STOOMSCHEPEN SPOORBOD! YA1N MIDDELBURG. MAR KTBER 1 C T E N. Bismarck, die alles voor Pruissen inpakken wil. Volgens sommige berigtgevers zouden de ne derlagen der Oostenrijkers veel zijn te wijten aan den onwil hunner soldaten om te vechten zij gaven zich liever krijgsgevangen. Indien dit werkelijk zoo is, dan zeker zon het maar te wenschen zijn, dat er een einde kwam aan den strijd, maar ook zouden de overwinningen der Pruissen daardoor veel van hunne waarde verliezen. De stad Mentz heeft zich in staat van ver dediging gesteld en wil niet als anderen, de Pruissen maar zonder slag of stoot laten bin nentrekken. Men houdt het er voor, dat het eene wanhopende poging is, die de stad aan groote gevaren blootstelt en tot niets leiden kandan om de treurige gevolgen van den oorlog nog dieper te doen gevoelen. In Engeland duurt de spanning voort over het verhinderen der volksvergadering, die over de uitbreiding van het stemregt zou gehouden wordeni De meesten keuren de handelwijze van het gouvernement af, dat door te groote ge strengheid de zaak veel grooter omvang en beteekenis heeft gegeventerwijl aan den an deren kant deszelfs zedelijke kracht geen geringe schade lijdt, nu men er ten slotte toch toeko men moet, om de vergadering toetestsan. De zaak, die daar aanleiding gaf tot kabinetsver andering is dus nog in lang niet uit de we reld en zal waarschijnlijk vooreerst wel aan de orde blijven. De Italianen beginnen ook te erkennen dat zij bij Lissa -groote schade geleden hebben en overwonnen zijn. Een geducht aantal men- schen is daar omgekomen. Men stelle zich slechts voor, dat een schip met een duizendtal koppen bemand, in één oogenblik wegzonk in den oceaan en weldra door een tweedevan gelijken omvang, werd gevolgd. Uit Amerika schrijft men, dat een verschrik kelijke)! brand de helft van de stad Portland heeft verwoest. Het land der vrijheid wordt voortdurend door inwendige verdeeldheid ont rust en ook in Zuid-Amerika is de vrede nog verre te zoeken. Uit Mexico luiden de be- rigten even treurig als tot hiertoe en de keizer schijnt eer in kracht te verliezen dan te winnen. In Rusland is men in den laatsten tijd min der tegen Pruissen gestemd dan voor eenige dagen. Men zou er zich in kunnen vinden, om Pruissen in het bezit te laten van het overwigt, dat het door zijne laatste handelingen zocht te verwerven. Maar niettemin zou men maar moeijelijk kunnen dulden, dat Oostenrijk geheel beroofd werd van zijne magt en waar schijnlijk zal de russische politiek zich dan ook door de omstandigheden laten leiden. In de laatste jaren hebben wij schier niets anders ge zien dan een volgen van den weg, die ge wezen wasin plaats van den weg voor te schrijven en died te doen betreden. De telegraafkabel tusschen Engeland en Amerika is gelukkig gelegd. Berigten van 20 woorden of honderd letterskunnen van alle Nederlandsehe kantoren worden overgebragt naar Amerika, voor de som van 252, behalve de kosten voor het overbrengen van de berigten uit Nederland naar Valencia in Ierland. Voor iedere 5 letters boven de eerste honderd, wordt ƒ12,60 betaald. De te Parijs ontvangen berigten van de voorbeeldelooze hardheid, waarmede de pruis- sische generaal von Manteuffel te Frankfort te werk gaathebben onder de Duitschersdie zich te Parijs bevindeninzonderheid onder de Frankfortenaars en met name bij het huis Rot schild, groote verslagenheid verwekt. De baron James von Rotschild heeft zich onmiddellijk naar de Tuilerien begevenom den keizer zijne be zorgdheid mede te deelen; dadelijk deed