1805. N'. 80. DINGSDAG IT OCTOBER. 52ste Jaargan Bels.encimali.iiig. Gedeputeerde Staten van Noordholland VERORDENING Gedeputeerde Staten van Noordholland. -©s»— »»^3d g€C*-« GOESSCHE EOI KA\T. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal 1,55fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertenticn worden a 15 et. de regel geplaatst. Geboorte huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels a 1.20 behalve het zegelregt. De inzending van advertentiSn kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, herinneren de ingezetenen aan de bepalingen van art. 27 en 42 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4) omtrent de belasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte, volgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van belasting voorwerpen der grondslagen van het personeel, komt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars, verpligt is, alvorens en naar gelang der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld, tot het indienen van behoorlijke aan gifte deswege, in voege als bij art. 30 der wet is voorgeschreven, kunnende daarvoor een biljet ter in vulling bij den heer ontvanger worden afgehaald. Goes, den 14 October 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PI L A A R. Bels.exid.mal5.tas;. De BURGEMEESTER van GOES, brengt bij deze ter kennis van een ieder die het aangaat Dat het kohier van het PATENTREGT voor deze gemeente, over het le kwartaal van het dienstjaar 18651866, bekleed met alle de formaliteiten bij de wet gevorderd, op heden ter invordering is gesteld in handen van den ontvanger dier belastingen binnen deze gemeente. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 140ctober 1865. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. doen te wetendat door de Staten dier provincie in hunne vergadering van 26 September 1865 is vast gesteld hetgeen volgt: TOT WERING VAN VEEZIEKTE. Art. 1. Het is verboden verscbe huidenversch vleesch, ongesmolten vet, stalmest of verschen afval van rundvee aan te voeren of te doen aanvoeren op het vaste land der provincie Noordholland, (hetzij over de landgrenzen hetzij op eenig punt der kust langs de Noordzee, de Zuiderzee, het IJ en het Wijkermeer) of over eenige lijn binnen gezegd vast landwelke door gedeput. staten als verboden lijn zal worden aangewezen. Het is mede verboden runderen, schapen, varkens of geiten over de bovenbedoelde grenzen aantevoeren of te doen aanvoerentenzij alleen op die plaatsen welke daartoe door gedeput. staten zullen worden aan gewezen. Art. 2. Ieder die vee aanvoert, is verpligt het aan het onderzoek van daartoe aangestelde keurmeesters te onderwerpen en dat onderzoek zooveel mogelijk gemakkelijk te maken. Art. 3. Het in art. 1, 2« lid, genoemde vee zal niet worden toegelaten wanneer het lo. wordt aangevoerd van eene plaats of uit eene streek waar eene besmettelijke veeziekte heerscht; 2o. niet voorzien is van een certificaat, hoogstens drie dagen te voren afgegeven door het hoofd der policie van de plaats van herkomsthoudende verklaring dat het bij de afzending gezond was en afkomstig uit een gezond beslag; 3o. door keurmeesters verklaard wordt besmet of van besmetting verdacht te zijn 4o. is aangevoerd met hetzelfde vervoermiddel waarin, of met dezelfde kudde waaronder besmet, of ver dacht vee is bevonden. Art. 4. Gedeput. staten kunnen bepalendat het vee van een of meer der genoemde soorten, dat op de voor den aanvoer aangewezen plaatsen wordt toe gelaten tijdelijk onder toezigt van keurmeesters zal worden afgezonderd gehoudenin eene bewaarplaats daartoe door het gemeentebestuurofonder goed keuring van keurmeestersdoor den houder van het vee aan te wijzen. Het binnentreden der bewaarplaatsen is verboden, behalve aan hen die daartoe eene schriftelijke ver gunning van keurmeesters hebben verkregenof er ambshalve toegang hebben. Art. 5. Niemand mag uit de bewaarplaatsen vee vervoeren of doen vervoerendan met schriftelijke vergunning van keurmeesters en met in acht neming der daarbij te maken bepalingen omtrent den te vol gen wegonverminderd de verpligting tot naleving der plaatselijke verordeningen op dit onderwerp. Art. 6. Yoor zooverre de overtredingen van deze verordening niet vallen onder de wet van 9 Julij 1842 (Staatsblad no. 21)zal overtreding der bepalin gen van art. 1 en 5 worden gestraft met eene boete van 75.en zeven dagen gevangenisstrafte za aien of afzonderlijk die van art. 2 met eene boete van 