DINGSDAG 27 FEBRUARIJ. 53,le Jaargang. PLAATSELIJK BESTUUR VAN GOES. GELDLEENINC VAN 44,000 1866. 17. j* J|-- vv-w.- GOESSCHE COURANT. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen- prqs per kwartaal 1,95, fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertentlën worden a IS et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels a 1,30 behalve het zegelregt. De Inzending van advertentiën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. Boli.cnd.maliing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, maken bij deze bekend, het navolgend: EENER l'EN LASTE VAN DE GEMEENTE GOES. Art. 1Door en ten laste van de gemeente Goes, zal in den loop van het jaar 1866 eene leening worden aangegaan van VIER-EN-VEERTIG DUI ZEND GULDEN, en zulks bij aandeelen van vijf honderd Gulden. Art. 2. Aan die geldleening zal eene rente ver bonden worden van vijf ten honderd in het jaaraanvangende met den eersten dag der maand, volgende op die waarin het verschuldigde wegens de ingeschreven en aangenomen aandeelen is gestort en de quitantie van storting ter Secretarie van de ge meente is overgebragt. Gedachte rente zal bij twee gedeeltende eerste helft op den eersten Julij en de tweede helft op den eersten Januarij van elk jaar, ten kantore van den gemeente-ontvanger, ontvangbaar gesteld worden. Art. 3. Voor elk aandeel in voorschreven Geld leening zal in den vereischten vorm worden opge maakt, één Obligatie groot vijf honderd gulden, met een doorloopend nummer van 1 tot en met 88, op naam of in blanco, naar verkiezing der deelhebbers, met een stel halfjarige rentecoupons, en een bewijs tot het bekomen van een nieuw stel na den vervaldag van het laatste coupon der vroeger afgegevene de Obligatien onderteekend door den Burgemeester, door een Wethouder en door den Secretaris der ge meente; de coupons alleen door laatstgenoemden; en zullen binnen éene maand nadat de ingeschreven aan deelen gestort en de bewijzen van storting ter secre tarie overgebragt zijn, tegen intrekking der voor de zoo even bedoelde bewijzen afgegeven renversalen aan belanghebbenden kosteloos worden uitgereikt. Art. 4. Minstens 14 dagen vóór de opening der inschrijving zullen Burgemeester en Wethouders bij openbare aankondiging opgeven: 1°. den gestelden termijn voor het inleveren der inschrijvingsbilletten 2°. dag, uur en plaats waarop die billetten in het openbaar zullen geopend worden 3". den gestelden termijn voor het doen der stor ting van het verschuldigde, wegens elk inge schreven en aangenomen aandeel. Zullende voor de onder 1 en 3 bedoelde termijnen telkens eene week (de Zondag uitgezonderd) gesteld worden, met eene tijdruimte tusschen beide van vier weken, terwijl in de week volgende op de sluiting van eerstbedoelden termijn, de opening der inschrij vingsbilletten en de toewijzing der inschrijvingen be werkstelligd en van den uitslag dier toewijzing door den Secretaris aan de inschrijvers zal kennis gegeven worden. Art. 6. De in het voorgaande artikel bedoelde inschrijvingsbilletten moeten inhouden: 1». den naam, qualiteit en woonplaats van den inschrijver 2°. het getal (in schrijfletters) aandeelen waarvoor wordt ingeschreven; 3°. de som (mede in schrijfletters) die men bereid is voor elk aandeel te storten; 4". de opgave of men de Obligatien op naam of in blanco verlangt; of dat men de opgave daarvan tot acht dagen na de toewijzing zich voorbehoudt. De billetten, naar vereisch onderteekend en gesloten, op de buitenzijde aangevende het getal aandeelen waar voor is ingeschreven, moeten door den inschrijver of van zijnen 't wege, aan den daarvoor gestelden amb tenaar van de Secretarie vertoonden daarna in de ter Secretarie geplaatste inschrijvings-bus gestort worden. Art. 6. Aan de op voorschreve wijze gedane inschrij vingen zullen de voor de gemeente meest voordeelige aanbiedingen den voorrang hebben, boven de inschrij vingen a pari, en bij gevolg de laatstbedoelde buiten aanmerking blijven, immers wanneer door de hoogste aanbiedingen het vereischte getal aandeelen verkre gen wordt. Doet het geval zich voor dat onder voor de ge meente voordeelige voorwaarden voor meer aandeelen is ingeschreven dan vereischt, zullen de meest voor deelige het eerst, daarna de minder voordeelige, voor zoo veel noodig na voorafgaande lotingworden aangenomen. Is echter, onder voordeelige voorwaarden, voor het vereischt. getal aandeelen niet ingeschreven, dan zullen de boven pari gedane inschrijvingen eerst worden aan genomen, en daarna aan de a pari ingescheven aan deelen een nummer gegeven, en door loting worden aangewezen, welke van deze, tot aanvulling van het vereischte getal aandeelen, zullen worden aangenomen. Art. 7. Na de regeling en toewijzing der gedane inschrijvingenop de in art. 6 bepaalde wijze en na ontvangen kennisgeving bedoeld aan het slot van art. 4, zijn de inschrijvers gehouden, binnen den in zoo evengenoemd art. 4 onder