 6,75 k 7,—, HAVER 8,25 k 4,40. Groene ERWTEN 8,75 k 9,10. Bruine BOONEN ƒ10, a 12,—, PAARDENBOONEN 7,— k 7,50. MEEKRAP. Lusteloos. Stil. BOTER ƒ1,— a 1,05. het Ned. EIJERS - 4,— - 4,20 de 100 stuks. AMSTERDAM, 5 December 1866. TARWE stil. ROGGE Maart 204,50. Mei 205,50 lager. RAAPOLIE vliegend f 89f/.,voorjaar f 41'/4. LIJNOLIE - 87'Vl. - 39,-. LONDEN, 5 December 1866. Engelsche en vreemde TARWE tot de prijzen van jl. ""maandag. Overige GRANEN stil. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zetting. Tarwen broocl 17 ct.lMasteluin brood 15 ct. TanvenKrop brood 16 |Roggen brood. 14 Bevallen van een ZOONH. C. van DALENgeliefde echtgenoot van S. van HOEK. Kapelle, 29 November 1866. Voorspoedig bevallen van eene DOCH TER, J. M. C. SOUTENDAM—Schbeudee. Goes 6 December 1866. ffPIj Een n'itOXHX l* en BVtV, staande en gelegen op een der fraaiste standen te Goes. Franco te bevragen onder letter B. ij de uitgevers dezer courant.

Goessche Courant | 1866 | | pagina 3