Urbanus Pillen, ijemeiigöp, 35ertgten. HLerltolij 1?lo xal?.cn. Marlitlberigten. «ftöuerteulien. PUBLIEKE VERK00PING Woonhuis en Erve, met boven- en benedenkamers, bereid volgens het aloude en echte recept waarop men in het bijzonder attent maakt, gezegd, dat zoodanig voorstel ook niet van Oostenrijk en Pruissen se wachten is* De Pruissische agent te Athene is in den avond van den 13 Dec. in de straten der hoofdstad aangevallen. Hij ging met twee pruissische officieren van het hotel d'Orient naar zijne wo ning toen zijop den hoek eener straatplotseling door een hagelbui van steenen werden overvallen. Alle drie werden ge troffen en een van hen stortte neder. De twee anderen wilden hem oprigten toen tien of twaalf man op hen aanvielen, maar op het oogenblik brak het licht der maan door de wolken en de aanvallers, waarsch'jnlijk bemerkende, dat zij zich vergist had den namen de vlugt. De politie te Athene is zoo slechtdat tot nog toe niet eens een onderzoek is ingesteld. Sedert de troonsbestijging van den tegenwoordigen koning bestaat er in het gemeentelijk bestuur bijna volkomen anarchie, en men laat dit voortduren omdat de partijdie aan het bewind is bij de aanstaande verkiezingen daarvan partij kan trekken. Uit Rome wordt onder dagteekening van 28 Dec. gemeld, dat de paus, bij gelegenheid van het kersfeest, de gelukwen- «chingen van het heilig collegie ontvangen en in zijn antwoord op de daarbij gehouden rede van den deken heeft gezegd, dat de zegepraal der kerk verzekerd is, maar dat alleen de dag van dien triomf zich nog niet liet voorzien. Hij hooptedat het hem vergunt mogt zijn dien dag te beleven eu alsdan in na volging van Simeon uit te roepen: „Heer! laat thans uw dienst knecht henen gaan in vredeDe leden van het corps diplo matique met inbegrip van den heer von Meyendorf, zijn afzon derlijk door den paus ontvangen. De Const itutionnel, het bekende orgaan der Fransche rege ring, heeft in twee artikelen zich met nadruk tegen den inhoud tier encyolica vau den paus verklaard. Bovendien moet de heer Drouyn de Lhuys eene nota aan het pauselijk gouvernement hebben gezonden waarin hij zijn leed wezen betuigt, dat het thans een weg is ingeslagen die het zijn laatsten steun moet doen verliezen. De Moniteur bevat eene circulaire van den minister van justitie aan de bisschoppenin hoofdtrekken daarop nederko- mende dat de encycliea slechts gedeeltelijk mag worden gepu bliceerd, daar het eerste gedeelte stellingen inhoudt, die in strijd zijn met de beginselen der grondwet van het keizerrijk. Voor eenige dagen nam iemand uit Luik, die dringende zaken te Parijs had, plaats in den spoortrein te Namen. Het was avond, hij was alleen in een rijtuig der eerste klasse, hij wikkelde zich in zijnen mantel en sliep spoedig in zijn hoekje in. Na eenigen tijd ontwaaktbemerkte hij, dat de trein stilstond. Hij meende aan een station te zijn, keerde zich eens om en sliep weder in. Zoo ging het hem in dien nacht eenige malen. Bij het aanbre ken van den dag wederom ontwaaktzag hij even naar buiten en bemerkte, dat hij nog steeds rustig op het stationsplein te Namen stond. Voor het vertrek van den trein had men, omdat er weinig passagiers waren dien wagen afgehaakt zonder te bemerken dat er iemand in zat en de reiziger was dus nog geen stap verder gekomen. In een Fransch dorpje heeft een om zijne eerlijkheid algemeen geachte postbode zich opgehangen, en wel omdat hij eene portefeuille met geldswaarde verloren had en meende dat men hem van diefstal zou verdenken. Weinige oogenblikken nadat hij zijn wanhopig besluit had uit gevoerd kwam een boer met de portefeuille die hij op den weg gevonden had. Aan de Hannoversclie grenzen wordt druk gebrnik gemaakt van de crinolines om sterken drank binnen te smokkelen en men verwacht dat de crinoline-dragenden eer lang zich zullen moeten voorzien van bewijs van behoorlijk onderzoek door de ambtenaren.In de vorige week is te Luik een jong menseh gehuwd, die tot eene gevangenisstraf van drie jaren veroordeeld is. Hij Ihad verlol gekregen, om voor eenige oogenblikken de gevangenis te verlaten tot voltrekking van het huwelijk en keerde onmiddelijk daarna, bij den terugkeer uit de kerk, naar zijn somber verblijf terug. -- Bij gelegenheid, dat in een gezelschap te Londen het vermogen van den overleden bankier Bates op dertig millioenen geschat werd, zeide de heer Rotschilddie arme Batesik dacht dat hij er veel beter in zat. Een liefhebber van spiritualiën te Soumagne heeft zich den hals afgesneden enkel omdat zijne vrouw geweigerd had hem een glas in te schenken.In het zuiden van Frankrijk is eene ontzaggelijke massa sneeuw gevallen. De spoortrein van Bordeaux naar Carcassonne is in den nacht van den 28 December op den weg blijven stilstaan ten gevolge van de dikke sneeuwlaag die den weg bedekte en eene hoogte van 8 ned. palmen had. Evenzoo hadden andere