BÈËËMÜOTr- $emenoöe Okrigten. Jltcirlitöeriglm. üöoertenlien. Nieuw-York, 16 maart. Er zijn weêr geruchten in om loop van eene zending van commissarissentot onderhandeling over den vrede. Volgens de berigten van het oorlogstooneel heeft Sherman geen nederlaag geleden gelijk door de dagbladen te Richmond werd beweerd. Het berigt dat Fayetteville door Sherman is bezet, heeft zich ten volle bevestigd; hij trekt met zijn leger noordwaarts op. Seho- field heeft Kinston met zijne raagt bezet. Sheridan heeft de spoor weg-communicatie nabij Lynchburg geheel afgesneden. Naar men verzekert, staat Sheridan op 20 mijlen van Richmond. Men ver wacht dat laatslgemelde stad zal worden ontruimd en dat de heer Davit eene zeer gewigtige mededeeling aan het congres zal doen, dewijl de verdaging daarvan zoozeer wordt uitgesteld. Vrij zeker wordt het geacht, dat'de minister van finantien der noordelijke staten, de coupon der 5/20 bonds, welke met Mei vervalt, reeds voor dien termijn zal betalen. De president Davit beeft in het congres te Richmond ver klaard dat het gevaar thans grooter was dan ooit. De opheffing van de habeas-corpus wet heeft hij voorgesteld als onmisbaar voor den goeden afloop van den oorlog. Hij heeft zich verklaard voor eene voortzetting van den strijd, tot een afdoend resultaat was verkregen. In Italië is nu ook het burgerlijk huwelijk ingevoerd. De senaat heeft het ontwerp daartoe met eene vrij groote meerder heid aangenomen. Men heeft opgemerkt, dat een geestelijke, de bisschop van Alifa, voor de voordragt heeft gestemd. Te Keulen bevindt zich een hond, die een onverbeterlijk dronkaard is. Eiken namiddag ten 4 ure verlaat hij de woning van zijnen meester eh bezoekt geregeld een aantal bierhuizen, waar hij zeer behendig de restantjes uit de glazen weet te drinken en indien deze of gene niet naauwlettend toeziet, versmaadt hij het volle glas niet, dat voor een ander bestemd was. Omstreeks 10 uren des avonds keert hij totaal beschonken of althans met een sterken roes naar het huis van zijnen meester terug. Indien het voorbeeld navolging vindt zal er aan een afschaflings genootschap voor de honden moeten gedacht worden. In het koningrijk Dahomey luidt het eerste en eenige artikel van de grondwet, aldus: alle manr.en zijn slaven, alle vrouwen bijzit van den koning, enz. De heer Wintgenslid der Tweede kamer en heftig aanvoerder van allen die tegen het ministerie strijden, heeft de droogisten vergeleken en op eene lijn gesteld met de tempeliers. Wanneer men daarbij denkt aan bet spreekwoord hij drinkt als een tempelier, dan heeft Zijn Ed.Mog. zijne bescher melingen een vleijend compliment gemaakt. In Gelderland beeft men een levenloos jong haasje gevonden, dat naar het scheen slechts weinige dagen had geleefdhet had vier oorentwee staarten en acht pooten, waarvan er twee op den rug en zes onder het lijf waren geplaatst, het diertje was blijkbaar door een roofvogel gedood. Een rijk bankier had eene voorname zangeres geëngageerd om één' avond in zijne salons te zingen voor 5000 fr. De gasten waren verrukt en riepen bis. De geleider der zangeres vroeg den bankier of het in alles bis zijn zou en deze antwoordde toestemmend. De zangeres bisseerde haar lied en de bankier zond haar den volgenden morgen 10,000 fr. De zalmen zijn ook al bang voor de koude, want men klaagt dat er door de strenge vorst en sterke wind weinig gevangen wordt. Op Texel heeft men dezer dagen voor bet eerst een klamp booi aangestoken, die sedert 19 jaren daar onaangeroerd was blijven staan. Het hooi was nog blank en bet vee gebruikte het met graagte. Dezer dagen ontvingen eenige personen in Belgie, brieven uit Londen, dat aldaar brieven met geldswaarde voor hen ontvangen waren en dat men dezen aan hun adres zouden afzenden, zoodra zij het porto (van een o. a. bedragende 19 frs. 15 cent) hadden overgemaakt. Wie echter dwaas genoeg was om die gelden naar Londen overtemaken, in de hoop van een rijk gevulden brief te ontvangen, vernam natuurlijk verder niets meer van de zaak. In den staat Wiscoussin in Amerika leeft een man van 139 jaren die nog dagelijks op het veld arbeidt en hoornen plant in de stellige verwachtingdat hij zich nog eens in de schaduw dezer boomen zal verkwikken. Een Fransch dagblad verhaalt van twee jeugdige echtgenooten, die nog maar 29 dagen getrouwdvoor den maire verschenen om te scheiden. Wij gelijken elkander niet, zeide de man en wij komen u dus