wordt, op zijne schriftelijke aanvraag, door den ontvanger een consent biljet tol uitvoer afgegeven uit een register, ingerigt overeenkomstig een nader vastlcstellen model. Die afgifte geschiedt niet, dan nadat de ontvanger zich heeft overtuigd, dat de belasting betaald of de uitvoerder voor niin- sleus een gelijk bedrag als waarvan afschrijving wordt verlangd is gedebiteerd. Het confent-biljct moet worden voorzien van de verklaring vau een ambtenaar met het toezigt op de invordering belast, dat de uitvoer werkelijk heeft plaats gehad. Art. 9. Geene teruggaaf of afschrijving van belasting heeft plaats, indien het consent biljet niet binnen acht dagen na de ver schijning van den daarin uitgedrukten tijd van uitvoer aan den ontvanger is aangeboden, of de in het voorgaand artikel bedoelde verklaring mist. Art. 10. De aan den onlva iger behoorlijk afgeteekendc en ter be kwamer tijd aangebodene consent biljetten worden door hem verzameld en telken drie maanden met een vcrzamelstaat aan burgemeester en wethouders ingezonden, die, den staat accoord bevindende, denzelven verifiëren en de teruggaaf bevelen. De biljetten worden daarna in het betrekkelijk register ingeplakt. Van de teruggaaf moet blijken door de naainteekeuing in net register van den uitvoerder of zijnen geinagligde. Door den ontvanger wordt de teruggaaf aangeteekend op den rug van het document dat ten bewijze van de voldoening der belasting beeft gestrekt. AUT11. Aan hen, die genot hebben van doorloopend crediet, credict op termijnen, entrepot of vrijdom voor den rijks-accijns, wordt hetzelfde genot, onder dezelfde voorwaarden, ais door liet rijk zijn vastgesteld, voor de plaatselijke belasting toegekend. Art. 12. Alle fabrieken, kelders, winkels, magazijnen, eu andere bergplaatsen, toebehoorende aan of in gebruik bij slijters, tappers, logement en kroeghouders en andere handelaren in gedistilleerd en likeuren zijn aan de peiling en het onder zoek van dc ambtenaren der plaatselijke belasting onderworpen. Dé bij die opname aanwezige dranken moeten behoorlijk door kvvitanlien van betaalde plaatselijke belasting zijn gedekt Art 15. De artikelen 116, 117, 119, al. 1, 121, 125, 2, 5 en 4, 124, I25 en 126, al. 2, der wet van den 20 Junij 1809, (Staatsblad u 62) luidende als volgt (Art. 110, 1). Wanneer bij de verificatie van gedis «tilleerd, dat vervoerd of ingeslagen wordt, een grooler verschil «beslaat dan van een twintigste op de sterkte, in hel doeument «vermeld, wordt de gehecle partij als niet gedekt beschouwd 2.) «Wanneer Dij zulk ecne verificatie geen of een ge- ringer verschil in de sterkte, maar een verschil bestaat op »de hoeveelheid in het document vermeld, na herleiding tot «de sterkte van vijftig percent, wordt n. «Bij een grooler verschil dan van vijf ten honderd in over «of ondermaat, de (jvh.eela partij als niet gedekt beschouwd, h. «Bij een verschil in overmaat van boven een tot en met vijf ten honderdalleen de overmaat als niet gedekt en «bij een verschil in ondermaat met een consent tot uit- »voer eene ondermaat van boven twee tot vijf'ten hon- derd voor gedistilleerd op fust, en van boven vier tot «vijf ten honderd voor gedistilleerd op llessclien of krui nken, als overtreding beschouwd, c. «Eene overmaat van een ten honderd of minder of eene «ondermaat, op een consent tot uitvoer, van twee ten honderd of minder voor gedistilleerd op fust, en van vier ten honderd voor gedistilleerd op llessclien ol krui- «ken en, op cenig ander document van vijf ten honnerd »of minder niet als overtreding beschouwd." (Art. 117, 1.) »Op de fusten, waarin gedislillecrd uit «eene branderij, distilleerderij der eerste klasse of bergplaats, «of uit een entrepot wordt uitgeslagen, moet zijn ingesneden, «ingebrand of in olieverw gesteld: een merk of nommcr en «de inhoudsruimte." «Er bestaat overtreding indien bij de verificatie bij den uit- «slag, een grooler verschil dan van een ten honderd op de «aldus gemerkte inhoudsruimte bevonden wordt." 2. «Wanneer bij uitslag, vervoer of inslag van gedislil- «leerd, een der tegenwoordig zijnde ambtenaren geen genoe- «gen neemt met dc gemerkte inhoudsruimte of wanneer de be langhebbende geen genoegen neemt met den bij roeijing of peiling bevonden inhoud van fustengeschiedt het bepalen »van den inhoud, door opneming van het gedistilleerd bij de «maat of door waterijking van de fusten." 