1805. tY>. 25. 53'" Jaargang. 'OSfe JSesturen eii iftömmistratieii. efómiiciifimttëcöe OSerigten. HAANDAG 27 HAART. Bok.ondmabingen. Beschrijving der Personele Belasting, Posterijen. J. FICHET. ijl l><- nltgare decer Courant gesehladt Maan. \llff- M i <fj dag en Boaderdas avond nllgenonderd 2 T: ^k. op feestdagen. l'rya par kwartaal I.Jftfr. p. p. l,90- J fïewoiie advertenlISn worden a SO el. de regel geplaatst. Oebootte-, huwelijks- en doodberlgten ran 1-6 regels l.SO, behalve het zegelregl. De laiending van AdvertentlCn kan geeehleden tot vóór drie aren de» namiddags op den dag der uitgave. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES Gezien de circulaire van den heer commissaris des konings in de provincie, van den 17 dezer, A no. 3404', leafdeeling, ('Provinciaal blad no. 28) betrekkelijk de voor het dienstjaar 18651866. Brengen bij deze ter kennis van alle ingezeteneu dat met het primitief beschrijvingswerk voor de belasting op het personeel vastgesteld bij de wetten van den 29 Maart 1833, (Staatsblad no. 4) 29 December 1835 (Staatsblad no. 43) en 24 April 1843 (Staatsblad no. 15) in deze gemeente, een aanvang zal worden gemaakt op Vrijdag den 5 Mei aanstaande en dat de alzoo aan de ingezetenen uittereiken beschrijvings-biljetten. met den achtsten dag daarna van wege den ontvanger, opvolgelijk zullen worden opgehaald. Wordende de belanghebbenden tevens verwittigd, dat om als tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen ingeval van herzieriing achten olgens het bepaalde bij art. 29 2 der wet van 20 Maart 1833 (Staatsblad no. 5) van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardstedendoor burgemeester en wethouders weder zijn benoemd de vier volgende personen als Johannes Dekker Lz., Hubertus Je ClercqWillem Jan van de Weert en Willem de Beste. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekon digd, aangeplakt, mitsgaders in de Goessche Courant geplaatst. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 25 Maart 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. De BURGEMEESTER van GOES, brengt bij deze ter kennis van een ieder die het aangaan mag Dat de lijsten bedoeld bij de wet van den 4 Julij 1850 {Staatsblad no. 37) aanwijzende de personen, die tot het kiezen van LEDEN van de TWEEDE KAMER der STATEN GE NERAAL, PROVINCIALE STATEN en van den GEMEENTE RAAD bevoegd zijn opgemaakt, naar aanleiding van de door den ontvanger der directe belastingen ingezondene en door hem gewaarmerkte opgave, op heden volgens art. 31 der wet, be paaldelijk vastgesteld en gesloten zijndedadelijk ter gewoner plaats in deze gemeente zijn aangeplakter. dat dezelve ander maal op de secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. En zal deze binnen de gemeente worden aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 25 Maart 1865. De Burgemeester voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te GOES, herinnert bij deze aan het publiek datte rekenen van af den 1® April e. k. de dienst per DILIGENCE naar MIDDELBURG is geregeld als volgt des morgens de brieven uiterlijk ten 6 uur in de bus vertrek ten 6'z uur. des avonds de brieven uiterlijk ten 4 «ar in de bus; vertrek ten 4'i uur. Aankomst des avonds ten 8 "2 uurin verband hiermede is het kantoor des avonds geopendin plaats van 7 tot 8 uur van 8 tot 9 uur. De overige dienstregeling blijft onveranderd. Goes, den 27 Maart 1865. De Directeur voornd Gelijk wij reeds vroeger mededeelden, circuleert in Amsterdam een adres, ten einde afschaffing der doodstraf te verkrijgen. Wij zullen daarop later terugkomen en mede eene zaak besprekeu die steeds onze warme sympathie had, omdat wij instemmen met hen, die de doodstraf even weinig met de regten van den mensch als met de eischen van onzen tijd kunnen rijmen. Voor het oogenblik bepalen wij ons er toe, om de aandacht te vestigen op een nieuw middel waarmede men van zekere zijde, die altijd met alles en met allen in strijd is, de stemmen voor het behoud der afzigtelijke straf-oefening zoekt te winnen. Men verzamelt namelijk van alle kanten alle mogelijke afgrijsselijke misdaden die er ooit werden gepleegd, om daaruit de gevolgtrekking te laten maken dat zulke boosheid wel doodstraf eischt. Daar gelaten dat het niet de omvang der misdaad is, die hier over het al of niet geoorloofde uitspraak doen moet, meenen wij echter indachtig te moeten maken dat zoodanige verdediging van de doodstraf uitgaat van het orgaan, dat zich ten doel stelt, ver nietiging van alles wat het in den weg staat, en dat men dus zich op eene warme verdediging van het menschen moorden ver wachten kan. De Tweede kamer heeft Vrijdag en Zaturdag de beraadslagingen voortgezet over de geneeskundige wetten en is daarmede zoov.er I gevorderd, dat heden het geheele tweede wets-ontwerp in stemming zal worden gebragt. Aan amendementen heeft het wederom niet ontbroken en hoe langer zoo meer wordt de geneeskundige wet in gedaante veranderd, waardoor sommige voorstanders ,in tegen standers veranderen, zonder dat de laatste zóó bevredigd worden dat zij zich met de wet verzoenen. [Ter telegraaf.) De Tweede kamer heeft het tweede ontwerp der geneeskundige wetten houdende regeling der voorwaarden tot verkrijging der bevoegdheid om de geneeskunde uitteoefenen. heden met 38 tegen 29 stemmen aangenomen. De beraadslaging is daarop geopend over het vierde ontwerp, nopens de artsenij- bercidkunde. {Later berigt). Bij de beraadslaging is art. 1 van het 4' ont werp (definitie van geneesmiddelen) weggevallen, art. 2 inhoudende dat de apothekers de geneesmiddelen alleen openbaar mogen aan kondigen is verworpen, zoo ook art. 8 houdende het verbod van de aflevering van geheime geneesmiddelen zonder magtiging. Morgen wordt de discussie voortgezet over art. 12. Wie met ons verleden Donderdag avond het concert bijwoonden dat door den heer Kirwald met medewerking van den gevierden violoncellist dhr. Geul uit Dordrechtgegeven werdhebben voorzeker in die uren, in den ruimsten zin des woords, een zuiver muziekaal genot gesmaakt. Onze ijverige directeur, met waren kunstzin bezield en uitste kend voor zijne taak geschiktheeft ook r.u daarvan herhaalde bewijzen gegeven, terwijl de beer Geul hem meesterlijk met zijn schoon en geacheveerd spel ter zijde stond. Wij vergeten niet de aria en liederen bij afwisseling door een paar dilettanten ten beste gegeven, voornamelijk door baar die altijd bereid is hare gaven medetedeelen, en die op nieuw de muziekale wereld van Goes aan zich verpligt heeft. De opkomst was getrouwer dan l en in aanmerking genomen de verrukking die na de uitvjsénng yai. elk nummer het publiek tot een daverend applaudiafement "uit- loktezal de indruk niet voorbijgaan, maar de beg/erte levendig -^ blijven om meermalen in de gelegenheid te zijn zjcli dergelijke compositicn te hooren vertolken. V Wij treden in geene bijzonderheden; iedereen die \enigzin*. de hoogte is begrijpt wat tot goed slagen van de op het 1

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1