feteDmgen. •flöoeilenlten. Gemengde toeristen, Burgorlijls.en StandL. Per Telegraaf. De Deensch-duitsche oorlog heeft menig feit opgeleverd dat de aandacht van geheel Europa trok, al was het niet zoo grootsch en uitmuntend. Het merkwaardigste feit is voor het laatst bewaard uit de officiële militaire statistiek blijkt thans dat de deensche oorlog zulk een gezonde oorlog is geweest. In alle jaargetijden, zoo zegt het officiële pruissische rapportbij snij dende koude i n gloeijende hitte, werd in dezen oorlog gestreden en marschen gemaakt en nu leveren de cijfers betreffende het aautal zieken en dooden „een nog nooit verkregen resultaat op." Het aantal dooden, gekwetstenen zieken, overtrof nooit de 6'2 pet. der totale sterkte, en die verhouding bestond slechts korten tijd; in Mei, na de inneming der duppeler schansen, varieerde het cijfer slechts van 4 tot 5 pet. In September was het minder dan 4 pet. Hieruit blijkt dus dat deze grootsche onderneming der twee magtige rijken tegen het kleine Denemarken even held haftig als gezond is geweest. Madrid 24 Mei. In den senaat heeft heden de minister van finantien verklaard, dat thans het oogenblik was gekomen om kapitalisten in het buitenland te vinden, zonder dat echter Spanje den schijn moest hebben voor bedreigingen te wijken. Als oorzaak der geldkrisis noemde de minister voorts de omstandig heid, dat Spanje in het buitenland meer gekocht heeft, en vele buitenlandsche kapitalisten hunne kapitalen uit spaansche on dernemingen hebben teruggetrokken. Het schijnt dat men in de omgeving van den keizer iets meer begint te vernemen omtrent de plannen die ten opzigte van de hervormingen in Algerie bestaan. De keizer moet nog altijd van meening wezen, dat het voor Frankrijk het beste is om van het zuidelijk gedeelte van Algerie afstand te doen en dit aan Abd-el-kader ter regering op te dragen. Het kustland zou, in verband met dien afstandover eene lengte van ongeveer twee honderd mijlen met eene linie van versterkte posten worden be dekt, die met elkander in verband kunnen worden gebragt. De inwoners van het af te staan gebied zouden aan eene schatting worden onderworpen. Men wil weten dat de keizer de kwestie, reeds voor zich zeiven zou hebben beslist en reeds met Abd-el- kader in onderhandeling is getreden. De ministers zouden tegen het plan zijn gestemd. Een photograaf te Rotterdam berigtdat bij hem eene ge schikte gelegenheid bestaat tot het afnemen van heeren te paald. De ltotterdamsche ruiters mogen zich dus voor schade wachten. De zweminrigtiug voor dames te Nijmegen is bij gebrek, aan deelneming niet tot stand gekomen. Dames die zich nog bedenken, moeten zich aanmelden bij den directeur! Men verhaaltdat de eigenaar van eene der grootste ijzersmelterijen in Frankrijk eene portefeuille die 500,000 fres. aan bankpapier bevatte, in een gioeijend gestookte hoog-oven heeft laten val len, Dij gelegenheid van het onwederdat in de vorige week ook in Londen heeft gewoedis zooveel regen gevallen dat de brandspuiten werkzaam zijn om de kelders leeg te pompen. Een aantal glasruiten werd door den hagel verbrijzeld en te Malton was het op den middag zoo donker, dat men op vele plaatsen liet licht moest aansteken. Voor eenige dagen stierf te Ver- viers een oud man, die in zijn leven een hartstogtelijk bemin naar was van de borrelflesch. Hij had altijd den wensch geuit om met een flesch geestrijk vocht begraven te worden. Om aan dien wensch te voldoen gaf men hemnadat het lijk gekist was, in de eene hand eene flesch en in de andere een glas. - Te Mons had dezer dagen een vreemdsoortige zelfmoord plaats. Een dronkaard het leven moede, had de hals van eene kleine flesch zich in de keel gestoken, nadat hij het glazen voorwerp vooraf met kruid had gevuld. Door middel van eene opening daarin aangebragt, liet hij vervolgens het kruid ontploffen, waar door hem de keel verscheurd werd zoodat hij na weinige oogen- blikken onder vreesselijke smarten den geest gaf. Een andere zelfmoord, op meer gewone wijze volbragthad bijna nog treu riger gevolgen. De concierge van een kasteel te Dammarton in Frankrijk, bing zich zeiven op aan de binnenzijde van de deurpost, terwijl zijne