I8«5. V. 23. MAANDAG 29 MAAST. 52"' jaai'iiauji. liniimfanöscöc lengten. Mtenfimö. De altgare dezer Courant geaehiodl Maan. Wffi en Donderdag «rondaHjfezaaderd De inzending ran adrertentlfn Kan geschieden tot r»ór drie uren de» namiddags op den dag der nltgnve. Bij dit nommer behoort een bijvoegsel, houdende vier bekend makingen door het gemeente bestuurbetreffende 1°. de opmaking van het Kokier voor deplaalsel. bel. op de Honden. 2°. de Tweede Zitting voor de Rationale Militie. 3°. de ter visie ligging van het voorloopig vastgestelde Kokier van den Hoofdelijke» Omslag. 4\ de vaststelling der lijst van bevoegd erkende beoefenaren van de onderscheidene takken der Geneeskunst in deze provincie. Boltendmali-ing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, maken bekenddat ter uitvoering van werken aan de Binneu- haven dier gemeente, I)IF. HAVER ZAI. GESLOIEN ZIJR na» den eersten tot den 22sten Mei eerstkomende. En opdat dit algemeen bekend /.ij zal deze worden afgekon- kigd aangeplakt en geplaatst in de Goessche Courant. Gedaan te Goes, den 18 Maart 1865. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBKEN, De secretaris H. C. PILAAR. In de zitting der Tweede kamer van Zaturdag zijn de beraad slagingen over de geneeskundige wetten voortgezet. Als toen is door een vijftal leden een amendement ingediend betreffende een hoofdbeginsel der wet, het staats-examen voor geneeskundigen. Na breede discussie is dat amendementnog eens geamendeerd door den heer Geertsema, waardoor de bepaling tijdelijk geworden is, aangenomen, met eene meerderheid van 39 op 24 stemmen. Daarop zijn enkele volgende artikelen aangenomen en is de voort zetting der discussie bepaald op heden. Per telegraaf. In de zitting van heden is in art. 2 van re- gerings-wege overeenkomstig het hoofddenkbeeld in het amen dement van dhr. van Muikenbepaald dat tot officieren vaa gezondheid benoembaar zijn alleen zij, die tot de uitoefening der geneeskundige praktijk in vollen omvang zijn toegelaten. De vrij stellingen in art. 6 zijn weiders eenigzins uitgebreid. Men is gevorderd tot art. elf. Morgen voortzetting. De stoomboot Stad Goes is heden morgen (naar wij vernemen tengevolge van den lagen waterstand) op het aangekondigde uur niet afgevaren en wacht op het eerst geschikte getij om het sas te kunnen passeren. Algemeen klaagt men over den lagen waterstand aan onze kusten, waardoor verschillende schippers die omhoog voerennog op 'tdrooge zitten. Naar wij vernemen is in eene heden gehouden vergadering van geïnteresseerden der meestoven de Liefde en de Zon, besloten tot het daarstellen van stoom-maaltoestellenin plaats van de thans bestaande drijf-stampwerktuigen, en zou de zorg voor de uitvoe ring daarvan aan de respective directien zijn opgedragen. Vroeger reeds vestigden wij de aandacht op den turfhandel van deheeren Jansen Comp. alhier. Wij meenendat nu vooral te moeten doen nu de prijzen van het artikel zoo gesteld zijn, dat zij volkomen concurreren kunnen met allen die ze hier aanvoeren. Reeds is gebleken, dat die handel door het publiek gevvenscht wordt en dat een belangrijke omzet *an het artikel op velerlei wijze tot voordeel is. Zijn wij wel geinformeerd dan heeft deze firma alleen p. m. 1400 ton in de afgeloopene winter afgeleverd, niettegenstaande de prijzen hooger waren dan bij de schippers. Wij hopen daarom, dat deze pogingen onzer nijvere medeburgers, die weder anderen ook werk en voordeel verschaffen, de noodige flodersteuping vinden zullen en ruime vruchten dragen. