DINGSDAG 3® FEBRUARIJ. 53"* Jaargang. 1866. N0. 15. -*&&& 6;€5«« GOËSSCitl COURANT. J>e uitgave dezer Conrant geschiedt Maandag ei» Stonderdag avond, uitgezonderd op feestdagen- pi ys per kwartaal 1,55, fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advegtentiën worden a 15 ct. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberïgten van 1-6 regels a 1,30 behalve het zegelregt. Öc inzending van adverteiitiëu kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. RAPPORT van de Commissie belast geweest met de uitdeeling van eetwaren en brand stof op den Nieuwejaarsdag van 1866. De commissie voor bovenbedoelde uitdeeling lieeffc de eer UEd.A. hierbij als naar gewoonte baar verslag aantebieden. Toen het bedrag der inschrijvingen en van de vermoedelijk nog te verwachten giften haar bekend wasbesloot de commissie om de uit deeling weder te doen als het voorgaande jaar en wel 3 oneen baakspek voor ieder hoofd van gezin of eenloopend persoon en een Ned. pd. tarwen brood (voor ieder inwonend kind de helft), aan ieder gezin werden ook wederom 20 turven verstrekt. Er was gevraagd goed droog Zeeuwsch baak- spek, en het was niet te ontkennen dat niet al het spek voldoende droog was en dat er varkensvleesch geleverd werddat met het baak- spek een geheel stuk vormde, doch dat er had behooren te zijn afgesneden om aan de ver- eischten te voldoen. De commissie kon nogtans op 30 December jl.toen de levering plaats had, daaromtrent geen bezwaar makendaar zij zich bij anderen van het benoodigde niet kon voorzien, doch heeft zij besloten voor volgende jarenderge lijke handelingen voor te komen. Ofschoon ook met de nagekomen giften het bedrag niet geheel toereikend zou zijn geweest om de uitgaven te bestrijden, is dit door aan vulling van enkele guldens door een ingezeten vergoedwaardoor onze verantwoording dan ook met eenige centen goed slot eindigt. En hiermede Mijne Heeren achten wij onze taak volbragt. Dat de maatregel duurzaam goed werkt zal ieder gaarne toestemmen; dat het bedelen op nieuwejaarsdag heeft opgehouden, ieder prijst het om het zeerst, van daar, dat uwe commissie hoopt en vertrouwt, dat dooi den gemeenteraad op den ingeslagen weg zal worden voortgegaan. De commissie legt hierbij over: 1°. Lijst der bedeelden; 2°. de kwitancien der leveranciers en hare verantwoording; 3°. het contract met de bakkers aangegaan. GOES, den 31 Januarij 1866. De commissie voornoemd J. A. A. FRANSEN van be PUTTE. M. J. de JONGH. C. de FOUW. P. F. de JONGE. P. H. TIMANS. P. van DALEN. VERANTWOORDING van de Commissie tot uitdeeling van levensmiddelen en brand stof op den Nieuwjaarsdag van 1866. ontvang: a. Hetgeen ten vorigen jare bij de commissie in kas is gebleven3,85 b. Van heeren leden van den Gemeen teraad, het bedrag der gecollecteer de en nagekomen giften - 454,44 Totaal ontvang 458.29 uitgaat a. Aan J. J. Sloover, voor geleverd 310,8 Ned. <tB spek a 793 cent 247,125 b. Aan J. Scheele, 417 Ned. IB brood a 15 ct62,55. Aan J. le Clercq, 406,5 dito dito- 60,97"' Aan J. de Groot, 202 dito dito- 30,30 Zamen brood 1025,5 Ned IB - 153,82 1 c. Aan J. H. Janssen C0., voor 8000 turven, a 55 ct. de 100 - 44,— d. Aan den vader uit het weeshuis, gedane verschotten - 4,89 e. Aan de weeskinderen voor het rei nigen van het locaal, waarin de uitdeeling plaats had - 5, Aan de agenten van policie adsis- tentie en surveillance bij de bedee ling - 3,— g. Zegel voor'tcontract met de bakkers- ,35 Totaal uitgaaf 458,19 De geheele Ontvang bedraagt 458,29 Uitgaaf - 458,19 Er blijft dus bij de commissie in kas ,10 Goes den 5 Februarij 1866. J. A. A. FRANSEN v. d. PUTTE. M. J. de JONGH. C. de FOUW. P. F. de JONGE. P. H. TIMANS. P. van DALEN. Onder de hatelijkhedenwaarmede