I8<>4. i\'°. 80. MAANDAG 17 OCTOBER. 51" Jaargang. JU&Mtseftifi lesttmr oan 351niiesifaiiöscöc 35crtgtcfi. WHi.SSCIIK tOIIRAAT. De uitgave «lezer Courant geschiedt liaan, dag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. I'rys per kwartaal f 1,95 fr. p. p. 1,90. Gewone advertentifn worden a 341 et. dr regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-fi regels f l,ÏO, behalve bet zegelregt. De inzending van adverteutiën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op «Ien dag der uitgave. OPENBARE VERGADERING van den G-emoonto-raaji to Goos ten uaadhuize aldaar, OP DONDERDAG DEN 20 OCTOBER 1864 des avonds ten 7 ure. PUNTEN VAN BEHANDELING. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Begrooting van het Gasthuis 1865. 3. Verzoek om vermindering van erfpacht op den molen de Vijf Gebroeders. 4. Idem om de draineerbuizen-fabriek te mogen afbreken en ontslag van de pacht van den grond. Idem tot niet uitvoering der bepalingen omtrent de vaccine, op de bijzondere school Nathaniël. Idem betrekkelijk de doorsnijding van wegen voor den spoorweg. Idem van den heer J. Risseeuw, om eervol ontslag als secre taris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur. 8. Benoeming van vaste commissien en de commissie voor de scholen van minvermogenden. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS van GOES herinneren de ingezetenen aan de bepalingen van art. 27 en 42 der wet van 29 Maart 1833 (Staatsblad no. 4) omtrent de be lasting naar tijdsgelang en de suppletoire aangifte, volgens welke een ieder, die door uitbreiding, vermeerdering, verwisseling of het aanschaffen van belasting voorwerpen der grondslagen van het personeelkomt te vallen onder toepassing van eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaarsverpligt is alvorens en naar gelang der omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteld, tot het indienen van behoorlijke aan gifte deswege, in voege als bij art. 30 der wet is voorgeschreven, kunnende daarvoor een biljet ter invulling bij den heer ontvanger worden afgehaald. Goes, den 15 October 1864. weken gearbeid te hebben. Maar nu wordt dat besluit der kamer afgekeurd door de oppositie en de motie van den heer v. Heu- kélom eene schijnvertooning genoemd. De oppositie, die het be wind dikwijls van traagheid beschuldigt, zou dus willen, dat de kamer het ontwerp had laten rusten, dan ware dejbehandeling daar van verschoven en zoo het dientengevolge niet tot stand kwam, zou het heetendat de regering geen haast maakt. De ware reden, waarom de werkzaamheid der kamer ditmaal afkeuring vind, zal wel zijn, dat de motie geschiedde door den heer van PLeukélom. Opmerkelijk is het, dat de tegenstemmers bijna allen tot de anti-ministeriële rigting behooren. Maar meer nog ver dient de reden vermeldingwaarom de oppositiedie vakantie boven arbeid had gewenscht: „omdat zoovele leden reeds naar huis zijn gegaan." Indien men deze reden wilde laten gelden, dan zouden eenige afgevaardigden elke behandeling van zaken onmoge lijk kunnen makendan zou 's lands belang opgeofferd worden aan de willekeur van eenige niet werklustige leden der kamer. Bij elk onderzoek van wetsontwerpen is het wenschelijk, dat alle leden zooveel mogelijk opkomen, maar het is beter, dat de ijve- rigen voortgaandan dat zij zich door de tragen tot werkeloos heid laten verleiden. In ieder geval klinkt het zonderlingin den mond der oppositiedat zij stilzwijgend de partij der weg- loopers opneemt, en met schijnbare trouwhartigheid 's lands be lang verwaarloosd acht, omdat het meerendeel der kamerleden dat wil behartigen. Vrijdag heeft de Tweede Kamer de aangekondigde zitting ge houden. Vier