^emenflbc lengten. Jirieomneruocr. 35unjcrftj(icii 8tanï), Jïïiööefen oan oerooer. Jllar&tOcrioten. Per Telegraaf. noemden. Men zegt dat vooral de nieuwe Minister van onderwijs de steen des aanstoots is. De dagbladen hebben terstond na zijn optreden verkondigden het laat zich begrijpen van waar dit is uitgegaan, dat deze Minister vroeger voor de regtbank heeft teregt gestaanomdat hij aan eene onzedelijke daad zich zou hebben schuldig gemaakt. Als eene bijzonderheid, die niet voor vrijheid en menschelijk- heid getuigt, ontleenen wij aan een Fransch dagblad het volgende De heer Koellatdie wegens eene drukpers overtreding, als redacteur van het Journal de la Cóte d'or, tot ééne maand ge vangenisstraf is veroordeeld, mag in zijne gevangenis noch boeken, noch dagbladen ontvangen. En als zijne vrouw, de eenige die toegang tot hem heeft hem bezoekt, dan moet dit plaats hebben in een vertrekwaarin allerlei misdadigers bijeen zijn en in het bijzijn van den cipier en zijne beambten. De troonzetel die in de vergaderzaal van de Tweede Kamer der Stat.-Gen. te 's Gravenhage, ten tijde van ff'illm I werd opgerigt zal eerstdaags vernieuwd worden. Men verneemt dat daartoe bereids door de gebr. Hotrrix, met het werk belast, een plan is ingediend. In Pruisische gezelschapskringen circuleert de volgende aar digheid dé overleden koning van Pruissen leed aan hersen verweking, de tegenwoordige aan hersen verharding en de toe komstige (de kroonprins) lijdt aan hersen gebrek. De koning van Madagascar Radama II is door zijne onderdanen vermoord. De Pruissische minister von Bismarck is de zwavelbaden gaan gebruiken. Men hoopt zeer dat de zuiverende invloed van de zwavel het hoofd van het kabinet van vele schadelijke dampen zui veren zal. Men verhaalt van den nieuwen minister van onderwijs in Frankrijk, dat hij eens met de keizer arbeidde en op het zeggen van dezen, dat de eenheid van administratie die onder de oude Romeinsche keizers had bestaan zoo gelukkig en navolgenswaar dig was, geantwoord heeftwees op uwe hoede, Sirewant de Caezars waren met dat al groote schurken.Vrijdag avond onge veer 10 uren zagen eenige wandelaars in de Grande-rue te Grenoble plotseling een menschelijk ligchaam uit de derde verdieping naar beneden storten en vonden daarbij komende reeds het lijk eener jeugdige vrouw. De ongelukkige had het raam van hare kamer willen openen en daarbij geleund op het zonneblind, dat niet goed gesloten was. Zij had daardoor het evenwigt verloren en vo'ftd zoo eenen jammerlijken dood. Haar echtgenoot reeds te bed zijnde zag op eenen afstand den jammerlijken val en is door schrik en droefheid in eenen toestand, dat hij naar een hospitaal is ge- bragt. Ook het kind van veertien maanden dezer Ongelukkige ouders, dat onbewust in de wieg lag, is in! het gasthuis opge nomen. De productie van aardbeziën is dit jaar Boskoop zoo menigvuldig geweest, dat' men handen te kort kwam om ze te plukkeu. De prijs was dien ten gevolge zeer laag, maar de ver zending zeer overvloedig. Het prov. geregtshof in N.-Holland heeft, tegen niet minder dan vijf personen te gelijk de doodstraf geeischt. Is dat de vrucht van consequente toepassing der straf wet, dan is de vraag of die vrucht gezegend voor de mensch- heid mag heeten Een dagblad geeft hoog op van den kom mer en het leed, dat vóór eenige dagen te Enschede is verwekt door allerlei ongelukken. Men oordeele over die betreurens waardige onheilen: eenige werklieden zijn van een steiger gevallen, maar met den schrik vrijgekomen; de wind en hagel hebben eenige glasruiten verbrijzeld, de regen heeft (waarschijnlijk ten gevolge van doorlekken) hier en daar schade gedaan. Waarlijk zooveel kommer en leed moet wel haast ondragelijk wezen. Op de hoogte van Dordrecht is eene schippers vrouw die met haren man twist had over boord gesprongen. De teedere gade deed geene poging om haar te reddenmaar zij werd door andere schippers tijdig uit het water gehaald eu de man door