1865. N". 78. DINGSDAG 10 OCTOBER. 528te Jaargang. burgemeester en wethouders van goes, doen te weten c. De geldelijke ondersteuning die aan hulpbehoe vende naastbestaanden wordt verleend. fiOESSCHE COURANT. De uitgave dezer Tourant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen- Prjjs per kwartaal f 1,95, fr. p. p. ƒ1,90. Oewone advertentiBn worden a 15 ct. de regel geplaatst. Geboorte huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels l,ÏO behalve het zegelregt. De inzeuding van advertentlën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave^ BeliendLmalS-lng. dat door den raad dier gemeente, in zijne vergade ring van den 31 Julij 11., zijn genomen de navol gende besluiten en vastgesteld de verordeningen, hier onder vermeld, als: 1. De Gemeenteraad van Goes, Besluit Er zullen te beginnen met den 1 Jauuarij 1866 binnen en ten behoeve van deze Gemeente geheven worden op de hoofdsom der grondbelasting veertig opcenten voor de gebouwde en tien opeenten voor de ongebouwde eigendommen. "VERORDENING op de invordering der op centen op de grondbelasting in de Ge meente Goes. Eenig artikel. De invordering der opcenten te heffen op de hoofd som der grondbelasting in de Gemeente Goes, ge schiedt zoo als bij de art. 258 tot 263 der wet van den 29 Junij 1851 Staatsblad no. 85) en de aan vulling van art. 260 bij de wet van den 7 Julij 1865 Staatsblad n°. 79) is bepaald. 2. De Gemeenteraad van Goes Besluit Er zal, te beginnen met het jaar 1866, ten be hoeve dezer gemeente geheven worden, een gewone hoofdelijke omslag ten bedrage van hoogstens 20000. Tot grondslagen van dien omslag zullen strekken De aanslag van de belastingschuldigen in's Bijks personele belasting. Wat de 4 eerste grondslagen dier belasting betreft, de aanslag in zijn geheel. Wat de 5e en 6e grondslagen betreftde aan slag alleen voor zooveel de personen en paarden aangaat, die niet uitsluitend gebezigd worden tot het uitoefenen van beroepenbedrijven of ambachten. De uiterlijke staat dien de belastingschuldigen voeren en hunne vertering, met uitzondering van die betrekkelijk tot voorwerpen, weswege zij in de personele belasting zijn aangeslagen. c. De bezoldiging of voordeelen genoten voor het bekleeden van ambten en bedieningen, de pen sioenen en zuivere inkomsten van bedrijven en ambachten. d. De zuivere inkomsten van vaste goederen en za kelijke regtenna aftrek der renten verschul digd voor daarop gelegde bezwaren en die van schuldbrieven en uitstaande kapitalen. Daarentegen zullen in aanmerking genomen en in mindering berekend worden: A. De noodzakelijke kosten voor de opvoeding van kinderen boven den leeftijd van tien jaar. B. Huisselijke omstandigheden, welke de belasting schuldigen bijzonder drukken. Degenen die geacht worden jaarlijks geen onzuiver inkomen van 200,te hebben, worden van den aanslag vrijgesteld. VERORDENING voor de heffing van eenen hoofdelijken Omslag in de gemeente Goes. Art. 1. Binnen eene maand na de intrede van het jaarwordt door Burgemeester en Wethouders het Kohier ontworpen en voorloopig vastgesteld met inachtneming van het bepaalde in art. 264 der Ge meentewet. Art. 2. De aanslagen worden gesteld ten name van het hoofd des gezins; waar dit niet met zekerheid te bepalen is, ten name van een der leden; bij hunne ouders inwonende meerderjarige kinderen of bij an deren inwonende personen, een eigen bestaanmiddel bezittendewordeu ten hunnen eigen name aangeslagen. Art. 3. De ingezetenenwelke na de opmaking van het in art. 1 bedoelde Kohier en vóór den 2 October in de gemeente zijn komen inwonen, zullen door Burgemeester en Wethouders op suppletoire Ko hieren worden gebragt, waarmede op gelijke wijze als met het primitief Kohier zal gehandeld worden. Art. 4. De belastingschuldigen worden in klassen verdeeld, die zoo veel mogelijk in eene evenredige verhouding tot elkander staan. Die in dezelfde klasse zijn geplaatst, worden tot een gelijk bedrag aangeslagen. Art. 5. Na de ontvangst van het door Heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd Kohier van den om slag, wordt hetzelve dadelijk gesteld in handen van den Gemeente Ontvanger ter invordering. Art.6. De Gemeente Ontvanger zal zoo spoedig mogelijk, bij een kosteloos uittereiken biljet, ingerigt volgens een door Burgemeester en Wethouders voor- teschrijven model, de belastingschuldigen met het bedrag van hunnen aanslag bekend maken. Art. 7. De aanslagen worden bij twaalfde gedeel ten ingevorderd, onder bepaling nogtans, dat in de maand waarin het Kohier aan den Ontvanger zal worden ter hand gesteld, de reeds verschenen ter mijnen vorderbaar zullen zijn. Art. 8. De aanslagen op de suppletoire kohieren gebragt, zullen in twee termijnen invorderbaar zijn, de eerste