I8'»5. N°. 15. MA AHDAS 20 F3BEÏÏARIJ. 53th Jaargang Ssimieiifanösce berigten. 35uttenfanÖ. tie uitgave (lexer Courant geschiedt Maan dag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal f 1,55 fr. p. p, 1,90. .«jtfigggpe yxii1 "t'FiF flewoiie advcrleiillFii worden 2« de «e ebeoite-, huwelijks- en doodherigten van 1-6 regels f 1,20, hehaive het zegoiregt. De inzending van advertentiën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. Dij (lif nommcr is een bijblad gevoegd houdende cenige advertentie». In de laatste dagen ontvangen wij geregeld de Hollandsche- en buitenlandsche Nieuwsbladen en brieven des morgens om 9 in plaats van daags te voren des namiddags om 21 j ure. Wij zijn dus ten gevolge vorst en sneeuw ruim 18 uren ten achteren. Uitslag der loting te Goes voor de nationale militie, voor 1865, met aangifte der reclames No. 1. F. J. de Kruiter. 2. R. Berks, broeder in dienst. 3. J. de Dreu. 4. J. F. Dingens. 5. A. Reijerse, eenige zoon. 6. A. C. Dagevos, gebreken. 7. P. C. Baden, te klein, 1,548. 8. A. Potter. 9. J. Kniriem. 10. A. W. van Renterghem, in dienst. 11. M. F. van Agten. 12. P. Vermeule. 13. J->. Reijerse. 14. II. Bruineshof, te klein, 1,545. 15. W. C. Roose. 16. C. J. Bloukert, eenige zoon. 17. M. Barbier, broeder in dienst. 18. I. F. Rijkaard, eenige zoon. 19. M. v. d. Reit, krankzinnig. 20. N. Hendrikse. 21. L. Willeboer, gebreken. 22. J. Snoep. 23. C. Pieper. 24. J.vanLuijk. 25. G. Gorsse, broeder in dienst. 26. I)s. Dekker, eenige zoon. 27. P. Verplakke eenige zoon. 28. G. Meijler. 29. M. Remijn. 30. A. Blitz. 31. 1ST. de Jonge, ge breken. 32. J. Groffen. 33. A. Kwaakeenige zoon. 34. J. J. Mijnsbergen. 35. A. Meijler. 36. P. Anker, eenige zoon. 37. P. Koets. 38. P. Maartense. 39. A. v. d. Boogaart, broeder- in dienst. 40. N. Hageman. 41. Job Jobse. 42. K. van Veen. Gisteren werd hier 's Koniugs jaardag op de gebruikelijke wijze gevierd. Z. M. heeft den generaal-majoor Blanken, minister van oorlog, tot luitenant-generaal benoemd. Volgens bijzoudere berigten uit Japan, tot half Dec. jl., bij een geacht handelshuis ontvangen, zijn de geruchten geheel onge grond alsof de Taikoen ongeneigd zou zijn de jongst gesloten overeenkomst goed te keuren. Ten bewijze van de zuchtdie er bestaat om beter voor de veiligheid van de personen der vreemdelingen te waken, is het voorbeeld te Jokohama gesteldtwee Japansche officieren zijn aldaar onthoofd, als overtuigd van medepligtigheid aau den moord van twee Kngelsche officieren (men herinnert zich die gebeurtenis, in de vorige berigten uit Japan vermeld). Bovendien worden ijverige nasporingen door de Japansche overheden naar meerdere schuldigen, zoo men verzekerdenog een zestal, gedaan. Op- gemelde straf is de eerste wegens deelneming aan moord op vreem delingen in Japan ten uitvoer gelegd; en is het gevolg van de krachtige optreding van den Engelschen gezant. Er had in een dorp nabij Jokohama een hevige brand gewoed, die een aantal huizen had in den asch gelegd. Het bestuur der Nijverheids-Vereeniging te Middelburg heeft als proef uit Engeland ontboden en ontvangen eene hoeveelheid gezouten Amerikaanse!; buffelvleesch, waarvan in den laatsten tijd in verschillende dagbladen is melding gemaakt, als zeer geschikt tot krachtig voedingsmiddel vooralwegens zijn geringen prijs, voor de minder gegoede klasse. De uitslag der genomen proef is volgens de Midd. Cour. zoodanig, dat de verkoop dier vleesch- soort, welke zeer goed van smaak is, is aantebevelen, ztëodat voor menigeen die daarvan thans verstoken is, het uitzigt wordt geopend op het gebruik van goed en goedkoop vleesch. Onlangs deelden wij mede dat 2000 werklieden van ijzer fabrieken een adres aan den koning hadden gezondenwaarbij zij verzoekendat aan