verzoeken om de huwelijks acte te verbranden, dan is ons huwelijk van zelf ontbonden. Het kostte moeite den man aan het verstand te brengen, dat eene zoo eenvoudige wijze van echtscheiding door de wet niet toegelaten werd. Eene der laatste Amerikaansche uitvindingen op het gebied der mode zijn eene nieuwe soort van halsboordjes. Men maakt die thans van caoutchouc, wit of gekleurd, met gekleurde figuren of ingedrukte patronen. Amerika is voornamelijk het land der groote dag bladen doch het bezit ook op het gebied der kleinere bladen meldenswaardige bijzonderheden. Te Penfield (staat New-York) bestaat een weekblad, dat door een meisje van 12 jaar wordt geredigeerd gezet en gedrukthaar vadereen oud-typograaf die in den laatsten tijd blind was gewordenis onlangs over leden en zijn oudste dochterje zet thans het weekblad voort.'- In Yorkshire is dezer dagen eene vrouw van 105 jaren ovejfJe- denhare moeder had 106 jaren bereikt toen zij stierf en hare grootmoederwordt gezegdzelfs 140 jaren oud geworden te zijn. De man der laatst overledene telt ruim 80 jaren en verrig» nog dagelijks handenarbeid. INGEZONDEN. Men verzoekt ons het onderstaande uittreksel uit een werk van Dr. Scheltema een plaatsje in de courant te geven: Menschlievende eeuw gij riltwanneer een behoeftig kind in den herfst met bloote voeten door het bosch huppelt. Ik rilwanneer gij uwe kinderenin baai gewikkeld, met stoven naar een schooltje zendtopdat zij daar naar Jigchaam en geest vermoord worden. Maar gij zijt ziek, menschlievende eeuw! en daarom rilt gij bij het gezigt van gezonde spierkrachtgij zoekt uwe deugd in magteloosheid. Gij ijst bij de gedachte, dat een krachtig kind, met sterken wil, het kwade zou kunnen willenen daarom verzwakt en buigt gij bet reeds vroeg in het gareel van uwe tucht. Gedwee moet uw kind zijn en buigen voor alles. Noodlottige dwaling! Neen, éérst en vóór alles moet er kracht aanwezig zijnen dan komt de vraag te pas om die kracht ten goede aan te wenden. Juist de zwakke ie voorbarig en anticipeert, even als de wurmstekige appel, vroeger dan andere rijp iseven als het ziekelijke in de natuur reedt vruchten wil dragen voor dat het volgroeid is, in weerwil dat de krachten tot volgroeijen ontbreken. Zwakte of krachteloosheid is eene hoofdoorzaak van de vroeg-rijpheid, die men bij de jeugd van onzen tijd opmerkt en beklaagtdoch door verkeerde mid delen tracht te keer te gaan. Neem de oorzaak weg, zoo gjj de gevolgen weren wilt. 256« STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000,en daarboven. 5e klasse. 7de lijst. No. 71645000. 8ste lijst. No. 8850, 25,000. No. 9924, 1500. No. 3895, 11269 en 11340 ieder 1000. 10de lijst. No. 3023 2000. No. 9419, 7337 en 2831, ieder f 1000. GOES, 88 Maart 1865. De marktprijzen van vorige week hielden zich heden atijf staande en waren houders in hunne vraagprijzen hooger gestemd waaraan voor enkele partijen ter consumptie is toegegeven. Ook voor Belgie was vraag en liju coinmissien uitgevoerd. Dc notering is TARWE f 6,90 a 7,60. ROGGK 5,15 a 5,40. Winter GERST 4,25 a ƒ4,50. Zomer DITO f 3,75 a t 4,25. HAVER ƒ3,10 a 3,75. GROENE ERWTEN f 6,50 47,—. PAARDENBOONEN 5,60 a f 5,75. MEEKRAP stil, in één doen. BOTER 1,15 a 1,20 het ned. KIJERS (kippen) 2,40 4 2,60 dc 100 stuks. AMSTERDAM, 29 Maart 1865. TARWE vast, bij kleinigheden iets hooger. ROGGE op levering hoo ger verkocht. KOOLZAAD williger. LIJNZAAD onveranderd. RAAP OLIE vlieg, f 41 >'top 6.w. f 42'/4. LIJNOLIE vlieg, 34'4, op 6<w. 353/4. VEEMARKT. Kalveren le kwal. 50,— 4 f 70,—; 2e kwal. f 40,- 4 60,— 3e kwal. f 30,— 4 50,—Schapen f 20,— 4 28,--- Varkens '42 4 46 et. per LONDEN, 29 Maart 1861. GRANEN vast. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere setting, Tarwen brood 13 ct. j Masteluin brood 10 et. Tarwen Krop brood 11 Rogge brood 9 Bevallen van eene DOCHTERM. P. WILLEKENS, geliefde echtgenoote van Bieting, (lies. BezoekieJ. B. de KONING. 2 Februarij 1865. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van ons Huwelijk betuigen wij onzen opregten dank. F. KLEEÜWENS. Goes, J. B. KLEEÜWENS, 30 Maart 1865. Ritmeesïek. kan door een beproefd onschadelijk middel (geen IJzernoch Staal)en hetwelk over het algemeen van goeden invloed is genezen worden. Wegens nadere inlichtingen adressere men zich met franco brieven onder letter Dr. F. B. poste restante Mains. Adres gelieve men naauwkeurig op te geven.

Goessche Courant | 1865 | | pagina 3