M\ JEW HEM DE LAAT DE KAÏÏEH. A D VER T E NTI E. KWEEKELTNG. de .Jamsboutm niet met vrede liet; De slagters kwamen bij el kander en besloten, dat men den dader eens goed in het oog zou konden. Een van hen zou zich op een soort van kast verbergen, waarvoor vleesch en andere voorwerpen gesteld waren. Zoodra de dief verscheen, had hij slechts een sprong te doen om dezen te bereiken. De dief bleef niet uit, en de slagter die op post gesteld was, te ijverig voor zijne taak, sprong uit zijn schuilhoek, doch bleef met zijne kleeren in een vleeschhaak hangenterwijl de dief gelegenheid had te ontsnappen. De hangende slager zag hem lagchende zich verwijderen. "vERIilEZIlVGWlNr. De onderstaande stukken zijn ons ter plaatsing toegezonden. (Red.) Goes, 8 Junij. In een vroeger nummer van deze Courant is door ons voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer aanbevolen de heer mr. J. H. de Laat de Kanter. .Sedert hebben wij met genoegen gezien, dat dezelfde kandidaat ook door de kieszer-vergadering hier ter stede, en wel met alge- meene stemmen, is voorgesteld. Bij het naderen van het beslissend oogenlilik meenen wij daarop aog eens te moeten terugkomenom voor de kiezers onze blij vende overtuiging uittesprekendat die kandidaat hunne bijzon dere aandacht verdient. Wij wenschen niet met vele pralende woorden en hoogdra vende verzekeringen onze aanbeveling te herhalen. Slechts enkele feiten. Men heeft den heer de Kanter gekwalificeerd als Thorbecki- aansch kandidaatin den zin als of hij een blind vereerder en volger van den minister zoude wezen. Wie den heer de Kanter persoonlijk kent, beseft al het belagchelijke van dergelijk beweren. Ook die hem niet kennen, maar van hem lezen, dat zelfs zijne tegenstanders hem voorstellen als een eerlijkzelfstandigbe kwaam mensch, zullen begrijpen dat die gevreesde eenzijdigheid slechts met nevenbedoelingen wordt vooruitgezetwant ieder erkent, dat het ondenkbaar is van een eerlijk, zelfstandig en be kwaam mandat hij een slaafsch navolger zal zijn van wie ook. Hij zou dan ophouden eerlijk en zelfstandig te wezen. Die beide zaken zijn den heer de Kanter te veel eigen, om zelfs in de verte te kunnen vermoeden dat hij om den wil van een persoon met zijne overtuiging transigeren zou. Men heeft den kiezers in Goes wijs gemaakt, dat bij mogeljjke b'enoeining de heer de Kanter zou ophouden lid van den gemeente raad aldaar te zijn, dat hij die stad met der woon verlaten zou, eri dat alzoo die gemeente en haar bestuur van een nuttig lid zouden worden berooid. Beide onderstellingen zijn uit de lucht gegrépen. Dé heer de Kanter zal noch elders gaan wonen, noch zijn lidmaatschap van den gemeenteraad van Goes nederleggen maar integendeel voortgaan de gemeente-belangen te behartigen, iii overeenstemming met de beginselen, die hij als volksvertegen woordiger, in 's lands vergaderzaal niet verloochenen zal. Die beginselen zijn bekend en niemand heeft daaromtrent eeni- gen twijfel. Omtrent den heer Picke' kan twijfel bestaan. Ofschoon door li berale kiezers aanbevolen wordt hij toch op ééne lijn gesteld met den kandidaat der reactionnaire partij. De oorzaak daarvan ligt voor de hand. Op de kiesvergadering waarop de heer Fické kandidaat werd gesteld en waar hij zeil' tegenwoordig was, is door hem eene bepaalde verklaring omtrent zijne politieke beginselen ontwekenen alleen gesproken over de mogelijkheid om het mandaat te aanvaardenen over zijne ingenomenheid met de onderscheiding hem te beurt gevallen; geen enkel woord over de rigting die hij zoude volgen. Iedere partij heeft dus reden om hem als haren kandidaat voortestellen en evenzeer om twijfel om trent hem te voeden. Ten aanzien van den heer de Kanter komen alle stemmen overeen. Wat men zelfs buiten onze gemeente daaromtrent verzekert, getuigt, dat bij hem bekendheid en vast heid van beginsel iszeker wel de beste waarborg tegen het blind volgen van anderen. Uitgaande van de overtuiging, dat slechts langs loijale wegen eene kandidatuur voor zoo gewigtige betrekking mag bevorderd worden, onthouden wij ons van wederleggingen, niettegenstaande overvloedige aanleiding daarvoor gegeven is, in de aanbevelingen voor anderen. Deze dragen niet in alles bet kenmerk van slechts de hoofdzaak, het algemeen belang, te bedoelen. Indien ook wij personen en partijbelang boven zaken stelden, dan zouden wij, bij onze aanbevelingen eenen