5. «Wanneer de evenbedoelde opneming bij de maat, bij «uitslag van gedistilleerd uit eene branderij, distilleerderij, «bergplaats, giossierderij, slijterij, of uil een entrepot of wel «bij den inslag in die panden wordt gevorderd, is de bran- «der, distillateur, handelaar, grossier, slijter of entrepositaris «gehouden om het noodige vaatwerk tot overstorting van het «gedistilleerd te verschaffen." (Art. 1 9, al. 1.) «De brander, distillateur of handelaar «is gehouden om den ambtenaren op hunne aanvraag al «het gedistilleerd, in zijne branderij, distilleerderij der eerste «klasse of bergplaats eu de daartoe behoorende panden voor «handen, aaulewijzen." (Art. 121, I.) «Het gedistilleerd, het zij binnen- of '■builenlandscli, dat voor huisselijk gebruik voorhanden is in «woningen of andere gebouwen welke met eene branderij, «distilleerderij der eerste klasse of bergplaats en de daartoe «behoorende panden gemeenschap hebben en niet. vallen ouder «de bepalingen van arlt. 12i en 125, moet zijn gedekt «door ecne behoorlijke quitanlie van betaalden accijns of een «gelei-biljet, beide niet ouder dan eene maand na de afgifte «welke lijd echter, mits voor zijnen afloop, duor den ontvanger «kan worden verlengd." 2. Bij de visitatie der vermelde woningen en gebouwen, "leekenen de ambtenaren, op de hun tot het dekken van den «voorraad vertoond wordende documenten, de be\onden hoe- "veelheid gedistilleerd aan. De documenten blijven als dan «slechts voor die hoeveelheid geldig." (Art. 125. 2.) «Op die pariden welke bij het in wr aking komen der tegenwoordige wet, krachtens de arlt. 4a 45 der wet van den 2N December 1855, (Staatsblad n 195), «nog niet aan de peiling onderworpen zijn, worden de bepa- «lingcn van dit artikel niet toegepast, dan nadat de belang- hebbende, minstens acht dagen vóór dat de eerste peiling «bij hem wordt venigt, daarvan door den betrokken ontvanger «si'i rifteltjk kennis is gegeven, met uilnoodiging om de hierna «vernielde opgave inleleieren." 5. «De grossier, slijter, tapper of ander neringdoende, «die de voormelde panden in gebruik heeft, is gehouden, «om binnen acht dagen na dc hem gedane uitnoodiging ten „kantore des ontvangers tegen bewijs eene onderleekende «opgave intelevcren van de bij hem in gebruik zijnde panden «met. aanwijzing van hunne ligging, benevens van de kadastrale «sectie en nommer." 4. «Voor hel in gebruik nemen van andere panden «dan de reeds opgegevene moet, daarvan eene gelijke opgave «gedaan worden. (Art. 124, 1) «Geen gedistilleerd hetzij binnen- of «buitenlandsch mag in de bij art. 122 vermelde winkels, «kelders pn anders lokalen of in de bij het vorig artikel «vermelde panden voorhanden zijn, dan gedekt door behoor- «lijke quitanlion van den betaalden accijns, gelei biljetten of «het laatste peilbewijs." 2. «Tot het dekken van den voorraad zijn niet geldig: a. «Quitantien, geleibiljet ten en peilbewijzen vallende onder 1 van arlt. 115, of die ouder zijn dan eene maand «na de afgifte welke tijd echter, mits voor zijnen afloop, «door don ontvanger kan worden verlengd." b. «Quitantien en gelei-biljetten waarop de inslag is of moet «zijn geschied, vroeger dan de laatste peiling." (Art. 125 1.) «De ambtenaren zijn bevoegd om het «gedistilleerd in de bij art. 124 1, bedoelde winkels, kelders- «en panden voorbanden aan te peilen." 2 «De belanghebbende is gehouden om den ambtenaren, «op hunne aanvraag al het gedistilleerd, in de voormelde «lokalen voorhanden, aantewijzen en de vereischte documenten «tot bet dekken van den voorraad te vertoonen." 5. «Wanneer in eene disteleerderij der tweede klasse, «of in een ander der voormelde lokalen likeur of ander ver- «mengd gedistilleerd voorhanden is, waarvan de sterkte door «den voelitwoger niet kan worden opgenomen en deze drank «in die distilleerderijen of andere panden is bereid uit in- geslagen gewoon gedistilleerd of wanneer een distillateur ge- dislilleerd op houtskolen of andere zuiverings middelen laat «trekken, zijn de bepalingen van art. 120 26 ook bij «de in dit artikel bedoelde peilingen vau toepassing." §'4. «Bij elke peiling, inaken de ambtenaren van hunne «bevinding ccn relaas'of peilbewijs op, dat. aan den bo- «langhebbende wordt uitgereikt." «De documenten tol het dekken van den voorraad vertoond, «worden ingetrokken." 5. «Eene overmaat van een ten honderd of minder op

Goessche Courant | 1864 | | pagina 6