Laatste Berigten. iVS A R KTBER1 C T E N. «flttoertentieu. PERSISCH INSECTENPOEDER, die pas van de markt gekomen was, zijne daar ontvangen bankbilletten onder het stroo van de snijmachine op zijn erf te verbergen. Later had een der huzaren haver noodig. Het nergens beter wetende te vinden, hakte hij er met de machine duchtig op los en voedde zijn paard metde bankbilletten van den armen boer De generaal von Manteuffel volhardt te Frankfort, in weerwil dat krachtige pogingen daartegen worden aangewendin zijn eisch tot de onmiddellijke betaling eener oorlogsbe lasting van 25 millioen, onder bedreiging dat hij de stad aan plundering zal prijs geven, indien die som niet vóór den 23 dezer 's avonds voldaan is. Er zijn 24 kanonnen naar de hoogtedm Frankfort beheerscht, gebragt, ten einde de bevolking te intimideren. Tot nu toe heeft de bevolking geweigerd die som te betalen. Tal rijke familien hebben Frankfort verlaten. De magazijnen en de beurs zijn gesloten. Rovigo, 23 Julij. Eene Oostenrijksche patrouille is uit Legnano vertrokken en in eene hinderlaag der bergsaglieri gevallen. De vijand heeft Valsugana bezet en is daar sterk. Hij heeft ook toebereidselen gemaakt om verschei dene bruggen te vernielen. Londen23 July. De vredespreliminairen, gelijk die laatstelijk door Pruissen ontworpen en door Frankrijk goedgekeurd werden, behel zen de volgende bepalingen: Oostenrijk erkent dat de duitsche bond, zoo als hij tot nu toe bestond, ontbonden is; het stemt toe in de oprigting van een nieu wen bondmet uitsluiting van het Oostenrijk sche keizerrijk; »die nieuwe confederatie zal worden gevormd uit de staten van Noord-Duitschlandwelke bond onder het militair beheer van Pruissen zal staan en die door de Pruissische diplomatie zal worden vertegenwoordigd «Oostenrijk heeft de vrijheid eene zuidelijke confederatie in het leven te roepen; van een internationaal standpunt zijn beide confederatien onafhankelijk van elkander, blij vende tusschen den noordelijken en den zuide lijken bond slechts een band van stamverwant schap bestaan: »de Elbe-hortogdommen worden bij Pruissen geannexeerd, met uitzondering van het Deensche gedeelte van Sleeswijk; «Oostenrijk vergoedt aan Pruissen een deel van zijne oorlogskosten; »de integriteit van het Oostenrijksche kei- z er rijk wordt gewaarborgd, met uitsluiting van het grondgebied van Venetie." Oostenrijk heeft bereids toegestemd in zijne uitsluiting uit den bond en zich bereid ver klaard de op te rigten Noord-duitsche confe deratie te erkennen. Men verzekert dat Pruissen boven en behalve de voren omschreven voorwaarden heeft geëischt, dat het Pruissische grondgebied door annexatie zal worden vergroot met eene bevolking van drie millioen zielen. De Oostenrijksche regering laat thans een aëronautisch-telagrafisch observatie-station ver vaardigen, bestaande in een kolossalen lucht ballon met schuitje en touwwerk. De uitvinder, de telegraaf-ingenieur Mayerhofer, heeft zich verbonden den ballon in zes dagen geheel te voltooijen. Hij zelf zal zich belasten met de telegrafische dienst; slechts een officier van den generalen staf zal hem ter zijde staan, om een gemakkelijker overzigt over de verschillende troepenbewegingen te bekomen. De ballon wordt, om door den wind niet weggedreven te worden, op eene bepaalde plaats met tou wen vastgemaakt en zoo ingerigt dat hij zon der verdere gasvulling 7 a 8 uur in de lucht kan blijven. Vooreerst worden slechts twee dergelijke ballons vervaardigd. Te Amsterdam en te 'sHage hebben geruch ten geloopen, dat de koning van Pruissen over leden zou zijn. Tot hiertoe echter zijn die geruchten niet bevestigd. Berlijn24 Julij. Als officieel kan worden gemelddat Zondag jl. de zevende en achtste divisien onzer troepen bij Presburg een gevecht geleverd hebben aan 35,000 man Oostenrijkers, dat gelukkig voor