anderen weg moeten inslaan en het zou niet moeijelijk vallen de argumenten van andere zijde aangevoerd te ontzenuwen. Iets dergelijks ligt echter volstrekt niet op onzen weg en zou niet in den geest zijn van den kandidaat door ons aanbevolen. Onze aanbeveling van den heer de Kanter, na alle3 wat wij van onderscheidene kanten gehoord hebbenblijft eenvoudig rusten op de bekende en erkende bekwaamheid en zelfstandigheid van den aanbevolen persoon Een manin onze omgeving opgegroeid en met onze behoeften volledig bekend, met degelijke zaakkenis, practischen zin, een eerlijk karakter, een helder oordeel, die geene eenzijdige rigtingen dient, het algemeen be lang boven het bijzondere stelt, geene vriendschap met partij hoofden op den voorgrond zeten die de bewijzen van een en ander in onderscheidene betrekkingen gegeven heeft, zal wel de meest gewenschte afgevaardigde naar de Tweede kamer wezen. t Dat de heer de Kanter aan alle deze vereischten beantwoorden zalstaat bij ons vast en in het zekere vertrouwen dat de uit komst zulks zal bevestigen, blijven wij voor de keuze op Dings- dag 14 Junij aanbevelen Tholen, 6 Junij 1864. Het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage heeft dezer dagen als candidaten voor de verkiezingen van een lid der 2« Kamer voor het kies-district Goes, tegenover de „Thorbeckiaansche candidaten(de heeren de Laat de Kanter en Verhagen) genoemdde heeren Fické te Tholen en Saaijmans Fader te Goes. Indien daarmede de bedoeling van gemeld blad geweest is den heer Fické aan de kiezers voortestellen als aan het ministerie Thorbecke vijandig, dan verkeert het stellig in eene dwaling. Ofschoon de heer Fické tot geen der ultra-par tijen behoortmeenen wij den kiezers gerustelijk te kunnen verzekeren, dat hijals warm voorstander onzer constitutionele instellingen, steeds, zonder te vragen, van waar een voorstal komt, al dat gene ondersteunen zal, wat liberaal is. I 254' STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000,en daarboven. 1« klasse. v le lijst. N«. 8895, f 1500,no. 3070 en 7260, iedej 1000,-. JTtar&tGerigten. GOES, 7 Junij 1861. I)e aanvoer wal heden niet ruim, ook de kooplust niet groot, alleen vopr TARWE was eenige vraag die sinds ons laatste berigt 20 tot 25 ct. hoogcr werd genoteerd. De prijzen werden aangegeven voor TARWE 8,50 a 8,85. ROGGE f 5,60 a f 6,—. Winter GERST f 5,25 a f 5,50. Zomer DITO 5,— a 5,25. HAVER f 3,50 a f 4,—. Groene ERW TEN 6,50 a 6,90. PAARDENBOONEN 7,— a 7,40. KOOL ZAAD niet meer getoond. BOTER 0,78 f 0,85 et. het ned. ffi. EIJEREN Kippen f 2,20 a 2,30 de 100 stake. Eenden f 2,40 a f 2,50 BROODPRIJZEN. Naar de vroegere setting. Tarwen brood 14 ct. I Masteluin brood 11 ct. Tarwen Krop brood 12 Rogge brood 10 CicfbaÖi'ijGeiÖ. Goes, 9 Junij. Voor de noodlijdenden in Hongarije is bij. Br.' E. MOLL ontvangen van Kloetinge 11,28 van Heint- kenszand 12,50 en van Cats 2,35 En voor het Ned. Bijbel-Genootschap bij denzelfden het gecollecteerde te Goes 26,33, te 'sHeerenhoek 4,04, te Ellewoutsdijk 3,81 te Wemeldinge 5,75 te Kloetingen 10,60 te Borsselen 0,56 te Hoedekenskerke 3,05 te Krabbendijke 5,61', te Waarde 5,te Nisse 5,10, te Yerseke 6,en te 's Gravenpolder 2,30. flöoerlenlteii. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Goeszal trachten op Maandag den 20 Junij eerstkomende, des namiddags ten zes ure, in de Regenten-kamer van het Weeshuis, in het openbaar AANTEBE& TED EN: Eenig Schildersen Behangerswerk in en aan de Gebouwen van het Weeshuis. Waarvan het bestek en voorwaarden in het Weeshuis zijn nedergelegdterwijl de aanwijzing in loco zal geschieden den 15 dezer, des namiddags ten één ure. Goes, den 9 Junij 1864. Het Armbestuur voornoemd J. W. van KERKWIJKvoorzitter. J. RISSEEUW, secretaris. Voor de eerstdaags te openen 4e klasse der school van den heer W. SWART alhier, bestemd voor kinderen van 3 tot 6 jaren, wordt een KWEEKELING gevraagd, tegen genot eener toelage van 30,in het jaar. Voornamelijk zullen in aanmerking komen zoodanige meisjes tussehen de 15 en 17 jaren oud, die aan zacht humeur den lust paren om met jeugdige kinderen omteg3an en in het vak van BEWAARSCHOOLHOUDERES te worden opgeleid, ten einde daarin later een middel van bestaan te vinden. Sollicitanten gelieven zich zoo spoedig mogelijk aantemelden bij den genoemden hoofd-onderwijzer. Goes, den 9 Junjj 1864.

Goessche Courant | 1864 | | pagina 3