mmmm van leden voor de llll; BUITENLAND. hoofd kiesdistricten. Alkmaar. Almelo. Ameksfookt. Amsterdam. ftïww Appingadam. Arnhem. Assen. Boxmeer. Breda. Delft. Deventer. Dokkum. leden der ontbonden kamer. Jhr. mr. C. van Foreest. Mr. N. Olivier. Mr. P. A. S#v. Limburg Brouwer, mr. G. M. van der Linden, mr. J. K. baron van Goltstein. J. J. Roehussen. J. van Swieten. Mr. C. van Heukelom. Mr. G. C. J. van Reenen. Mr. M. H. Godefroi. Mr. J. Heemskerk Bz. Dr. R. Westerhoff. J. F. Zijlker. Mr. C. Th. baron van Lijnden van Sandenburg. Mr. F. W. C. Keuchenius. Mr. L. graaf van Heiden Reine- stein. Mr. P. van der Veen. H. C. F. Kerstens. Mr. P. J. J. Hollingerus Pijpers. N. R. H. Gulje'. G. Hoekwater. Mr. W. Wintgens. Mr. G. Dumbar. Mr. A. van Delden. Jhr. mr. S. W. H. A. van Beyma thoe Kingma. Mr. Ph. van Blom. Mr. P. Blusse van Oud-Alblas. Mr. ®G. A. de Raadt. Mr. J. B. Bots. Mr. P. van den Heuvel. Mr. J. H. de Laat de Kanter. uitslag der stemming. Onbekend, id. Herstemming, id. Herkozen. Gek. bar. v. Hardenbroek. Herkozen Mr. G. C. J. v. Reenen, mr. M. H. Go defroi en mr. J. Heems kerk Bz, Herstemming lusschen J. J. Roehussen, Kemper, mr. M. J. Pijn appel, mr. P. P. v. Bosse, Insinger en J. v. Swieten. Herkozen. id. Herkozen. id. Herstemming tusschen Mr. J. R. Thorbecke, L. graaf van Heiden Reine- stein, mr. L. Oldenhuis Gratama en mr. P. P. v. Bosse. Herkozen. Herkozen, id. Herstemming tusschen Mr. W .Wintgens, C.Hoek- water, mr. P. P. v. Bosse en mr. J. L. de Bruijn Kops. Herstemming. Herkozen. Onbekend. id. Dordrecht. Mr. P. Blussé van Oud-Alblas. Herstemming. id. Eindhoven. Mr. J. B. Bots. Herkozen. id. Goes. Mr. J. H. de Laat de Kanter. Herstemming tusschen Mr. J. H. de Laat de Kan ter en mr. P. H. Saaij- mans Vader. Tot dit district behooren de navolgende gemeenten, Goes, 231 kiezers, waarvan 196 stemmen hgbben uitgebragtSt. Annaland 43 k. 40 s.Baarland 20 k. 18 s.Borssele 30 k. 22 s.Colijnsplaat 62 k. 43 s.Priewege 14 k. 11 s., Ellewoutsdijk 20 k. 15 s.Fort Bath 17 k. 14 st.'s Gravenpolder 24 k. 16 s., 's Heer Abtskerke 11 k. 9 s., 'slieer Arendskerke 42 k. 35 s., 'sHee- renhoek 12 k. 7 s., Heinkenszand 50 k. 43 s.Hoedekenskerke 28 k. 16 s. Kapelle 43 k. 31 s.Kattendijke 18 k. 16 s.Kats 10 k. 10 s., Kloetinge 29 k. 28 s.Kortgene 20 k. 19 s., Krabbendijke 24 k. 18 s., Kruiningen 61 k. 50 s., St. Maartensdijk 65 k. 63 s., Nisse 22 k. 15 s Oudelande 9 k. 7 s., Oud-Vossemeer 49 k. 43 s., Ovezand 17 k. 12 s., St. Philipsland 16 k. 11 s., Poortvliet 37 k. 30 s., Rilland en Maire 22 k. 18 s., Seherpenisse 28 k. 26 s., Schore en Vlake 17 k. 13 s., Stavenisse 30 k. 27 s.Tholen 8] k. 68 s. Waarde en Valkenisse 15 k. 11 s., Wemeldinge 27 k. 25 s., Wissenkerke 57 k. 48 s., Wolphaartsdijk 44 k. 35 s., Yerseke 25 k. 18 s. Er waren dus van de 1360 stemgeregtigden 1127 