Den 18 dezer beeft men in de nabijheid van Fecamp een j zullen dus daar lekker hooi proeven en verder honger kunnen vrij hevig kannongebulder gehoord, waardoor het gerucht is ont- I lijden. Het TJtrechtsche Dagblad deelt een paar bijzonderhe- - - - jen me(je ,jie opmerking verdienen. Vooreerst dat in die pro vincie in 1863, 64 weduwen met jongmans, 139 weduwnaars met jonge dochters en 36 weduwnaars met weduwen hertrouwd zijnen vervolgens dat de hondsdolheid zich ook onder Doorn spijk en Elburg heeft vertoond. De heer G. Simons benoemd lid der staten Generaal voor het district Gorinchemdoet een togt door dat district, om toch iets te weten van de kiezers, die hij vertegenwoordigt. Men heeft hem daarom de merkwaardig heden van Heusden laten zien en te Meeuwen een diner aan geboden. Er is dus alle verwachtingdat dit conservatief lid volkomen op de hoogte zal zijn. Een Engelsch blad deelt het volgende mede; Isaac Watson bediende van Mevr. ILunson te Dreflields Wold verscheen heden voor de protestantsche leeraars staan dat in het engelscbe kanaal een nieuw gevecht tusschen noord- en zuid-amerikaansche schepen heeft plaats gehad. Men kan echter stellig verzekeren dat aldaar thans uitsluitend z.-aroe- rikaansshe oorlogsvaartuigen liggen, terwijl die van het noorden op dit oogenblik in de nabijheid der nederlandsche en belgisclie kusten ten anker liggen. Heeds sedert lang, zoo berigt men uit Warschau, werden door de politie pogingen in het werk gesteld om een der bel hamels van de revolutionairen in handen te krijgen. Eindelijk toch is het gelukt om den gevaarlijken man, zekeren Max Tarejwa, een capucijner monnik, magtig te worden. Een paar weken ge leden vond men hem in het klootster te Lend. Voor den krijgs raad gesteld, werd hij ter dood veroordeeld, welk vonnis dezer Clace, Foord en Guinson, beschuldigd, dat hij, in weerwil van dagen is voltrokken. De prior van het klooster is naar Siberië het bevel zijner meesteres, geweigerd had des zondags de gods- verbannen en het klooster verbeurd verklaard ten behoeve van dienstoefening bij te wonen. De aangeklaagde werd veroordeeld de poolsche schatkist. lot bijwoning der godsdienstoefeningen en tot de kosten van het procesverbaal, ten bedrage van 9 0 6 ps. In de vorige De Norddeutsche Zeitung meldt, dat in den nacht tusschen week hebben zware stormen in Frankrijk gewoed, waardoor eene Maandag en Dingsdag te Rends'ourg niet alleen aanvallen van i schade aan den wijnstok is aangerigt van 1,275,000 f'rcs, hanoversche troepen op pruisische wachtposten en soldaten, waarvan er velen gewond werden, in de straten hebben plaats gehad, maar dat zelfs de hospitalen, waar vele zwaar gewonde Pruisen worden verpleegd, zijn bedreigd. De pruisische troepen moesten den gan- schen nacht onder het geweer blijven. De opperbevelhebber der geallieerden heeft wel is waar maatregelen genomen ter voorko ming van soortgelijke wanordelijkheden maar zij moeten toch de ernstige aandacht der pruisische regering' tot zich trekken. De bondsvergadering heeft het oostenrijksch-prnisische voor stel, strekkende om den erfprins van Augustenburg uit te noodigen zijne aanspraken op de erfopvolging te doen gelden, met groote meerderheid aangenomen. In de Köln. Zeit. leest men de volgende aankondiging. 500 POND BOMMEN- en GRANAATSCHILFERS. Kartetskogels enz. van Alsen en Duppel. 8 fraaije stukken van schans No. 2. zijn zoowel in hun geheelals per pond en bij 't stuk te ver krijgen te Flensburg, franco te leveren te Altona. Nadere inlichtingen te bekomen op franco aanvragen onder het adres C. S. No. 469 bij Ilaasenstein en Vogler te Hamburg. ellüööcfeii mm oeroocr. STOOMSCHIP: :OJE goes, JULIJ 1864. van COES. ure. van BOTTEGDit.lt, Dingsdag 26 'smorg. 10,30. Woensdag 27 'smorg. 6,Donderdag 28 'smidd. 2, Vrijdag 29 8,30. Zaturdag 30 's morg. 6.- ure. Maandag AUGUSTUS 1864. ■g. 11,Dingsdag s morg. 'smorg. 6,- De koning van Belgie is den 21sten Julij te Parijs aan gekomen. De keuze van dien dag geeft aan de duitsehe bladen aanleiding tot eene niet onaardige opmerking. Dien dag was het juist drie en dertig jaren geleden dat Leopold te Brussel tot koning der Belgen werd uitgeroepen: het bezoek van den zeven- Dingsdag 26 Middelburg Tholen ten 7,30 STOOMJAGT: ^YJIXjf-IöiES'WjESX.' .A-KTD. JULIJ 1864. van ROTTERDAM. ure. van O O ES. ure. Dingsdag 26 'smorg. 5, Woensdag 27 'smorg. 11,30. Donderdag 28 6,30 i Vrijdag 29 'smidd. 