Goes. Van de 388 kiezers zijn ingekomen 240 geldige stemmen volstrekte meerderheid 121. Herkozen dhr. J. W. van Kerkwijk met 166 stemmen. Herstemming tusschen de heeren G. P. Soutendam die 104O. Verhagen die 89, C. G. van den Bosch die 68 en mr. J. G. de Witt Hamer die 59 stemmen verkregen. Voorts werden uitgebragt op de heeren A. Nortier 55, J. K. van Baaien 32 K. Broes van Dort 31, F. S. A. Knitel 20, L. G. de Peval en J. Koo- man Az. ieder 7, P. F. de Jonge en C. de Witt Hamer ieder 5, W. A. Anemaet, B. v. Asperen Vervenne en J. P. Kakebeeke ieder 3 E. de Meulemeester, P. M. Verboom, Soutendam, M. J. HarinckJ. Dekker en A. Kakebeeke ieder 2 stemmen. En eene stem op dhr". mr. K. G. de Witt HamerC. A. van Renterghem M. A. Emanuel, Smallegange J. de Fouw Wz. de Witt Hamer, Jan Vleugel, C. J. Kakebeeke, A. van Delft, J. J. van den Broeke, H. K. IK van den Bussche, T. van Heelvan Baaien. Baarland. Ingeleverd 31 biljetten, alle gel dig. Herkozen de aftredende leden K. Schipper met 26 en L. Traas met 22 stemmen. Borssele. Uitgebragt 24 stemmen. Herko zen de aftredende leden I. Rottiermet 21 en Adriaan Mol, met 16 stemmen. Cats. Van de 28 kiesgeregtigden namen 23 aan de stemming deel. Herkozen werd het af tredend lid P. Verschuur met 19 stemmen en nieuw benoemd tot lid A. Sander semet 14 stemmen. Coljjnsplaat. Door de 103 kiezers zijn 80 geldige stemmen uitgebragt en herkozen de af tredende leden J. II. Bybau met 68 en J. de Regt, met 56 stemmen. Cortgene. Herkozen de aftredende leden J. W. Vader, en P. Wondergem, beide met 29 van de 33 uitgebragt stemmen. EUewoutsdijk. Van de 37 stemgeregtigden zijn ingekomen 18 geldige stembriefjesallen ingevuld met de namen der aftredende leden 'sHeerenhoek. Van de 37 kiezers zijn 22 briefjes ingekomen. Herkozen zijn de leden W. Heinkenszand. Herkozen de aftredende leden mr. C. van Citters, mr. A. E. van Dis hoek en C. van Damme. Hoedekenskerke. Ingeleverd 36 geldige stembiljetten. Herkozen de aftredende leden M. de Regt met 28 en A. Huige met 19 st. Hulst 19 Julij. Bij de op gisteren plaats gehad hebbende verkiezing voor 2 leden van den gemeente-raad, zijn van de 128 kiezers 91 stemmen uitgebragt en wel op de heeren P. P. T. Pierssens 89. W. Seydlitz 78. A. L. J. van Waesberghe 8. Ch. Fassaert 2. M. A. T. Mons 1 en G. van der Pluijm 1zoodat de aftredende leden, de heeren P. P. T. Pierssens en W. Seyd litz als leden van den gemeente-raad zijn her kozen. Kapelle. Aftredende leden J. de Jager en J. van der Vliet. Herkozen J. de Jager met 39 stemmen van de 57 uitgebragte. Herstemming tusschen J. van der Vliet, die 28 en M. Sela, die 13 stemmen verkreeg. Kattendfjke C. a. Deelgenomen kiezers 23. Aftredende léden P. Bruijnzeel en J. Visser waarvan de eerste verzocht had niet verder in aanmerking te komen, en de laatste is kerkozen met 19 stemmen. Herstemming voor een lid tusschen P. Zandee, E. Boshoff en J. Karelse, waarvan de eerste 11 en de beide laatsten ieder 3 stemmen verkregen. Kloetinge. Ingekomen 39 stembriefjes waaronder 3 van onwaarde. Herkozen de aftre dende leden Johan Gaboort en Marinus Krijgs man met 29 van de 36 stemmen. Krabbendijke. Aftredende leden C. West strate, die niet meer verlangde in aanmerking te komen, D. Blok en L. J. Eijbaard. Van de 39 kiezers namen 33 deel. Herkozen de leden L. J. Eijbaard en D. Blok. Herstemming tus schen dhr". J. de Jager, die 15, C. C. Welleman en 13. den Exter van den Brink, die beide 12 stemmen op zich vereenigden. Kruiningen. Getal kiezers 107, gestemd 47. Herkozen de leden Marcus Wondergem met 42, D. Sinke en A. Krijger ieder met 32 stemmen. Nisse. 