opgekomen, waarvan 7 in blanco en 8 van onwaarde, dus 1112 geldig uitgebragte stemmen. Daarvan bekwamen mr. J. H. de Laat de Kanter 501, mr. P. H. Saaijmans Vader 303, jhr. J. G. H. van Tets van Goudriaan 160, mr. J. J. van Deinse 132, J. J. van Kerkwijk 5G. C. van den Bosch 4J. W. Vader 3O. Verhagen P. D. van CittersI. C. I. van den Bosch en Jan Wanraven ieder 1 stem dus herstemming tusschen mr. J. H. de Laat de Kanter en mr. P. H. Saaij mans Vader. hoofd kiesdistricten. leden der ontbonden kamer. uitslag dkr stemming. Gorinchem. W. C. M. Begram. Herkozen. Dr. G. Simons. Herstemming. Gouda. M. A. F. H. Hoffman. Herkozen. Jhr. mr. W. M. de Brauw. Herstemming. 's Gravenhage. Mr. J. P. P. baron van Zuylen Herkozen. van Nyevelt. Jhr. F. de Casembroot. id. Groningen. Mr. J. R. Thorbecke. Herkozen. Haarlem. Mr. A. S. van Nierop. Herstemming mr. J. G. Mr. J. H. Geertsema. Geertsema Cz. mr. S. A. van Nierop, G. L. J. v. d. Hucht en H. G. Janssen. 's Hertogenbosch. Mr. A. F. X. Luijben. Herkozen Mr. A. F. X. Dr. J. H. H. de Poorter. Luyben. Gekozen mr. F. J. E. van Zinnicq Berg man. Hoorn. Mr. W. baron van Goltstein. Herkozen Mr. W. baron H. Mensonides. van Goltstein. Herstem ming tusschen H. Men sonides en W. Terpstra. Leeuwarden. Mr. J. Dirks. Gekozen J. H. K. de Roo J. Andre®. van Alderwerelt en mr. J. Hingst. Leijden. P. H. baron Taets van Ameron- Herkozen. gen tot Natewiscb. O. baron van Wassenaer Catwijck. id. Maastricht. C. A. baron de Bieberstein Ro- Herkozen. galla Sawadsky. Jhr. mr. P. van der Maesen de id. Sombreff. Middelburg. Mr. G. A. Fokker. Herkozen. Mr. D. van Eek. id. Nijmegen. Jhr. J. A. 0. A. van Nispen van Herkozen. Sevenaer. Mr. C. J. A. Heijdenrijck. id. Roermond. Mr. P. L. de Lom de Berg. Herkozen Mr. P. de L. de K. L. J. Cornelis. Berg. Gekozen mr. L. Haffmans. Rotterdam. I. D. Fransen van de Putte.» Herkozen. F. W. C. Blom. id. W. A. Viruly Verbrugge. id. Sneek. Ds. A. Moens. Herkozen. Mr. S. Wijbenga. id. Steenwijk. Jhr. C. M. Storm v. 'sGravesande. Herkozen. Tiel. Ml*. W. F. C. van Lith de Jeude. Herkozen. Tilburg. Mr. C. C. A. Beens. Herkozen. Mr. F. J. Jespers. Gekpzen Jhr. mr. J. Ver- heijen. Utrecht. Mr. E. du Marchie v. Voorthuysen. Herkozen. Mr. N. P. J. Kien. Herstemmifig tusschen Mr. N P. J. Kien en H. Verloren Themaat. Winschoten. Dr. W. J. A. Jonckbloet. Herkozen. zlerikzee. J. J. van Kerkwijk. Herkozen. Zuidhorn. G. Reinders. Herkozen. zütphen. Mr. W. H. Dullert. Gekozen Jhr. mr. H. A. Mr. J. Dam. ridder van Rappard. Herstemming tusschen Mr. Jb. Dam en mr. W. H. Dullert. Zwolle. Jhr. mr. H. A. Wttwaal van Gekozen T. J. Stieltjes. Stoetwegen, (overl.) Herstemming tusschen Mr. G. A. IJssel de Schepper. mr. G. A. IJssel de Schep peren mr. A. vanNaamen van Eemnes. ALGEMEEN OVERZIGT. Hoe men zich ook verheuge over den vrede die thans weder in