nummer 3 bedoelden termijn de ingeschreven en aangenomen sommen te doen o verstorten, en de quitantien van storting bin nen acht dagen ter gemeente Secretarie te doen over brengen voor die quitantien zal daar een ren versaal worden uitgereikt, om later te worden inge wisseld tegen de in art. 3 bedoelde Obligatien. Art. 8 De onderwerpelijke geldleening zal in den loop van hoogstens vier en veertig jarente begin nen met lo Januarij 1868 geheel worden afgelost in die tijdruimte jaarlijks met zoo veel aandeelen als de gemeente daarvoor gelden beschikbaar zal hebben, doch nooit minder dan met twee aandeelen. Art. 9 Telkens in de maand September, zal in het' openbaarten overstaan van Burgemeester en Wet houders eene uitloting plaats hebben tot aanwijzing welke van de acht en tachtig aandeelen op den lsten Jan. daaraanvolgende aflosbaar zullen worden gesteld. Tijd en plaats van uitloting, mitsgaders den uitslag- dier loting zullen telkens bij openbare bekendmaking ter kennis van belanghebbenden worden gebragt. Art. 10. De rentebetaling zal geschieden tegen intrekking van het betrokken rente couponop het daarin vermeld tijdstipzoo het een werkdag is en anders op den volgenden dag. De aflossing tegen intrekking van de uitgelote obligatien, met de daarbij behoorende niet verschenen rente couponsop het daarvoor gestelde tijdstip, beiden zonder eenige korting. Art. 11. In geval door brandoverstrooming of andere rampen de obligatien dezer geldleening mogten vernietigd of verloren geraakt zijn kunnen belang hebbenden zich deswege tot burgemeester en wethou ders wenden, als wanneer de voor dergelijke gevallen bestaande voorschriften met betrekking van Neder- landsche schuldbrieven zooveel mogelijk zullen moe ten gevolgd worden. Art. 12. Tot zekerheid der jaarlijksche rentebeta ling en van de aflossing der aandeelen in de onder werpelijke geldleening, worden speciaal verbonden de nkomsten en middelen van de gemeente Goes. Art. 13. De overstorting van het verschuldigde wegens de ingeschreven en aangenomen aandeelen de zer geldleeningmoet door de inschrijvers of hunne gemagtigden gedaan worden in Nederlandsche munt, of in zoodanige muntspecie of papier, als daarmede wettig is gelijk gesteld, ten kantore van den gemeente ontvanger. Art. 14. Aan de gepatenteerde of erkende Make laars, Commissionairs en Zaakwaarnemers wordt, voor provisie of courtage, een vierde ten honderd toege kend van de door hunne tusschenkomst ingeschreven, aangenomen en overgestorte aandeelenwaarvan de voldoening zal plaats hebben na de afgifte der in art- 3 bedoelde obligatien. Zij geveningevolge art. 4 van dat plan kennis lo. dat de inschrijving voor die geldleening wordt opengesteld van Maandag den 5 tot Zaturdag den 10 Maart 1866. 2o. dat de opening van die biljetten in het openbaar, ten Raadhuize zal plaats hebben op Maandag den 12 Maart 1866, des namiddags ten één ure. 3o. dat de tijd van storting wegens elk ingeschreven cn aangenomen aandeel wordt gesteld op den dertigsten April 1866(in plaats van 1 Mei zoo als in het vorig nummer was vermeld.) Gedaan te Goes, den 22 Februarij 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. Boltondmals-ing;. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen ter algemeene kennis: dat de EERSTE ZITTING van den MILITIE RAAD voor deze gemeente, zal gehouden worden op Vrijdag den 16 Maart 1866, des morgens ten half tien urein het gewone locaal in de Abdij te Mid delburg; dat die zitting is bestemd tot het doen van uit spraak omtrent de vrijwilligers voor de militie, de lotelingen die redenen van vrijstelling hebben inge diend, de lotelingen bij art. 65 56 der wet be doeld en alle overige lotelingen; en dat IN PERSOON voor den militie-raad moet verschijnen de vrijwilliger voor de militie, de-lote- ling die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteld heid of gebreken, of gemis van de gevorderde lengte en hij die voor een loteling als plaatsvervanger of als nummerverwisselaar verlangt optetreden. En worden mitsdien de belanghebbenden opgeroepen en aangemaand zich ten bovengemelden dage en ure bij den militie-raad aantemelden, op straffe bij de wet bepaald. Gedaan te Goes, den 24 Februarij 1866. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. Terwijl men nog in afwachting is van het geen de opening der kamer zal opleveren, met betrekking tot de ministerieele crisis, wordt het noodige gedaan om de spanning te ver- hoogenen aan de gedachten van het publiek eene wending te gevenwaardoor in elk geval zoo mogelijk, teleurstelling het gevolg moet zijn. Het is niet te verwachtenna de mede- deelingen in de Staats- Courantdat er meer zal kunnen gezegd wordendan daaruit blijkt, en het is zelfs de vraagof al aanstonds eene interpellatie geschieden zal om meerdere details uittelokken van eene geschiedeniswaarvan de hoofdtrekken bekend zjjn. Het zou in het be-

Goessche Courant | 1866 | | pagina 1