BUITENLAND. A. J. van den Broecke, le Middelburg 1271,70s P. Daane Cz., te Tholen- 1260,26- J. H. L. Vader, te Wissenkerke. - 1216,62° Jhr. mr.S.SchuurbequeBoeije, te Middelburg - 1213,62s L. A. Paardekooperte Colijnsplaat - 1208,86- Mr. P. van Deiiise, te Hulst - 1194,95s A. Kakebeekete Goes- 1184,32- J. W. Vader, te Kortgeen- 1172,77° J. Tak Jr., te Middelburg - 1172,23 I. G. J. van den Bosch, te Wolfaartsdijk - 1169,25' J. F. Vercauteren, te Hulst - 1139,97 J. F. Fak Brouwer, te Middelburg - 1133,5 J. Fransen van de Putte, te Goes - 1123,06 Jhr. C. de Maere, te Axel- 1070,03s Mr. P. H. Saaijmans Vader, te Goes - 1066,26. G. J. Sprenger, te Middelburg - 1055,69. J. Trimpete Kloetinge- 957,02'' S. Takte Middelburg- 951,81. Jhr.mr.L.W.A.SchuurbequeBoeije, Middelb. - 947,19. H. J. Keijlte Wissekerke - 938,37. Jhr.mr.A.P.v.Doorn v.Koudekerke, Middelb.- 930,47 s A. J. Risseeuw, te Zuidzande - 906,55. E. J. F. J. P. G. Vogelvanger, te Hulst - 887,05s Jhr. F. C. de Casembroot, te Tholen - 866,61s A. S. van der Loeff, te 'Wissenkerke - 864,40. J. C. Kakebeeke, te Goes- 856,61. J. J. I. Sprenger, te Middelburg - 827,54. Mr. B. Verselewel van der Bilt, te Kapelle - 794,78 D. Dronkerste Middelburg - 790,01" M. Fak Brouwer, te Middelburg - 785,83. A. C. Vader, te Wissenkerke. - 784,84. J. van Waarde te Nieuw- en St. Joostland - 781,49. J. C. Lantsheerte Middelburg - 765,58. J. B. Bekaai-, te Sluis- 746,22s Mr. J. C. R. van der Bilt, te Beinkenszand - 736,4-3. N. O.Lambrechlsenv. Rittheru, Middelb. - 734,81. A. Caland, te Middelburg- 730,91s Mr. W. P. Vis, te Grijpskerke - 721,90. De minister van marine heeft bekend gemaakt, dat op een nader te bepalen tijdstip te 'sGra- venhage het vergelijkend examen zal plaats heb ben van jongelingendie tot scheepsklerk bij de zeeniagt wenschen benoemd te worden. Het getal der opene plaatsen bepaalt zich tot 10. De belanghebbenden moeten zich vóór of op 15 Julij aanmelden. Naar men verneemt hebben ruim 200 adspi- ranten zich aangemeld, om in den loop dezer maand te Breda geëxamineerd te worden, voor eene plaatsing als kadet op de kon. militaire akademie. Neemt men daarbij in aanmerking, dat er slechts 70 plaatsen vervuld kunnen wor den, dan laat zich begrijpen, dat de kansen dit jaar niet zeer gunstig staan. In den namiddag van jl. Vrijdag ontlaste zich boven deze gemeente een zwaar onweder, vergezeld van stortregen en buitengewoon veel hagel, waaronder stukken ijs ter grootte van duiveneijeren. De hagelbui heeft in baren koers naar het O. Z. O. aan de te veld staande ge wassen belangrijke schade gebragt, inzonder heid aan de paardenboonen. In verschillende moestuinen schijnen de groenten letterlijk door schoten, bloesems, kerssen en bessen lagen over den grond verspreid. Gelukkig is de bui in geen groote uitgestrektheid losgebarsten in naburige gemeenten viel zelfs luttel regen. Op sommige plaatsen was de hagel den ande ren morgen nog niet geheel ontdooid, een be wijs hoe dik zij opeen gestapeld lag en welke eene koude temperatuur wij toen nog hadden. Die laatste verschilt met die van gisteren en heden morgen aanmerkelijkheden namiddag kwam er met betrokken lucht meer wind en is het veel bekoeld. Van de landverhuizers, waarvan wij in ons vorig nommer spraken, is een gezin uit Schore dezer dagen aldaar wedergekeerdeen treurig tafereel van hun begonnen reis gevende. De opgaven omtrent de cholera luiden, wat Rotterdam betreft, voortdurend gunstig. De ge vallen blijven wel voortduren, maar het aantal is, in verhouding tot de bevolking, zeer gering. Daarentegen komen op andere plaatsen zooals LeidenDelftUtrecht en 's Hage wel eenige meerdere