MARKTBER1GTEN. Besteding, en Verkoop. prijs-courant der effecten. coupons. ÜÖoertentipn. K.crH.clij ls.e 25alt.cia. dJutgerftjüeti Sfanö, STOOMSCHEPEN DB STAD GOBS. BE OUD CARTAGENA'S BERGPLAXTEAfOLIE eene prinses van liet koninklijk kuis slechts eenmaal in haar leven draagt, namelijk op haren trouwdag. Het kostbaarste juweel was een paarl- snoer, waarvan de paarlen, allen tot de fraaiste soort behoorendenaar het midden van het collier allengs grooter worden; de kleinste heeft eene waarde van 20,000, de grootste van 80,000 th.aan dit snoer hangt de zoogenaamde re gent, ook Pitt geheeten, het duurste kleinood van de pruissische kroonjuweelen. Volgens de Opinions is in liet wetsontwerp betreffende de opheffing der -geestelijke corpo- ratiën het jaargeld der bedelmonniken vermin derd tot op 240 francs. Voorts wordt daarin voorgesteld de opgeheven kerkelijke goederen te converteren in staatsrente, waarvan een ge deelte zal worden afgestaan aan de gemeenten, alwaar instellingen van onderwijs en tot ver pleging van zieken gevestigd zijn vooral op Sicilië. Het overige gedeelte zal worden aan gewend tot dekking der kosten voor de open bare eeredienst. Het jaargeld der geestelijken wordt gesteld op 800 francs, terwijl er tevens eene bepaling in is opgenomeninhoudende dat bij de afschaffing der tienden eene nieuwe indeeling der diocesen zal plaats hebben. Garibaldi heeft den 27sten November aan het hoofd van het gemeente-bestuur van Napels een brief geschreven, waarin hij aanbood om, wanneer dit voor de verontruste bevolking dier stad van eenig nut kon zijn over te komen om de cholerazieken te verplegen. Het hoofd van het gemeente-bestuur heeft echter, den ge neraal voor zijn edelmoedig aanbod bedankende, geantwoorddat gelukkig de epidemie haar einde bereikt had. Te Brussel moet nu reeds sprake zijn van het oprigten van een standbeeld voor koning Leopold I. Een dagblad maakt de niet onaardige op merking, dat, terwijl in alle artikelen over den dood van koning Leopold gesproken wordt van de groote rol, die hij in de Europesche po litiek vervulde, de beurs door zijn dood niet de geringste daling heeft ondergaan. Te Genève wordt een zeer interessant pro ces tot echtscheiding gevoerd. Een jongman uit Genève had zich, onder den naam van baron de Lancy, bij eene voorname familie te Parijs weten intedringen. De gewaande baron had het voorkomen rijk te zijn, hield een tilbury en een groomen had ook al de manieren der groote wereld. Het gelukte hem de familie X. zoozeer voor zich te winnen, dat hem de doch ter des huizes ten huwelijk werd gegeven. Uit het gevoerde proces nu is gebleken, dat de ge waande baron niemand anders is, dan een paard rijder uit het Hippodromezóó slecht bij kas, dat hij op den dag waarop het huwelijkscontract geteekend werd, 20 sous moest leenen. De bruid bragt eene huwelijksgift mede van 100,000 fr. benevens een vermogen van 3200 frs. rente. Hij zelf bragt, volgens zijn voorgeven, eene som van 250,000 frs. mede ten huwelijk en hij was zoo edelmoedig, dat hij er niets van wilde weten, dat de huwelijksgift der bruid tot gelijk bedrag zou worden opgevoerd, waarvan bij het teekenen van het contract sprake was. Hij was zeide hij met het eenmaal bepaalde te vreden en huwde zijne bruid slechts uit liefde. Na het huwelijk kwam de waarheid aan het lichten heeft de jonge vrouw een eisch tot echtscheiding ingesteldwaaromtrent de regter eerstdaags zal uitspraak doen. De jong gehuwde fortuinzoeker zit op dit oogenblik in de gevan genis van Mazas. te Rotterdam is eene vereeniging opgerigt tot be