wordt, op zijne schriftelijke aanvraag, door den ontvanger een consent biljet tol uitvoer afgegeven uit een register, ingcrigt overeenkomstig een nader vastlestellen model. Die afgifte geschiedt niet, dan nadat de ontvanger zich heeft overtuigd, dat de belasting betaald of de uilvoerder voor ïnin- steus een gelijk bedrag als waarvan afschrijving wordt verlangd is gedebiteerd. Het confent-biljet 'moet worden voorzien van de verklaring van een ambtenaar met het loezigt op de invordering belast, dat de uitvoer werkelijk beeft plaats gehad. Art. 9. Geene teruggaaf of afschrijving van belasting heeft plaats, indien bet consent biljet niet binnen acht dagen na de ver schijning van den daarin uitgedruklen tijd van uitvoer aan den ontvanger is aangeboden, of de in het voorgaand artikel bedoelde verklaring mist. Art. 10. De aan den ontvanger behoorlijk afgetcekende en ter be kwamer tijd aangebodene consent biljetten worden door hem verzameld en telken drie maanden met een verzamelslaat aan burgemeester en wethouders ingezonden, die, den slaat accoord bevindende, denzelven verifiëren en de teruggaaf bevelen. De biljetten worden daarna in het betrekkelijk register ingeplakt. Van de teruggaaf moet blijken door de naamteekeuing in tiet register van den uitvoerder of zijnen gemagligde. Door den ontvanger wordt de teruggaaf aaugeteekend op deii rug van het document dat ten bewijze van de voldoening der belasting heeft gestrekt. Art. 11. Aan hen, die genot hebben van doorloopend crediet, credict op termijnen, entrepot of vrijdom voor den rijks-accijns, wordt hetzelfde genotonder dezelfde voorwaardenals door het rijk zijn vastgesteld, voor de plaatselijke belasting toegekend. Art. 12. Alle fabrieken, kelders, winkels, magazijnen, en andere bergplaatsen, toebehoorende aan of in gebruik bij slijters, tappers, logement en kroeghouders en andere handelaren in gedistilleerd en likeuren zijn aan de peiling en bet onder zoek van de ambtenaren der plaatselijke belasting onderworpen. Dé bij die opname aanwezige dranken moeten behoorlijk door kwitanticn van betaalde plaatselijke belasting zijn gedekt Art 15. De artikelen IIG, 117, 119, al. 1, 121, 125, 2, 5 en 4, 124, 125 en I2G, al. 2. der wel van den 20 Junij 1802, (Staatsblad n 02) luidende als volgt (Art. MO, 1). «Wanneer bij de verificatie van gedis «tilleerd, dat vervoerd of ingeslagen wordt, een grooler verschil «bestaat dan van een twintigste op de sterkte, in het document «vermeld, wordt de geheele partij als niet gedekt beschouwd 2.) «Wanneer bij zulk eenc verificatie geen of een ge- «riuger verschil in de sterkte, maar een verschil beslaat op «de hoeveelheid in het document vermeld, na herleiding tot «de sterkte van vijftig percent, wordt a. «Bij een grooler verschil dan van vijf ten honderd in over «of ondermaat, de ijeheele partij als niet gedekt beschouwd, li. «Bij een verschil in overmaat, van boven een tot en met vijf ten honderdalleen de overmaat als niet gedekt en «bij een verschil in ondermaat met een consent tot uit- «voer cene ondermaat van boven twee tot vijf ten hon- derd voor gedistilleerd op fust, en van boven vier tot «vijf ten honderd voor gedistilleerd op flesschen of kmi- «ken, als overtreding beschouwd. c. «Eenc overmaat van een ten honderd of minder of eene «ondermaat, op een consent tot uitvoer, van twee ten honderd of minder voor gedistilleerd op fust, en van «vier ten honderd voor gedistilleerd op flesschen ol krui- «ken en op eenig ander document van vijf ten honnerd «of minder niet ais overtreding beschouwd." (Art. 117, 1.) «Op de fusten, waarin gedistilleerd uit «eene branderij, distilleerderij der eerste klasse of bergplaats, «of uit een entrepot wordt uitgeslagen, moet zijn ingesneden, «ingebrand of in olieverw gesteld: een merk of nommer en «de inhoudsruimte." «Er bestaat overtreding indien bij de verificatie bij den uit- «slag, een grooler verschil dan van een ten honderd op de «aldus gemerkte inhoudsruimte bevonden wordt." 5 2. «Wanneer bij uitslag, vervoer of inslag van gedislil- «lecrd, een der tegenwoordig zijnde ambtenaren geen genoe- «gén neemt met de gemerkte inhoudsruimte of wanneer de be- langhehbende geen genoegen neemt met den bij roeijing of «peiling bevonden inhoud van fusten, geschiedt het bepalen «van den inhoud, door opneming van bet gedistilleerd bij de «maat of door waterijking van de fusten." 