xgcmenflDe 3Serigten. Dpenöare «ftaiiöesteöing. 3Surgcr(ijfccii 8(nnÖ, 3ïïtÖöefen oon oeroocr. JïïarfitGerigleii. «flöüerlcnlten. AANBESTEDING. Op Zaturdag den 30sten April 1864, waren aangewezen, schijnen het omtrent zijn programma noch on derling noch met hunne partijgenooten eens te zijnzoodat het snel zou kunDen wezen, dat de crisis, hoelang die ook duurde, nog langer aanhield. Ia de vorige week is op het kantoor van den heer Rothschild te Wceneti een diefstal ontdekt van 200,000 florijnen. De groote bankier schijnt het echter niot te willen weten en zeker zal het verlies hem weinig hinderen. De groote geldmannen willen zich liever een groot verlies getroosten, dan toegeven dat ten hunnen kantore een klein abui9 heeft plaats gehad. Bij deze gelegenheid herinnert men zich eene niet onbekende anecdote. In 1854 klopte een bediende van een wisselaar aan het kantoor van Rothschild te Parijs en zeide, dat hij eenige oogenblikken te voren bij abuis 5000 frs. te veel ontvangen had. De kassier wierp hem de deur voor den neus toe, zeggende: ik vergis mij nooit: De waarheid was, dat hij liever de 5000 frs. uit zijn zak bijpaste dan den naam te hebben, dat hij eene vergissing hnd begaan. Een geneesheer, die op eene zijner schoonc pa tiënten verliefd was, aarzelde langen tijd om zijne liefde te bekennen. Ein delijk besloot hij dit schriftelijk te doen, en hij legde bij zijn vertrek ecnen brief ongemerkt op de tafel bij de patient. Den volgenden dag kreeg hij zijn brief terug met het opschrift: „niets van dit alles is in de apotheek be kend." De kamenier der zieke, die gezien had, dat de doctor een papier op tafel legde, had dit voor een recept gehouden en het naar de apotheek gebragt. DzRevue Brittanique deelt eene oude'Vöorspeliing mede van Nos- tradamusdie op onzen tijd zou moeten toegepast worden. Zij luidt: in het jaar 64 zal men zien dat de koningen elkander bestrijden, de volken zich beklagen en dat er groote rouw gedragen wordt. Onlangs meldde zich bij de policie te Chicago [Amerika] eene vrouw aan, die zich beklaagde, dat zij drie mannen in het leger had, maar dat geen van dezen haar eene enkele stuiver deed toekomen. Op dien grond vroeg zij onderstand van het militair comité. Onlangs zaten in een waggon op een der Engelsche spoorwegen twee mannen en eene vrouw. Onverhoeds kwam een dier mannen met een mes in de hand op de vrouw af en wilde haar vermoorden. Ge lukkig was de derde persoon eene stevige kerel, die aanstonds, den arm van den moordenaar greep, zijn opzet verijdelde en hem vasthield tot dat zij aan het eerste station gekomen waren. Het bleek toen dat de onge lukkige, die bijna een moord had begaan krankzinnig wa3. Dez°r dagen heeft een man te Ilalden vier van zijne kinderen en daarna zich zeiven ge dood. Hij deed dat gedurende de afwezigheid van zijne vrouw. Toen deze met een ander harer kinderen te huis kwam, vond zij de deur gesloten. Binnen komende vond men twee kinderen badende in hun bloed en de le dige wieg met bloed bezoedeld. Den volgenden dag vond men het lijk van het kleine kind in een zak even als het lijk van het vierde kind buiten de woning. Eindelijk vond men ook den vader hangende aan een boom terwijl een bijl en een bebloed mes bij hem lagen. Tc Nijmegen heeft een reiziger in een der logementen vertoevende gepoogd zich van het leven te berooven. Men vond hem des morgens bewusteloos, tenyijl een sterke lucht van aether zich verspreide. Geneeskundige hulp hoopt hem in het leven te behouden. Hij heeft verklaard het leven moede te zijn, niettegenstaande men eenige daizende guldens bij hem vond, die hij reeds voor d6 armen en de katholieken van Nijmegen had bestemd. Den 22 April, in het logement de Trim van Oranje te "Goes, door de T)ijks-Direclie der Breede Watering Bewesten Yersekeonder nadere goed keuring Perceel A. Het maken van buitengp.ioone verdedigingswerken f aangeno men door dhr. T. J. Smits te Dordrecht voor 42,250, Perceel IB. liet maken van vernieuwingen en herstellingen