de keizer den heer von der Goltz tot zich komen, om hem onder bijvoeging dit aan zijne re gering kenbaar te maken, zijne afkeuring te kennen te geven over een gedragdat de verontwaardiging van geheel Europa opwekt, dat geschikt is om alle sympathie aan Pruissen te ontnemen en waartegen hijde keizer krachtig protesteerde. Men hoopte, dat de generaal von Manteuffel dientengevolge humaner bevelen zal ontvangen. Weenen, 28 Julij. OfficieelTe Nikols- burg is de wapenstilstand gesloten en zijn de vredes-préliminairen tusschen Oostenrijk en Pruissen geteekend. De hoofdinhoud dier vredes-préliminairen is de volgende: Oostenrijk verlaat den nieuw te organiseren Duitschen bond. Hij erkent alle regelingendie Pruissen in Noord-Duitschland mogt makendaaronder be grepen de wijzigingen van grondgebied. Het doet afstand van Sleeswijk-Holstein en vergoedt een deel der oorlogskosten." (Volgens dit telegram is Italië alzoo in de vredes-préliminairen niet begrepen.) München, 26 Julij. Men wendt bij voort during pogingen aan om alle Duitsche bonds staten zamen te vatten in de onderhandelingen over een wapenstilstand. München27 Julij. De Baierische Ztg. deelt mede dat heden een gevecht heeft plaats gehaddat onderscheidene uren duurde, tus schen Helmstad en Uttingen. Door vijf bat terijen, van getrokken geschut voorzien, werden de Pruissen teruggeslagen. Aan de stad Hof is eene oorlogsbelasting van 66.000 fl. opgelegd, terwijl de bevolking met nog andere aanzienlijke lasten is bezwaard. Men leest in de officieele Wiener Zeit. Nadat de verlengde termijn voor de wapen schorsing gisterenden 27, was afgeloopen is dien dag een wapenstilstand tot stand ge komen voor den tijd van vier wekengisteren den 27, een aanvang genomen hebbende. De Oostenrijksche gemagtigde in het hoofdkwar tier, graaf Karolyi, heeft de vredes-préliminairen herwaarts overgebragtom ze aan de bekrachti ging der regering te onderwerpen." C3-0.02 ©xa^<C3L© Te gelijk met de kunst om elkander te vernielen, neemt ook de kunst toe, ora de verloren ledematen te vervangen. Zoo heeft de Amerikaansche regering, gelijk blijkt uit een rapport aan het congres, niet minder dan 2134 kunstarmen44 handen 3784 beenen en 9 voeten voor hare invaliden doen maken. Deze voorwerpen zijn geleverd door 23 verschillende in stellingen en het totaal der onkosten bedraagt 357,628 dollars. Op de Eransche spoorwegen is, in de nabijheid van het station Lagny, weder een moord in een waggon gepleegd. Het slagtoffer is eene min, die door den moordenaarwelke zich met haar alleen in een waggon bevond, werd venvorgd den zuigeling slingerde hij het portier uit. De moor denaar bevindt zich in handen der justitie. Men schrijft uit Durumdat bij den heer Dijkstra te Mur.nekerzijl een bul te zien is, 3 jaren oud, be zienswaardig om zijn ligchaamsbouw en vetheid. Het dier kan bijna niet meer blijven op de plaats waar anders twee behooren te staan, zoodat hij in een ander hok moet worden overgebragt- Den vorigen herfst is hij door de rijks ambtenaren gemeten en toen reeds op p. m. 1600 oude ponden geschat, het dier wordt steeds vetterzoodat het thans met regt een monsterbul kan genoemd worden. De oorlog heeft toch eene voordeelige zijde. Het valsche haar waarvan de dames zich thans ruimschoots bedienen, wordt goedkoopomdat de Duitsche meisjes en vrou wen uit wanhoop, hare schoone haarlokken verkoopen. Twee Journalisten in Franfort zitten bereids in de gevangenis omdat zij den vrijheidlievende Pruissen in den weg waren; drie andere zijn in tijds ontsnapt. Nog