binnen de maand na de kennisgeving door den Gemeente Ontvanger te doen, de andere binnen de tweede maand na dien. Art. 9. De kosten van het zegel der kwitantie worden, casu quo, te gelijk met den eersten ter mijn betaald. Art. 10. De aanslagen van personen, welke op het Kohier zijn gebragt en voor het einde der drie eerste maanden van het jaar overleden zijn of de gemeente met der woon verlaten hebben, zullen als oninbaar worden beschouwd en op de staten van onwaarde gebragt. Art. 11. Aan hen die de gemeente met der woon verlaten, of die slechts een gedeelte van het jaar in dezelve hoofdverblijf of verblijf hebben gehad of daarin vertoefd, zal op derzelver te doene aanvrage of kwijtschelding worden verleend van zoo vele twaalfde gedeelten van derzelver aanslagenals er maanden van het jaar, nadat zij de gemeente ver laten hebben, zullen verloopen zijn. Art. 12. Onverminderd de regten van het rijk en van anderen, bij algemeene wetten bepaald, heeft de gemeente wat den aanslag der ingezetenen in den hoofdelijken omslag aangaat, voorrang op de in de gemeente zich bevindende roerende en onroerende goederen van den belastingschuldige. Art. 13. De art. 258 tot en met 262 der wet, regelende de zamenstelling, inrigting en bevoegdheid der Gemeentebesturen en de aanvulling van art. 260 bij de wet van den 7 Julij 1865 {Staatsblad no. 79) worden gehouden alhier geïnsereerd te zijn en op de invordering toepasselijk verklaard. Wordt vervolgd. Boli.eïicTm.ali.iiig. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, gezien hebbende het schriftelijk verzoek gedaan door JACOBUS KOOMAN touwslager alhier om op het erf achter het huis wijk*"E no. 26, aan den Cingel, kadastraal sectie B no. 125 126131 en 132 eene touwslagerij daar te stellen. Gelet op het koninklijk besluit van den 31 Januarij 1824, Staatsblad no. 19), mitsgaders op het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 7 October 1842 no. 17 'Provinciaal Blad no. 98). Overwegende dat tot het opmaken van proces-ver baal de commodo et incommodogevorderd bij art. 4 van welgemeld koninklijk besluit, de eigenaars en bewoners der naastgelegene panden in hunne belan gen moeten worden gehoord en dat het tevens nuttig kan zijnom een ieder in de gelegenheid te stellen zijne bezwaren aan het gemeente-bestuur kenbaar te maken Brengen bij deze ter kennis van een ieder die daarbij belang kan hebbendat de adressant benevens de eigenaren, bewoners en gebruikers der nabij gelegene eigendommen zijn opgeroepen om op Zaturdag den 14 October aanstaande, des namiddags ten een ure, voor burgemeester en wethouders in hunne gewone vergaderkamer, ten raadhuize te verschijnen ten einde ter zake voorschreven in hun belang te worden ge hoord en dat te gelijker tijd aan een ieder die zulks mogt verlangen de gelegenheid zal gegeven worden om zijne bezwaren daartegen op te geven, ten einde in het proces-verbaal vermeld te worden. En zal hieraan door insertie in de Goessche Cou rant publiciteit gegeven worden. Gedaan ten Raadhuize van Goes, den 7 October 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PIL A A R. De afgevaardigde uit Friesland, de heer Dirks, heeft in zijne rede in de Tweede Kamer, don derdag uitgesprokengezegddat hij zich be palen zou tot de vraag of de regering niet met meer kracht had moeten handelen. Wij zouden den geachten spreker bescheidenlij k in beden king geven of hij niet beter gedaan had die vraag te behandelen, na dat eerst de noodige maatregelen genomen waren. Wij hebben den meesten eerbied voor de meening, dat er reeds vroeger veel had kunnen geschieden, maar daar door wordt de ziekte niet gestuit en het onder zoek daaromtrent is niet de behoefte van het oogenblik. De spreker vertegenwoordigt een gewest, waarin jaarlijks voor een bedrag van 10 millioen in vee wordt verhandeld. Wij ge- looven dus, dat zijne committenten meer belang hebben bij hetgeen nu te doen staat, dan bij hetgeen had kunnen gedaan worden. De geachte afgevaardigde kan immers die taak gerust aan het dagblad overlatendat zeker niet zal op houden om te berekenen wat er al had kunnen geschiedenom dat het geen niet isvoor dat belangrijke orgaan de groote levensvoorwaarde is. De heer Foreest heeftvolgens het orgaan eene welsprekende rede gehouden, waarin het ministeriehoe levenskrachtig het nog is, toch weder verpletterd is. Men oordeele over de anti-revolutionaire welsprekendheid, volgens de proeven daarvan door het orgaan medegedeeld. De almagtige wereldbestuurder bezoekt soms de volkeren (lees runderen, indien men ten minste het Nederlandsche volk niet met kalveren of stieren gelijk wil achten) door ziektenmaar dan moeten toch al die maatregelen genomen

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1