ziektegevallen voor, ofschoon men tot hiertoe gelukkig zeggen mag, dat de uitbreiding der ziekte gering is. De kiezersvereeniging de Grondwet, te Mid delburg, heeft het aftredend lid mr. G. A. Fokker, op nieuw als kandidaat gesteld voor de tweede kamer bij de aanstaande verkiezing. Door den gemeenteraad te Vlissingen is uit de ingekomen voordragt voor een hulp-onder wijzer, op de school voor minvermogenden al daar, waarop geplaatst waren de heeren G. K. AUacirdte ColijnsplaatA. A. Verhorst, te Wissenkerke en J. F. Koppelle, te Hoedekens- kerke, eerstgemelde benoemd met 12 stemmen, zjjnde 2 op den heer Verborst uitgebragt. Men deelt aan de Amst. Ct., uit goede bron mede, dat te Gorinchem zich eenige zendelingen ophouden van de sekte der Mormonen, en er op allerlei wijze proselieten trachten te maken. Hoever zij daarin geslaagd zijn, is nog on bekend, doch wèl bekend is het, dat een jeug dig meisje, hetwelk naar hen had geluisterd en zich op een zeer onkiesche wijze had laten doopen, daarna krankzinnig is geworden, en in een totaal verbijsterden toestand, naar het krank zinnig gesticht te Dordrecht is overgebragt. BENOEMINGEN en BESLUITEN. Verplaatst de controleur der directe belastingen L. E. Uyttenhoven, te Alphen, naar 'sGravenhage (2-- afd.); thans reeds tijdelijk belast met de waarneming der controle 's Gravenhage. ALGEMEEN OVERZIGT. Wij zijn nu eindelijk zoo ver, dat men meent met zekerheid te kunnen zeggende conferentie te Parijs zal voortgang hebben. Althans van de meeste mogendheden kent men reeds de vertegenwoordigersdie er deel aan zullen ne men, alleen van Oostenrijk was die nog niet genoemd. De onvergelijkelijke Bismarck zal er zich ook laten vinden en waarschijnlijk wel zijne uiterste pogingen aanwendenom de zaken in zijnen geest te sturen. Hij zal echter zeker ook on dervinden dat hij daar niet met den koning, door Gods genadele doen heeft endat er onder de diplomaten van andere landen ge vonden worden, die wel tegen den Pruissischen premier kunnen opwegen. Men heeft het on waarschijnlijke gerucht verspreiddat Napoleon in persoon de conferentie zou willen prsesideren, doch er zijn voor den keizer wel andere wegen, om zijn invloed te doen gelden, en hij zal dit liever door middel van zijn vertegenwoordi ger doen. Wat de uitslag der beraadslagingen zijn zal, laat zich natuurlijk niet berekenen, maar de verwachting is niet hoog gespannen. Het laat zich toch aanziendat ieder aan zijn denkbeeld zal vasthouden en meester zal willen blijven van het terrein. Oostenrijk zal het algemeen stemregt in de Elbe-hertogdommen eischen en Pruissen zal daaraan niet ligt toegevenOosten rijk zal Venetie niet afstaan en Italië zal zonder dat niet tevreden wezen. Hoe is er dan aan een vredelievend vergelijk te denken. Meest waarschijnlijk is het gevoelen, dat de confe rentie aanleiding geven zaldatzoo er oorlog komt, deze meer algemeen zal wezen, daar alsdan Engeland en Frankrijk zich zullen blij ven verklaren tegen die mogendheid, die het eerst den vrede verstoort. In ieder geval gaan wij het oogenblik eener gewigtige beslis sing te gemoet, en is het verlangen billijk, om van den gang der conferentie nader te hooren. Een Oostenrijksch advokaat heeft eene premie gesteld op het hoofd van von Bismarck, en 100 fl. beloofd aan den Oostenrijkschen soldaat, die hem levend of dood zal gevangen nemen. De Oostenrijksche regering, heeft aan Venetie een gedwongen schatting opgelegd van eenige millioenen en bevel gegeven, dat men zich voor eene maand moet provianderen. Wel een bewijs, dat het ernst is, om nietf gemakkelijk afstand te doen van deze bezittingen dat men slechts voor de OYermagt