1865. N\ 70. VRIJDAG 13 OCTOBER. o« 3ste Jaargang. GOESSCHE CO I KIM. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, nitgezonderd op feestdagen. Prys per kwartaal 1,95, fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertentlën worden a 15 et. de regel geplaatst. Geboorte huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels a 1.20behalve het zegelregt. De inzending van advertentlën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dog der uitgave. Bij dit nommer wordt afzonderlijk uitgegeven het verslag van het verhandelde in den Gemeente raad te Goesden 9 dezer Bol3LOiidmaKing. (Vervolg van no. 78.) 3. De Gemeenteraad van Goes Besluit: Er zullen, te rekenen van den 1 Mei 1866, bin nen deze Gemeente en ten haren behoeve geheven worden dertig opcenten van de hoofdsom der rijks personele belasting. VERORDENING op de invordering der Op centen op de personele belasting in de Gemeente Goes. Eenig artikel. De invordering der opcenten op de hoofdsom der rijks-personele belasting in deze Gemeente zal ge schieden op de wijze zoo als bij de art. 258263 der wet van den 29 Junij 1851 (Staatsblad no. 85) en de aanvulling van art. 260, bij de wet van den 7 Julij 1865 (Staatsblad no. 79) is bepaald. 4. De Gemeenteraad van Goes, Besluit: Er zal, te beginnen met den 1 Januarij 1866, ten behoeve dezer Gemeente geheven worden eene belasting op de Hondenten bedrage van drie gul den voor eiken hondmet uitzondering van wacht-, bleekers-, kaarn- en scbaaphonden en de zoodanigen die ten dienste van den landbouw of eenig ander bedrijf van nijverheid gebezigd wordenvoor welke slechts één gulden zal worden betaald. VERORDENING voor de heffing van eene belasting op de honden in de Gemeente Goes. Art. 1. Jaarlijks, in den loop der maand Eebruarij, zal door een der politieagenten of ander daartoe aan- tewyzen persoon, eene beschrijving worden gedaan aan de huizen der ingezetenen, welke verpligt zijn alsdan de noodige opgaven en inlichtingen te geven, terwijl ieder belastingschuldige die bij de beschrijving mogt zijn overgeslagen, verpligt zal wezen om bin nen veertien dagen na die beschrijving, ten kantore van den ontvanger schriftelijk aangifte te doen. Art. 2. Volgens die beschrijving en aangifte wordt door Burgemeester en Wethouders een Kohier opge maakt, hetwelk, na gedurende veertien dagen op het raadhuis ter visie te hebben gelegen en nadat op de reclames door den Raad zal zijn uitspraak gedaan, wordt gearresteerd. Art. 3. Van den aanslag op het Kohier zal aan den belastingschuldige schriftelijk worden kennis gegeven. Art. 4. De art. 258272 der wet van den 29 Junij 1851 Staatsblad n». 85) en de aanvulling van art. 260 bij de wet van den 7 Julij 1865 Staatsblad no. 79) worden gehouden hier heïnsereerd te zijn. Art. 5. Iemand na den afloop der beschrijving een of meer honden willende houden boven die, waarvoor hij beschreven is, zal daarvan schriftelijk aangifte moeten doen ten kantore van den plaatselijken ontvanger; indien het aanschaffen van een' hond plaats heeft vóór den eersten Julij, zal de belasting voor het volle jaar, doch op of na den eersten Julij slechts de helft der belasting verschuldigd zijn; van die honden, welke vóór den eersten Julij afgeschaft zijn, zal de helft der belasting worden afgeschreven of terugbetaald, mits daarvan schriftelijk aangifte doende vóór den eersten Julijten kantore van den ontvanger. Van de aangiften na de primitive beschrijving ingekomenzal in de maand. October of vroeger een suppletoir Kohier worden opgemaakt en daar; mede gehandeld even als met het primitief Kohier, de betaling van die aanslagen zal moeten geschieden veertien dagen na schriftelijke kennisgeving. Art. 6. Voor wacht- of kaarnhonden worden be schouwd die alleen en uitsluitend gehouden worden om eigendommen te bewaken of te kaarnen, voor schaaphonden die alleen tot dat einde worden gebruikt. Art. 7. Van iedere overtreding zal proces-verbaal opgemaakt en aan de bevoegde autoriteit ingezonden worden. Dat die besluiten en verordeningen bij Zijner Majesteits besluit van den 19 September 1865, no. 61. zijn goedgekeurd, wat die onder no. 1 en 4 vermeld betreft voor onbepaalden tijddie onder n°. 2 en 3 voor vijf jaren en dat die belasting-heffingen mits dien op de aangewezen tijdstippen in werking zul len treden. Terwijl almede op den 31 Julij 11., is genomen het navolgende besluit: De Gemeenteraad van Goes, Besluit Afteschaffen de volgende belastingen: Met 1 Januarij 1866. lo. De heffing van opcenten op de grondbelasting, ingevoerd bij raadsbesluit van den 1 Julij 1853. 