aan de Zee sluis te Yersekendam, door dhr. J. van Leeuwen te Yerseke, voor ƒ4510, Perceel O. liet vernieuwen en herstellen van 's polders gewone onder- houdswerken y door dhr. A. Roggeband te Waarde, voor 29,376, van den 16 tot en met den 23 April 1864. Gehcwd Geene. Geboren: Pen 17den, Jannetje Cornelia, dochter van Ilu'bregt van Boven en Elizabeth Kousemaker, den 19den Lucia Adriauu Francina dochter van Judokus van Hese en L'etronella Johanna van den Blerk. den 20sten Anna Maria dochter van Johannes van Oosten en Anthonia Klap. den 22sten, Martina, dochter van Marimts Hengstmengel en Jacoba van Put. Overleden: Ben 19 den, Pieteroud 22 maanden, zoon van Johannes Iluhertus Jacobs en Elisabeth Birkse. den 20sten, Adriena Noordhoekoud 61 jaren, ongeh. Cornells, oud 3 jaren, zoon van Jan Proos en Maria Kenkelaar. Klazina oud 4 toeken dochter van Jan Proos en Maria Keukelaar. den Hasten, Jacobus Heinsdijk, oud 47 jaren, tcedr. van Klazina Francina v in de Sande. Francois, oud 6 jaren, zoon van Marinus Goossen en Johanna Anna van Biet. -tsa&sfö STOOMSCHIP ZDIE3 STAD GOES. APRIL 1864. van GOES. ure. van ROTTERDAM. me. Woensdag 27 Vrijdag 29 s morg. H 5-. 5,-. Dingsdag 26 Donderdag 28 Zaturdag 30 'smorg. 9,- it 'smidd. 11- 12- STOOMJAGT: aUIP-TlTI VEIL van ROTTERDAM. ure. van GOES. lire. Woensdag 27 'smorg. 9,Dingsdag 26 'snamidd. 1, Vrijdag 29 10,30. Donderdag 28 'smorg. 4, Por Telegraaf. ROTTERDAM, 25 April 1864. ROGGE en HAVER 20 ct. PAARDENBOONEN 10 et. BRUINE BOONEN 75 ct. Iiooger* MEEKRAP onveranderd. Puike Zeeuivsche TARWE (1863) f 8,80 it f 9, ROGGE 5,60 6,10. Winter GERST - 4,- 4,90. Zomer dito 4,- 4,90. Inlandsche lange HAVER 3,- 3,50. korte 3,60 - 4,20. Zeemvscke PAARDENBOONEN 5,50 - 5,90. Noord-brab. BOEKWEIT - 232, Puike blaauive ERWTEN 6,- 0,75. groote „....- 6,— - 9,—. Bruine BOONEN - 7,75 - 9,75. Witte 8,75 - 11,50. KANARIEZAAD - 10,50 - 11,20. KOOLZAAD Zeeuwsch en Ovcrmaasch JL 72. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTERVrouwe M. H. van GITTENSvan Hoky Schilthouwer. Heinkenszand, 21 April 1804. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTERVrouwe C. J. BUTE11X geb. van Heemstra. Heinkenszand, 22 April 18G4. Zaturdag 30 5,30, des vooriniddags ten 9 ure, zal, onder nadere goedkeuring door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de Gede puteerde Slaton, en in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat, in bet I district, aan het lokaal van bet Provinciaal Bestuur, te Middelburg worden aanbesteed liet verbeteren en tot 31 December 1864 onderhouden der gewone aarde-, kram-, rijs- en steengloojingwerken aan de zeedijken der Calami/euse polders van Zeeland, en zulks in 37 pcrceelen van aanbesteding. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod voor ieder perceel afzonderlijk. Hel bestek ligt ter lezing aan bet lokaal van het Ministerie van Binnenlandschc Zaken, aan dat van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, te Middelburgbij de Ontvangers- Griffier van al de Calamitcuse polders, en op alle zoodaiige plaatsen, alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende van den 9lu' tot den 4|tn dag vóór de besteding, met uitzondeling van den Zondag, de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlichtingen te bekomen zijn aan het bureau van den Hool'dingenieur van den Waterstaat te Middelburg voor de werken in het algemeen, alsmede bij de Ingenieurs Ie Goeste Zierikzvete Breskens en te Neuzen voor de werken tot elks arrondissement behoorende. 's Gravenhace, 9 April 18G4. Van wege den Minister, De Secretaris Generaal J. SCHRöüER. NB. De gegadigden worden verzocht overeenkomstig de voorwaarden volledige billetten in te leveren, aan duidende de namen en voornamen (voluit), het beroep en de woonplaatsen van henen van hunne borgenhet nummer van het perceel en de sow in cijfers en in schrijfletters. Gedrukte billetten zijn te bekomen bij den drukker van het Gewestelijk Bestuur U. F. AUER,

Goessche Courant | 1864 | | pagina 3