^lulenCanö. ijeineiiQöe lengten. 3ïï(»r&töerigtcn, brengen van water, de gevolgen niet. te overzien waren geweest. De oorzaak van den brand schijnt aan onvoorzigtigheid te moeten worden toegeschreven; alles was tegen brandschade verzekerd. (Alg. N. en A. v. Zeeuvsch-Vl.) Zaturdag avond heeft ten huize van den heer L. te Zwolle eene ontploffing van petroleum plaats gehad, waardoor niet alleen het bassin in de lamp geheel werd verbrijzeld, maar ook eenige glas- 1 ruiten zijn gesprongen. De petroleumdie zich in de lamp be vond, verspreidde zich brandende over de tafel en den vloer van het vertrekwaarin de ontploffing plaats hadmet zoo groote snelheiddat de aanwezigen met een gedeelte van hunne klee- dingstukken de vlammen moesten blusschen. Ten gevolge van het besluit der staten-generaal tot weigering der ratificatie van het liandelstractaaf met Zwitserland, op grond dat de Israëlieten in enkele kantons van dat gemeenebest zijn uitgesloten, heeft de heer L. R. Bisschoffsheim, te Parijsals blijk van hulde wegens dat besluit, aan den burgemeester te Amsterdam eene belangrijke som doen aanbieden om daaraanin overleg met eenige andere ingezetenen, eene weldadige bestemming te geven ten behoeve van leden van alle gezindten. Uit Amerika zijn de berigten in den laatsten tijd weder belangrijker, sedert zij den val van Vicksburg hebben gemeld en de overwinning door de Noordelijken op den generaal Zee be haald. De oorlogskans schijnt den laatsten gunstig te zijn ge weest zonder dat daardoor eene merkbare schrede gedaan is, op den weg ter beëindiging van den droevigen strijd. De beide partijen hebben bij het laatste gevechtnaar men zegt50,000 dooden of gekwetsten gehad, zoodat de overwinning, indien men het zoo noemen mag, wel tot zeer duren prijs is verkregen. De vice-president der Zuidelijken heeft getracht een onderhoud te verkrijgen met den president Lincoln, om dezen gewigtige mede- deelingen te doenmaar dit is hem geweigerd. Wel een bewijs dat de Noordelijken van hunne zijde weinig gezind zijn den vrede te bevorderen. De acte van conscriptie zal nu in geheel het Noorden ten uitvoer gelegd worden en de eerste ligting moet 100,000 man bedragen. Toch blijkt het dat de lust tot landverhuizing naar Amerika nog niet is uitgebluscht, want dezer dagen is weder eene menigte Düitschers Antwerpen gepasseerd, derwaarts reizende. Men schijnt te begrijpen dat Amerika manschappen behoeft. Te midden van de ernstige gedachten die de Poolsche strijd opwekt, lezen wij de volgende niet onaardige bijzonderheid daar toe betrekking hebbende. De grootvorst Constantijn die in War schau het bevel voerthad in een aanval van woede tegen de revolutionairen uitgeroepenik wenschte dat ik de photografische portretten had van die nationale regeringDen volgenden dag ontving de grootvorst een paketdat zorgvuldig toegemaakt en van het zegel der nationale regering voorzien was. Hij vond daarin een album, dat volgens opschrift de portretten bevatte van de twaalf leden der nationale regering. Gretig sloeg hij het album op en bezag de portretten, die zeer gelijkend waren maar den grootvorst niet veel wijzer maakten, want genoemde heeren had den zich van achteren laten portretteren. Bij het album was een brief waarin de leden der regering verklaarden, dat zij den groot vorst niets konden weigeren en daarom aan zijn verlangen had den voldaan. Bij de onderteekening van het protokol omtrent den afkoop van de Scheldetol te Brussel, heeft zich dit incident opgedaandat de Oosten rij ksche ambassadeur meende niet te kunnen teekenen gelijktijdig met dien van den koning van Italië, vermits Oostenrijk wel een koning van Piemont, maar geen koning van Italië erkent. Eerst nadat de beide gezanten nadere instructien hadden gevraagd, is de teekening geschied, maar met bijvoeging van eene verklaringdat deze gelijktijdige onder teekening geen inbreuk zoude maken op de verschillen tusschen de beide regeringen hangende. De burgemeester van Brussel, de heer Fontainas, een man geacht niet alleen in de stad zijner inwoningmaar door het geheele land, is Zondag avond overleden. Koning George I van Griekenland zal eerst in September Kopenhage verlaten. Hij zal eerst den keizer van Frankrijk den koning der Belgen en de koningin van Engeland bezoeken, vergezeld van graaf Sponneckdie hem als bijzondere raadgever is toegevoegd. Daarna zal hij zich te Toulon op een Grieksch schip inschepen om naar zijne Staten te vertrekken. denkteeken 1813, opgemaakt door mr. d'Engelbronner, komt ook voor, dat de leden bij den prins voorzitter gezeten hebben, ron dom eene ovaal-vormige tafel. Men zegt, dat de hoofd-cora- missie ten spoedigste aan de sub-commissien zal doen toekomen, de noodige kaartjes waarop de photographische portretten van de leden der hoofd-commissie, zoovelen het mandaat daartoe genomen