een ruiker aanboden. De generaal heeft haar althans volgens de dagbladen in antwoord op hare toespraak onder anderen geantwoordZeg het aan uwe broeders in Polen, dat ofschoon ik, tot mijn leedwezen, nog niets voor hen heb gedaan Polens zaak door mij, naast die van Italië en naast die der vrijheid, wordt gesteld en dat ik bereid ben mijn leven daarvoor op te offeren. Zoo ik krachten afsmeek van God, dan is het om die te kunnen wijden aan uwe zaak, aan de zaak van Italië en aan die der vrijmaking van de volken. Men voert als een voorbeeld van de grenzenlooze verwarring, die in Griekenland bestond onder het vorige ministerieaan, dat eene kompagnie letterlijk verloren is geraakt. Niemand aan het departement var. oorlog wist te zeggen waar zij gebleven was. Nergens vond men een spoor van haar. Die kompagnie trok buiten weten van de regering Griekenland van stad tot stad door, zonder orde, zonder chefs, en bleef waar zij het naar haar zin vond. Na een naauwkeurig onderzoek kwam men eindelijk tot de ontdekking dat de kompagnie, die nu al drie maanden als vagebonden had rondgezworven, zich te Amphissa bevond en gereed was naar Lamica te trekken. Men heeft geweld moeten bezigen om haar naar een vast garnizoen te brengen. f|emeiigöe lengten. Voor het monument voor Gijshert Karei van Hogendorp is te Utrecht ingezameld 603,50. Het provinciaal geregtshof in Gelderland heeft J. Bingemans, die vóór eenigen tijd, te Nijme gen zijne vrouw vermoordde, veroordeeld tot eene tuchthuisstraf van 20 jaren. Te Oude Pekel-A is het publiek verbaasd omdat een timmerman in den tijd van 4 dagen een tolhuis heeft ge bouwd. Onlangs trad een heer te Parijs den winkel van een handelaar in pommade binnen en beschuldigde hem, dat hij hem bestolen had, er bijvoegende sij hebt mij eene pommade verkocht om het haar te doen groeijen en ziet mijn hoofd is nog altijd even kaal. „Mijn heer" was het antwoord, „gij doet onregt als gij mij daarover hard valt, er zijn gronden waarop men vruchte loos het koren zaait, het i3 niet omdat het koren niet deugt, maar de grond is niet goed. De koning van Italië, Victor Emanuel heeft een ligte aanval van beroerte gehad, ten gevolge van eenen te haastigen en te overvloedigen maaltijd, onmiddellijk na de jagt. Hit is bekend, dat in 1831 r.abij Sicilië een eilandje in de Middellandsche zee verscheen, om weinige maanden later weder te verdwijnen. Het schijnt, dat dit eilandje, dat toen, onder verschillende benamingen, ook dien van Ferdinanda ont ving, thans op het punt. is van weder te verschijnen. Althans de bodem 'wórdt aldaar reeds kört onder de wateroppervlakte waar genomen en zijne verheffing schijnt zelfs tamelijk snel te gaan. Dezer dagen had II. Haan, wonende te Barlage, een half uur van Onstwedde gelegen, naauwelijks hersteld van eene vrij be langrijke wonde, die hij zich met een bijl in de hand had toe- gebragt, de onvoorzigtigheid, zich van het hooi te laten glijden en in den liooihaak te geraken, die hem een paar handbreedten boven de knie in het dikke spiervleesch drong en tegenover het heupgewricht door de huid weder te voorschijn kwam. Evenwel was daar slechts de punt van het werktuig doorgedrongen, eri dat de man niet bijzonder kleinzeerig is, bewees hij daardoor, dat hij in eigen persoon met een de wonde vergrootte, teneinde den haak te voorschijn te brengen, 'twelk hem dan ook gelukte. Nu meende hij, dat het best zou zijn, om met deze gruwelijke bajonet op zijde naar Onstwedde te kuijeren, om bij een smid den haak te laten afbreken. Een paar buren kwamen echter op de gelukkige gedachte, oin den haak plattenen het ijzer te slaan door middel van bijl en hamer. Dit gelukte en nu trok men zonder veel moeite het voorwerp terug, doch daar de haak niet geheel aan den steng sloot, werd er nog al eenig vleesch mede uitgescheurd. De man is onder geneeskundige behandeling, eri men hoopt dat hij het leven zal behouden. Te Boston heeft men eene nieuwe soort van parapluies uitgevonden, die voor dieven, of erger nog, voor hen, die ze bij vergissing medene- men, geen waarde hebben. Zij zijn zoodanig ingerigt, dat men haar niet kan openen zonder behulp van een lossen knop, die als een sleutel er op past en dien de eigenaar bij zich houdt. 