2o. De helling van hoofdelijken omslagzoo als die is vastgesteld bij raadsbesluiten van den 16 Maart 1855 en den 1 November daaraanvolgende. 3». De belasting op de hondenzoo als die is vastgesteld bij raadsbesluit van den 8 Augustus 1853. En met den 1 Mei 1866. 4o. De heffing van opcenten op de personele be lasting ingevoerd bij raadsbesluit van den 1 Julij 1853. En 5o. De heffing der belasting op het gedisteleerd, de likeuren en den wijn, ingevoerd bij raadsbesluiteu van den 18 Januarij en 4 Augustus 1864, 8 Augustus 1853 en 25 October 1860. En dat de heffing der gemeentebelasting op den wijn echter reeds ophoudt met den 31 December 1865, blijkens aanschrijving van het ministerie van Binnen- landsche Zaken dd. 9 Augustus 11., vermeld in Prov. blad no. 75. En is hiervan afkondiging geschiedwaar het behoort, den 7 October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. Hcltoncim aiding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, doen te wetendat door den raad dezer ge meente in zijne vergadering van den 9 dezer is vastgesteld de volgende VERORDENING tegen den uitvoer van vee in de gemeente Goes. Art. 1. De uitvoer van rundveeschapen en varkens uit deze gemeente, naar buiten dit eilandis verboden. Art. 2. De overtreding van dit verbod zal worden gestraft met eene geldboete van vijf en twintig gulden en eene gevangenisstraf van één tot drie dagenopteleggen aan den eigenaar of uitvoerder van bet uitgevoerd vee. Art. 3. Hetgeen in strijd met deze veror dening mogt worden uitgevoerdzal worden verbeurd verklaard en ter beschikking der po- licie gesteld. Art. 4. Deze verordening treedt in werking met den dag barer afkondiging. Zijnde deze verordening in afschrift aan beeren gedeputeerde staten medegedeeld. En is biervan afkondiging geschied waar bet behoort. Goesden 10 October 1865. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. Secretaris, H. 0. PILAAR. De veepest-wet-agitatie is afgeloopen, nu de wet in de Tweede Kamer is aangenomenmaar van de zaak zelve, die de wet noodzakelijk maakte, wordt nog overvloedig gebruik gemaakt om het volk achter de koeijen in beweging te brengen. Bij gebrek aan grondige redenen om het ministerie te bestrijden, beeft men dit mid del te baat genomen en maakt daarvan een hoogst onzedelijk gebruikt. Vooreerst toch stelt men de zaak steeds erger voor, dan zij is, om daardoor eenigen schijn aan zijne redenering te geven en tracht angst en schrik optewekken, die dan weder in verbolgenheid tegen de rege ring moeten overgaan, als oi deze elke smet stof door wetten en soldaten kan verbannen. Vooral in tijden waarin kalmte noodig is om goede maatregelen te beramen en die met eene krachtige band uittevoeren, mag men niet door overdrijving de kalmte verstoren. En wij mogen bet met dankbaarheid opmerken tot biertoe beeft de gevreesde runderziekte niet die uitbreidingdie men bij bet eerste ontstaan vreesde. Wij loopen op mogelijke gebeurtenis sen niet vooruit, maar voor bet oogenblik al thans is er geene reden om zoo groot alarm te makendaar de meeste provinciën nog wer den verschoond en uit die plaatsen, waar de ziekte beerscbtover bet algemeen gunstige berigten komen. Maar bet is even onzedelijk om eene regering, die in zulke oogenblikken de medewerking van allen behoeft, te bemoei- jelijken en bet volkdat baar steunen moet om bet kwaad afteweren en te bestrijden, van baar afkeerig te maken. In zeker opzigt is de strijd der oppositie belagchelijk, als zij niet ophoudt met zieke koeijen bet politiek terrein te bestormen, maar zij beeft ook bare ernstige zijde. Want zij getuigt van eene sloopingszucbt, die geene grenzen kentdie niets te goed acht om haar doel te treffen en liever oproer zien zou, dan in een enkel opzigt toetegeven of eenige maatregelen der regering goed te keuren. De zaak is te ernstiger en te slechteromdat bet bier een volks-eigendom een voedingsmiddel geldt en niets gemakkelijker is, dan om de onkundige menigte te doen gelooven, dat wer kelijk de regering bet kwaad zou hebbeu kun nen voorkomen, dat zij dus oorzaak wezen zou, dat velen hunne bezitting verliezen, dat de vleescbprijzen stijgen en dat dus bet gebruik

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1