Europa heerschtniemand gelooft, dat deze bestendig zal zijn, en juist in de voorwaarde waarop hij verkregen werd, ligt de naaste oorzaak, om aan nieuwe bezwaren te denken. Nu eens spreekt men van verkoeling tusschen Oostenrijk en Pruissen, dan weder meent men optemerkendat het laatste rijk zich naauwer aan Rusland tracht aantesluiten. Maar, gelijk te verwachten wasde vrede is te kunst matig en te gedwongen geslotenom bestendig te kunnen zijn. Het beste is maarom bij het oogenblik te leven, en van den tijd van rust te genieten, zoolang men ons dien laten zal. Op den keizer van Oostenrijk is een moord aanslag beproefd of althans beraamdmaar ge lukkig voorgekomen. De benoeming van den beer von Beust, tot Oostenrijks minister, wordt wel met bijval begroet, maar boezemt weinig vertrouwen in. Met Hongarije staan de zaken ook nog niet besten de ontevredenheiddaar te lande, neemt weder toe. In Hanover is de stemming zeer gedrukt. De bevolking kan zich niet vereenigen met den loop der zakenen men zegtdat het plan be staat om een monster-protest van de bevolking te laten uitgaan tegen de annexatie. Reeds zouden honderd duizenden daarop hunne hand- teekening hebben gesteldniettegenstaande de Pruissische politie alle moeite aanwendt, om dit te verhinderen. De toestand in Spanje wordt telkens treu riger en boezemt ook de andere mogendheden levendige ongerustheid in. De progressistische partij schijnt van het oogenblik te willen ge bruik makenom thans hunnen slag te slaan en de hofpartijdie maar zeer weinig op de hoogte der volksbehoefte schijnt te zijn en steeds voortwerkt in reactionairen geest, maakt den staat van zaken gedurig erger. De gees telijkheid staat natuurlijk aan de zijde der re gering die haar begunstigtmaar ook van deze wil het volk niet gediend zijn. De berigten uit Mexico zeggen niet alleen dat keizer Maximiliaan volhoudt en aan geen abdiceren denkt, maar zij voegen er zelfs bij, dat een aantal kooplieden hem de verzekering gedaan heeft, van hem te zullen steunen. De keizer houdtzegt menden toestand van zijne gemalin niet voor ongeneeslijk. De Fransche troepen maken aanstalten, om van daar te ver trekken envolgens sommigenzou daardoor misschien bij velen eene betere stemming wor den verwekt. Men schrijft uit Weenen van 29 Oct. Eergisteren avond werd te Praag bet begin der uitvoering van een aanslag op het leven des keizers ontdekt. Een persoon die er zeer ver dacht uitzag, later bleek het, dat hij een kleermakersknecht was werd door den en- gelschen kapitein Palmer ontdekt op hetzelfde oogenblik dat hij met de regterhand een ge laden pistool ophief, terwijl de keizer den czechi- schen schouwburg verliet, om in zijn rijtuig te stappen. Kapitein Palmer maakte zich van den persoon meester en leverde hem aan de poli tie over.

Goessche Courant | 1866 | | pagina 2