treinen bij Trébes en Lezignan den togt gestaakt. Overal zijn werklieden bezig om de spoorbanen weder bruikbaar te maken. Voor eenige dagen werd het huis gezin van een ambtenaar te Weenen, weinige oogenblikken nadat ilien bij het avondeten koffij gebruikt had, door hevige pijnen aangevallen, die verschijnselen gaven van vergiftiging.' Spoedig aangebragte hulp behield 'allen in het leven, maar bij onderzoek bleek,' dat eene groote hoeveelheid rattenkruid in bét koffijdik aanwezig was. Men weet nog niet of hier aan misdaad of aan eene noodlottige vergissing moet worden gedacht. De Parijzenaars hebben zich onlangs vermaakt met een ratten treurspel. Plotseling zag men op zekeren morgen duizende ratten op ijsschollen de Seine afdrijven. Voor de bogen van den Pont-neuf werden de schollen verbrijzeld en vonden de ratten den dood. Die daar nog ontkwamen zagen zich bij de volgende bruggen een graf geopend en Parijs werd op een oogenblik van duizende vier voetige bewoners verlost. Op last van het stedelijk bestuur was een rattenjagt in de riolen ondernomen waar de dieren met de koude een wijkplaats hadden gezocht. Van daar verdreven waren zij op de ijsschollen redding komen zoeken, maar vonden in plaats daarvantot groot vermaak der Parijzenaars, eenen anderen maar wissen dood. Ten einde ook op de gemaskerde bals eenige variatie te brengen, heeft men te Parijs verzonnen om raadsels in letters op de kleederen te plaatsen. De gemaskerden, die daarop jagt maken weten zoo de aandacht te trekken en het is voor anderen een punt van naijver om die raadsels te raden.; Op eene der stadsgrachten te Woudrichem was dezer dagen een zoogenaamde rosmolen gemaakten terwijl men met veel drift de slede rondvoerde geraakte eer. jongmensch ongelukkig onder den voeten werd achterover over het ijs geslingerddat hem denkelijk het leven zal kosten. Dit wordt vermeld tot een waar schuwend voorbeeld voor anderen. Door den rijks-veearts Ke- gelaerte Hulstis in de vorige week eene koe verlost van een gezond welgevormd stierkalf, dat de buitengewone zwaarte had van 61,5 Ned. ponden toebehoorende aan P. F. Michielsem landbouwer aldaar. De heer J. II. Dumans predikant te Zierikzeemaar met 1 Januarij emeritus verklaardheeft op oude-jaarsavond afscheid genomen van zijne gemeente. GOES, 3 Januarij 1864. De Handel in Gil AN EN op de laatst gehouden marktdagen was niet noemens waard, alleen voor consumptie werden enkele kleine partijtjes ge daan. Men noteerde de volgende prijzen. Nieuwe TARWE 6,»%,, KOGGE 5,— a 5,25. W'INTEllGERST 4,"/,0. Zomer DITO 3,50 a 4,— HAVER f 3,— a 3,50 GROENE ERWTEN BREINE 1500NEN 7,50 a/ 8,75. PAARDENBOONEN 5,— a 5,25. MEEKRAP. Zonder handellusteloos. BOTER 1,30 a 1,35 het ned. ffi. E1JERS 3,80 a 4,00 de 100 stuks. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zetting. Tarven brood 13 ct. I Masteluin brood 10 ei. Tarwen Krop brood 11 Rogge brood 9 gtÊK. op VRIJDAG 13 JANUARIJ 1865 voormiddags 1.0 urein de Herberg bij m. de Vos wed. te Cortgene ÈQaa van een, in 1860 nieuw gebouwd en zeer net ingericht KEUKENKELDER en verdere gemakkenstaande aan den Molenweg te Cortgene, sectie F nu. 490 en 491, behoorende tot den boedel en nalatenschap van wijlen den lieer K. J, YAh DEN BUSSCHE, in leven Griffier ten Kantongeregte aldaar. Nadere informatien bij de Heeren VAN DEN BUSSCHE te Goes en bij den Notaris J. TV. VADER. zijn zeer nuttig in ongesteldheden der Maag en werken heilzaam op de spijsvertering, zij zijn uitmuntend tegen de Gal, Scherpte in het liloed en Uitslag der Huid, zij zijn zacht laxerend en slijm afdrijvend. Verzegelde doozen van 37 'G ct. en grootere zijn verkrijgbaar te Bcrgen-op-ZoomJ. P. Verlinden Breda, Henri Sprengers. Dordrecht, J. A. van de Ven. Eindhoven, A. Beguin. Geertruidenberg, A. Hansen. Goes, J. A. Lecointre. Gorinchem, Lazonder en Comp. Helmond, Erven Martin. Heusden, G. Malingré. Hulst, Th. Annaert. Middelburg, J. F. Stades. Neuzen, (ter) G. W. Houtzager. Rozen daal, M. van Leeuwen. Vlissingen, S. Smit Bucket. Woudrichem, J. van der Zanden. Zierikzee, J. M. Gasille. Men wordt instantelijk verzochtwel attent te willen ziju dat door ons, bij niemand anders, de IJrbanus-Pillen, bereid volgens het oude en echte Recept, in Depot zijn verkrijgbaar gesteld in de hierboven opgegeven Steden en Plaatsen, dan bij de hierboven genoegide LépótkoudersIn elk doosje is een billet, voorzien met de eigenhandige aamteekening vau de Vervaardi gers Wed. KUENEN en ZOON, Apothekdfe,yiYglke Èfaiidteekening zich ook bevindt op het Zegellakwaarmede de Doosjés^fti^egeld zijn. Wij. verzoeken 4* gebruikers instantelijk daar wel op te lett^-enArhdën. Ebn ^an wel toe te zien bij wienmen.de Doosjes Pillen haal All Q»a diè Do4sjjÈfe, waarin 'een billet mét onze Handteekening is, zich aan t^s^ÖjFen 3 te wachten voor het gebruik van de vele namaaksels.

Goessche Courant | 1865 | | pagina 3