1865. IN". 84. DINGSDAG 31 OCTOBER. 52stc Jaargang. SCHOUWING. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. BUITENLAND. ecei«« donssciii; courant. De nltgare dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Pr|j8 per kwartaal 1,35, fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertentlën worden 15 et. de regel geplaatst. Geboorte huwelijks- en doodberlgten van 1-6 regels a 1,3© behalve liet zegelregt. De Inzending van advertentlën kan gesehieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave* BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van GOES, gezien de artikelen 31, 32, 33 en 88 van het re glement op het beheer en onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in de provincie Zeeland, gearresteerd den 6 Julij 1838 en goedgekeurd bij Z. M. besluit van den 4 Augustus 1838 no. 106 aldus luidende Art. 31. Alle waterleidingen, sprinken, slooten en gruppen gelegen ter wederzijde der wegenmoeten behoorlijk schoongemaakt en van alle ruigten en an dere beletselen gezuiverd worden, ten einde het water daardoor zonder verhindering kunne afloopen. Art. 32. In de voormelde waterleidingen, sprinken, slooten en gruppen, loopende langs de wegen, mogen geene dammen gelegd wordendan met schriftelijke toestemming van het plaatselijk bestuur, aan hetwelk her opzigt over de wegen is opgedragenen alleen onder voorwaarde dat dezelve zullen moeten voorzien zijn en blijven van duikers en heulen of buizen hebbende zoodanige bij iedere concessie duidelijk te bepalene hoogte en breedte, als noodig is om de af- loozing van het water niet te belemmeren; blijvende echtervoor zoo veel de algemeene waterloozingen aangaat, het regt der polderbesturen onverkort, met welke de plaatselijke besturen ten deze steeds in overleg zullen moeten treden. Art 33. De thans aanwezige dammen of andere beletselen, moeten binnen één jaar na de afkondiging van dit reglement, wanneer de bevoegde autoriteiten zulks noodig achtenvan duikersheulen of buizen voorzien worden, ten ware de belanghebbenden mogten verkiezen dezelve te amoveren. Art. 88. De overtredingen en verzuimen zullen gestraft worden als volgt Die van artikel 31 3233 enz. met eene boete van 25,of drie dagen gevangenis. Die enz. Die van art. enz. 31 met 0,05 per strekkende elwelke bij de schouwing niet in be hoorlijken staat worden bevonden, met dien verstande, dat de boete niet minder dan 0,50 noch hooger dan 5 voor een en hetzelfde vak wegs zal mogen zijnenz. Herinneren bij deze de ^belanghebbenden aan bo venstaande bepalingenmet uitnoodiging om hunne verpligtingen te dien aanzien onverwijld na te komen; met bepalingdat op de voormelde waterleidingen sprinken, slooten en gruppen schouwing zal worden gehouden op Vrijdag den 10 November 1865 en van alle bevonden overtredingen proces-verbaal opgemaakt, en verder gehandeld overeenkomstig art. 87 van het aangehaalde reglement. Gedaan te Goesden 28 October 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PIL A A R. De benoeming van inspecteurs voor het ge neeskundig staatstoezigt beeft, zooals ieder be rekenen konin hooge mate de verbolgenheid opgewekt der oppositie. Zij put zicb uit in woorden, om te bewijzen, dat daardoor aan bet vaderland diepe wonden zijn toegebragt. Of schoon alle de benoemden, schier door bet ge- heele vaderlandals mannen van groote be kwaamheid bekend zijnis hunne benoeming een rampeene misdaad van den minister, en wat niet al meer, en dat wel, omdat er onder hen zijn, die aan de bearbeiding der nieuwe ge neeskundige wetten de hand hebben geleend, en wat het ergste is, omdat daaronder een lid der tweede kamer is, die voor de wet heeft gestemd. De minister had dus niet moeten vragen naar talenten of geschiktheidbij had vóór alles tegenstanders van het ministerie en dus per se tegenstanders van de wet moeten benoemen. Daargelatendat het dan toch nog niet goed zou geweest zijn, merke men wel op, hoe dwaas de gevolgtrekking is, die men uit de redenering der oppositie moet maken en vooral hoe incon sequent die redenering is, als zij beweertdat de benoeming van de ontwerpers der wet er door kanomdat zij dan met hun eigen werk kunnen omspringen maar dat de benoeming van het lid der tweede kamer louter eene partij benoeming is, alsof van hem niet hetzelfde gold, dat hij de wet hielp tot stand brengen en dus het best geschikt is om haar te