scherming van dieren. Men verneemt dat onmiddellijk door de sleepers paarden een adres van dankbetuiging aan de bestuurders der vereeniging is gerigt. Als eene proeve van het invoeren van regt productieve belastingen kan het voorbeeld dienen van Turkije, waar men eene belasting ingevoerd heeft op de gebouwde eigendommendie eene opbrengst belooft van niet minder dan 10,000 piasters. Het museum van den Amerikaan Barnum zal eerstdaags verrijkt worden met twee vette zusters die zich voor 300 zullen laten zien. De zusters vermeerderen iedere twee dagen een pond in gewigt en wegen thansde eene 205 de andere 315 ponden. De eene is 10 en de andere 11 jaren oud. Bij gelegenheid dat de keizerin van Mexico (dochter van wijlen koning Leopold) eene revue bijwoonde over de Mexicaansehe troepen, was zij ge zeten in eene koetsdie naar men zegt 40,000 gekost heeft. De koets was geheel uit glas en zilver vervaardigd en van binnen bekleed met wit satijn en goud. In een Amerikaanschj blad lezen wij het volgende: „Ik mis in uwe kerk niet zooveel als gij wel ondersteltzeide eene dame tot haren leeraar die haar in hare ongesteldheid bezocht; want ik laat mijne dochter voor het raam zitten zoodra de kerk klok begint te luiden en zij zegt mij, wie er naar de kerk gaan en of zij wat nieuws aan hebben. Te Schiedam heeft iemand bij ongeluk in plaats van zwavelrattenkruid gebruikt en verkeert daardoor in hoogst zorgelijken toestand. Te Parijs waar de bevolking bedraagt 1,696,141 zielen zijn 500 hotels en 16 armen inrigtingen. De Oostenrijksche prins Esterhazy wil eene leening sluiten van 30 millioen 11. tot regeling van zijne zaken. Tot waarborg van die leening moet zijne collectie diamanten strekken, die naast die van den hertog van Britnswijk de grootste is van niet regerende personen. De onder koning' van Egypte laat, te Parijs, twee diamanten haken tot het sluiten eener ceinture maken, die op niet minder dan 2 millioen francs per stuk komen te staan. Te Enschede zijn niet minder dan 80 sollicitanten opgekomen voor de betrekking van gemeente secretaris, waaraan eene bezoldiging van 650 verbonden is. Bij de verkiezingen in Hongarije, is het zoo vreed zaam toegegaan, dat de dooden en gekwesten er bij dozijnen geteld werden.Keizer Napoleon heeft goede voornemens tegen het volgende jaar, en daarom zijn neef, met wien hij sedert eenigen tijd, niet op den besten voet was, tegen Nieuwjaarsdag te maaltijd ge- noodigt. PER TELEGRAAF. Amstekuamsche Beurs. Gremengde laerlgten. De heden geveilde 77 olmen boomenstaande op de hofstede van den heer Brevet onder deze gemeente, bragten in perceelen f 1910,op en zijn in massa verkocht voor ƒ2270,(met de kosten ruim 30, per boom) aan den heer Klein. Den 15 Dec. 1865 is te Middelburg aanbesteed het driejarig onderhoud van het huis van arrest alhier, hetwelk is aangenomen door den heer W. J. van de Weert te Goes, voor 2690, Maandag, 18 december 1865 Nederl. Werk. Schuld 2Vj Spanje, 2'/2 Rusland, 5e serie 5 Id. 1860 4Vl Id. a 1000, 1864, 5 Id. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metall. 2 'A ld. Amst. (oude) 5 Id. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Turkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 Oude Metalliek Nationale ld. Div. in 61'/2. 363A. S5 V,. 94 vb. 192. '28 V8. 77%. 