De Weener Preste zegt nu weder dat de bijeenkomst tus- schen den fransehen keizer en den" pruissjsehen koning niet zal plaats hebben. De uitnoodiging daartoe zöu wel en zelfs met aandrang van de Tuillerien (zijn pitgegaan, dp ook aanvankelijk door het hof van Berlijn met gretigheid zijü' /aangenomenmaar kort vóór het vertrek des könings uit Weeneh moet deze plotse ling het voornemen tot zoo&nig bgzoek hebben laten varen. Dat terugtreden zou Frankrijk zeef^gekrenkt^.nebben. De klerikale dagbladen geven ""Minne vrij heftige afkeuring te kennen over de naamsverandering van een aantal straten en pleinen te Parijs, waarbij men in plaats van heiligen der ka tholieken de op wetenschappelijk, letterkundig of krijgskundig gebied vermaarde personen heeft willen herdenken. Tot dusverre is het keizerrijk Mexico nog niet door Enge land erkend. Daartoe is thans echter in principe besloten; men wachte nog slechts op de regeling van eenige ondergeschikte punten en de terugkomst van lord Russell die nog afwezig is. $eme!igöe lengten. De prachtige leeuw in den zoölogischen tuin te Brussel, se dert eenigen tijd in lijdenden toestand verkeerende, heeft zich aan eene kuur moeten onderwerpen die met den besten uitslag be kroond is. Nadat verschillende toestellen aangebragt en de noodige maatregelen van voorzorg genomen warenzijn hem door den veearts Thiernesse, bijgestaan door vijf kweekelingen van de vee artsenijschool, de pooten geopereerd en de nagels der klaauwen afgesneden die in zieken toestand verkeerden. Nadat de kunst bewerking aan een poot geschied was, werd het eerst onrustige en wilde dier allengs bedaarder en onderwierp zich verder ge duldig terwijl zijn wachter die hem verzorgt en waarop hij zeer gesteld is den patient den kop streelde en hem gedurig toesprak. De finlandsche senaat heeft aan den hofschilder EcTcmann de taak opgedragen de opening van den landdag op het doek te vereeuwigen. Deze schilderij zal 14 voet lang en 10 voet hoog zijn en meer dan 200 portretten bevatten. Een roover, Crocco Donatello, die langen tijd Napels met schrik heeft vervuld, heeft zijne loopbaan geëindigd. Niet zooals hij verdiende op het schavot, maar dank zij de liefdevolle tusschenkomst van het romeinsche bestuur, heeft hij haar kunnen verwisselen met een eerzaam leven ver vaD het tooneel zijner schanddaden. Men schat de som, die hij door de uitoefening van zijn handwerk in Napels verdiend heeft, op 600,000 francs. Met zulk eene som, meent men, is er" in Bome wel wat uit te rigten. Het vertrek van den roo- verhoofdman, die aan het mild en zachtaardig bestuur vau paus Pius zijn leven te danken heeft, is eene weldaad voor het land en men hoopt dat nu eindelijk de rust zal hersteld worden. Intusschen het voorbeeld van Donatello is niet geschikt om an deren af te schrikken. Dit schijnt de pauselijke regering in de volheid harer liefde voorbijgezien te hebben. In Amerika is op de terugreis een pleiziertrein bij eene brug gederailleerd waar door drie waggons vol passagiers in de rivier zijn gestort, de bijzonderheden zijn nog niet bekend, maar minstens een hon derdtal is bij dit ongeluk omgekomen In Engeland heerscht groot gebrek aan water, vijvers en bronnen droogen geheel uit, alles smacht naar verkwikking. Aanstaande Zondag zal de heer Kints te Botterdam voor de tweedemaal zijn zilveren bruilofts feest vieren. Zes-en-twintig jaren was hij met zijne eerste en Zondag e. k. zal hij vijf-en-twintig jaren met zijne tweede vrouw