25.en drie dagen gevangenisstraftezamen of afzonderlijkdie van art. 42e lidmet eene boete van J 10.en twee dagen gevangenisstraf te zamen of afzonderlijk. Art. 7. Behalve de door de wet aangewezen per sonen zijn tot het constateren van overtredingen dezer verordening bevoegd de keurmeesters en alle andere personen, die van wege de provincie met het houden van toezigt tot handhaving der verordening worden belast. Art. 8. Deze verordening treedt in werking op het door Gedeputeerde Staten bij de afkondiging te be palen tijdstip. Gedeputeerde Staten zijn bevoegd hare werkinghet zij voor alle hetzij voor enkele der in art. I ge noemde voorwerpen te schorsen. Aldus vastgesteld door de staten der provincie Noord-Holland, den 26 September 1865. Goedgekeurd bij 's konings besluit van 28 Sep tember 1865, no. 52. Gegeven te Haarlemden 30 September 1865. Gedeputeerde Staten voornoemd RöELL voorzitter. VAN VLADERACKEN griffier. Gelet op art. 8 en 1 van de verordening tot wering van veeziektedoor de staten dier provincie op den 26 September jl. vastgesteld en na door den koning bij besluit van den 28 September daaraanvolgende, no. 52, te zijn goedgekeurd, op heden in het Pro vinciaal blad no. 58 afgekondigd; Bepalen: 1. De genoemde verordening treedt in werking op den 4 October 1865 2. Als plaatsen waar het geoorloofd is runderen scha pen varkens en geiten aan te voeren worden aange wezen A. Te Amsterdam, de 4Vesteraanlegplaatsof zoodanige andere plaatsen alwaar ingevolge de ken nisgeving van burgemeester en wethouders van Am sterdam van 28 September 1863 (Gemeenteblad no. 19) in bijzondere omstandigheden de invoer kan worden vergunden B. De aanlegplaats bij 't huis Zeeburg onder de gemeente Diemen. Haarlemden 30 September 1865. Gedeputeerde Staten voornoemd, RöELL voorzitter. VAN VLADERACKEN griffier. Is de ministerieele partij overmoedig of on- magtig? Tot die vraag wordt de oppositie ge leid door het, haar vreemd verschijnsel, dat in het voorloopig verslag der Tweede Kamer, de politiek volstrekt niet wordt aangeroerd. Zij verklaart dat zwijgen eenvoudig daaruitof dat de ministerieele partij van hare zaak zeker is en daarom zwijgt, of dat zij, ondanks alle be cijferingen, de cijfers der oppositie niet kon vernietigen. Zij vergeet echter, dat de minis terieele partijvolkomen vertrouwende op de cijfersdoor den minister van financien aan gegeven, er weinig belang in zag, om van hare zijde, diezelfde cijfers nog eens voor den dag te brengen, als of het wat nieuws ware, en dat dit te minder noodig wasomdat men hier te doen had met eene factie, die voor geene over tuiging vatbaar is. Maar het is vermakelijk om de breede speech te lezen, waarin de brave oppositie hare klagt uit, omdat er zoo duide lijk in doorstraalt, dat zij door dat zwijgen gedupeerd is, en omdat het van de kracht barer tegenstanders getuigt, en omdat zij nu de stof mist voor hare artikelen, die geput moesten worden uit dat verslag, deels om de vrienden ten hemel te verheffen, deels om de lasterin gen jegens de regering nogmaals te kunnen herhalen. Die houding der kamer, die zoo on verklaarbaar schijnt aan de oppositie-mannen en hun orgaan, achten wij hoogst gelukkig en prijzenswaardig. Er zal gelegenheid genoeg komen, om over de politiek der kamer te kun nen oordeelen, en die beschouwingen in het verslag dienen alleen om buiten de kamer agi tatie te verwekkendaar elk woord door het orgaan wordt geëxploiteerd om zijne oproerige redeneringen te staven. Tegenover eene zoo danige oppositie is zwijgen de beste taktiek, want zij bestaat alleen door het verdraai] en van woorden en zaken; hoe minder haar geleverd wordthoe spoediger zij tot zwijgen wordt gebragt. En wie er zieh ongerust moge maken dat hier werkelijk van onmagt sprake zou kun nen zijn, dien gelooven wijdat eerlanghij de debatten in de kamer te houdengenoegzaam blijken zal, dat de partij die men zwak waant, krachtig genoeg is om hare belagers het veld te doen ruimen. Vóór weinige dagen nog werden wij vergast op uitvoerige betoogendat de tegenwoordige regering de natie finantiëel ten verderve brengt, en de kleinste post op de staatsbegrooting werd ter toetsing gebragt, om te staven, dat, wat men als gering deed voorkomen, inderdaad van groote beteekenis was en dat en hierin zeker had men regt wat de gelden der natie be treft, men niet genoeg op het kleine kan letten. Thans echter vernemen wij eene geheel andere

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1