RÖoerteiilieii. 3Junjcrltjfeen Stanö, OPENBARE AANBESTEBim Het maken van buitengewone verdedigings werken ter voorziening der oeverafschui- ving van den 19 Mei jl., tusschen de dijkpalen no. 19 en 21 bestaande in: onder de hand worden verpacht het Jaatregt U. DENEVERS, Parapluis, Parasols, Entouseaa, ij Wandelstokken, Barometers enz., Olïar&töerüjteu. BEPROEF EN ZXJT OVERTUIGD. Uit de hand te koop eene Schrijftafel. BE ZALF VAN HOLLOWAY. in verband met art. 249 der gemeentewet, omdat door haar de grondstoffen voor de zeep werden getroffen, dat voorts de wijze waarop van die belasting vrijdom werd verleend, van zoodanigen bezwarenden aard wasdat zij de vrije uitoefening van den handel belemmerde en dat overigens die vrijdom niet was ge regeld op den voet als bij de wet is voorgeschreven. Bij gedaan onderzoek is bevonden dat die klagte niet geheel van grond ontbloot was, en is het betrokken gemeentebestuur diensvolgens van wege den minister van binnenlandsehe zaken verzocht, cm door intrekking en wijziging van sommige bepa lingen, bepaaldelijk de belasting op de lijolie betreffende, daarin te voorzien, waarvan het gevolg is geweest dat de gemeenteraad van Vlissingen de heffing der belasting op de lijnolie heeft afgeschaft. Voorts ontvingen wij nog eene klagte over de heffing van secretarie-leges in de gemeente Ossenissezonder een daartoe door den koning goedgekeurd besluit. Een ingesteld onderzoek bevestigde dit, en hebben wij dien ten gevolge aan het gemeente bestuur last gegeven om die heffing te staken, en de onwettig gevorderde leges, die buiten de kas der gemeente waren gehouden, aan de belanghebbende terug te geven. Gemeente-eigendommen. De Ganzepoort te Goes werd met een daarbij staand commies huisje in het openbaar voor afbraak verkocht. De bouwval van den toren te Wissekerke (gemeente 's Heer Arendskerke), blijft nog altoos behouden, als eene herinnering aan betere dagen. Wordt vervolgd). KERMIS. Er valt natuurlijk nog weinig te zeggen van hetgeen de Kermis dit jaar opleveren zal, maar bedriegen wij ons niet, dan zal er meer gelegenheid tot amusement zijn, dan in de laatste jaren het geval was. Wij maken dit op uit de aanwezigheid van twee groote spellen, waarvan het eene een honden en apen- theater bevat, zoo als dat in den afgeloopen winter onze jeugd vooral bij uitnemendheid heeft vermaakt. De heeren Verdi en Dame schijnen er in geslaagd te zijn, om eene vereeniging daar te stellen, die bij velerlei afwisseling eene aangename uitspanning verschaft. Zij hebben niet alleen eene ruime collectie gedresseerde honden en apen maar wekken de verbazing van het publiek door de kunstverrigtingen van eene geit en van een schaap. Daarbij hebben zij een klein circus waarin kleine kinderen op kleine paarden kunsten doen, die aan het ongelooflijke grenzen. Op de Rotterdomsche kermis is deze tent dan ook steeds met een druk bezoek vereerd en niemand heeft onvoldaan die teut verlaten. Kinderen uit alle standen hebben er een rijk genot gesmaakt en die de kinderjaren achter zich hadden, hebben er weder de ervaring gesmaakt, dat de vatbaarheid voor kermisvreugd niet met den kindertijd wijkt. Wij wenschen de ondernemers van dit vermaak een ruim bezoek, en bevelen gaarne eene uit spanning aan, die tegelijk strekt om te doen zien, hoe dieren kunnen ontwikkeld worden en wat menschelijke kunst en geduld op die ontwikkeling vermag. van den 15 tot en met den 22 Augustus 1863. Gehuwd: Ben 20sten, Jurianus Martinus Lekker, oud 63 j., jonym. en Pietemella Krameroud 42 j.wed. Geboren Den 15denCornells, zoon van Jan Kriekaard en Lijntje Johanna van den Berge, den 16den, Jacobus, zoon van Jacobus Schipper en Maatje van de Velde. Maatje, dochter van Johannes Alidus Stokmans en Pietemella Dorothea Sloover. den 17den Hendrikadochter van Adriaan Goedhart en Cornelia Olree. Jan, zoon van Christiaan Maas en Jannetje van Hoorn, den 18den Gijberdina Johanna, dochter van Maatje van Beunin- gem. den 19den, Willem Boudeicijn zoon van Barend de Hond en Suzanna Adriana Glerum. Francinadochter van Gerrit Schouwenburg en Suzanna van Offenleek. den 21 sten Bondenijn zoon van Hendrikus van Sprang en Jannetje Verhulst, den isten, Elisabethdochter van Caret Louis Baeckelant en Helena Lamsue. Levenloos: Den 11 deneene dochter van Jacobus Cornells Bruggeman en Maatje Nonnekes. Overleden Den 15den, Laurens, oud 3 jaar, zoon van Cor nells Duvekot en Janna de Schipper, den 13den is te Leeuwarden overleden Pieter Pannijoud 52 jaren. 