gehuwd zijn, zeker een hoogst zeldzaam voorval. Onder de verschillende producten die dagelijks uit allerhande streken te Botterdam wor den aangevoerd, ter verzending naar Engeland, begint de zeeuvv- sche zoogenaamde winterajuin een groote rol te spelen. Zij verdringt thans geheel de Zwijndrechtsche of zoogenaamde vroege en zal spoedig op ruime schaal worden verbouwd. Voor ver schillende posten en postjes aan den staatsspoorweg, lijn Arnhem Zutphenhebben zich tot heden slechts 954 sollicitanten aangemeld. Z. K. H. de prins van Oranje is Zondag 28 Aug. jl., bij den wedren in het kamp van Millingen, van zijn paard gestort. De val heeft echter geene ernstige gevolgen gehad. Te Berlijn heeft zich eene vereeniging gevormd, welker leden bij de opneming verklaren zich te zullen onthouden van het rooken van tabak. Te Atlanta staan thans twee generaals tegenover elkander, die te zamen maar twee beenen hebben: Sc/terman en Hood. De eerste verloor zijn been bij den aftogt van fort Hudson, de laatste bij de overwinning van Chichamanga. Generaal Schennan heeft echter nog een voordeel op zijn vijand: hij bezit twee armen, terwijl Hood in plaats van zijn eenen arm slechts een stompje heeft. In de vorige week werden een paar echte lieden uit hunnen slaap gewekt door eenig geritsel onder het ledekant. De man stelde zijne vrouw gerust door te zeggen het is een onzer hondjes, riep Lion bij zijn naam en stak zijne hand uit die onmiddellijk gelekt werd. Beiden sliepen daarop gerust in maar. zagen zich des morgens van al hunne gouden en zilveren sieraden beroofd. Een slimme dief had zich verscholen. Een gepasporteerd koloniaal die 21 jaar in Indie als Cavalerist diende is jl. Zondag ter hoogte van de steen- bergschevliet op de Zierikzeesche stoomboot door de lantaarn der machine kamer in de machine gestort met dat noodlottig gevolg dat in één oogenblik zijn hoofd van de romp werd gescheiden zonder dat meer een kreet werd gehoord: tot groote ontsteltenis van de verschillende passagiers. Bij gelegenheid dat M zich liet huwen, werd hem gevraagd of hij werkelijk veel Van zijne aanstaande hield Och.- antwoordde hijonze landerijen grenzen aan elkaar en wij wonen te Parijs in dezelfde straat, onwillekeurig kwamen wij dus dikwijls met malkaar in aanra king, maar moest ik haar uit eene ra of van ver halen, ik zou er hartelijk voor bedanken. Volgens eene onlangs gemaakte berekening loopen te Londen 30,000 kinderen rond, welke nie mand zich aantrekt. In de straten van Parijs loopt tegen woordig een hond met een houten been. De Société protectrice des animaux heeft den eigenaar eene medaille geschonken. Woensdag 11. stond te Harlingen bij den koek- en banketbakker B. G. ten Huizen, eene taart ten toon, zooals er welligt in Fries land, wat grootte en prijs betreft, nooit een is gebakken. Het kollossale stuk, dat uit alle taartsoorten en suikergebak bestond, woog 32 oude ponden en moest dienen voor eene kraamvisite. Bij het korten der dagen, beginnen de lijsten der faillisse menten in Londen schrikbarend te verlengen. Weder is eene firma gesprongen, die uitsluitend op O. I. handel dreef, men vreest voor een kollossaal deficit. Napoleon III lijdt sterk aan rheu- matische aanvallen. Er is sprake van een huwelijks ontwerp tusschen den koning van Beijeren, oud 19 en de oudste dochter der koningin van Spanje oud 13 jaren.Men verneemt dat prins Humbert van Italië te Kopenhagen een blaauwtje geloopen heeft, daar de koning de hand zijner