OPEN BABE GEZONDHEID 1864. Nu. 63. DONDERDAG 18 AUGUSTUS. 51*'* Jüargj $ltttttse[tj& bestuur oan $oe§. YEEOEDENING IMSSCIIH (OHftWT De uitgave dezer Courant geschiedt Maan dag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. Prüs per kwartaal f 1,35 fr. p. p. ƒ1,90. Oewone advertentiPn worden a Hl et. d« regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels ƒ1,30, behalve bet zegelregt. De inzending van advertentiSn kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der nitgave. Beleend, malting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, maken bij deze bekend Dat de Plaatselijke School-cominissie ter voldoening aan het bepaalde bij art. 6 der verordening regelende het onderwijs in deze gemeente vastgesteld door den gemeente-raad den 12 December 1859 tot het aannemen en toelaten van LEERLINGEN op de scholen voor lager en meer uitgebreid lager-onderwijs, zijnde de Nederduitsche en Fransche scholen voor jongens en meisjes, alsmede van kinderen, den leeftijd van drie jaren en daar boven bereikt hebbende, voor de 4 le klasse van de openbare lagere schooi der eerste klasse; zitting houden zal ten raadhuize, op de voor zaal, Woensdag den 24 dezer des middags ten half een ure. En noodigen een ieder uit, om van die gelegenheid gebruik te maken tot bet opgeven van kinderen die men na de groote vacantie verlangt op een der bedoelde scholen te zenden, aange zien dit zonder de toelating der schoolcommissie, niet vermag te geschieden. Zullende voortaan de toelating van kinderen uitsluitend be stemd voor de 4 L- klasse van de openbare lagere-school van de eerste klasse, oud drie jaar en daarboven, geschieden op den eersten schooldag van iedere maand, van zoodanige kinderen als daartoe in den loop der vorige maand bij den voorzitter der plaatselijke schoolcommissie zijn aangegeven. Door afkondigingaanplakking en opneming in de Courant zal aan deze de noödige publiciteit gegeven worden. Gedaan te Goes den 18 Augustus 1864. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, H. C. PILAAR. EoKcndm aiding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES doen te weten dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 26 April 1864, is vastgesteld de volgende IN HET BELANG DEll IN DE GEMEENTE Gr O E S. u»®Oo>- HOOFDSTUK I. van de leve.nsmiddf.len. Art. i. De levensmiddelen, waarop deze verordening be trekking heeft, zijn al de zelfstandigbeden, die tot spijs of drank voor den menseh kunnen strekken of bestemd zijn (versnaperingen daaronder begrepen) en binnen de gemeente worden verkocht of in het openbaar ter verkoop aangeboden. Art. 2. Al wat op markten, op of aan den openbaren weg, in winkels, magazijnen, tapperijen, koffijhuizenherbergen, fabrieken, pakhuizen, vaartuigen of veiling-lokalen te koop is, wordt geacht in het openhaar ter verkoop te zijn aangeboden. Art. 3. Deze verordening is niet toepasselijk op den ver-1 koop, of het ter verkoop hebben van geneesmiddelen, chemi caliën en droogerijen, welke alleen bij apothekers en drogisten mogen verkocht worden Art. 4. Het is verboden bedorven of voor de gezondheid schadelijke levensmiddelen (onrijp ooft en zoogenaamde af vat daaronder begrepen) in te voeren, te vervoeren, te verkoopen of ter verkoop aan te bieden. Zij worden op last van Burgemeester en Wethouders aan gehouden, opgeruimd en onschadelijk gemaakt. De in- en vervoer van de iu de eerste zinsnede bedoelde voorwerpen, is, zoo zij tot bemesting of tot grondstof voor fabrieken bestemd zijn, geoorloofd, mits zij zonder verwijl naar de plaats hunner bestemming worden gevoerd en zoo danig geborgen, dat geene voor de gezondheid schadelijke uitwasemingen kunnen ontstaan. In beide opzigten zijn de in- en vervoerders gehouden zich naar de bevelen der policie te gedragen, en worden bij ge breke van dien geacht, de eerste zinsnede van dit artikel te hebben overtreden. Art 5. Koek, gebak, suikergoed en dergelijke eetwaren met verguldsel belegd alsmede chocolaadjes en anijssuikers met santonine (wormkruid) bedeeld, worden als voor de ge zondheid schadelijke levensmiddelen beschouwd. Art. 6. Geen brood mag ter verkoop ingevoerd, uitgestald of verkocht worden, dan gaar en goed doorbakken, en uit gezonde zuivere tarwe, maïs, spelt of rogge bereid. Tot bereiding uit andere bestanddeelen wordt voorafgaande schriftelijke kennisgeving aan Burgemeester en Wethouders, met opgaaf der bestanddeelen, vereischt. Art. 7. Het brood, dat in deze Gemeente verkocht wordt, moet voorzien zijn van een merk, door den bakker of slijter aan Burgemeester en Wethouders op te geven. Art. 8. De bakkers en slijters mogen het brood niet anders rondbrengen, dan in gesloten wagens, karren of be- kleede en overdekte mandenwaarop hunne namen met duidelijke letters zijn aangeduid. Art. 9. Het verkoopen of ten verkoop hebben van meel, brood, beschuit, koek of gebak, gemengd met zelfstandig beden, die niet tot voedsel bestemd zijn, al blijkt het niet, dat zij schadelijk voor de gezondheid zijn, alsmede het ver koopen of ten verkoop voorhanden hebben van brood, meel, beschuit, koek of gebak in bedorven toestand, is verboden. Art. 10. Op onbepaalde tijden wordt door de zorg van Burgemeester en Wethouders het meel, brood, beschuit, koek en gebak bij slijters of bakkers voorhanden aan een scheikundig onderzoek omtrent de bestanddeelen onderworpen, en de uitslag van dat onderzoek openbaar gemaakt. Art. 11. Geen slagtvee mag worden geslagt dan na te zijn goedgekeurd. Van die goedkeuring wordt door den keurmeester een bewijs afgegeven. Art. 12. Het slagtvee is na de slagting en vóór de af hakking aan eene tweede keuring onderworpen. Art. 15. Alle verscb, gezouten of gerookt vleesch of spek, van elders aangevoerd wordende binnen de Gemeente, is aan keuring omtrent de boedanigheid onderworpen. Van de goedkeuring wordt door de keurmeesters een bewijs afgegeven. Art. 14. Afgekeurd vleesch zal ter plaatse, door Burgc meester en Wethouders te bepalen, in bet bijzijn van een politiebeambteworden onbruikbaar gemaakt en in den grond bedolven. Art. 15. Het is verboden eenen vleeschwinkel te openen of handel in vleesch of sjiek te drijven zonder voorafgaande schriftelijke kennisgeving aan Burgemeester en Wethouders met aanwijzing van het huis of ander gebouw, waarin die zal gevesligd worden. Art. 16. Goedgekeurd vleeschlater tot bederf overge gaan, mag niet worden verkocht, uitgestald of ten verkoop aangeboden {Wordt vervolgd)

Goessche Courant | 1864 | | pagina 1