3ïïttr6f6erigten. iftöocrtciitten. OPENBARE AANBESTEDING. lltto Jloefofs en 3oonen, 5°. de processen-verbaal van verkiezing van vier raadsleden /waaruit blijkt, dat allen herbenoemd zijn en die benoeming hebben aangenomen. 6". de verzoeken om kwijtschelding van hoofdelijken omslag van mej. E, M. P. Sterk en J. Bellaart, en van de honden be lasting voor mevr. de wed. Liebert en M. Bartelse. 7°. eenige staatbladen. Wordt gelezen een adres van de Goessche gas-maatschappij waarbij hoofdzakelijk wordt te kennen gegeven: dat zij in den laatsten tijd groote kosten heeft besteed aan de verbetering der fabrieken intusschen tot voldoening aan den geest des tijds en ter bestrijding van de opgekomen concurrentie den gasprijs bereids hebben verminderd; dat zij zich nog meerdere opofferingen wil getroosten en den prijs voor particulieren met 1 September e. k. op 16 cent per el brengen, doch dat daarte gen een beletsel bestaat in het contract van aanneming door de bepaling „dat de gemeente-instellingen en inrigtingen steeds „2 cent zullen betalen beneden de particulieren." Verzoekende dat de raad de maatschappij van deze bepaling ontheffe, en die inrigtingen met particulieren gelijk stelle. De Voorzitter zegt: burgemeester en wethouders zijn genegen dat verzoek intewilligendoch zouden daarvan gaarne uitgezon derd zien het Gast- en W eeshuiswelke gestichten geheel met een liefdadig doel werkzaam zijn en waarin veel gas verbruikt wordt, waarom zij voor die gestichten één cent beneden den particulieren prijs zouden bedingen. De heer de Kanter kan zich met dat voorstel niet vereenigen; de gemeenteraad vertegenwoordigt toch de geheele gemeente en moet allereerst zorgen voor de belangen van dat geheel n. 1. voor de gemeentekaswaarbij niet alleen de gasverbruikers maar allen belang hebben. Door het inwilligen van het verzoek bo vendien wordt de gemeente niet op de minste wijze gebaat terwijl zij van het eenig voordeel afzietdat de gemeente uit het contract ontleent. Dhr. in-S. Vader is van een tegen overgesteld gevoelen, daar er door niet inwilliging weinig waarschijnlijkheid bestaat, dat de prijs voor particulieren zal verminderd worden; hij vindt het dus rationeel en in belang van een groot deel der ingeze tenen, dat het voorstel aangenomen worde. De voorzitter ziet in het gebruik van de petroleum een groote concurrent van het gas en acht het nog niet te voorzien wat <ie gevolgen zullen zijn van het toenemend gebruik van dit ver lichtingsmiddel; doch verwacht men daar te spoedig en te veel van, dan zouden de ingezetenen, door strikt vasthouden aan de eenmaal gemaakte bepaling, welligt nog langen tijd verstoken zijn van het voordeel der vermindering van prijs van het gas. In dat geval zal ook de verdere deelneming aan de gasverlichting geen uitbreiding meer verkrijgen, hetgeen ten slotte op aller nadeel moet uitloopen, want dan houdt alle vermindering van prijs van zelf op, die alleen door een toenemend debiet kan ver kregen worden. Dhr. de Kanter merkt nog op, dat de prijs reeds met 2 et. per el verminderd is en er geen redenen bestaan om geene ver dere vermindering te verwachtenook zonder dat de gemeente van haar regt afstand doetomgekeerd kan de petroleum in prijs verhoogen en aanleiding geven, dat de prijs van 'tgas eveneens verhoogd worde, waartegen dan de stad niet gewaarborgd is, daar zij van het voorregt om steeds 2 ct. minder te betalen af stand zal hebben gedaan. Het voorstel in omvraag gebragt, wordt aangenomen met zes tegen twee stemmen, die van de heeren mr. de Kanter en Sou- tendam. De Voorzitter brengt weder ter tafel het reeds meermalen ver meld verzoek van H. Ellefrink om grond op erfpacht en berigt, dat de verzoeker de verzekering heeft gegeven aan het verlan gen van den raad te voldoen. Dhr. Pilaar vraagt of onder dat afgestaan en ook bereids ingenomen terrein ook behoort de reep gronds waarop hij nu steen heeft gestapeld De Voorzitter geeft dien heer de verzekering, dat bereids last tot opruiming van die steen is gegeven. Dhr. de Kanter stelt voor dat de raad zijn besluit handhave en het verzoek van den adressant