251ste STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000,en daarboven. 5- klasse. 17 lijst. N'>. 13983, 1000,en premie vau 30,000, nn. 14249 niet maar premie van 3000, Op WOENSDAG DEN 2 SEPTEMBER 1863, des voormid dags ten 11 ure, zal de DIJKS-D1RECTIE van de Breede Watering Bewesten Yersekein het logement de Prins van Oranje te Goestrachten aantebesteden 1657 vierk. ellen Dwarsstroom's Zinkstuk dik 40 duim. 1114 Kraagstuk, 30 214 kub. ellen Yletgrondj 500 last gewone Vilvoordsche steen i tot zinking en bestorting. 240 afval van idem De besteding geschiedt naar de voorschriften van art. 58 372 der algemeene regelen en bepalingen vastgesteld door Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsehe Zaken, bij beschik king van den 24 April 1860, n 160, 3.' afdeeling. Het bestek en de teekening liggen ter lezing en inzage ten kantore van den Heer G. H. Kakebeeke Ontvanger-Griffier dezer Watering te Goes, bij wien de verdere noodige inlichtingen te verkrijgen zijn. De inschrijvings-biljetten moeten vóór of op den 1 September 1S63, ten kantore van evengemelden Heer Ontvanger-Griffier vrachtvrij worden ingezonden. Goes, den 20 Augustus 1863. De Dijks Directie voornoemd W. A. de LAAT de KANTERDijkgraaf. G. H. KAKEBEEKE, Ontv.-Grif. Op ZATERDAG DEN 12 SEPTEMBER 1863, des voormid dags ten 10 ure, zal te 'slletrArendskerke, in het gemeente-huis, op de Gronden, gelegen in de gemeenten Kieuw en St. Joosland, 's Heer Arendskerke 's Heerenhoek Ovezande en Heieleenszand toebehoorende aan ambachtsheeren van 'sheerakendskerke c. a. De tegenwoordige pachters en belanghebbenden worden hierop opmerkzaam gemaakt. fabrikant in te Goes, maakt zijne geachte begunstigers bekend, dat hij als naar gewoonte dit jaar gedurende de kermis met zijn kraam staat vooraan in de middenreek, tegenover de herberg de Vriend schapen verzoekt beleefd de gunst, onder belofte eener hoogst billijke en soliede bediening. Per Telegraaf. ROTTERDAM, 24 Augustus 1863. .Tarige en nieuwe tarwe 50 ct. kogoe en gerst 20 ct. lager. erwten 25 ct. koolzaad 20 ct. hooger. meekrap redelijk geveild, vast. De ondergeteekende GEORGE MULLER, opvolger van zijnen vader Frans Muller maakt aan de geëerde, begunstigers beT kenddat hij gedurende de kermis met zijn net ingerigt kraam zal staan in de middenreek op de Groote Markt, terzelfder plaatse als het vorige jaar. Hij is ruimschoots voorzien van als: MESSEN, SCHAREN, VORK RN, TAFELSERVIEZEN enz.uitmuntende extra tijneeerste kwaliteit gewaarborgde Engelsche SCHEER- en BROODMESSEN enz.en hoopt met hetzelfde vertrouwen dat zijn vader gedurende meer dan dertig jaren zoo ruimschoots mogt genieten te zullen vereerd worden, terwijl hij zich beleefdelijk in de gunst aanbeveelt. GF.OKGR MUM ER. Te bevragen aan het bureau van deze Courant. Deze wonderbare zalf heeft eene iooverachtige kracht om alle soort van zweeren en huiduitslag te verdrijven Wanneer ilezclve over de huid gewreven wordt doordringt en zuivert zij iedere opeenhooping van kwade stof en werkt heilzaam op al de inwendige organen. Zij is een onschatbaar middel tegen alle puistenbrandwonden en schurftachtige ziekten en ook tegen de ver schillende soorten van huiduitslagwaaraan de kinderen onderhev'g zijn. De zalf vau Holloway brengt eene volmaakte genezing te weeg. Wanneer men er de aangedane deelen mede insmeert, worden er de zvveeren, klier gezwellen en huidziekten door verdrevenen zij is het beste middel tegen keelontsteking. Bij open beenenverouderde wondenschurftachtige!! en scorbutieken uitslag zal de verzachtende en heilaanbrengende zalf van Hol loway spoedig genezing bewerkenzonder de zenuwen te ontstellenhet gestel te verzwakken noch eenig gevaar te veroorzaken. Doosjes pillen a f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 6,75, f 13,50, f 20,50. Potjes zalf a f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 7,05, f 13,85, f 20,95, zijn op franco aanvrage a contant te bekomen hij G. Verhaart te Prinsland, J. P. Verluiden te Bergeu-op-Zoomdhr. J. Straatnuu, hoofdépóthoudcr te 'sBosch, alsmede te Londen. Strant 244, en te New-York 5 Macden Lane Ilollowav's établissementen.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3