de onzen is afgeloopen. Presburg zou door de onzen bezet zijn gewor den wanneer het gevecht tegen den middag niet geëindigd ware door de invallende wapen schorsing. De troepen bleven tot den 23sten 's morgens vroeg op het slagveld en trokken toen terug naar de demarcatielijn bij Stampfen. Frankfort, 24 Julij. De kamer van koop handel heeft beslotenom de door generaal von Manteuffel geëischte 25 millioen niet te betalen. De geheele stad juicht dit besluit toe, en de bevolking zou aan eene plundering der stad,boven de betaling der 25 millioen, de voorkeur ge ven. De overheid van Frankfort heeft de be middeling van keizer Napoleon en het Engelsche kabinet ingeroepen; men verzekert dat de keizer dit aanzoek met de gewone welwillendheid heeft aangenomen. Oomongao toeristen. Als het gerucht juist is, dan heeft zich te 's Her togenbosch een kind van 10 jaren van het leven be roofd. Het jongetje had zijn moeder door den dood verloren, en nu wil men weten, dat de verwaarloo- zing, waaraan het van de zijde zijns vaders zou bloot staan den knaap zou bewogen hebben om zich te verdrinken. Dit is natuurlijk een gissing; zeker alleen is het, dat zijn lijkje in de Dieze is gevonden. Men schrijft uit GorredijkNaauwelijks is het spoor in Friesland gelegd, of reeds ook hier gaat alles op sneller voet, zelfs in zake van het trouwen. Voor eenige dagen was onze kopersraid F. een klein uit stapje gaan doen. Op zijne terugreis ontmoet hij de huishoudster van een wever uit Lippenhuizen. Na een eindje wandelens, waarop de eerste kennismaking volgde, dacht onze kopersmid: zij konden tezamen wel tot één gesmeed worden, en de vrijster meende dit ook. Op den eerstvolgenden zondag bragt zij een bezoek" aan haren minnaar en dadelijk werden de voorloopige maatregelen vastgesteld. Te huis gekomen, verhaalt de verloofde haar voornemen aan den wever. „Dat is drommels gek," zegt hij, „ik had je ook wel willen hebben." „Br^vo," zegt zij „ik heb u ook nog liever dan dien koperslager en zietlaatst leden Zaturdag stapte de wever met zijne geliefde naar -'t gemeentehuis, om aan dien wensch kracht bij tezetten en te verhinderen, dat geen derde belang stellende tusschenbeide kometerwijl F. nog altijd meent te zullen trouwen. Dralen wordt hi§r dus ge vaarlijk. Een ieder wachte zich voor schade! De Rock Island „Argus" meldt van een knap jong man, van 26 jaar, een zadelmaker van beroep, die daar onlangs getrouwd is met een meisje van 26 jaar. Men dacht dat alles regt was, tot dat Collins, de bedoelde jongmannaar Muscatine ging wer ken en zijne vrouw tijdens zijne afwezigheideen briefaan hem gerigtvan zijn broeder ontving waarin Collins verzocht werd terug te komen, en zorg te dragen voor zijne vrouw en zijn kind. Toen hij van Muscatine terugkwam, had er eene scene tusschen hem en zijne vrouw plaats. Hij trachtte den ge- heelen brief als een grapje van zijn broeder te doen voorkomen, doch men geloofde hem niet en hij werd uit het huis gejaagd. Naderhand is men te weten gekomen, dat deze schurk, behalve zijne laatste vrouw, nog drie vrouwen in leven heeft, en dat hij door zijne familie-betrekkingen niet langer erkend wordt. Een man in Pennsylvanie is een regtsgeding aange daan voor fl 25,000 schadevergoeding, wegens ver breking van trouwbelofte. Hij verdedigde zich door te beweren, dat hij gereed was te trouwen, doch dat zijne bruid het bleef uitstellen en daar zij 285 pond weegt, verzocht hij verschoond te blijven van trouwen tijdens het warme weder. Elkan Hersman, een joodsch rabbijn van New-Jersey, heeft een vonnis van fl. 800 schadevergoeding gekregen tegen eenige leden zijner gemeente, die hem uit de synagoge geschopt hadden. Te Bordeaux, is onlangs weder een ge val van vergiftiging voorgekomen, door visitekaartjes met loodwit bedekt. Een kind had ze in den mond genomen, en de dood was