dochter reeds had toegezegd aan den Eussischen troonopvolger. Eenige morgenbladen melden dat er eene belangrijke vermindering in de Oostenrijksche armee zal plaats vinden. De vonken van een voorbijsnellenden trein hebben bij Selby in Engeland een korenveld aangestoken, waar door eenige akkers gerst vernield werden. Te Kampen is bij het inhangen eener sluisdeur de ketting gebroken en daaronder eene zwangere vrouw verpletterd, die niettegenstaande eene waarschuwing daaronder heen ging. Men berekent, dat tegenwoordig jaarlijks omstreeks 500 millioen pond tabak wordt verbruikt. In Europa alleen wordt 231 millioen geteeld, het overige gedeelte levert Amerika en Azie op. Zekere N. zich buitenlandsch willende begeven vervoegde zich tot het commissariaat van policie om een paspoort. De beambte teekende zonder hem aan te zien het signalement doch veranderde het woord wipneus in arendsneus welke benaming beter aan den neus van een Franschman voegde. Intusschen veroorloofde N, zich deswege eene opmerking die volgens zeggen van den beamte niets beteekende. Niets be- teekenen mijnheer? Maar gij zoudt mij noodzaken op de grenzen («en andere neus te leenen. INGEZONDEN STUKKEN. Het volgende meekrapberigt, dd. 30 Augustus jl., van de heeren Salomonson Co.te Botterdam, is ons ter plaatsing toegezonden. „Sedert ons 'vorig berigt van 19 Julij jl, zijn er enkele mon sters nieuwe meekrap aan de markt geweest. Omtrent de kwali teit valt nog weinig te zeggen; het is echter als zeker aantenemen, dat de groene mee dit jaar zwak en vuil is. Eene uiterste naauwkeurige drooging is dus dubbel aan te bevelen; wanneer er niet met alle mogelijke aandacht voor gezorgd wordtdat bij de drooging op de torens en de eesten, de temperatuur laag worde begonnen en geregeld opklimme, vreezen wij dit jaar veel verschroeide en rood gedroogde meekrap zonder kleurstof te zullen zien. Bij eene juiste en zuivere behandeling vermeenen wij, dat de kwaliteit vrij voldoende zal zijn. „Daar het delven nog slechts in enkele streken een aanvang genomen heeft, bepaalden zich de monsters nog tot zeer weinige, en zullen wij niet dan na 3 of 4 weken een meer bepaald oor deel kunnen vellen. Een marktprijs is natuurlijk nog niet ge maakt, daar voor zooveel ons bekend, slechts een enkel par tijtje racine genomen is, waarvan de kwaliteit door te vroege delving wel zal tegenvallen. „De teelt in Frankrijk zal dit jaar tegen veler verwachting groot zijn, hetgeen bij den grooten voorraad aldaar, die p. m. 30,000 vaten bedraagt, niet gunstig op den prijs zal werken. De kwaliteit wordt als zeer mooi beschreven." Jl. Maandag morgen had de christelijke jongelings-vereeniging alhier de treurige pligt te vervullen in het ten grave brengen van een harer leden. Tien der leden droegen het stoffelijk overschot, vier der bestuursleden gingen ter zijde van de lijkbaar, terwijl de overige vrienden volgden. De overledene, slechts 23 jaren, oud, was sinds geruimen tijd aan eene slepende ziekte lijdende en daardoor buiten staatde geregelde bijeenkomsten der vereeniging bij te wonen. Het is een getuigenis voor menig jongeling die steed in gezondheid voort leeft, zonder de goedheid en liefde van den levenden God daarin te zien. Elk jongeling moge door dit en zoovele andere sterf gevallen de kortstondigheid des levens opmerken, en zoeken be reid te worden voor den dood die allen zonder onderscheid oproept en onverwacht overvalt. Prediker XII. I.

Goessche Courant | 1864 | | pagina 2