1803. N". 56.DONDERDAG 23 JÏÏLIJ. 50*" Jaargang. ffhiatsefisTi JSestuur. ^mnmfiinöscfje 3Serigfen. Bcliond.mals.iiig. Borssele. El' zijn 28, allen geldige stemmen uitgebragt, dus was 15 de volstrekte meerderheid. De beide aftredende leden Jan Steketee TFz. met 19 en Jan van 't Westeinde, met 15 stemmen zijn herkozen. Cortgene. Zijn herbenoemd de af tredende leden J. va» Damme, met 33 van de 37 uitgebragte stemmen en O. Boot, met 23 van de 37 stemmen. Zullende er eene herstemming moeten plaats hebben tusschen het aftredend lid dhr. J. O. Hoogendorp, die 17 en dhr. E. J. van de Linde, die 14 stemmen heeft bekomen. i 'S Gravenpolder. Getal kiezers 46, daarvan namen deel aan de stemming 30dus volstrekte meerderheid 16 stemmen. 'S HeerenllOök. Bij de verkiezing voor drie leden van den raad, hebben deelgenomen 27 kiezers, de bus bevatte 28 stembriefjes, dus grooter dan het getal kiezers. Een stembriefje is van onwaarde verklaard om dat daar alleen één persoon op was vermeld die nog minderjarig is; 22 stemmen zijn uitgebragt 1 op D. Lambregtse, 21 op P. C. de Jonge en 15 op F. van den Bulckdus allen met volstrekte meerderheid van stemmen benoemdterwijl het .verschil met het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemdengeen invloed heeft kunnen uitoefenen. (iOKSSlBE De uitgave dezer Courant geschiedt Maan. dag en Donderdag avonduitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal 1,35 fr. p. p. ƒ1,90. Gewone advertentiSn worden a SO et. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberlgten van 1-6 regels ƒ1,30, behalve het zegelregt, De inzending van advertentiën kan geschieden tot vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, van het bureau van stem-opneming aldaar, ontvangen hebbende de processen-verbaal van inlevering der stembriefjes en het op maken der gedane stemming ter benoeming van vier leden in den gemeente-raad van Goes, gehouden den 21 en 22 dezer; uit welk laatste blijkt, dat van de 182 geldige stembriefjes, de meeste stemmen zijn uitgebragt op de lieeren: Mr. W. G. m KNOKKE van der MEULEN, met 163. M. V. BLAAUBEEN, met 161. C. PILAAR, met 139. P. H. SAAIJMANS VADER, met 106. welke heeren mitsdien met volstrekte meerderheid van stemmen benoemd zijn. Brengen overeenkomstig art. 69 der kieswet, ter kennis van een ieder die het aangaat, dat afschriften van genoemde processen- verbaal, ter gewoner plaatse in deze gemeente zijn aangeplakt, en dat gelijke afschriften ter inzage voor een ieder, ter secretarie zijn nedergelegd, waar dezelve dagelijks (uitgenomen des zondags) van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 ure zullen voor banden zijn. Gedaan ten raadhuize van Goes, den 22 Julij 1863. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN, De Secretaris, II. C. PILAAR. Wanneer een dagblad zich uitgeeft het volksorgaan te zijn bij uitnemendheid, dan mag men van zulk een blad verwachten, dat het voor het volk eenigen eerbied toont. Men verwacht dat nog veel meer, wanneer zoodanig blad den schijn aanneemt van de regten des volks te verdedigen. En als het daarbij over tuigd is, dat er onder dat volk kunnen gevonden worden, die zoodanig orgaan niet als liet hunne beschouwen, dan moet het die andersdenkenden niet van het volk isoleren, maar hunne mee ning eerbiedigen, en het comproroitteert zich zeiven als het in plaats daarvan met minachting van dezulken spreekt. Wanneer het nu van de bladen, de organen zij her tegenstanders, zegt, dat zij walgelijk zijn en alleen daarom lezers