s'hands met Rusland. "Van een rijk, hetwelk zulk een staats stelsel heeft als Oostenrijk en de gezworen vijand is van het nationaliteits beginsel in Italië, is bezwaarlijk afdoende bijstand voor Polen te verwachten. Buitendien zijn Pruissen en Oostenrijk beiden wegens hunne innerlijke gesteldheid afkeerig van oorlog. Wat Rome begunstigt is te Turijn verdacht; en koning Victor Emanuel kan niet met geestdrift opkomen voor eene zaak, waar voor (le paus gebeden heeft uitgeschreven. Rusland is de eenige mogendheid wier daden en woorden geene beduchtheid voor oorlog verraden. Zoo bestaat althans oogenschijnlijk geen vooruit- zigt op herstelling van het onregt, hetwelk aan Polen wordt gedaan. Volgens de Neue Preuss. Zeit. heeft het bezoekhetwelk te Baden-Baden bij den Koning door Koning Leopold, is afgelegd, j een diepen indruk gemaakt op keizer Napoleon, en bij hem zekere ongerustheid opgewekt. Bedoeld blad deelt daaromtrent o. a. mede dat zoodra men te Parijs de zekerheid had dat Koning Leopold met het doel om den Koning te Baden-Baden te ont moeten, zich derwaards begaf, iemand uit Parijs naar Baden-Baden werd gezonden voorzien van de noodige brieven van aanbeveling j aan invloedrijke personen aldaar, ten einde op die wijze zoo mogelijk te vernemen waarover is gehandeld. Men verneemt het volgende omtrent het voorstel door prins Hendrik der Nederlanden als vertegenwoordiger van den Koning Hertog van Luxemburg op het vorsten-congres gedaan hetwelk aanmerkelijke wijzigingen van het Oostenrijksche ontwerp bevat. De gedelegeerden-vergadering wordt in het voorstel afge keurd als te democratisch. Het vorstenhuis behoort slechts van tijd tot tijd zamen te komen, om over zeer gewigtige onderwerpen te beraadslagen. Het Heerenhuis moet bestaan uit de leden van den bondsraad ten getale van 17 leden, met 52 anderen door de vorsten afgevaardigd, vermeerderd. Door het aannemen van dit stelsel zal, volgens den voorsteller, het evenwigt tusschen de verscheidene deelen der bondsmagt bewaard kunnen blijven. Ook te Parijs is door het Russisch gezantschap aan de in Frankrijk levende Polen uit Litthauen last gegeven naar hun va derland terug te keeren onder bedreiging dat andere hunne goe deren verbeurd zullen verklaard worden. (jemctiflöe Beriflten. Volgens de Belgische Geneesk. Courant heeft zich een vader, moeder en kind van zes maanden op reis vergiftigd door het gebruik *an champignons. Het kind heeft het gif uit de moederborst gezogen. Alle drie ziju gestorven. Een jongman die tot gids diende is niet buiten gevaar. Een grijsaard die zich evenzeer aan dezelve te goed deed, heeft van niets geweten. Men ver haalt uit de omstreken van Torrelavega (Spanje) een moord onder de ergste omstandigheden begaan. Een zekere Jndré, omtrent vierendertig jaren oud ten gevolge van mishandeling in zijne jeugd niet behoorlijk ontwassen, was minsten 15 mijlen in den omtrek als de goede André bekend; dagelijks deed hij tegen ge ringe belooning over eene groote uitgestrektheid boodschappen was met ieder goede vrienden en genoot zelf om zijne strikte eerlijkheid en bijzonderen ijver het algemeen vertrouwen niet al leen, maar daardoor een goed weekgeld waarmede hij zijne ontaarde schoonmoeder ondersteunde. Op zekeren avond komt hij in eene herberg om zijne boodschappen en vind er eenige veekoopers; voor hen te zingen en aardigheden te verkoopen was niet genoeg, men moest met hem een grapje hebben, hij zou als de muildieren beslagen worden en zoo dansen. De jongen, niets kwaad denkende en gewoon aan spotternijleent onmiddelijk zijne voetendoch voelt ras dat de beschonken veedrijvers het erger voor hebben de een voor, de ander na werden hem ijzers aangelegd en de voeten met spijkers doorslagen, men dwingt hem te loopen en te dansen; en toen die barbaren eindelijk mets meer in hem zagen dan een klomp vleesch tot alles onnut, hingen zij hem aan een boomtak op. De kosten van voeding enz. der jeugdige bewoonsters van het stedelijk weeshuis te Weenen worden geraamd op 178 fl. per hoofd. Te Blauskio, in Moravie, bevonden zich twee kin deren van eenen aldaar wonenden slagter alleen te huis. Al spe lende zegt de oudste der knapen omstreeks 8 jaren oud: „Wij zullen eens slagter spelen en ik zal je wijzen hoe vader met de kalvers doet." Hij neemt daarop een mes en gaat zoo ge trouw naar de kunst te werk dat zijn klein broertje spoedig ontzield en zwemmende in zijn bloed lag. Ter bijwoning der feesten te Leijpzig, om te herdenken de aldaar van voor 50 jaren behaalde overwinning op de franschen, zijn 10 man uit Berlijn vertrokken die deel uitmaakten van de kleine bende Pruissen, die het eerst Leijpzig binnen trokken. De tien veteranen zullen gedurende het feest als gasten in hetzelfde huis vertoeven waar door zij zich het eerst een doortogt baanden. Op het eiland Trinidad heeft men, zeer nabij de kust, eene kom ter grootte van 