de overdreven concurrentie paal en perk Zou worden gesteld. Thans deelt de Middelburgsclie Courant een schrijven uit 's Hage mede, waarin met zekerheid verklaard wordt, dat die stap van de werklieden geenszins vrijwillig is geweest. In eene Haagsclie fabriek althans is het adres hun ter teekening voorgelegd door de „lieeren van het kantoor," er. het laat zich hooren dat de werklieden toen den moed niet hadden om de onder- teekening te weigeren van een stuk, waarvan zij waarschijnlijk naauvvelijks den inhoud kenden. Een mfer uitvoerige telegram van den 5 omtrent de vredesonderhandelingen tusschen Noord- en Zuid-Amerika zegt, 1 dat deze gevoerd werden aan boord van een oorlogschip en dat zij, nadat men vier uren had gesproken, bleken volkomen mislukt te zijn. De onderhandelaars keerden toen naar de respective hoofdsteden terug. Als oorzaak van het mislukken noernt men de weigering van het Zuiden om zijne toestemming te geven tot het herstel der Unie. De commissarissen door de Zuidelijken benoemd tot het onder handelen met den president Lincoln, waren de heeren Stevens en ^Campbell. Men zegt, dat de grondslagen der voorgestelde onder handeling waren als volgtAfschaffing der slavernij volledige amnestie en herstel der Unie op de beginselen door Monroe iu der tijd voorgesteld. De generaal Sherman staat op 40 mijlen van Savannah. Ilij wordt ondersteund door Fouter. De tegenstand der Zuidelijken is gering; du katoen, in hun bezit, willen zij niet afstaan, liever verbranden zij den voorraad. Sherman vergunt slechts aan burgers der getrouw gebleven staten haudel te drijven en liet verkoopen van katoen alleen aan régerings-agenten. Een eskader der vloot van admiraal Torier is vooy Charleston aangekomen. De wetgevende kamers van Maryland, Pensylvanie, Massa- chusetss en Nieuw-York hebben hare goedkeuring gehecht aan het voorstel tot afschaffing der slavernij. Volgens de Overland China Mail van 31 Dec. had de staat van zaken in Japan wel eenigermate een twijfelachtig aanzien, maar scheen de toestand toch eene wending ten gunste der Europeanen te zullen nemen. Als daders van den moord op de beide Engelscbe officieren zijn twee Japanners ter dood gebragt. Het was voor de vreemdelingen nog wel niet duidelijk, of die twee personen wer kelijk de schuldigen waren, dan wel of er slechts twee man ter I dood zijn gebragt, om de Europeanen tevreden te stellen en een bewijs te geven van ijver en goede gezindheid. Inmiddels waren er weder twee Fransclie matrozen vermoord, waarvan men meent te weten, dat zij in staat van dronkenschap met eenige Japanners handgemeen waren geworden. Overigens bepaalden zich de tijdingen tot het gerucht, dat men weder was begonnen met de herstelling der batterijen van Simonosaeki en dat eene der Engelsche kanon- neerbooten in zee was gegaan, om dit te onderzoeken. In de vorige week heeft de Saksische kamer van afgevaar- J digden met 56 tegen 26 stemmen de doodstraf afgeschaft verklaard. Als een bewijs, hoe ongunstig de finantjële toestand van Oostenrijk beschouwd wordt (en eigenlijk ook is) kan dienen eene tijding, dat het gouvernement, om eene betaling van 11 millioen aan de bank te kunnen doen, feitelijk de hand zou leenen (n eene finantiële manipulatie, die wel eens met een minder déftigen naam genoemd wordt; en hoezeer nu eene latere tijding dat gerucht heeft tegengesproken en mededeeld^flat 'die 11 millioen door niet minder dan 7 verschillende baijlders%»ud^n^#orden voorgeschoten, zoo werd toch eerst de eene de andere .tijding als zoo waarschijnlijk opgeneraf&^^de prijzémider oostenrijksche fondsen merkelijk daalden. A^*«>nu•-y-aj! ?ijzooveel is zeker, dal de oostenrijksche minister"" Van" finMftjgmr:zeer in het naauw A A

Goessche Courant | 1865 | | pagina 1