30 kiezers, gestemd 28. Geene meer derheid. Herstemming tusschen dhrn. J. A. Geijl Jr., die 12, A. Bakker, die 9, J. Kloos terman Dz.die 8 en J. Koeman, C. de Blaeij, Pr. A". de JongeP. Brandt en F. Pronkers, welke vijf laatsten ieder 4 stemmen erlangden. Oudelande. Van de 33 kiezers hebben 17 deelgenomenherkozen de aftredende leden A. Vaar met 14 en A. van Liere met 11 st. Schore. Getal kiezers 33, gestemd 25. Her kozen de aftredende leden C. de Jonge met 22, I. J. Massée met 20 en J. P. Glerum met 15 stemmen. Waarde. Aftredende leden A. de Broekert en C. Dijl. Benoemd Janis Mieras en Abraham Roggeband. Wemeldinge. Ingekomen 45 geldige bil jetten. Herkozen de aftredende leden J. de Klerk Az. met 41, J, Dekker Gz. met 36 en C. J. van Oosten met 35 stemmen. Wolfaartsdijk. Herkozen C. van Damme, nieuw benoemd lid L. Tolhoek. Yerseke. Ingeleverd 36 geldige briefjes-. Herbenoemd de leden G. van Oosten met 29 en C. van de Vrede met.. 21 stemmen. Herstem ming tusschen Corn. Hieftje en P. Schuijlinck, welke ieder 10 stemmen verkregen. Zulks in plaats van het lid F. Hieftjedie verzocht had niet verder in aanmerking te komen. Zierikzee. Uitgebragt 213 geldige stemmen. Herkozen met 187 stemmen de aftredende leden S. G. Nauta van der Grijp, Mr. van Dongen, P. C. Landsknegt en met 185 stemmen dr. II. Goe- mans. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het vertrek van jhr. A. O. van den Sant heuvel zijn 214 geldige stemmen uitgebragt. Herkiezing tusschen de hrn. R. Koole die 40 en D. Q. Mulock Houwer die 38 stemmen ver kregen. Nog waren stemmen uitgebragt op dhrn. mr. J. Haakman 37. A. Buijze Mz. 31, mr. P. van der Meer Mohr 27J. M. Bou- vin 11 en anderen. BUITENLAND. verhoogii%''föu;ifeHoofd.st. V der -sf aatsbegroqting is de Tiamer iff^èpmité-generaal vergaderd ge weest ter .%ehai|pjhig der huishoudelijke be grooting. Sftf -.^cvy Woensdag, lie^Ö de kamer beraadslaagd over het wets-pniw^p tot verhooging van- Hoofdstuk VH, B, dér staats-begrooting over 1865. Nadat eenige leden daarover en over daarmede verwante onderwerpen, met den minister van fmantien van gedachten gewisseld hadden is het ontwerp aan genomen met 38 tegen 4 stemmen, niet met alge- meene, zoo als het naauwkeurige dagblad in zijn artikel over deze stemming zegt. (Waarschijnlijk was in dat artikel de vermoedelijke afloop der stemming vermeld en men kan dus uit deze proeve tot de juistheid der berigten besluiten). Nog twee onderwerpen waren ingekomen be treffende onteigening ten behoeve van spoor wegen. Deze zijn terstond in de aideelingen onderzocht en in de zitting des middags ten 3 ure aangenomen met algemeene stemmen. Na het uitbrengen van een rapport omtrent in gekomen adressen is de vergadering tot nadere bijeenroeping gescheiden. UITSLAG DER STEMMINGEN VOOR RAADSLEDEN IN DE GEMEENTEN: A. Weststrate en J. van Sabhen, beiden alzoo met algemeene stemmen herkozendat het eenige voorbeeld onder al de hier medegedeelde stem mingen is. 'S Gravenpolder. Aftredende leden Jacob Felius en Adriaan van Weele. Ingeleverd 27 geldige briefjes. Herbenoemd het lid Jacob Felius met 20 stemmen. Herstemming tusschen de leden A. van Weele die 13 en Bastiaan Burger die 6 stemmen erlangden. 