b. Brief als vorenhoudende kennisgevingdat door Gedepu teerde Staten wordt berust in het door dezen raad den 24 Oc tober 11. genomen besluit tot het verleenen van eene subsidie aan het gasthuis voor het dienstjaar 1865. c. Een brief van burgemeester en wethouders der gemeente Zaamslag, van den 25 Nov. jl.met toezending van een exem plaarvan het door Heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd besluit tot regeling van het gemeenschappelijk belang der gemeenten G oes en Zaamslag, betrekkelijk de geneeskundige verpleging van we- derzijdsche armlastigen. d. Brief van ue commissie voor de Nienwejaars-bedeeling, daarbij inzendende de verantwoording en het rapport van de bedeeling, gehouden den 1 Januarij 1864. Zoowel de verantwoording als het rapport worden voor kennisgeving aangenomenonder dank betuiging aan de commissie voor hare bemoeijingen. e. Brief van directeuren van het Middel van Straat- en Zand wegen in Zuid-Beveland, van den 29 Nov. jl houdende ken nisgeving dat bet voornemen bestaat de rekening van dat middel over 1863 te doen, op Zaturdag den 10 l>ec 1864 met uit- noodiging om als van ouds cene commissie te benoemen ten einde bij het doen der rekening tegenwoordig te zijn. De Voorzitter zegt, dat die commissie door hem benoemd is bestaande uit de heeren van Kerkwijk, wethouder, Smallegange lid vau den raad, geadsisteerd door den gemeente-secretaris. Op uitnoodiging des voorzitters brengt dhr. van Kerkwijk rap port uit en blijkt, dat de rekening over 1863 is goedgekeurd en vastgesteld in ontvang op13710,42"' uitgaaf - 10733,86' en dus met een batig slot van 2976,56 terwijl in die vergadering al verder is medegedeelddat de di rectie der Waarde- en YVestveerpolders de bijdrage hebben op gezegd voor straatgeld ingaande den I Jan. 1865, en dat men van ter zijde geïnformeerd is, dat dit voorbeeld zal gevolgd worden, waarom de directie het voornemen heeft daarvan kennis te geven aan den commissaris des konings en zich daarom moet onthouden van het indienen eener begrooting, met verzoek tot opheffing van het octrooi De Voorzitter zegt de commissie dank voor haar uitgebragt rapport. Een verzoek van Gerrit van der Mark, om grond der ge meente gelegen bij het telegraafkantoor in erfpacht te erlangen en daarop woningen te stichten, wordt, daar de planteekening eerst heden outvangen is aangehouden tot de volgende vergadering. ff. Een verzoek om remissie van den hoofdelijken omslag van den heer J. Fransen van de Putte, hetwelk bij de overige wordt gevoegden h. De staatsbladen no. 103, 104 en 105 welke ter secretarie worden gedeponeerd. Aan de orde is de vaststelling der rekening van bet fonds van kazernering over 1862 en 1863 welke gesteld is geweest in handen van de vaste oommissie voor het linancie wezen; welke voorstelt. lo. Om die rekening goed te keuren en vast te stellen in ontvang op368,20 in uitgaaf op- 139.65 en dus met een goed slot van 228,55 2°. Om de commissie te magtigen om uit dat gord slot aan te koopen, ten name van dat fonds, 200, inschrijvingen op het grootboek der 4 nationale werkelijke schuld, en 3 om haar te magtigen tot den aankoop van vijf nieuwe wollen dekensofschoon die welligt voor minder dan den opge geven prijs van 8,liet stuk kunnen worden aangeschaft. Burgemeester eu wethouders nemen de drie voorstellen der finantiële commissie over, en worden die zonder deliberatie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna is am de orde de vaststelling der rekening over 1863 en der begrooting voor 1865 van het Burgerlijk armbestuur Conform het advies der tinantiële commissie, wordt de rekeuing zonder aanmerkingen, in afwezigheid van den heer van Kerkwijk voorzitter van dat bestuur, vastgesteld in ontvang op 36309,11', uitgaaf - 25710,27- en alzoo met een goed slot van zoo ook de begrooting dier administratie in ontvang op uitgaaf 10598,84 32010,98 - 24234,59 i j 7770,38a en alzoo met een goed slot van beiden zonder hoofdelijke stemming. Op voorstel van het Burgerlijk Armbestuur is besloten, het maximum van bedeeling voor 1865 vast te stellen, zooals dit nu de laatste vier jaren heeft bestaanmet magtiging om bij epidemische ziekten van den gewonen regel aftewijken. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van leden in ver schillende collegien ter voorziening in de vacatures met 1 Ja nuarij 1865. De Voorzitter benoemt de heeren mrs. de Knokke van der Meulen en van Voorst Vader tot stemopnemers. Door de plaatselijke commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt waren aanbevolen de heeren N. J. F. Verschoor en J. Kooman Az., en is de heer N. J. F. Verschoor met alge meene stemmen benoemd. Door de plaatselijke schoolcommissie waren aanbevolen de heeren mr. J. G. de Witt Hamer Cz. en mr. J. H. de Laat de Kanter, en is de heer mr. J. G. de Witt Hamer met algemeene stemmen benoemd. Door het bestuur van het gasthuis waren aanbevolen als lid de heeren C. Pilaar en P. Johannissen, en als regentessen mevr. J. A. de FouwBevier en mevr. C. J. Risseeuwde Fouw. De heer C. Pilaar en mevr. J. A. de FouwBevier verkregen al de stemmenen zijn alzoo benoemd. Door het Burgerlijk Armbestuur waren aanbevolen voor de af- deeling armenzorg de heeren J. Kooman Az., en J. Mulder, voor de afdeeling weeshuis de heeren N. J. F. Verschoor en M. J. de Jongh, en als regentessen mevr. B. K. PiepersMarinissen en mevr. J. C. Pilaar—de Klerck. De heeren J. Kooman Az., en N. J. F. Verschoor en mevr. B. K. PiepersMarinissen verkregen al de stemmen, zoodat al de eerst aanbevolenen wederom op nieuw benoemd zijn. Wordt gelezen een brief van den gemagtigde tot aankoop van gronden voor den spoorweg, waaruit blijkt dat zullen worden ingenomen 7 r. 73 el zijkaut van weg en watergangbekend ten name „de stad of ambachtsheerlijkheid van Goes;" daarvoor als koopsom aanbiedende 146,vrij van kosten. 13urgemeester en wethouders zijn overtuigd, dat het aanbod aannemelijk is en stellen voor tot den afstand over te gaan, behoudens goedkeuring van heeren gedeputeerde staten. Waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Nog is ingekomen een brief van den heer mr. P. H. Saaijmans Vader, lid van den raad, van den 15 dezer, gerigt aan den bur gemeester der gemeente Goes, daarbij inzendende een door Zlid. ontworpen voorstel tot wijziging van de bestaande verordening in het belang der openbare gezondheid, met beleefd verzoek, dat voor stel in de vergadering van heden in behandeling te willen nemen. Nadat het ontworpen voorstel is voorgelezen (hoofdzakelijk in houdende: dat de verordening in het belang der openbare gezond heid in zooverre worde gewijzigd, dat de artt 59 tot en inet 62, houdende algemeene verbods-bepaling. tot het toelaten op de open bare- en bijzondere scholen van niet gevaccineerde kinderen, buiten effect worden gesteld en dit verbod in ieder geval zal ophouden van kracht te zijn, voor zooveel de bijzondere scholen betreft) zegt de 'oorzitterdat hij niet zoude geaarzeld hebben aan het verlangen van den geachten voorsteller te voldoen tot dadelijke behandeling van het voorstelmaar het gering getal aanwezige leden houdt hem daarvan terug. Spreker wenscht van den voorsteller te weten of ZEd. desniet tegenstaande insteert op zijn verl mgen. De heer mr. Saaijmans Vader is overtuigd van de gewigtige reden door den Voorzitter aangevoerd en zal gaarne eene vol gende vergadering afwachten, indien die niet te ver verwijderd is. De heer van Kerkwijk verzoekt, dat het adres worde rondge zonden bij de leden, om hetzelve in de volgende vergadering te kunnen behandelen. De Voorzitter en mr. Saaijmans Vader vereenigen zich daar mede en de Voorzitter geeft aan den voorsteller de verzekering, dat hij niet zal aarzelen zoo spoedig mogelijk eene vergadering te houden, maar dit vermoedelijk niet vóór de eerste helft van Januarij zal zijn. De voorsteller neemt daarmede genoegen. Nadat de Voorzitter gevraagd had of iemand der leden nog iets in het midden heeft te brengenzegt de heer van de Putte, dat hij bij de opheffing van de kamer van koophandel heeft be weerd, dat, indien er belangen van commereiëelen en industri- ëelen aard te behandelen waren de leden van den raad daarin zouden kunnen voorzien. Het komt hem voor, dat er thans zoodanig onderwerp van commereiëelen aard voorhanden isnamelijk de gebrekkige inrig- ting der brievenposterij in deze gemeente. In den regel worden de brieven zeer lang na de aankomst der post rondgebragthetgeen te wijten is aan de verpligting dat aan dit kantoor de schifting en de verdere verzending voor onderscheidene belangrijke plaatsen wordt opgedragen en daartoe de brievenbestellers worden gebruikt, die eerst dan de brieven rond brengen, wanneer alle overige pakketten verzonden zijn. Het is sprekers oogmerk niet om eene klagt in te dienen tegen den heer Postdirecteurwant van zijne welwillendheid voor het Goessche publiek, accuratesse en activiteit is hij ten volste overtuigdmaar spreker heeft die klagt aangevoerd om het nood zakelijke aantetoonen, dat door het ltijk nog worde aangesteld een commies of surnumerair, en stelt roor daaromtrent een adres in te dienen aan den Minister van Finantien. De Voorzitter kan zich zeer goed met dhr. van de Putte ver eenigen en stelt voor burgem. en weth. te magtigen zoodanig adres in te dienen. Na eenige woordenwisseling is daartoe besloten en niemand verder iets voortestellen hebbende is de vergadering gesloten. GOES. bbekkerij van F. KLEEUWENS ZOON, Uitgevers der Goessche Courant.

Goessche Courant | 1864 | | pagina bijlage 2