90 acres ontdekt, bestaande uit asphalt, die 70 gallons ruwe olie per ton oplevert. Men heeft berekend dat deze kom meer dan de verbazende hoeveelheid van 300 millioen gallons olie kan op leveren en is nu voornemens deze brandstof te bezigen voor de stoomschepen, omdat zij in vele opzigten verkieslijk is boven de steenkolen. Te Namen wordt voor mevr. de wed. Barthlemy een geheel nieuw huis enkel uil ijzer omgetrokken, alleen de be neden gallerij zal met wit marmer bevloerd worden. Volgens officieele lijst hebben sedert 1 Mei jl. niet minder dan 14,273 vreemdelingen de badplaats Spa bezocht. Dezer dagen werden te Joure zes schoteltjes, waarvan een nog gebarsten, met 300, betaald. Vóór zeventien jaren hadden twee kooplieden die gezien en naar hun bezit getracht. Toen zij het berigt van overlijden der familie lazenondernamen zij de reis uit Holland op goed geluk en geraakten in 't bezit van dien schat. Aan een' anderen landbouwer gaven zij ook nog 60,voor twee dergelijke ge barsten schoteltjes. Dezer dagen reisde een Turk in Frankrijk doch verstond geen woord Fransch. Bij eene halte kocht hij aan het buffet eenige vruchten en reikte aan den bediende die geen woord Turks verstond een gouden Napoleon. De bediende aar zelde om dit aantenemen en de Turk daaruit opmakende dat hij te weinig betaalde, gaf een tweede. Nog verbaasder keek de knecht op en gaf aan zijn gelaat eene uitdrukking die de Turk een derde voor den dag deed halen; nog meer beteuterd, ontvangt hij een vierde, toen juist de bengel ging en de Turk deed voortijlen uit vrees dat bij zijnen ganschen voorraad Napoleons zou kwijt raken. De Turk verhaalde het gebeurde onderweg en trof iemand aan die hem verstond. Deze gaf bij het eerste station daarvan kennis en binnen korten tijd had de Turk zijne 80 francs terug na aftrek van fr. 1,25 die hij verteerd had. Een werkman te Lostwithiel (Cornwallis) heeft om vrij groote weddingschappen op het kruis van den toren der oude kerk aldaar een pint bier gedronken en is behouden in triomph naar beneden gedaalden nu in 't bezit van een niet onaardig fortuintje. Het N. Dagblad zegt, dat tot koning George I adressen van gelukwensching ziju gerigt, door de te Louden verblijfhoudende Engelschen. Als dit waar iszullen die adressen nog al met eene belangrijke menigte handteekeningen prijken. Keizer Napoleon heeft in een phaeton de Centraal-hallen en de werkzaamheden aan den nieuwen Bou levard bezocht. Z. M. was slechts van een adjudant verzeld en mende zelf. De toeloop om Z. M. toe te juichen was zoo groot dat hij slechts stapvoets kon voortrijden.Koningin Victoria is met haar rijtuig omgevallen en daaruit geworpen en ligt gekwetst. Onder het opschrift, wanneer zullen toch de vrouwen die ij dele vertooning afleggen, vindt men uit Lyou weder gewag ge maakt van den dood eener jeugdige gade die haren ecntgenoot in Zijne fabriek ten ontbijt wilde noodigen en zoodanig met hare crinoline in de machinerien verward geraakte, dat zij, alvorens de mogelijkheid bestond om alles te doen stilstaan, op 38 ja rigen leéftijd en moeder van een vijftal kinderen, onkenbaar en schier geheel vermaak! ten grave daalde. 252-tc STAATS-LOT1RIJ. Prijzen van 1000,en daarboven. 2e klasse. Ie lijst. N 15071 5000,—15121 1000,—. 3c lijst. N". 10672, 2000,— 8732, 1500,— 292, 11341 en 3261 ieder 1000,—. 3e lijst. N'. 18467, 20,000. N°. 18022, 1500. N°. 15234, f 1000. JTÏarftlöerfgtcn. GOES, 13 October 1863. I>e prijzen van tarwe ondergingen heden eene daling tot 15 et., die der rogge hielden zich wel zoo stijf als vorige week, terwijl de zomer gerst en de puike groene erwten tot 25 et. duurder werden betaald. Men noteerde de jarige tarwe f 8.10 a 8.25, nieuwe dito 7,75 a 8,10 rogge 5,90 a f 6,15. Winter gerst f 5,a 5,25. Zomer dito ƒ4,90 a 5,haver f 2,90 a f 3,10. Groene erwten 6,40 a 7, piardenboonen f 5,25 a 5.40. koolzaad f 12,50 a f 12,90. meekrap. Zeer lusteloos en zonder handel, ten gevolge der groote daling op dc hoofdmarkten. Prijzen nominaal voor racine/ 14ba en voor On- b roofde 18, •Boter f 1,15 a f 1,20 het Ned. ffi. eijeren (kippen) 3,20 a f 3,30 de 100 stuks. AMSTERDAM, 14 October 1863. Granen stil. Koolzaad éi 68'/2. Raapolie lager. Vlieg, f 39V2op 6 w. 40 (4. Lijnolie zeer flaauw. Vlieg, f 45 op 6'w, f 46 '/4. LONDEN, 14 October 1863. Granen stil. AVIGNON, 10 October 1863. Meekrap. Rosé-ioorlel fr. 30 a 31dito palud fr. 33 A 34. NapelscAe alizari 18/m. fr. 36; 30/m. fr. 37,50. Gemalen rosé fr. 40 a 42; dito palud fr. 44 a 46. De markt is stil en de prijzen hebben eene neiging tot daling. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zetting. Turvven brood 14 ct. I Masteluin brood 11 ct. Tarwen Krop brood 12 I Rogge brood 10 flöoertentien. Ondertrouwd A. A. W. BOLLAND, Boekhandelaar Goes en 15 October 1863. W. A. den BOER. Eenige kennisgeving.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3