het gevolg. K.erls.elijlic Zak.cn. De algemeene synode der Ned. Herv. Kerk heeft tot leden voor het algemeen collegie van toezigt op het beheer der goederen van de Hcrv. gemeente be noemd de heeren R. J. Koning, rar. C. G. de Balbian van Foorn en G. Bruna; en tot leden der synodale commissie in plaats van de heeren G. Bruna en mr. F. Serrurier wier diensttijd is geëindigd, de heeren J. A. van Walsem, pred. te Vught en mr. J.A.Jolles, te 's Gravenhage; vervolgens, wegens het bedanken van den heer van Walsen dr. A. T. Reitsma, pred. te Groningen, en tot zijn secundus dr. B .Glasius, pred. te Geertruidenberg; voorts tot secr. van den heer Jolles, dr. E. J. Dieet I.orgion, liooleeraar te Gro ningen, terwijl mr. II. Macldelsen, te Zwolle, gekozen werd tot secr. van mr. E. K. J. Bertlingte Assen, die opgetreden is als gewoon lid, in plaats van den heer mr II. van der Kooi, welke om zijne betrekking van lid der gedeputeerde staten van Friesland zich in de noodzakelijkheid had bevonden tot het nemen van zijn ontslag uit zijne betrekking bij de synodale commissie. Verkoopingen. Verleden Dingsdag heeft de inzet bij opbod plaat9 gehad van de buitenplaats „La Favorite," aan den straatweg te 's Gra venpolder. Het hoogste bod was f 5000. 260e STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000 en daarboven. 5e Klasse. 13de Lijst: No. 5331 en 7341 ieder ƒ1000. 14* lijst. N". 14831 25,000,—. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJS-COUKANT DER EFFECTEN. Donderdag, 26 Julij 1866. Nederl. Werk. Schuld 2 'A Spanje, 2'/2 Rusland, 5e serie 5 Id. 1860 4'/a ]d. a 1000, 1864, 5 ld. Spoor w. 5 Oostenrijk, Metall. 2 'A ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 18S2 6 COUPONS. Oude Metalliek Nationale ld. Div. in GRAANBERIGTEN. B6,5/, 3112 60'/4. 85. 91. 178. 25. 64. 47%. 52Vib. 24%. 73s/». 21,50 26,60. 11,50. GOES, 24 Julij 1866. Van nieuwe granen waren heden alleen eenige partijen nieuwe Winter Gekst aangevoerd; door te hooge vraagprijzen werd in granen sleeht9 voor consumptie iets gedaan. Aanstaande marktdag zal Nieuwe Rogge worden aangebragt. Van Nieuw Koolzaad was ruim aangevoerddoch bleef de omzet tenge volge der vasthoudendheid van de landlieden onbeduidend. Men noteerde Tarwe ƒ8,75, ƒ9,a/9,20. Jarige J{ogge 6,25. Nieuwe Winter Gekst 6,75 a /7,15. Winter Kool zaad f 11,75. f 12,— a ƒ12,20. Meekrap zonder handel. De Wolmarkten zijn afgeloopende prijzen waren van f 3,12s, f 3,60 tot f 3,90 per steen. BOTER 1,15 a 1,20 het N. fD. EIJERS (Kippen) 2,20 a 2,40, de 100 stuks. (Eenden) - 2,50 „-2,75 AMSTERDAM, 25 Julij 1866. Rogge per Octob. ƒ171, 170, 169. Koolzaad per Octob. 65ya. Nov. 66'/2. Raap-olie flaauwer, vlieg, f 40'..,, op 6/w/'413/4. Lijn-olie willigervlieg, 39. op 6rvr.f 40'/4. LONDEN, 25 Julij 1866. Granen flaauw zonder handel. AVIGNON, 21 Julij 1866. MEEKRAP. Racine rosé fr. 26 a 28; dito palud fr. a napelsche alizari 18/m. fr. 30,50 a 31dito 30/m fr. 31,75 a 32,25; Gemalen rosé fr. 36 a 38; dito palud fr. 40 de 42 kilo's. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zetting. Tarwen brood 15 ct.lMasteluin brood. 13 ct. TarwenKropbrood 14 [Roggen brood 12 De Heer en Mevrouw DOZYvan den BOSCHbetuigenook namens Mevr. de wed. van den BOSCHhun hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming bij ge legenheid van hun huwelijk ondervonden. Dit ZAAD eener Bloem uit het Ararat-Gebergte doodt oogen- blikkelijk WeegluizenVlooijen, Motten, Bladluizen, Mieren en alle andere ongedierten. Het zakje met gebruiksaanwijzing 50 cent. AMSTERDAM, VERKOOPHUIS. Goes, J. P. van der Does Lzn., voorheen wed. C. Vrecke. Bergen-op-Zoom, D. Pou- wels. Middelburg, C. J. Kruisse. Oostburg, wed. P. J. Geelhoed, Sluis, gez. Janssen. Vlissingen A. M. Kalbfleiseh en in de bekende depóts in de andere steden.

Goessche Courant | 1866 | | pagina 3