hebben, zullen prijken, ten einde die leden, die volstrekt onbe kend zijn in den lande, daardoor bij het volk bekend te maken. Eene verschrikkelijke en ongehoorde misdaad heeft te New- York plaats gegrepen. Zekere dame mevr. Farr meende dat haar man in ongeoorloofde verstandhouding leefde met eene jeugdige bloedverwante, die hij uit medelijden in zijn huis genomen had. De daardoor teregt of onregt verwekte jalousie bragt de vrouw tot een vreesselijk besluit. Op zekeren dag kwam zij in de kamer van het meisje, terwijl zij bezig was met zich te kleeden. On verwacht wierp zij haar op den grond en terwijl zij haar krachtig vasthield stortte zij eene menigte zwavelzuur over het gelaat van haar slagtoffer. Onder de vreesselijkste smarten worstelde deze om zich los te maken en schreeuwde om hulp, maar eer die kwam opdagen, had zij het gebruik van het regter oog verloren en was zij op de akeligste wijze misvormd. Toen de jaloersche vrouw haar doel had bereikt trok zij zich in hare kamer terug lagchende en juichende over de w raak die zij genomen had 'en sloot zich daar op. Haar mandie intusschen geroepen was liet de deur openbreken en men vond haarde waanzinnige uitgestrekt op haar bed en stervende tengevolge van vergif dat zij genomen had. Op het gezigtvan haren man rigtte zij zich even op om nog eens hem toe te roepen heb ik mij nu niet goed gewrokenwaarna zij achteroverviel en den adem uitblies. Voor eenige dagen ontmoetten twee booswichten, beide in handen der justitie elkander te Vilvoorden. Spoedig ontstond tusschen hen een hooggaande twist die verwijten tengevolge had, waardoor de ju stitie ontdekte, dat deze twee misdadigers voor eenige jaren een moord gepleegd hadden bij Westwezel, waarvan men nooit de bijzon heden geweten had. Een onderzoek op de plaats zelve ingesteld bevestigde de toevallig ontdekte waarheid. De aartshertog Maxi- Onder de belangrijke bijzonderheden in het verslag van het verhandelde in de vergadering der hoofd-commissie voor het ge- d' Este, van wiens enorme nalatenschap voor eenigen tijd veel gesproken werd, heeft niet minder dan zeven kloosters doen bouwen en rijk begiftigddaarenboven een zevental gestichten in het leven geroepen voor de zusters der Drutsche ordedie ten getale van 170 daarin zijn opgenomen. Te Schelluinen een dorp in de nabijheid van Gorinchem is ook de keelziekte uilgebroken. In één huisgezin zijn daaraan drie volwassen per sonen overleden. De gemeente-raad van 's Hertogenbosch heeft, terugkomende op een vroeger genomen besluit, thans weder be paald, dat op de scholen boeken in plaats van medailles tot prijzen zullen gegeven worden. Men heeft waarschijnlijk begrepen, dat boeken voor de jeugd wel zoo nuttig zijn. Z. M. de koning is naar Baden-Baden vertrokken om daar, naar men zégt bijna twee maanden te verblijven. Te Zwolle is weder eene botervervalsching voorgekomen. Een boterkooper heeft van een boer onder Wijhe.een vat boter gekocht, dat niet minder dan 3 pond water inhield. De onttroonde hertog Karei van Brunswijk bezit eene waarde van 15,398,322 fr. aan diamanten. Bij het Wegruimen der batterijen die de stad Weenen omringen, zijn ver scheidene Hollandsche dukaten diep onder den grond gevonden, benevens een glasgranaat en andere voorwerpen, zonder twijfel daar ter plaatse verloren, gedurende de tweede belegering der hoofdstad door de Turken ten jare 1683, want de dukaten zijn 'geslagen in de 17» eeuw. Een Hanoversch dagblad bevat de volgende advertentie Een student, die sedert twee jaren aan eene Duitsche akademie studeertwenscht, Da volbragte studiën, een huwelijk aantegaan. Hij zou daartoe een meisje willen vinden, die hem de noodige gelden kon voorschieten' om zijne studiën te voleindigen. Wanneer zij zich op deze wijze aan hem verbond zou zij na twee of drie jaren, zijne vrouw kunnen worden. THERMOMETERSTAND. Maandag l'smorg. 9 uur 70 graden, 'snamidd. 20 July, i'smidd. 12 74 'savonds Dingsdag 'smorg. 9 uur 68 graden, 's namidd. 21 Julij. i'smidd. 12 72 'savonds Woensdag l'smorg. 9 uur 70 graden, 's namidd. 22 Julij ('smidd. 12 72 'savonds Donderdag 'smorg. 9 uur 68 graden, "snamidd. 23 Julij I'smidd. 12 72 'savonds 4 uur 68 graden. 7 66 4 uur 70 graden. 7 66 4 uur 70 graden. 7 68 4 uur 70 graden. 7 68 GOES, 21 Jalij 1863. De lioofdaanvoer bepaalde zich heden tot takwe en koolzaad. Van nieuwe granen was nog niets aan, in de volgende week wacht men de aanvoer van nieuwe gf.rst en rogge. Alleen van puike tarwe werd iets voor consumptie gekocht. Men noteerde tarwe 9,50/9a, Jarige '/rogge f 7,— a f 7,25. Paar- denboonen 6,koolzaad 13,59/15. meekrap in een doen. boter f 1,a f 1,10 het Ned. ffi. eijeren (kippen) 1,80 a f 2,de 100 stuks. AMSTERDAM, 22 Julij 1863. granen onveranderd, koolzaad 72 a LONDEN, 22 Julij 1863. tarwe vast.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3