vinden, dan treft het met dat oordeel minder de aldus gekwalificeerde dagbladen dan wel degenen die ze lezen. Het is nooit een bewijs van groot heid op het kleine te smalen en anderen te verachten, en wie ze daarin zoeken gaat, toont dat hij zelfs den weg niet kent om haar ooit te verkrijgen. „Eene courant die geld opneemt van alle rigtingen te gelijk, onder belofte aan elke rigting in liet bijzonder, om hare begin selen te veidedigen, is een oneer voor het Vaderland." Niemand zal de waarheid van deze stelling betwisten, maar het is vreemd als men die leest in een blad, dat geld opneemt, niet om eene rigting met eerlijke wapenen te bestrijden maar om de voor standers eene!' bepaalde rigting door het slijk te Valen. Het is nog vreemder als zoo iets verkondigd wordt door degenen wier vastheid van beginselen minstens zeer twijfelachtig is. Ook op het gebied der journalistiek geldt het, dat wie een ander van beginselloosheid of van wankelbare beginselen wil beschuldigen, zelf de bewijzen moet gegeven hebben, dat hij zijne beginselen nooit heeft verloochend. Sommige dagbladen houden zich nog altijd bezig met het ont slag van den heer Stieltjes. Allermeest echter wordt daarover gesproken in het oppositieblad, dat gaarne opneemt wat tegen het ministerievooral wat tegen den minister van koloniën ge schreven wordt. Uit de meeste artikelen zou men, indien men niet wistdat het hier alleen te doen is om den minister in een verkeerd licht te plaatsenopmaken, dat sympathie voor den persoon van de heer S. eene zoo scherpe afkeuring doet uitspre ken over zijn ontslag. Wij willen gelooven, dat die heer zoo veel sympathie ten volle verdient, maar gelooven tevens, dat bij de beoordeeling van een feit, die persoonlijke consideratien niet in aanmerking mogen komen. Wij houden het er voor, dat i de minister de eerste wil zijn om regt te laten wedervaren aan de talenten van den heer S., maar dit kon hem niet belemmeren om datgene te doen wat door de waardigheid zijner betrekking werd gevorderd. i Uitslag der verkiezing voor vier leden van den gemeente-raad van Goes, den 22 Julij 1863. Getal kiezers 368. Gestemd 183. Hebben bekomen de heeren -. rat. TT. G. de Knokke van der Meulen 163, mr. M. P. Blaaubeen 161, C. Pilaar 139, mr. P. H. Saaijmans Vader 106. die mitsdien herbenoemd zijn. Verder bekwamen de heeren: K. Broes van Dort 51, O. Ver- hagen 15, C. C. van den Bosch 13, J. K. van Baaien 7, F. S. A. Knitel 6, A. Mortier 4, M. R. Liebert, J. J. van Baaien mr. P. J. A. van Dam, JG. RisseeuwM. de Dreu en J. Kooman Az. ieder 2 en voorts ieder 1 stem, de heeren: N. Fervenne Pz.. H. K. van der Meulen, mr. C. de Witt llamer C. P. BlaaubeenA. Rijssermr. P. lenshoek van Kerkwijk, mr. J. J. v. Deinse, L. C. de Peval, J. C. Kooman, J. van Zoom, P. P. de Blok, C'. P. KakebeekeJ. 0. Kakebeeke, P. 1. van der Reit, D. DekkerJ. J. A. van de Putte, J. P. Kakebeeke, P. F. de Jonge en B. van Asperen Fervenne. Baarland. Herkozen P. Bruggeman, D. Remijn en J. Zeevaart. AftredendeFieter van Liere, Johannis Mol en Heter Zandee. j Herkozen de twee eerstgenoemden, beiden met 24 stemmen ter vervanging van Pieter Zandee gekozen Joliannis Zandee met 19 stemmen, terwijl Heter Zandee 6 stemmen verkreeg. Overigens waren stemmen uitgebragt op F. de Broekert 5, C. E. Vroegop 4, J. J. Borghstijn en J. Polderman ieder 2 en op Q. C. Peman Kakebeeke, A. de Winter, J. Remijn en H. Vroonland, ieder 1 dus zamen uitgebragt 90 stemmen.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 1