helpen uit voeren. Indien de minister altijdals nu, be noemingen doet van verdienstelijke mannen dan zal het vaderland hem daarvoor dank weten en zich verheugen, dat onder de voorstanders van dit ministerie zulke bekwame menschen worden gevonden. In de raadsvergadering van Zaturdag avond zijn de beraadslagingen over de gemeente be grooting van 1866 aangevangen. Na voorlezing van het rapport der financi- eele commissie't welk het voorstel inhoudt der begrooting met eenige door haar voorge stelde wijzigingen vast te stellen en daarna ge volgde voorlezing eener afzonderlijke nota van den heer van den Boscli (beide in dit nummer medegedeeld) bespreken de heeren mr. S. Vader Verhagen en mr. de Kanterin het breede de algemeene strekking, waarop door den voor zitter wordt geantwoord. Daarna wordt overgegaan tot de artikels ge- wijze behandeling en de vergadering te half twaalf ure tot nadere bijeenroeping gescheiden. Heden namiddag ten een ure zijn de beraad slagingen over de artikelen voortgezet en is ten gevolge eener staking van stemmen over een artikel eene nieuwe vergadering tegen mor gen namiddag ten twee ure belegd. Wij twijfelen niet of onze active verslagge ver zal ons in staat stellen van een en ander een uitgebreid en naauwkeurig verslag in onze volgende nommers te geven. In de vergadering van ingelanden van de Breede watering, bewesten Yerseke, Vrijdag hier gehoudenis besloten om de subsidie ten behoeve van de calamiteuse polders, ten be drage van p. m. 15000 te weigeren en is het bestuur gemagtigd om in dezen te procederen. In de vergadering waren over de honderd stemmen vertegenwoordigd en de zeer groote meerderheid van dezen (93 vóór en 12 tegen) heeft bovengenoemd besluit tot stand gebragt. De najaarsvergadering der Staten van Zee land zal op Dingsdag 7 November des avonds ten half acht ure geopend worden. Het provinciaal geregtshof van Zeeland heeft uitspraak gedaan in de bekende zaak van van der HalenPaulussen en Warnau. Het hof heeft de meeste feiten aan den eersten ten laste gelegd, als bewezen aangenomen en hem ver oordeeld tot eene tuchthuisstraf van zeven jaren en 38 geldboeten ieder van 50. Ten aanzien der medepligtigheid van de beide laatsten heeft het hof geoordeeld, dat zij alleen schuldig waren aan escroquerie, en hen veroordeeld tot gevangenisstraf voor één jaar en twaalf geld boeten, ieder van 25. Bij besluit van Z. M. is de in- en doorvoer van rundvee, schapen, varkens, hokken en geiten van buitenslands verboden. Yoorts zijn de lijnen van afsluiting vastgesteld waarover binnens lands het vervoer van levend en dood vee, als mede van vleeschhuiden en allerlei afval van dieren verboden is. Ambtenaren en militairen met de bewaking dier lijnen belast, zijn be voegd hendie ze overgaante visiteren en ieder is verpligt die visitatie te gedoogen. In een Engelsch dagblad worden de hier te lande genomen maatregelen tegen de heerschen- de veeziekte aan de Engelsche regering ter navolging voorgesteldnaar aanleiding van een rapport van een Engelsch deskundigedie op zettelijk Nederland bezocht, om hekend te wor den met hetgeen hier verrigt wordtom de ziekte tegentegaan. Blijkens berigten bij het departement van huitenlandsche zaken ontvangen, is in sommige streken van Denemarken, vooral in Jutland, de prijs van slagtvee en vleesch gedaald tot eene laagte waarvan men in jaren niet hoorde. Goed ossenvleesch wordt verkocht voor 8 a 10 sk. (circa 0,11) het Ned. pond. Ten platten lande kan men voor geslagte ossen niet veel meer bedingen, dan 16 sk. voor 8 Ned. pond. Waarschijnlijk zal deze staat van zaken tot het voorjaar aanhouden. ALGEMEEN OVERZIGT. De laatste berigten uit Amerika zeggen, dat de president Johnson zijn plan om de Zuide lijke Staten te bezoeken heeft opgegeven, om dat zoovele en gewigtige bezigheden hem te Washington terughouden. Waarschijnlijk zou zijn bezoek aldaar gunstig hebben gewerkt maar het is intusschen een verblijdend nieuws, dat hij voortgaat groote edelmoedigheid aan den dag te leggen, jegens de gevangenen uit het Zuiden, en dat hij ook zeer gezind sehijnt, om daarvan ten aanzien van den voormaligen president Jefferson Davis te doen blijken. De negers houden, door geheel Amerika, talrijke monster-meetings, ten einde hunne maat schappelijke en staatkundige gelijkstelling te

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1