18131863. 1863. !N0. S>7. MAANDAG 14 DECEMBER 50* Jaargang. 1 I bestuur uon $oes. NATIONALE MILITIE. mmm m De uitgave dezer Courant geschiedt Maan. dag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal 1,95 fr. p. p. f 1,9». Y Gewone advertentlCn worden a SO et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-6 regels f l,SO, behalve het zegelrrgt. De inzendlug van advertentlSn kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. Tot dit nommer behoort een bijblad, houdende verschillende Advertentiën. Bels-endmals-lngen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, maken bij deze bekend dat de raad dezer gemeente bij besluit van den tweeden der loopende maand, na verkregen goedkeuring van den heer provincialen directeur der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen in Zeeland, heeft benoemd en gekwalificeerd tot het uitoefenen der controle en surveillance, het nasporen en constateren van overtredingen in zake der plaatselijke belastingen op den wijn en het gedisteleerdmet ingang van den eersten Januarij 1864, den controleur en de commiezen bij de admi nistratie der rijks-belastingen en accijnsen binnen deze gemeente thans geplaatst en later geplaatst zullende worden; mitsgaders bij voortduring de dienaren van policie der gemeente, alsmede dat het constateren van den uitvoer van wijn en gedisteleerd van den eersten Januarij eerstkomendespeciaal is opgedragen aan de rijks-ambtenaren, door welke de consenten tot uitvoer derhalve zullen behooren te worden afgeteekend alvorens daarop restitutie van belasting zal kunnen plaats hebben. Gedaan te Goes, 5 December 1868. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris J. RISSEEUW1. s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES. Gezien enz. Brengen voor de eerstemaal ter kennis enz. Vervolg van no. 95.) dat volgens art. 17 niet behoeven te worden ingeschreven de in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten die geen Nederlander is en de in een vreem.d rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten dat volgens art. 16 de inschrijving moet plaats hebben 1». van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden de moederof zijn beiden overledende voogd woont 2o. van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3o. van hemdie geen vadermoeder of voogd heeft of door dezen is achtergelatenof wiens voogd buiten 's lands ge vestigd is, in de gemeente, waar hij woont 4o. van den buiten 'slands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 'slands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Ne derland gewoond heeft. Terwijl eindelijk volgens art. 18 elk die behoort ingeschreven te worden, verpligt is zich tusschen denlstenen 31 sten Januarij daartoe aantegeven bij burgemeester en wethouderster plaats en op de uren hiervoren aangewezenen bij ongesteldheid of afwezigheid zijn vaderof is deze overledenzijne moederof zijn beide overledenzijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt is. Wordende de belanghebbenden aangemaand zich deze waar schuwing ten nutte te makenzullende zij zich zeiven de ge volgen te wijten hebben, die uit nalatigheid ten dezen voor hen zullen voortvloeijen. Gedaan te Goes den 5 December 1863. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, J. RISSEEUW, 1. s. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES maken bij deze bekend dat door het overlijden van JORIS VAN BOVENis vakant geworden de betrekking van Binnen-Havenmeester en Brugwachter dezer gemeente. Zij noodigen mitsdien een ieder die genegen is naar dezelve te solliciteren, uit, zich bij eigenhandig op zegel geschreven adres, daartoe aantemelden aan hun collegievoor of op Zaturdag den 19den dezer. De voordeelen aan die betrekking verbonden bestaan in eene jaarwedde van 200,00 en vrije woning. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 12 December 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris H. C. PILAAR. De BURGEMEESTER van GOES., maakt bij deze aan de ingezetenen dezer gemeente bekend: Dat de kohieren n". 4 en 5 der PERSONELE BELASTING, over het dienstjaar 1863,op den 3 dezer door den heer commissaris des konings in deze provincie executoir verklaard, op heden ter invordering aan den ontvanger van 'srijks belastingen gezonden zijn. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwendezal deze worden afgekondigd op de gebruikelijke wijze. Goesden 12 December 1863. De Burgemeester voornoemd M. P. BLAAUBEEN. Vervolg). Dingsdag den 14, zijnde marktdag, kwam zeer veel landvolk naar de stad, zoo blijde als nieuwsgierig naar het voorgevallene. Inmiddels gingen sterke patrouilles van burgers door de stad en de rust werd op generlei wijze verstoord. Alles behield zijnen gewonen loop. Maar vrees en blijdschap bleven gemengd, want het uitzigt op Engelsche hulp was nog niet verwezenlijkt. Des avonds, omtrent 7 uur, geraakte alles in beweging; het geroep kwam dat de Engeischen aan het Sas waren geland en in aantogt naar de stad waren. Zoo zou dan het verlangen der Goesenaren vervuld worden; daarom kwam alles op de been en liet zich het Oranje boven uit de verruimde borst hooren, terwijl de geliefde kleur op de borst of op den hoed werd ge plaatst. Bedaagde lieden maakten nog zwarigheid:. Zij meenden de zaak nog niet zeker; de geruchten omtrent den moord te Woerden deden hen vreezen. Daarbij dachten zij aan het sterke garnizoen van Franschen te Bath, aan de Fransche 'schepen die in de Schelde kruisten. Walcheren was ook nog met Fransch krijgsvolk overdekt, men kon dus ieder oogenblik en van onder scheiden kanten weder worden aangevallen. Dan de menigte liet zich niet weerhouden. Alles drong naar de haven om de verlossers welkom te heeten. Nooit zag ik meer vergenoegde beweging. Honderden biggelden de tranen langs de wangen. Velen haalden met mij de Oranjeleus die zij 4 Febr. 1-795 hadden afgelegd weder voor den dag en wij haasten, ops de Engeischen te gemoet. De havendijk was als bezaaid met menschen. Al ras naderden onze redders zoo wij meenden', begeleiddoor eene schare die hen van het Sas had afgehaald.' De kinderen zongen reeds liedjes waarbij de afkeer van de Franschen werd uitgedrukt. Vlaggedragers gingen vooruit en alom werden lichten i ontstoken, onder het geroep van leve de Vrijdeid!

Goessche Courant | 1863 | | pagina 1