'S HeerArendskerke. Herkozen de aftre dende leden J. NijsseP. Remijn en H. de Jonge. B. Remijn met 17 en B. A. Remijn met 16 stemmen. Bij ministerieele beschikking van 11 dezer is de heer J. Wold, cipier van het huis van arrest te Goes, met eene tractements verhooging van ƒ140,bij de nieuwe gevangenis geplaatst, ingaande 1 September a. s. Naar wij vernemen hebben heeren regenten, in de vorige week, genoemde gevangenis geinspecteerd en zal die met 1 September ter dispositie van het Rijk worden gesteld. Allerzijds is men in de weer met het zaad- dorschenen hoewel de oogst zeer ongelijk is, maken wij uit de berigten opdat de beste ver wachtingen overtroffen worden en de vrees voor een totaal misgewas geheel beschaamd wordt. Over het algemeen geeft de stand der veldge wassen ruime stof tot dankbaarheid, en verblij den zich velen in eenen oogst, die zonder on voorziene teleurstellingen als ruim gezegend mag beschouwd worden. De algemeene vergadering van het Neder- landsch onderwijzers genootschap is in de vorige week te Zierikzee gehouden. Zij werd geopend met eene redevoering door den heer Kollewijn van Amersfoort, over het wenschelijke van eene speelplaats bij iedere school. Zij werd bijge woond door 60 afgevaardigden, de onderschei dene punten der agende werden behandeld en de tweede dag besloten met een gemeenschappe- lijken maaltijd in de concertzaal. Den derden dag had eene rijtoer door het eiland plaats, waar van men eerst te 10 ure terugkeerde en die, als de geheele zamenkomst, de aangenaamste herinneringen achterliet. Bij de stemming voor leden van den gemeente raad te Middelburgzijn twee stemmen uitge bragt op een der predikanten bij de Hervormde gemeente. Dingsdag zijn in 'sHage, vele menschen bui ten kennis geraakt en op straat of in de kamer nedergevallen, ten gevolge van de drukkende hitte en sommigen van hen uren achtereen in een staat van bewusteloosheid gebleven. ALGEMEEN OVERZIGT. Ofschoon op politiek gebied weinig belang rijks voorvalt, wordt er echter niet weinig voor bereid dat ras tot belangrijke gebeurtenissen kan leiden. Om met het Zuiden te beginnen wijzen wij op Spanje waar de klerikale partij geducht in het harnas gejaagd is, door haren afkeer van eene erkenning van het Italiaansche koningrijkdoor de vrijheid aan de drukpers verleend en door de geheele rigting van het bestuur. Men gaat zelfs zoover van te onder stellen, dat koningin Isabella den toegang tot haar land wel eens gesloten zou kunnen vinden, als zij van hare zamenkomst met keizer Napo leon terug keert. Laat deze vrees overdreven wezenzij rust op eene gisting in het land die niet te ontkennen is, en het zou niet onmo gelijk zijn dat, hetzij de woede der klerikalen, hetzij de heerschzucht van O'Donnellweldra tot ernstige gebeurtenissen aanleiding gaven. Of ook niet in Duitschland gedurende eene schijnbare kalmte het on weder broeit, wie zal het ontkennen of volhouden. De lauweren bij- Duppel en Alsen geplukt, blijken meer en meer onverteerbare vruchten te zijn geweest. Pruis- sen had de hertogdommen willen inslikken maar Oostenrijk staat zijn deel niet af. Pruissen krijgt intusschen de handen vol in eigen boezem en Oostenrijk met zijn onvoltallig ministerie en wankelende regeringkan ook naauwelijks het oog over de grenzen slaan. Het congresplan blijft nog het onderwerp van politieke gesprekken en wordt nu eens als een feit beoordeeld en dan weder voor eene hersen schim uitgekreten. Niet onaannemelijk is het denkbeeld, dat men er van gesproken heeft om de gevoelens te polsen en vooraf te berekenen of het planals het werkelijk geopperd werd, kans zoude hebben van slagen. Het liberale Engeland verwacht voor de toe komst veel van de verkiezingenhet vrjje Ame-

Goessche Courant | 1865 | | pagina 2