vrouw afwezig was. Deze te huis ko mende kon de deur niet openen en nieuwsgierig wat daarvan de reden was, wrong zij het hoofd door de kleine opening die zij maken kon, waardoor zij het treurig schouwspel te zien kreeg. Toen zij van schrik het hoofd wilde terughalen was haar dit onmogelijk omdat de zwaarte van het voor de deur hangende lijk haar tusscben deur en deurpost geklemd hield. Gelukkig kwamen voorbijgangers haar te hulp, anders was zij zeker ook omgekomen. De Londensche bladen verhalen eene hoogstbe- langrijke uitvinding. Zekere doctor Themarsondie aan long tering leed, is er op uit geweest een middel te vinden om de long te remplaceren. Na vele vruchtelooze pogingen is het hem eindelijk gelukt eene eenvoudige en kleine toestel te vervaardigen, gelijk aan eene der deelen van de duikerklok, waardoor hij hoopt in het gebrek aan eene long te voorzien. Octrooi voor de uit-N vinding is nog niet verleend. Als de correspondent van een zeker dagblad dat nooit anders dan waarheid spreekt, niet liegt, dan komen cr lcelijke dingen aan den dag van koning Leopold. De Nestor der koningen zou het spreekwoord oud mal gaat boven aldoor zijn voorbeeld bevestigd hebben zeer tot onge noegen van zijn zoon den troonopvolgerdie er niet op gesteld schijnt om zoo onverwacht met eene andere mama nog eene lading broeders en zusters te accepteren. Uit het Westland zijn al nieuwe aardappelen naar Engeland verzonden en de aan voer van kersen uit Duitschland heeft een aanvang genomen. Als eene bijzonderheid wordt berigt, dat bij den landman Jacob Blok, onder Krabbendijke, reeds de aren in zijne Zeeuwsche tarwe volop zigtbaar zijn. Door Kolenbrander alhier zijn nieuwe aardappelen gerooid die wat stuk en smaak betreft niets te wenschen overlaten. Den 19 dezer is tc Oolijnsplaat aanbesteed het vernieuwen en onder houden der gewone werken aan den polder OudNoord-Beveland zijnde daarvan aannemer geworden de lieer A. van Popering te Bruiuisse voor de som van 130U0. Het restaureren van den toren uitwendig en het verrigten van dc noo- dige herstellingen daaraan van binnen op 24 dezer door het gemeente bestuur van Kruiningen besteedwerd aangenomen door A. Ie Clerrg aldaar, voor 1089,—. Van den 20 tot en met den 27 Mei 1865. Gehuwd: Geene. Geboren Den Sisten Adriaanz. v. Uerrit Marinvs den Herder en Elisabeth Bijnders. den Sisten, Geerhard, z. v. Kornet is de Jonge en Christina Clasina Verplakke. den 25sten, Anna Maria, d. v. Jacobus Bobijn en Adriana Cuduij. Jan Dignus z. v. Cornelis Dignus Mol en Cornelia Engelaar. den 26sten, Wouter, z. v. Marinut Mange en Janna Otte. Jiose Melanie, d. v. Pieter Philip Mulder en Jannetje de Jonge, den 27sten Adriaan, z. r. Arij Boer en Geertruid van den Bos. Levenloos Den 26sten een zoon van Nicolaas de Jonge en Maria Verheule. Overleden: Den 22sten, Adriaan, oud 14/m., z. p. Fiangois Ilarinck en Maria Hoogertcerve. Anthonetta Maria, oud 'Uw., d. v. Matthijs van der Reit en Caiharina Warrels. den Sisten Cornelis oud 3/w.z. v. Jacob Beijerse en Keeltje Remijnse. STOOMSCHIP: DE STAD GOES. MEI 1865. i»n «OES. ure. van ROTTERDAM. ure. Woensdag 31 'sraorg. 5,,|Dingsdag 30 'smorg. II,3Q. JUNIJ. Vrijdag 2 5,30. jDonderdag 1 'sraidd. 12, Maandag 5 'J,.Zaturdag 3 1,30. STOOMJAGT: ZniD-BEVELAATD. MEI 1865. T»n BOTTER» >1 - ure. van «OEM. ure. Woensdag 31 'smorg. 10,30. Dingsdag 30 's morg. 5, JUNIJ. Vrijdag 2 's midd. 12,Donderdag 1 'smorg. 5. Zaturdag 3 2,—. Zaturdag 3 G, ROTTERDAM, 29 Mei 1865. ROGGE cn ZOMER GERST 10 et. ERWTEN 20 ct. KANARIEZAAD 25 et. hooger. MEEKItAP, goede kwaliteit, tot vorige prijzen grif genomen. CORRESPONDENTIE. Voor de opname van nog enkele toegezonden artikelen ontbreekt ons heden den tijd wij moetea die tot een volgend n°. laten liggen. Ondertrouwd J. C. W. van KERKWIJK, Kapitein der Infanterie Heinkenszano en 24 Mei 1865. M. J. B U T 15 U X. Eenige kennisgeving. Heden overleed in den ouderdom van ruim 61 jaren, HUIBRECHT SNIJDER, in leven Hoofd-onderwijzer te Wil- helminadorp. Wilhelmin adorp Uit aller naam, 24 Mei 1865. Wed. II. SNIJDER—de Wit. ZIE VERVOLG ADVERTENT1 EN IN HET BIJBLAD. GOES. Drukkerij van F. KLEEUWENS k ZOON.

Goessche Courant | 1865 | | pagina 4