^emengDe lengten. GEMEENTE-RAAD TE GOES, den 24 October 1864. De entrevue van.i^jÜcia is^géëkpdigd. De keizer van Frank rijk is te St. Cloud töynggekeehlt dè\czaar van Eusland is naar St. Petersburg op wfeL_A1 demi;en is men overtuigd dat de ont moeting der beide levert voor de gunstige betrekkingen die tba^iaj^1Aén;(fejynkrijk en Rusland bestaan. 'i— Naar men wil, Anoet xl§ hzaa^/aan keizer Napoleon beloofd hebben, tegen April s ^wanneer hij zijne gemalin uit Nizza zal afhalen, een bezoek bij bet hof te Parijs te komen afleggen. Te Neder-Adelsbach, bij Salzbrunn, is eene boerenwoning ver brand waarbij, ondanks alle aangewende pogingen tot redding, twee dochters van den bewoner, meisjes van 17 en 9 jaren, zijn omgekomen. Het vreesselijkste van deze ramp is, dat de brand opzettelijk werd gesticht door den zoon des huizes, een vijftien jarigen kr.aap, die zich op deze wijze wreken wilde over de ge strengheid zijner stiefmoeder. De meisjes waren zijne eigene zusters. Volgens eene mededeeling uit Florence is voor een paar dagen een gedenksteen met opschrift geplaatst in den voor gevel van de woning, alwaar in de 15de eeuw Bernardo Cennini zijne werkplaats heeft gehadgemelde Cennini wordt door de italianen als de uitvinder der drukkunst beschouwd. De grillige mode heeft zich ontfermd over de dames door de natuur met rood haar begiftigd. Dames met bruin of zwart haar laten te genwoordig heur haar een ligt roode kleur geven. Eerstdaags ziet men het in de mode komen der zomersproeten te gemoet. Als eene zeldzaamheid in dit saisoen wordt uit Zuiddorpe berigtdat aldaar bij den landbouwer J. B. Vercruijssenop den huize Munnickhovetwee eenden broeijenbet eene op 13 en het andere op 14 eijeren. Uit Wierden wordt gemeld dat onder die gemeente bij de varkens, vooral bij de jonge (biggen) eene soort van kreupelheid waargenomen wordtwelke bij som migen van zulk een ergen aard isdat zij niet meer op hunne pooten kunnen staan en derhalve te vroeg moeten geslagt worden. Men schrijft zulks toe aan het voederen met zieke aardappelen. Een Zweedsch matroos te Antwerpen wedde verleden week, dat hij een levendige rat zou opeten. Met éénen beet vermor- selde hij den kop van den rat. Ongelukkig bleef die kop in zijn keel zitten en liep hij gevaar van te stikken. Niettegen staande spoedig aangebragte hulp, verkeert de matroos nog in levensgevaar. Terwijl men overal over gebrek aan wild klaagt, loopen te Apeldoorn de wilde herten door het dorp. Te Vinaroh in Spanje werd onlangs een man in de gevangenis gebragt, veroori deeld tot 18 jaren opsluiting. Kort na zijne aankomst kreeg hij een bezoek van zijn verloofde, die op zijne vraag, of zij stand vastigheid genoeg zou hebben om op hem te wachten tot zijn straftijd verstreken was, haar verlangen te kennen gaf om ter stond met hem te trouwen. De autoriteiten gaven toestemming en de echtverbindtenis had in den kerker plaats. Yan een huwe lijks reisje kwam evenwel niets in. Gedurende de twee eerste jaren van den amerikaanscben burgeroorlog, zijn 28,000 noten- boomen geveld gewordenten einde een enkele geweerfabrijk te voorzien van geweerladen voor de amerikaansehe behoefte. Bij den orkaan die op de kusten van Calcutta gewoed heeft zijn 110 schepen vergaan en 12,000 personen door het water verzwolgen. De schade wordt op 200 millioen geschat. Het grootste gedeelte der stad is overstroomd en de in de nabijheid der kust gelegen dorpen staan onder water. Te Breda stond verleden Maandag de huisvrouw van zekeren Peters teregt, als beklaagd van de 76 jarige weduwe C. Nubs te hebben bedreigd haar te zullen vermoorden, omdat deze vrouw naar zij meende, haar 1jarig kind op den pubiieken weg had betooverd. De politie en eenige militairen namen de oude vrouw in bescherming tegen zoodanig bijgeloof in de XIX eeuw. Door het hof van appel te Brussel, is een voordragt van drie personen opgemaakt, voor een deurwaarder bij dat hof. De naam van den eersten eandidaat is Zwendelaar. Te Lokeren staan thans in een boom gaard de appelboomen in vol blad en beladen met knoppen en bloesems als in de maand Mei. Overleden het tweede van de bekende Zwolsche vierlingen, zoodat nu nog in leven zijn nu. 1 en 4. Een boer nabij Hamburg is dezer dagen in 't huwelijk getreden met zijn tiende vrouw. De trouwlustige man is eerst 50 jaar oud. De moed van de wederhelft van dien Blaauwbaard is kolossaal OPENBARE VERGADERING VAN DEN Vervolg en Slot.) Hoofdst. 