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan dhr. I. G. J. van den Boschals intendant van den polder OostBeveland en aan dhr. J. C. Steenkamp Phz., als gezworen van den Noorderpolder. Benoemd tot dijkgraaf van den polder OostBeveland, dhr, G. J. ran den Bosch, tot dijkgraaf van den Zwinpolder dhr. J. If. Hennequin en tot gezworen dhr. P. de Bruijne. Kruiningen18 Maart 1865. Op aanstaanden Donderdagavond zal het alhier bestaande muziekgezelschap „Eendragt maakt magt," in deze gemeente, ten voordeele der armen, een concert geven, afgewisseld door het zingen van coupletten en de opvoering van Andersen's geestig blijspel „Niet of graag." Het vele goede, dat ik reeds van deze harmonie hoorde, gevoegd bij den gunstigen bijval dien bij vorige gelegenheden aan de uitvoerders van comedie- en zangstukkken te beurt viel doet mij op dit concert de aandacht uwer lezers vestigen, vooral van die in het oostelijk deel des eilands woonachtig, waaronder zeker velen de gelegenheidom zich tegen betaling van een gering entree, een geuoegeiijken avond te verschaffen,"niet onge bruikt zullen laien voorbijgaan. De heeren Tediug van Berkhout, Schorer en J. de Kanter, zijn voornemens eene maatschappij oplerigten tot het aankoopen van terreinen en gebouwen te Middelburg, het verhuren daarvan, het bouwen van kantoren woon- en pakhuizen en liet exploi teren van alles wat die terreinen en gebouwen in waarde kan doen toenemen. Het plan is gegrond op de onderstelling dat de waarde der gronden en gebouwen., door den aanleg van den spoorweg belangrijk zal toenemen. Zij zoeken daartoe een kapitaal van 400,000, verdeeld in aandeelen van 500, Vrijdag jl. zijn te 'sGravenhage niet minder dan 17 extratreinen aangekomen met personen, die de plegtigbeid der begrafenis van H. M. de koninginmoeder wilden bijwonen. Te Amsterdam is een adres aan de tweede kamer in omloop, waarbij de afschaffing der doodstraf wordt geTraagd. De Duitschers te Tondern klagen, dat de Denen nog maar altijd deenschgezind blijven. Vooral de predikanten zijn onver beterlijk. Tot dusverre heeft die vau Tondern nog altijd den ko ning van Denemarken in zijn gebed herdacht. Dit is hem nu verboden. Hij heeft bekend gemaakt, dat hij den koning niet meer noemen zou, maar in zijn gebed aan hem zou denken, zijne gemeente uitnoodigende, dat voorbeeld te volgen. Men verwacht thans een verbod van het provisioneel bestuur, om aan den koning van Denemarken te denken. Uit Civita Veehia schrijft men onder dagteekening van 8 Maart aan de Mooinenlo dat de aftogt der Eransohe troepen thans ernst zal worden. De Eransche stoomboot Grégoire, die sinds vier jaren in de haven aldaar lag, is naar Frankrijk ver trokken, en men wachtte dagelijks een transportschip om eene batterij optenemen, die gereed lag ora te worden ingescheept. De berigten uit Amerika loopen tot 8 Maart. Volgens deze zou Sheridan den 2den Charlotteville hebben bezet en den generaal der Zuidelijken Early, die aan het hoofd stond van 18,odff-tnan, gedwongen hebben zich overtegeven. Dahl.green had Gsffrgetoiyn van de Zuidelijken genomen, welke stad geen weêrst;yid geboden had. Zijne vloot was stroomopwaarts gevaren oftó;sjph,. bij Shermans leger te voegen. Scholefield was volgens^Wjbgrigt, dat evenwel nog nader moet bevestigd worden, door de-Ztii^i^jken bij Wilmington geslagen.

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1