het Dag blad het nieuwe ministerie reeds dadelijk bij zijne optreding heeft begroet, behoort ook de aantijgingdat de minister van justitie, de heer Pické, eene onwettigheid zoude begaan heb ben, door op den 10 Februarij de uitgifte van een koninklijk besluit te hebben gedateerd op den 12 dier maand en bij gevolg, zoo als men dat noemt, te hebben gepostdateerd. Het is in der daad opmerkelijk, dat de redactie eener courantwier dagelijks werk het is, mi nisters uit de hoogte te beoordeelenzich zoo weinig denkbeeld weet te vormen van een ministerieëlen werkkringdat zij meentdat het tot 's ministers persoonlijke taak behoort, om de dagteekenmg te verifiëren der honderde stukken die wekelijks van zijn departement- uitgaan. Niet minder moet bet- de aandacht trekken, dat het Dagblad eensklaps een blunder en eene onwettigheid" ziet, in iets, dat om zoo te zeggen dagelijks plaats heeft, en dan ook moet geschieden en niet vermeden kan worden. De zoogenaamde blunder" en onwettigheid" betreffen het koninklijk besluit van den 5 Fe bruarij 1866, (Staatsblad no. 9,) opgenomen in de Staats-Courant van Zondag 11 en Maandag 12 Februarij, waaronder staatuitgegeven den twaalfden Februarij 1866. Dus, zoo redeneert het hoogwijze Dagbladaangezien de Staats courant van Maandag den 12 Februarij reeds Zaturdag avond den 10 Februarij is uitgeko men, moet de minister op den 10 der maand een stuk van de dagteekening van den 12 hebben voorzien. Maar wat het Dagblad in zijn ijver heeft over 't hoofd gezien, althans verzuimt tevens onder de aandacht van het publiek te brengen, is, dat bij het besluit zelf de gelijktijdige plaat sing in de Staats-Courant en in het Staatsblad is bevolen, waaruit volgt, dat de datum dei- uitgifte van het Staatsblad, dezelfde zijn moet als die van de Staats-Courant, waarin het be sluit voorkomt, en dat vermits des Zondags geene Staats-Courant verschijnten die van Maandag reeds twee dagen te voren gedrukt wordt, óf de verklaring der uitgifte in de Staats- Courant twee dagen gepostdateerd, óf de ver klaring der uitgifte in het Staatsblad, twee dagen geü/itidateerd moest wordenen voor ieder die slechts eenig flaauw begrip heeft van de betrekkelijke waarde en beteekenis der beide genoemde ofiiciêele bladen, is het duidelijk, dat aan het postdateren inde Staats-Courant verre de voorkeur wordt gegeven, te meer daar de verklaring der uitgifte, wel het Staatsblad, maar niet de plaatsing in de Staats-Courant betreft. Het is, gelijk wij hierboven opmerkten altijd zoo geschied, o. a. zeer onlangs in de Staats- Courant van 15 December 11., no. 295, en dus den 14 reeds uitgekomen, waarin eene uitgifte: gedagteekent den 15, voorkomt, dus eveneens gepostdateerd. Maar, dat alles is aan het Dagblad onver schillig het doel om reeds dadelijk den nieuwen minister bij het publiek in een ongunstig dag licht te stellen is bereiktom de waarheid of gegrondheid zijner aantijgingen is het niet ge woon zich sterk te bekommeren. Het verwondert ons dan ook volstrekt niet eene dergelijke uit de lucht gegrepen beschul diging, in het Dagblad aantetreffenpersonen te bekladden is zijn vak; maar onaangenaam werden wij getroffen door te zien, dat ook de Arnhemsche Courant zich niet ontziet met der gelijke onzin zich vrolijk te maken. Het leed wezen over de aftreding van den heer Thor- becke, dat wij overigens van harte deelen, mag er niet toe leiden ten aanzien van het nieuwe bewind, onbillijk en onregtvaardig te zijn. Het anti-ministerieel orgaan beleeft een ge lukkigen tijd. De kabinetsverandering geeft gelegenheid om weder een en ander uit de col lectie scheldnamen en hatelijkheden voor den dag te brengenen in triomf vermeldt het alles

Goessche Courant | 1866 | | pagina 1