een staaltje van de gemoedelijke vroomheid der regering door Gods genade. Te Aschaffenburg heeft de bevelvoerende generaal bekend gemaaktdat als zijn eisch om ossen geld en wat niet al meer te hebbenniet binnen eenige uren voldaan wasde burgemeester zou doodgeschoten worden. Te Beth- ford is een kinddat gewoon was zich de nageis aftebijtenonder vreesselijke smarten gestorven. Bij de lijkopening is gebleken dat tengevolge van op hooping der nageldeelen eene verzwering ontstaan was, in den uitgang der maag, waardoor de dood onvermijdelijk was. -.1 Bestedinge n. Voor het maken van een dam door de Ooster-Schelde enz., voor welk werk den 26 dezer te 's Hage eene herbesteding heeft plaats gehad, zijn tien inschrijvings-biljetten ingekomen. De laagste inschrijver was dhr. J. van Saaften, te Sliedrecht, voor f 1,499,000. Op 27 Julij, te Middelburg, van een steenen duiker in den lloofdplaatpoldev, aangenomen door dhr. J. Colijn Pz te Nieuwvliet, voor f 1288. Idem van de voortzetting der -njtfrkcn aan de haven te Breskens, aangenomeu door J. Male ï)z.te Breskeus, voor f 57,000. t IELox-*I?;_oIAj]L?_o Zals.eti, De kerkeraad der Herv. gem'Ü'en'te teVlissingen heeft tot predikant beroepen den hc'er N.' Otte, thans te Hattem. De kerkeraad te Biezelinge heeft het berigt ont vangen dat de heer P. Romijnpredikant te Schiplui den, bedankt heeft voor het beroep naar deze gemeente. 2C0c STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daarboven. 5e Klasse. 14e lijst. No. 1483125,000. 15e lijst. No. 182, 1414, 10041, 13383 en 15611, ieder 1000. 16e lijst. No. 256, ƒ2000 en premie ƒ30,000. No. 7822, 10944 en 16849, ieder 1000. 17e lijst. No. 18228 niet, premie 3000. 8tanÖ, Van 21 tot 28 Julij 1866. Gehuwd: Den 26. Arij Bruinshoofd, 32 j. wed", en Jannetje Schrijver, 23 j. jonge d. Geboren: Den 22. Adriana Francisca, d. v. Leonardus Verbeeme en Johanna Catharina Ja cobs. Barbarad. v. Hubregt de Windt en Johanna Pieternella van Beloois. den 27. Anna, d. v. Alardus Antonie Wilhelm Bolland en Wil- lemina Abigaël den Boer. den 28. Aarnoutz. v. Isaac le Clercq en Aaltje van de Weert. Overleden: Den 24. Rosalia Buren, o. 28 j. huisvr. van Jacobus Maas. den 27. Jan Jacobus van de Velde, o. 35 j. geh. met Leuntje Schippers. 33^3 Sa*jSLX> CS-OJES®. JULIJ 1866. van ROES. ure. van ROTTERDAM, ure. IDingsd. 31 'smorg. 8,30. AUGUSTUS. Woensd. 1'smorg. 5, Wegens reparatie voor eenige dagen gestaakt. van ROTTERDAM, ure. van GOES. are. |Dir,gsd. 31'smidd. 1,30. AUGUSTUS. Woensd. Vrijdag Maandag smorg. 'smidd. 9,15. 9,15. 1,30. Donderd. 2'smorg. 5, Zaturdag 4 n 5,30. Dingsd. 7 8,30. 1 n 1 Dingsdag 6 6 Van Middelburg:. I Van Tholkn. Dingsdag 31 te 5 u. 30 m.|Uingsdag 31 te 1 u AUGUSTUS. Vrijdag 3 5 30 Vrijdag 3 Zaturdag 4 5 30 Zaturdag 4 Maandag 6 7 Van Middelburg naar Zierikzee. Donderdag 2 Aug. 'smorg. 7,terug 'smidd- 6, Zondag 5 6,—, 6,—. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PB.IJS-COURANT DER EFFECTEN. Maandag, 30 Julij 1866. Nederl. Werk. Schuld 2v2 Spanje, 2'/a Rusland, 5e serie 5 ld. 1860 4i/2 ld. a 1000,1864, 5 ld. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2 V, ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 57. 31''2 60. 84 Vfl. 91%. 177. 22%. 64. 46%. 51%. 24 7I'V.«. COUPONS. Oude Metalliekf 20,60. Nationale ld26,60. Div. in 11,72s. GRAANBERIGTEN. ROTTERDAM 30 Julij 1866. Graanmarkt onveranderd. Koolzaad Zeeuwsch gestort 64 Meekrap. Handel klein, meeste houders houden boven de markt. Koopcrs zeer geretireerd.

Goessche Courant | 1866 | | pagina 3