2 afd. 1. Onderhoud raadhuis, waag en manhuis enz. ƒ,175, art. 2, aankoop van meubelen 125, afd. 2 art. 1 licht 160, art. 2 brandstof 160, art. 3 staats- en prov. blad 20,50 art. 4 registers burg. stand 265, art. 5 Idem bevolking regis ters 30, art. 6 schrijfbehoeften 400, art. 7 boek- druk- en bindwerk 340, art. 8 zegelkosten 100, art. 9 kleine on kosten 126, allen aangenomen. Hoofdstuk 3, afd. 1. Gewoon onderhoud gebouwen ƒ730, kanaal- en havenwerken 420,bruggen 50,riolen ƒ340, wegen 681wandelplaatsen, beplantingen enz. 795, begraafplaats 51,Aangenomen. Bij het artikel riolen enz. geeft de heer de Kanter in be denking, het uitbaggeren der vest op eene andere wijze te doen dan nu geschiedt. De Voorzitter deelt daaromtrent mededat de aanbesteding van dat werk in 1861 is geschied voor 10 jaren, zoodat daarin vooreerst althans niet kan veranderd worden, zullende het even wel een punt van overweging bij burgemeester en wethouders uitmaken. Afd. 2, art. 1, litt. a.; vernieuwing gebouwen, behangen en schilderen op 't raadhuis 75,vernieuwing looden goten 80,zaal koopmansbeurs 77,goten spijskokerij ƒ30 trap manhuis enz. 90,vernieuwing vloer leenbank 96, aan het gemeente-magazijn 31,woning binnenhavenmeester 120,50, telegraafkantoor 42,woning sasmeester 20, woning sasknecht 86,allen aangenomen; litt. b, haven en kanaalwerken 8150, Uit dien post wordt door de heeren mrs. Vader en de Laat de Kanter voorgesteld te doen wegvallen: a. een paar nieuwe sasdeuren1600, b. windwerken aan dezelve- 500, c. heistel der vleugeldeuren- 1650, Zamen. 3750, welk voorstel in drie deelen gesplitst zijnde, na gegevcne toe lichting wordt in stemming gebragt en a. verworpen met alge- meene, b. met 6 tegen 3 stemmen (die van de heeren de Kanter, S. Vader en de Knokke van der Meulen) en c. insgelijks met 7 tegen 2 st. (die van mr. de Kanter en den heer C. Pilaar,) zoodat de post onveranderd behouden blijft. Litt. c. bruggen; voor daarstelling eener nieuwe draaibrug 8767, waarvan in 1865 behoort betaald te worden 6846. Dhr. mr. Saaijmans Vader is van oordeel, dat de bestaande brug nog zeer wel te repareren zou wezen en geeft in beden king daar dit beduidend minder kosten zal, daartoe alsnog overlegaan. Dhr. Smallegange daarentegen heeft inlichtingen ingewonnen volgens welke de brug niet alleen zeer slecht en gevaarlijk maar zelfs niet te herstellen is. Bij hoofdelijke stemming wordt de post behouden; alleen dhr. mr. S. Vader stemde tegen. Litt. d. riolen enz. dempen moddergoot in de korte kerkstraat 526,riool van het waterstraatje naar den modderbak 754, sloot st. Agnesgang 1097, zamen 1977, Dhr. de Kanter zou de voorkeur geven aan het dempen van de sloot tusschen de sociëteit en het manhuis, boven die in den Agnesgang en dhr. mr. S. Vader wenscht dit geheele onderdeel der begrooting te doen wegvallen; hij beschouwt die werken als overbodig en onnoodig. Dhr. mr. de Kanter daarentegen wenscht den post te behou den en aan burgemeester en wethouders overtelaten, des goed vindende, gebruik te maken van de gealloueerde gelden voor de andere sloot. Alzoo wordt besloten, met tegenstemming van dhr. mr. Saaijmans Vader. Litt. e. beklinkeren der nieuwstraat van de beestenmarkt tot de stoofstraat 1230,verleggen der straat aan de noordzijde der beestenmarkt 190,zamen 1420, Dhr. mr. S. Vader oordeelt het vernieuwen der nieuwstraat met klinkert overbodig. Dhr. mr. de Kanter volhardt bij zijne meermalen geuite meening, dat het beklinkeren van straten die bereden worden niet buiten bedenking is. Dhr. Pilaar merkt op, dat de meerdere kosten eener keistraat niet zoo groot zijn als het schijnt, omdat er minder noodig zijn om dezelfde oppervlakte te beleggen dan met klinkers. Bij stemming is het artikel behouden, de heeren mrs. de Kauter, S. Vader en de Knokke van der Meulen stemden er tegen. Litt. wandelplaatsen; aanleg van den wal tusschen de olie molen en de wijngaardstraat 555,voltooijing plateau achter de lange vosstraat 125,zamen 680, Dhr. mr. de Laat de Kanter verzoekt dat alvorens aan dat plan uitvoering gegeven wordenadere inlichtingen en plantee- keningen aan den raad worden ingediend. Hetgeen toegezegd wordt, allen voor. Hoofdst. 4 afd. 1 art. 1, onderhoud trekkerswoning 99, afd. 2 art. 1, 2 en 3 belastingen 319,50. Hoofdst. 5 afd. 1 art. 1, renten gevestigde schuld 2408,19 afd. 2. aflossingen id. 3000,aflossing renteloos voorschotten ƒ373,afd. 3 art. 1 afbetaling onafgehaalde intressen 367,98''. Hoofdst. 6 art. 1 kadastrale registers 15,art. 2, kie zerslijsten 60,art. 3, kosten der brandweer 545,art. 4 toelage geneeskundige commissie 25,art. 5 afkoop tollen 188,12. Bij dit art. vraagt mr. de Kanter of er iets bekend is betrek kelijk de gemeenschappelijke regeling van het onderhoud der wegen, waartoe dezerzijds besloten is, in vereeniging met eens

Goessche Courant | 1864 | | pagina 2