eerst dan inwillige, wanneer het huis in orde en zoo als behoort opgeleverd worde. Burgemeester en wethouders nemen dat besluit over, doch stellen daarbij voor, om den adressant voor den grond reeds bij hem in gebruik, voor dit jaar 3,te doen betalen. Waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. {Nader verslag in een volgend nommer.) GOES4 Augustus 1863. De aanvoer bestond beden uit tarwe, jarige en nieuwe rogge, nieuwe wintergf.rst en p. m. 100 last nieuw winter koolzaad. Nieuwe erwten ontbraken nog en jarige paakdenboonen waren zeer scbaarseh ter veil. Alleen van tarwe werd in de puikste kwaliteit iets voor consumptie gedaan, bet zaad voor een groot gedeelte voor Belgie gekocht. Men noteerde de tarwe f 95o'75 a 10,Nieuwe rogge f 6,90 7,25 wintergerst 5,a ƒ5,15. paardenboonen 6,A 6,25. Nieuw winter koolzaad 12,50 a 12,80. meekrap. Onveranderd. boter 1,a 1,05 het Ned. ffi. eijeren (kippen) 2,20 a 2,30 de 100 stuks. AMSTERDAM, 5 Augustus 1863. tarwe flaauw met weinig handel, rogge tot nagenoeg vorige prijzen met redelijken handel, boekweit hooger verkocht door geringe voorraad in alle kwaliteiten, koolzaad 1 JL lager 68 Sept. 68 raapolie lager vlieg./ 40% op 6w/ 42,lijnolie mede lager, vlieg, 46% op 6/w 48, LONDEN, 5 Augustus 1863. granen nominaal. HAMBURG, 4 Augustus 1863. Tarwe in loco stiller. Op levering zonder handel en nominaal, rogge in loco lager. AVIGNON, 1 Augustus 1863. Meekrap. Sosé-ioortel fr. 30 a 31, dito palud fr. 33 A Si,gemalen rose fr. 41 A 42,50, dito palud fr, 45 A 47. De handel is steeds beperkt wegens schaarschte van wortels, waarvan nog zeer weinig ter markt is. BROODPRIJZEN. Naar de vroegere zelling. Tarwen brood 16 ct. 1 Masteluin brood 13 ct. Tarwen Krop brood 14 Rogge brood 12 m Ondertrouwd J. A. van MAREN Goes en den 5 Augustus 1863, C. J. Le CLERCQ. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd Wn,hei/min abort den 6dcn Augustus 1863. Th. BLECKMANN en M. C. van den BOSCH. Algemeene en bijzondere kennisgeving. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van YERSEKE, zullen op Zatnrdag den 16 Augustus 1S63 des namiddags tea 5 ure, ten gemeentenhuize, in het openbaar trachten aantebesteden Het doen van Metsel-, Timmer- en Leidekkers- werken, aan het Schoolgebouw te Yerseke, volgens voorwaarden ter lezing liggende in het gemeentehuis te Yerseke en bij den Secretaris J. J. de Graaff te Goesen waarvan door den opzigter locale aanwijzing zal worden gedaan op den dag der besteding, des namiddags ten 3 ure. Gedaan te Yekseke, den 5 Augustus 1863. Burgemeester en Wethouders voornoemd W. van OEVEREN. De Secretaris J. J. de GRAAFF. THERMOMETERSTAND. bugsdag 'smorg. 9 uur 74 graden, 's natnidd. 4 uur 76 graden. 4 Aug. i'smidd. 12 80 Woensdag 'smorg. 9 uur 72 graden. 5 Aug. l'smidd. 12 74 's avonds 7 72 's uamidd. 4 uur 70 graden, 's avonds 7 «68 ""O' II - - II -II ir Donderdag'smorg. 9 uur 76 graden.I'snamidd. 4 uur 74 graden. 6 Aug. l'smidd. 12 „76 |'savonds 7 68 25DU STAATS-LOTERIJ. Prijzen van 1000,eri daarboven. 5e klasse. 6-lijst. N». 246, 12060, 15391, 17940 en 19987, ieder 1000. UIT HET MAGAZIJN VAN TE AMSTERDAM. verkrijgbaar in het depót van WED. M. G. MULDER lange kerkstraat goes. PRIJS-COURANT, alles berekend per 5 ons. DE Goede zwarte no. 2 1,00. Zeer goede geurige zwarte 3 - 1,20. FijneSouckon Congo 4 - 1,40. Fijne Souchon 5 - 1,70. Zeer fijne Souchon Pecco n 6 - 2,00. Fijne Pecco Souchon 7 - 2,50. Zeer fijne Pecco Souchon 8 - 3,00. Extra fijne Pecco 9 - 4,00, Extra fijne Orange Veeeo op Hloem en-Thee Vrij goede groene no. 2, f 1,00. Vrij fijne llysant Fijne llysant Fijne Vxim Extra fijne Joosjes 3, - 1,50. 4, - 2,00. 6, - 2,00. 7, - 3,00. 8, - 4,00. Echte Keizerlijke suprm fijne Soulaag, fi,00 per pakje. SS ets. per pakje, zeer geschikt om voor of gedeelte onder de fijne soorten te mengen, waardoor de geur verhoogd wordt. De diverse soorten zijn verpakt in pakjes van 2% en 6 ons en worden tot gelijken prijs afgeleverd als en détail in het magazijn verkocht wordt, ieder pakje is met nummer en prijs gestempeld.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3