1,30. Zaturdag 30 r 9,30 Spoorboot van 3HicS.ca.o:iLfc>TULrg. DAGELIJKSCHE DIENST, UITGEZONDERD DONDERDAG. Corresponderende op den ten 1 UUr van Bergtn-op-Zoom ver- trekkenden spoortrein naar en op den ten 2 u. 5 m. aldaar aankomenden trein van. RozendaalAntwerpen BredaTilburg en Rotterdam. JULIJ 1864. tigjarigen monarch zoo zeggen zijdie nu het derde van eene Woensdag 27 eeuw rustig den koningschepter voert, is voor Frankrijks keizer Vrijdag 29 Zaturdag 30 Zondag 31 eene welsprekende les wat het lot is van een vorstdie trouw blijft aan zijne constitutie. ijemengöe lengten. Te Ilardenberg is een man in verzekerde bewaring gesteld, om naar eeu krankzinnigen gesticht te worden overgebragt, die, ware het niet tijdig voorgekomen, zijn kind verbrand en zijne vrouw vermoord zoude hebben. Als een bewijs voor den noodlot- tigen invloed die de oorlog in N.-Amerika uitoefent, kan wel gelden, dat de meeste scholen aldaar gesloten zijn, als of men het er op toelegde om een nog dwazer nageslacht te verkrijgen. Eene dame van Lyondie bij het treurig ongeluk op de Saöne, het geluk had van gered te worden, heeft aan den man, Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag 7,30 7,30 7,30 Veere 8,— AUGUSTUS 1864. Veere Tolen ten 8, en terug naar Middelburg tt Veere Veere 7 Middelburg 8- 7,30 7,30 Middelburg Te Wolpkaaitsdijk wordt aangelegd en te Cortgene en Katsche Veer af- en aangezet. Ook te Wemeldinge, Yerseke en Gorishoek, be houdens wanneer tijdige aankomst aan het spoor zou worden gemist' Vrijkaarten le en 2 klasse der boot worden voor de terugreis, die haar redde, een jaarlijks inkomen verzekerd van 1500 frs. tegen betaling der vracht voor de heenreis, uitgegeven: de3 Zondags Men had verspreid, dat in Drenthe de gevreesde aardappel ziekte weder was uitgebroken, maar bij nader onderzoek is ge- van Middelburg of Veere geldig dien dag. Des Woensdags van Bergen-op-Zoom of Tholen geldig op volgenden Vrijdag; (Van bleken, dat dit berigt onjuist was en dat het gewas niet alleen den 24 Julij tot en met 7 Augustus,) van weerszijde, geldig uitmuntend is, maar ook eenen ruimen opbrengst belooft. gedurende die dagen, ter gelegenheid der Kermis te Middelburg; Een meisje te Weenen, dat bijzonder veel van rozen hield, had van 14 tot 26 Augustus ter gelegenheid der Kermissen te eene menigte rozenbladeren in haar bed gestrooid, liet gevolg Botterdam en Antwerpen. daarvan was, dat men haar des morgens bewusteloos vond en I Tusschenveeren naar evenredigheid, met bijvoeging van Veer- nog steeds duurt de ongesteldheid, die zij zich daardoor op den en Steigergelden. hals haalde, voort. Het is dus niet alles om op rozen te rusten. De keizerin van Oostenrijk en op haar voorbeeld de aristo cratie van Weenen heeft de crinolines onherroepelijk afgeschaft. De collecte te Wolfhezen heeft ruim 1300 opgebragt. Er is echter niet één dagblad, dat mededeelt welke armen daardoor gebaat of welk edel doel daarmede zal bevorderd worden. Een Engelsohman heeft eene verbetering uitgevonden van het schaakbord en de schaakstukken. De verschillende velden zijn zoo ingerigt, dat zij op de helft eene sleufvormige opening van caoutchouc hebben, in welke eene tong of een knop onder den voet der schaakstukken kan worden ingeschoven om de stukken vasttezetten. Men komt daardoor het gevaar voor, dat het spel door een onvoorzigtigen stoot omvergeworpen en in de war gebragt wordt. Reeds vóór eenige dagen werden de aardappelen in het Westland verkocht voor 60 ets. het halve mud. In N.- Braband heeft de hooibouw veel minder opgeleverd dan in het vorige jaar, maar de kwaliteit is zeer veel beter. De paarden I Agent te Goes W. A. ANEMAET. 3$urgcr[tj[ieii Stimö, van den 16 tot en met den 23 Julij 1864. Gehuwd Geene. Geboren Den 18den Gerritje Maria dochter van Jacoi Nonnekes en Katharina Breeker. den 22sten, Huibregtzoon van Jacobus Snoep en Jozina van Loo. Overleden Den \f>den, Dirk Nonnehes, oud 65 jaren, wedr, van Maatje van Waarde, den \Men, Petras Thielings, oud GO jaren, den 19den, Zeuntje, oud bijna 3 jaren, dochter van Cornelis Dig- nus Mol en Cornelia Engelaar. den 20sten Cornelia Johanna oud 7 jaren, dochter van Josias Bukken en Dina Aaltje Arnooijs. Den 18den Julij is te 's Gravenpolder overleden Jacoba Petrc - nellaoud 21 :A jaardochter van Adriaan Nortier en Maria Cornelia de Koning.

Goessche Courant | 1864 | | pagina 3