262ste STAATS-LOTEBIJ. Jliar&töertgten. «gemrngfte 3$ertgten. ilboertmtien. Goes den 10 November 1863. DE ZALF EN PILLEN VAN HOLLO WAY. BALANSEN en BASCULES na bekomen vergunning. Zij krijgen dan eene kaart, die zij steeds bij zich moeten dragen. Op last van den generaal Berg zyn 60 vrouwen of meisjes van den fatsoenlijken stand, gede porteerd men weet niet waarhenen. De koning van Pruissen heeft in persoon de zitting der kamers geopend en in zijne redevoering den wensch uitgedrukt, dat de overeenstemming tusschen het ministerie en de kamer tot stand moge komen. De toon die in die rede heerscht is niet aangenaam, en schoon dit wel te verwachten waszal het geene bijdrage zijn om tot het gewenschte doel te geraken. Er schemert eene zekere wrevel in door, die het gevolg moet zijn van afkeuring van de handelwijze der kamer, en deze zal wel niet terug komen op de houding die zij eenmaal aangenomen heeft. Een telegram uit Berlijn meldt, dat reeds het adres van antwoord, maar met geringe meerderheid, aangenomen is. Lord Palmerston heeft op het feestmaal van den lord-mayor van Polen sprekende, gezegd: dat hij getracht heeft geheel Europa zijn gevoelen te doen deelen, ten opzigte van de onregtvaardig- heid Polen aangedaan. Hij kan slechts de hoop koesterendat Rusland den thans ingeslagen weg zal verlaten en dat de vrede zal hersteld worden op eene wijze overeenkomstig met de bil lijkheid en de regtvaardigheid. Wij zijn in den tijd der troonredenen. De koning van Saksen heeft zijn parlement geopend en de koning van Belgie is ook gevolgd. De troonrede van den laastgenoemden vorst waarop de aandacht ook eeniger mate gespannen was, bevat niets bijzonders. De vorst is, gelijk te verwachten was met groote geestdrift begroet. De berigten uit N. Amerika bevestigendat voortdurend de Zuidelijken verliezen. Volgens sommige bladen hebben zij den vrede aangeboden op voorwaardendie voor de Noordelijken onaaunemeiijk z<;"n. Maar ook deze beginnen behoefte te krijgen aan legerversterking, die niet zoo gemakkelijk te vinden is. Ook bij hen wordt aan wapening der slaven gedacht. der omstanders, omdat hij zooals hij later zeide vreesde voor straf, daar hij zich in het brandende huis had begeven, zonder voorzien te zijn van een rood linthet onderscheidings teeken der brand blusschers. Onlangs kwam het hoofd eener bandieten bende in Italiëop eene landhoeve en overhandigde aan den pachter een brief voor den landeigenaar. Toen deze den brief opende vond hij daarin niet alleen den eisch van een hoog rantsoen door hem te betalen voor zijnen zoon, dien de bandieten gevangen genomen haddenmaar ook een oor van zijn kind ten einde hem aantesporen om te betalen, zoo hij niet wilde dat het werd gedood. Een N. Amerikaansch dagblad verhaalt de volgende anecdote. Zekere dame die hoog ingenomen is met den president Lincoln en vruchteloos gepoogd had hem te zien stelde zich schadeloos door onophoudelijk te zitten turen op zijn beeldtenis, zoo als die voorkomt op de bankbiljetten van 10. Vóór eenigen tijd beviel zij van e nen zoondie als het ware gespikkeld is met portretten van Lincoln. Men ziet den president op het gelaat, en den hals van het kindkortom overal en zelfs op de linkerwang leest men ook een nette afdruk van het merk 10. Prijzen van 1000,eu daarboven. 4e klasse. 1- lijst. No. 2868 1000,— 15961, 2000,—. 2e lijst. No. 11935, 1500,— 304, 5992, 6639, 10278, ieder 1000, 3e lijst. N18791 5000,— 19671 25,000,—. bi j>. De borstbeelden van HH. MM. den koning en de koningin zijn in chocolaad nagemaaktten gerieve van hen die Oranje niet alleen willen vereeren maar ook in zich opnemen. In een der voornaamste hotels van Berlijn is een vreemdeling gearresteerd, heboorende tot eene bende opligters op groote schaal. Hij was onder anderen in bezit van wissels op Engeland ten bedrage van 6000 thalereene vrucht van den gepleegden roof. De Leid- sche studenten hebben besloten de Novemberfeesten te vieren door op den 19 in plegtigen optogt met de corps- en faculteits- vlaggen, zich te begeven naar een locaal, waar hun een dejeuner bereid zal zijn. De militairen mogen voortaan, mits gekleed in klein tenu, op straat rooken. Bij ontmoeting van meerderen zal het rookvoorwerp uit den mond genomen en in de linker hand moeten gehouden worden. Eenige leden der Tweede Kamer moeten, op commando van een zeker blad, van veront waardiging gloeijen. Het recept moet bepaaldelijk gevolgd worden door hen die het vrije hollandsche bloed niet door de aderen maar door het hart voelen stroomen. Zoo bij die heeren dus al het hart op de regte plaats zit, het bloed zeker niet. Bij de collecte voor de monumenten 1813 te 'sHertogenboschdie 310,50 opbragt(er is daar bovendien