wijken zal. De Turksche regering zou zoo gaarne de Donau-Vorstendommen bezetten, maar vindt in haren wensch geen gehoor bij de mogend heden, wier aandacht thans op geheel andere zaken gerigt is. Prins Karei gaat voort om zich daar te vestigen, en aanvankelijk schijnen de zaken althans eenen vreedzaraen loop te houden. Van het traktaat tusschen Oostenrijk en Pruis sen schijnt ook weder niets te zullen komen. Italië neemt krachtige maatregelen tot zelfver dediging, maar ook tot eenen aanval, wanneer het den tijd daarvoor gekomen zal achten. Men rekentdat Garibaldi over 100,000 man het bevel zal voerenwanneer hij eenmaal zich werkelijk vertoont. Hij zal dit niet doenvoor het oogenblik van handelen komtwant hij is de man niet, om, met een leger onder zijn bevel, lijdelijk te wachten. De verwachting der liberale partij in Belgie is eenigzins gunstiger gewordensedert de ver kiezingen voor de provinciale staten haar me nige overwinning hebben aangebragt. Op som mige plaatsen hebben zelfs de klerikale leden die zitting haddenvoor liberalen plaats moe ten maken. Uit Amerika schrijft mendat de Spanjaarden de haven Callaoin Peruhebben willen bom barderen maar door de Peruanen zijn afgesla gen en eene belangrijke schade hebben geleden. Twee fregatten werden buiten gevecht gesteld en de Spaansche vlootvoogd gekwetst. Zekere heer Hezleijn te Antwerpen had, gedurende zijne laatste ongesteldheid den wensch te kennen gegevenom zonder geestelijken bij stand te sterven. Aan dien wensch was vol daan en men had zelfs eenen priester de deur gewezen, die met geweld tot den stervenden wilde doordringen. Kort na zijn overlijden ver zamelde zich voor de deur van het sterfhuis eene groote menigte, die de glazen inwierp, de blinden verbrijzelde en tot de plundering van het huis meende overtegaan, indien niet de politie ware aangerukt, om het huis te ontzetten. De geestelijkheid daagde niet óp om het volk te vermanen, dat het een sterf huis eerbiedigen zou en medelijden hebben met eene treurende weduwe. Den 29 greep in de magazijnen van den heer Aubinvuurwerkmaker der stad Parijs, een groot ongeluk plaats. Deze magazijnen liggen in Villette, dat thans bij de stad be hoort, tegenover het kerkhof. Daarin zijn eene menigte ontplofbare zelfstandigheden geborgen, die men gereed had gemaakt om naar het etablissement van Aubin over te brengen. Er had eene ontploffing plaatsdie het gansche gebouw ineen deed storten. Gelukkig bleef het kruidmagazijn gespaard, anders zou de ramp, die zeer groot was, nog grooter zijn geweest. De ontploffing geschiedde toen alle werklieden bijeen waren. Een en twintig werden op de plaats gedood en de lijken, die geheel onken baar waren gewordenwerden terstond naar het kerkhof gebragt. Tien andere zwaar ge kwetsten werden naar het hospitaal Louis ge dragen. De gebouwen, die de werkplaats van den heer Aubin uitmaken bleven staanmaar alle ruiten werden verbrijzeld. De Parijsche studenten hebben het vol gend adres aan hunne Duitsche en Italiaansche studie-broeders gezonden Broeders! In beide landen hebt gij den oorlog toege juicht. Het jonge Italië en het jonge Duitsch- land wapenen zich tegen elkander. De Fransche jongelingschap ziet deze bewe ging met diepe smart aan. Onze generatie is geroepen tot vervulling eener taak, die aide hoop van het menschelijk geslacht uitmaakt, en die de vereeniging van al onze krachten vordert. Die taak, gij miskent haar! Duitsche en Italiaansche broeders, die met dreigende blikken het zwaard trektzegt ons toch welke gevoelens de oorzaak zijn uwer verdeeldheid? Een zelfde haat brandt in ons aller harten.

Goessche Courant | 1866 | | pagina 2