59%. öé'/s. 40 1 '/ie. 693-j. f27,— 28,40 „11,55 GRAANBERIGTEN ROTTERDAM18 December 1865. TARWE en mindere GliRST 1U ct. KANARIEZAAD 25 ct. lager. MEEKRAP. Aanbiedingen tot matige prijzen doch te boog tengevolge van den kleinen handel. Noord-Brabantsche BOEKWEIT 175—185. Xiiefdadislieid.. DIAKENEN bij de Herv. gein. te Goes, geven bij deze aan de ingezetenen kennis, dat zijeven als vroegervoornemens zijn op den tweeden Kerstdag e. k., eene slee-collecte te houden. Algemeen bekend als het is, moet die collecte strekken om eene bedeeling te doen van kleedingstukken aan hunne verarmde na- tuurgenooten, en noodigen mitsdien ben uit, om met milde bijdragen ben daartoe in staat te fstellen. Goes18 Dec. 1865. Diakenen voornoemd, C. DE FOUW, Voorzitter. v. d. BUSSCHESecretaris. Men schrijft uit de Beemster, dat daar in de laatste dagen nog een partijtje frambozen geplukt is. De ministev van finantien in N.-Amerika heeft bekend gemaaktdat het deficit der schatkist niet minder dan 112 millioen dollars bedraagt. Bij ge legenheid dat de keizer van Oostenrijk den Hon- gaarschen landdag opendewerd zijne rede zes-en- twintig malen door toejuichingen afgebroken en vier maal hield het gejuich eenige minuten aan. Ook Tot predikant bij de hervormde gemeente te Neuzen, is beroepen de heer 1. G. Ormelthans predikant te Westicapelle. Van 9 tot 16 December 1865. Gehuwd Den 14. Marinas de Dreu26 j., jongm. en Maria van de Scliraaf, 24 j., jonged. Geboren: Den 11. Joseph Benedictus Hendri- kus, z. v. Willem Albert van der Laan en Johanna Catliarina Scheper, den 13. Leendert, z. v. Leen- dert Glerum en Johanna Maria Barends. den 16. Corneliad. v. Reijnier Reijerse en Lijdia van der Marlt. Theodorad. v. Willem Stokman en Elisabeth de Jongh. Krijnz. v. Cornelis Adri- aan Maartense en Jannetje Verheeke. Overleden: Den 13. Frederik, oud 17 m.s. v. Jan Hoogesteger en Jannetje Bon. Abra ham oud 7 m.z. v. Abraham de Lange en Maria Elisabeth Merison. den 16. Johannes Sterkoud 70 j., jongm. DECEMBER 1865. vun «OES. ure. van ROTTERDAM, ure, Bingsd. 19'smorg. 6, Woensd. 20'smorg. 4,30. Donderd.21 8,30. Vrijdag 22 5,30. Zaturdag23 8,30. Woensd. 27 7,Donderd.28 5, Heden overleed alhier JAN VLEUGEL, oud 52 jaren zeer betreurd door zijne nage- latene betrekkingen, en door ons, die met dank baarheid de voorbeeldige trouw en toegenegen heid herdenkenons door hem gedurende een diensttijd van 28 jaren bewezen. I. G. J. van den BOSCH. G. J. van den BOSCH. Wilhelminadorp, 15 December 1865. Heden overleed in den ouderdom van 70 jarenonze waarde Oom JOHANNIS STERK, na eene kortstondige ziekte van slechts weinige dagen. Goes, 16 Dec. 1865. Uit naam der familie, F. STERK. is een baarversterkend en haarontwikkelend middel tot bevordering van den groei van het Haar. Hei voorkomttijdig gebruiktde vroegtijdige grijsheid en het uitvallen van het Haar en kan, zonder eenige vrees voor schadelijke uitwerking op de haarwortels, gebruikt wordendaar het geheel uit plantaardige stoffen is zamengesteld en geen enkel dier minerale bestanddeelen bevatdieja voor eenigen tijd een schoonen glans en donkere kleur aan het Haar kunnen geven, maar ook verwoestend op het behoud werken van dit onontbeerlijk sieraad. Het wordt gebruikt even als gewone Pomade en is ook niet duurder daar men aan 3 of 4 fleschjes voor een geheel jaar genoeg heeft. Hetzelve is a 60 cents per fleschje verkrijgbaar aan het hoofd-depot bij A. BREETVELT Az. Delft, Markt, nevens de Waag en verder bij D. HILDERNISSE, GoesVlasmarkt! J. A. GoethalsMiddelburg. J. SmitsZierilczee. Th. AnnaertHulst. J. W. van Braband, Brouwers haven. M. P. van Dalen, Tholen. D. Riemens, Zaam- Isag. D. van Male, Bres/eens. A. van Overbeeke Pz, Sclioondijke. F. Bevin van de Putte, Yzendijke. S. va» BeilanusTer Neuzen. En bij de bekende depots in ons land.

Goessche Courant | 1865 | | pagina 3