wetsontwerpen tot onteigening en dat tot wijziging der begrooting voor de lands-drukkerijzijn zonder belangrijke discussie aangenomen. De gelden voor de herstelling van het drooge dok te Willemsoord, zijn met 44 tegen 8 stemmen toe gestaan bij welke gelegenheid de heer Begram, om iets nieuws Burgemeester en wethouders voornoemd, zeggen de geschiedenis van het drooge dok in het breede - heeft opgehaald. Vervolgens is beraadslaagd over de conclusie van het verslag der commissie, betreffende de inlichtingen op het adres van den heer Stieltjes. Die conclusie strekte, om het ver slag te doen drukkenronddeelen en bij afschrift aan den mi- nister van koloniën te zenden. De heeren van Goltstein en Wint- qens hebben den heer Stieltjes verdedigd en hadden een oordeel over zijne handelingen van de commissie verwacht. Ook de heeren Storm en Groen hebben aan de discussie deelgenomen, terwijl de minister zieh krnehti<r vprrLvl i nvl li op Tl p.. -1 1 J 1 f. w. van KERKWIJK, Wethouder.' H. C. PILAARSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente Dat de PATENTEN over het dienstjaar 1864 (loopende van 1 Mei 1864 tot ultimo April 1865), aangevraagd gedurende het eerste kwartaal van dat jaar, ingevuld gereed liggen en tot der- ««y™ eu froen neouen aan ae discussie deelgenomen, terwijl de zeiver afgifte, ter secretarie zal gevaceerd worden, van heden af minister zich krachtig verdedigd heeft en gezegd, dat hij liever tot den 31 October e. k. uitgenomen des Zondags, dagelijks van wildedat men eene motie van wantrouwen tegen hem voor des voormiddags negen tot des namiddags twee ure. steldedan dat men zijdelingsche aanvallen legen hem deed. Wordende de belanghebbenden vermaand, om die afhaling in ®e conclusie is zonder hoofdelijke stemming aangenomen, nadat persoon te verrigten en zich den bepaalden tijd ten nutte te opgemerkt wasdat de zaak aanhangig bleef en niet gepraeju- maken ten einde van alle kosten bevrijd te blijven vermits dicieerd werd door deze conclusie aantenemeu. De heer van Lijnden volgens art. 2 van Zijner Majesteits besluit van den 17 October heeft inlichtingen gevraagd omtrent de gebeurtenissen te Sintang. 1820de onafgehaalde patenten of de afschriften van dezelveminister heeft daarop geantwoord zooveel mogelijk was, maar door eenen deurwaarder der directe belastingen, onverwijld aan tevens gevraagd of het wel raadzaam was, om dergelijke onder- de patentpligtigen moeten worden uitgereikt, tegen betaling van werpen in het openbaar te behandelen, ien slotte heeft de heer tien cent; waartoe dan ook den 2 November en volgende dagen van Beukelom voorgesteld, om voor het reijes nog de wet op de l^„41 snlmffpviipn f A on rl pronol/ on on ia -1 zal worden overgegaan. Gedaan ten raadhuize van Goesden 15 October 1864. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. van KERKWIJK, Wethouder. H. C. PILAAR Secretaris. Op voorstel van den heer van Heukelom is de Tweede Kamer vrijdag niet op reqes gescheiden, maar heeft besloten eerst nog de wet op de schutterijen in de sectien te onderzoeken. Dat voorstel was ondersteund door den heer van Bosse, die het teregt onvoeg zaam achttedat de kamer uiteen zoude gaanna slechts vier w -uvö uc wet up ae 1 schutterijen te onderzoeken en is dit voorstel met meerderheid van 10 stemmen aangenomen. Volgens berigt van een onzer correspondenten, heeft de minis ter van binnenlandsche zakenhet verzoek tot verbreeding van den Schoorschen Zouteweg, van de hand gewezen. Sedert 1 October zijn te Wemeldinge 6 lijders aan kinderziekte bijgekomenwaarvan 2 wel4 niet gevaccineerdzoodat het totaal nu bedraagt 265 waarvan er nog 7 lijdende zijn.

Goessche Courant | 1864 | | pagina 1