35urgcr(pcn Stanö, van den 9 tot en met den 16 April 1864. Gehuwd: Ben 14 den, Bondewijn van Pienbroek, oud él jaren, jongm. en Jacoha llaxtlioorn, oud 46 jaren, iced. Jan van den Berge, oud 22 jaren jongm. en Willemina Bras, oud ié jaren, jonged. Adrianus de Waard, oud 25 jaren, jongm. en Martina van Blitterswijkoud 20 jarenjonged. Jacohus Theodorus Hendrikse oud 24 jaren, jongm. en Adriana Maria van Calmt- houloud 31 jaren, jonged. den 16den, C/iristiaan Johannes van der Schalk oud 36 jaren jongm. en Johanna Geerardina Sou- tendam oud 29 jaren jonged. Geboren: Den 12den, Sophie Hermina Madelaine, dochter van Jacob Christiaan van Kooten en Corneille Sophie Mathilde Kraijen- lioff. den 14den, Abraham, zoon van Marinus Snoek en Pieter- nella Timmerman, den 16 den, l'ieterzoon van Pieter Bruel en Willemina l ermerris. Levenloos-. Ben 13den, een zoon van Jacob Beijerse en Keeltje Remijnse. den lédeneen zoon van Andries de Jonge en Kornelia Snoep, den 15den, eene dochter van Jan Willem Bosman en An- tonia Reiniera Westerholt. OverledenBen 9den, Maria, oud 3 maanden, dochter van Johannes Hubertus Jacobs en Elisabeth Birkse. den 10den, Marinus van Hese, oud 68 jaren, geh met Cornelia Ronffaer. den liden, Theunis Pieterseoud 80 jaren, geh. met Johanna Adriana Ne der veen. Adriana Pieternella, oud 2 jaren, dochter van Bignus Pannij en Maatje Adriana Pieternella de Jongh. oen l'.iden, Joanna van den Broek, oud 64 jaren, geh. met Joannes Baptist Warrens. Pieternella de Kouter oud 21 jaren, geh. met Jacob Zwarte- poorte. den léden, Christiana Clasina de Minderoud SI jaren, wed. van Cornélis Plakke. den Vóden, Krina Johanna Smies, oud 65 jaren wed. van Adrianus Sampon. Ben Gden Januarij is te Brussel overleden Elisabeth Arends Oud 54 jarengeh. met Antoine Charles Wennick. Jïïtööefen oan oeroocr. STOOMSCHIP: 33 33 STAD <S-C333!S&. APRIL 1864. van GOES. ure. van ROTTERDAM. ure. Woensdag 20 'smorg. 10,30. Dingsdag 19 'smorg. 5, Vrijdag 22 11,30..Donderdag 21 6, Maandag 25 4,.'Zaturdag 23 7, STOOM JAGT25UID-J3J3 van ROTTERDAM. ure. van GOES. ure. Woensdag 20 'smorg. 6,Dingsdag 19 'smorg. 9, Vrijdag 22 6,Donderdag 21 10,30, Maandag 25 8,j Zaturdag 23 11,30. Por Telegraaf. JïïötlUQerigleu, ROTTERDAM, 18 April 1864. ROGGE cn PAARDENBOONEN 20, HAVER 10, KANARIEZAAD 26 et. hooier. TARWE ruim prijshoudend. MEEKRAP redelijk geveild, vast; goede omzet. «ftöoertentien. Getrouwd M. A. STIEGEB Schipluiden en 14 April 1864. M. W. VEEHALLEN. Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw VAN DER SCHALKSou- tendam betuigen, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hun nen opregten dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Goes, 16 April 1864. ftp31 De ondergeteekenden, genees-, heel- en verlos- kundigen in deze gemeente, brengen bij deze ter kenuisse van het publiek, dat zij, in eene opzettelijk daartoe gehouden bijeenkomst, waarvan, in weerwil eener beleefde uit- noodiging, zich slechts een geneeskundige heeft uitgesloten, zijn overeengekomen om het honorarium voor GENEES-, HEEL- en VERLOSKUNDIGE DIENSTEN voortaan naar denzelfden maatstaf te regelen, als tegenwoordig in steden van gelijken rang als GOES is aangenomen, en daarbij zoo unaniem te handelen, dat zij zich voor het vervolg vrijwaren voor de onaangename gevolgen, die uit eene verschillende waardeering der door hen aan het publiek bewezen diensten voortvloeijen. Tevens geven zij te kennen, dat zij door eene veeljarige ervaring geleerd hebbende, dat sommigen die niet kunnen gerekend worden tot den behoeftigen stand te behooren beurtelings, over al de hier aanwezige geneeskundigen beschikken, zonder hunnerzijds aan de daaruit voortvloeijende verpligtingen te vol doen, na onderling beraad, tot het besluit zijn gekomen, om denzulken voortaan hunne diensten te weigeren, en elkander wederkeerig te waarschuwen voor cliënten, die er geene gewe tenszaak van maken op de humaniteit van hunnen geneesheer te speculeren. Goes, 18 April 1864. G. T. CALLENFELS. L. C. de PEVAL. N. J. P. VERSCHOOR. K. BROES van DORT. J. KOOMAN Az.

Goessche Courant | 1864 | | pagina 3