voor f 996 ingeschre ven) hadden ook de weesjongens een ledige geldzak bij zich, die echter alleen gediend heeftom er elkander mede om de ooren te slaan. Een dertigtal der aanzienlijkste jongelieden uit de residentie heeft even als de Delftsche studenten verlof gevraagd om Z. M. den Koning tot eerewacht te mogen dienen, bij gele genheid van het leggen van den eersten steen van het opterigte» monument. Er is dus ook in de eerewachten concurrentie. In 'sHage wil men Zondag 15 dezer reeds met het uitsteken van de vlaggen beginnenzeker omdat het voor één dag zoo weinig der moeite waardig is en de kosten zoo schraal beloont. Er is Oranje wijn, Oranje likeur, Oranje bier, nu ook Oranje brood te koop, en de Oranje kleedingstoffen zijn er al lang. Men kan dus Oranje zijn van binnen en van buiten. Eenige dagen geleden ontstond een hevige brand te Biddagshausen in Bruns- wijk. Toen het huis bijna geheel in vlammen stond zag een knaap van 14 jaren aan een venster van de bovenste verdieping een kind staan, dat tegen de ruiten klopte. De knaap wilde het kind gaan redden, maar werd door de landlieden teruggehouden. Hij liet zich echter niet weerhouden en lette alleen op den raad om eerst zijne kleederen natteraaken. Hij wierp zich in de na bijheid in het water eu snelde daarna het brandende huis binnen. Langs den wankelenden trap kwam hij aan de kamertrapte de deur in en vond de kanier vol rook en vlammen. Het kind, nog ongedeerd, wierp zich om zijnen hals en met dien last be laden snelde de knaap den trap af. Beneden komende kon hij geen uitgang vinden, want ook de huisdeur was door de vlammen aangetast. Gelukkig ontdekte hij eene opening in den muur, waardoor hij in de vrije lucht kwam en alzoo zijne heldhaftige poging bekroond zag. Onmiddellijk onttrok hij zich aan het oog GOES 10 November 1863. De Toondag hield heden de gewone bezoekers van de beurs. De handel •paalde zieh tot consumptie tegen vorige weekprijzen. Nieuwe tarwe t 7,76 f 8,20 roggk f 5,50 a 5,75. Winter gerst f 5,a ƒ5,25. Zomer gerst •1,7» a 5,—. haver 2,75 a f 3,25. Groene erwten f 6,50 a 6,75 aardknboonen 5,25 u 5,50. kooi,zaad 12,50. meekrap flaauw met weinig omzet. iiotek f 1,10 a f 1,13 het Ned. euekex f 3,20 ii f 3,40 de 100 stuks. AMSTERDAM, 11 November 1863. tarwe en rogge zonder handel, rogge vaster, koolzaad X 66' BROODPBIJZEN. Naar de vroegere selling. Tarwen brood 14 ct. I Masteluin brood 11 ei', j Tarwen Krop brood 12 Bogge brood 10 Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, mijn waarde broeder de Heer EBANCOIS KABOL df. FOUW, in den ouderdom van ruim 76 jaren. J. van RENTERGEM de FOUW. Die genegen zijn tot de levering van 1500 Nederland- sche ponden GORT en het benoodigde VLEESCH, voor de fECONOMISCHE SPI J SU1TDEEL1N G in den aanstaan den winter, gelieven daarvan schriftelijke opgave met den prijs per Nederlandsch ponden voor zoo veel de Gort betreft met overlegging van monsters te doen op den 19 November e. k. des namiddags een ure, in het lokaal der spijskokerij. Goes den 5 November 1863. Namens de commissie, P. J. A. van DAM, secretaris lipt geneesmiddel van iedereen. Bij vastgezette koude, koortsachtige usr- doening, luisziekten, opgezette klieren en schorheid wordt oogenblikkelijk en altijd baat gevonden door de horst, den nek en rug ijverig te wrijven met deze zalt' tegen de ontsteking. Zij dringt door de huid en geneest. De tegenwoordige dompigheid en slechte staat van den dampkring vermeerdert aanmerkelijk het getal van lijders aan keel- en borstziekten; voor heiden is deze zalf, als zij goed gebruikt wordt, zeer aan te bevelen. In alle ge vaarlijke en constitutionnele ziekten, die hevig maar spoedig heslist zijn, zon men de pillen van Holloway moeten gebruiken, om dat zij gemeenlijk al de bedorven stoffen verwijderen en uitroeijen. Er kan geen zekerder en gezonder middel worden uitgedacht voor kinderen als zij lijden aan mazelen, j roodvonk en andere ziekten aan de kindsehheid eigen. Daar zij het bloed zuiveren vernietigen zij de koorts en de ontsteking. Doosjes pillen i\ f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 6,75, f 13,50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 7,05, f 13,85, f 20,95, zijn I op' franco aanvrage a contant te bekomen bij G. Verhaart te Prinslaiul, J. P. Verlinden te Bergeu-op-Zoomdhr. J. Straatman, hoofdép&thouder te 'sBosch, alsmede te Londen. Strant 244, en te New-Vork 5 Macdeu Lane llolloway's établissementen. e alom bekende C. BECKER'S worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen bij de fabrikanten BECKER BUDDIJVGH te ARNHEM. Zij sijn door hare gevoeligheid het iw- deeligsl voor den gebruiker.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3