5. «Wanneer de evenbedoelde opneming bij de maat, bij «uitslag van gedistilleerd uit eene branderij, distilleerderij, «bergplaats, giossierderij, slijterij, of uit een entrepot of wel «bij den inslag in die panden wordt gevorderd, is de brau- der, distillateurhandelaargrossier, slijter of eutrepositaris «gehouden om het noodige vaatwerk tot overstorting van bet «gedistilleerd te verschaffen." (Art. 1 9, al. 1.) «De brander, distillateur of handelaar «is gehouden, om den ambtenaren, op hunne aanvraag al «het gedistilleerd in zijue branderij, distilleerderij der eerste «klasse of bergplaats en de daartoe behoorende panden voor «handen, aaulewijzen." (Art. 121, I.) «Het gedistilleerd, het zij binnen- of' «buitenlandse!), dat voor huisselijk gebruik voorhanden is in «woningen of andere gebouwen welke met cene branderij, «distilleerderij der eerste klasse of bergplaats en de daartoe «behoorende panden gemeenschap hebben en niet vallen onder «de bepalingeu van artt. 12i en 125, moet zijn gedekt «door eene behoorlijke quitanlie van betaaldeu accijns of een «gelei-biljet, beide niet ouder dan eene maand na de afgifte welke tijd echter, mits voor zijnen afloop, door den ontvanger «kan worden verlengd." 2. Bij de visitatie der vermelde woningen en gebouwen, 'rekenen de ambtenaren, op de bun tot het dekken van den «voorraad vertoond wordende documenten, de bevonden hoe veelheid gedistilleerd aan. De documenten blijven als dan slechts voor die hoeveelheid geldig." (Art. 125. 2.) «Op die panden welke bij bel in wer- king komen der tegenwoordige wet, krachtens de artt 42 «45 der wet van den 28 December 1855, (Staatsblad n 195), «nog niet aan de peiling onderworpen zijn, worden de bepa- «lingen van dit artikel niet toegepast, dan nadat de belang- hebbende, minstens acht dagen vóór dat de eerste peiling «bij hem wordt vcnigt, daarvan door den betrokken ontvanger «se! riftelfjk kennis is gegeven, met uitnoodiging om de hierna «vermelde opgave intelcveren." 5. «De grossier, slijter, tapper of ander neringdoende, «die de voormelde panden in gebruik heelt, is gehouden «om binnen acht dagen na de hem gedane uitnoodiging ten «kantore des ontvangers tegen bewijs eene onderteckende «opgave inteleveren van de bij hem in gebruik zijnde panden «met. aanwijzing van hunne ligging, benevens van de kadastrale «sectie en nommer." 4. «Voor het in gebruik nemen van andere panden «dan de reeds opgegevene moet daarvan eene gelijke opgave «gedaan worden. (Art. 124, 1) «Geen gedistilleerd betzij binnen- of «buitenlandsch mag in de bij art. 1Ê2 vermelde winkels, «kelders en anders lokalen of in de bij hel vorig artikel «vermelde panden voorhanden zijn, dan gedekt door behoor- lijk»; quitanlien van den betaalden accijns, gelei biljetten of «het laatste peilbewijs." 2. «Tot het dekken van den voorraad zijn niet geldig: a. «Quitanlien, geleibiljetten en peilbewijzen vallende onder I van artt lib, of die ouder zijn dan eene, maand «na de afgifte welke tijd echter, mits voor zijnen afloop, «door den ontvanger kan worden verlengd." b. «Qmtanticn en gelei biljetten waarop de inslag is of moet «zijn geschied, vroeger dan de laatste peiling." (Art. 125 1.) «De ambtenaren zijn bevoegd om bet «gedistilleerd in de bij art, 124 1, bedoelde winkels, kelders- »en panden voorbanden aan te peilen." 2 «De belanghebbende is gehouden om den ambtenaren, «op hunne aanvraag al het gedistilleerd, in de voormelde «lokalen voorhanden, aanlewijzen en de vereischte documenten «tot het dekken van den voorraad te vcrloonen." 5. «Wanneer in cene disteleerderij der tweede klasse «of in een ander der voormelde lokalen likeur of ander vcr- «inengd gedistilleerd voorhanden is, waarvan de sterkte door «den vochtwcgcr niet kan worden opgenomen en deze drank «in die distilleerderijen of andere panden is bereid uit in- «geslagen gewoon gedistilleerd of wanneer een distillateur ge- «dislillcerd op houtskolen ol andere zuiverings middelen laat «trekken, zijn de bepalingen van art. 120 26 ook bij «de in dit artikel bedoelde peilingen van toepassing." 4. «Bij elke peiling, maken de ambtenaren van hunne «bevinding een relaas'of peilbewijs op, dat aan den be- «langhehbende wordt uitgereikt." «De documenten tol het dekken van den voorraad vertoond, «worden ingetrokken." 5. «Eene overmaat van een ten honderd of minder op

Goessche Courant | 1864 | | pagina bijlage 2