policie agenten in verzekerde bewaring gebragt. Te Munchen hebben schoen- en laarzenmakers met de schoenlappers twist ge had. De laatsten vermeenden dat het verzooien tot hunne bevoegd heid behoorde, terwijl de eersten hun regt op dien arbeid verde digden. Elke partij diende een verzoekschrift in bij de stede lijke regeringen. Deze beschouwde de zaak van zoo hoog gewigt, dat zij de hulp inriep van een professor in de scheikunde. Het rapport van dezen ondersteunde de vordering van de schoen- en laarzenmakers, zoodat de regering in het voordeel van dezen be- slise, en dus de schoenlappers tot het verzooien van schoenen en laarzen niet geregtigd zijn.Bij de steendrukkers van de Weijer te Groningen is in de vorige week brand ontstaan, door de wer king der zonnestralen door een glazen dakpan. De brand is spoedig gebluscht maar het wantrouwen in de glazen dakpannen gevestigd. In Pruissen is zooveel voorraad van lsraeliten die (ien naam Maijers dragen, dat onlangs bij de verkiezing van een Israëlitisch comité de stembriefjes voor 22 vakaturen met 22 Maijers waren ingevuld, allen verschillende personen, slechts door hunne voornamen te onderscheiden. Volgens een onzer dagbladen zullen de notulen der algemeene vergadering van aandeelhouders in de landhuishoudkundige school te Groningen, door het bestuur worden ingenömen. Daarvan is voor de leden van dat bestuur eene indigestie te vreezen. -De beroemde koorddanser Blondin is thans in Belgie bezig om zijne kunsten te vertcronen en wordt nog altijd nagereisd door den Engelschman, die slechts op het sjelukkig oogenblik wacht, waarin Blondin den hals zal breken om dan met diens weduwe in het huwelijk te kunnen treden. Een jongeling te Libramont in Luxemburg is, terwijl hij met zijne moeder koffij zat te drinken, aan de tafel door den bliksem gedood. Ook de moeder is getroffen en zal waarschijnlijk be zwijken. Uit de badplaatsen wordt geschreven, dat de toiletten van heeren en dames uitmunten door zonderlingheid. De heeren dragen buitensporig wijde pantalons, gekleurde zijden overhemden, dassen van grenadine met een kostbaren ring om den hals ge sloten en hoog gekleurde fantasie jassen. De stroohoed heeft plaats gemaakt voor de kleiner zwarte of grijze hoeden met ronden bol, die op een omgekeerd scheerbekken gelijken. De dames dragen japonnen met lange rokkenvan onderen geborduurd, een kort lijfeen lahg en breed ceintuurkraag en overhemd van oude Venetiaansche kant. Het fatsoen der hoeden verschilt tot in het eindelooze. De Henri III is voornamelijk geschikt voor jeugdige aangezigten en de Watteau voileert den blik en geeft aan het gelaat i eene beminnelijke en peinzende uitdrukking. De heer Grenier van Mons las dezer dagen de volgende niet onaardige fabel voor De linkerhand sprak tot de regter, doe mij toch eens weten "Waarom ik minder handig ben dan gij Waarom veel zwakker, schoon als gij ook hand geheten?... Laat u dat niet verbazensprak de regterzie op mij i Gij laat mij alles doen. Werk! En het zal u blijken: Ontwikkeling is de weg, slechts arbeid kan verrijken; Wat wij niet hebben dat geeft hij. Bij de redactie is een schrijven ontvangen met verzoek om eene klagt optenemendat in den laatsten tijd dé retributie der brieven wel iets te wenschen overlaat. Gisteren was er bijna één uur na aankomst van de post verloopen, alvorens zelfs zij die permis de hoite hebben het aan hen geadresseerde konden ont vangen. Bij den bekenden ijver om het publiek te dienen door spoed en voorkomenheid, meent de inzender, dat eene enkele op merking voldoende zal zijn om ook in dit opzigt welwillende medewerking te ondervinden. van den 27 Junij tot en met den 4 Julij 1863. GehuwdBen Itien JulijEliza van den Bosch oud 23 j. jongm. tn louise Jeannttte Marie van Dam oud 20 j.jonged. Heter van der Reitoud 28 j.jongm. en Maria Josephina Loobeek, oud 28 j., jonged. den 3den, Andries de Jonge, oud 24 j., i jongm. en Kornelia Snoep, oud 24 j.jonged. Iambertus Cor- tfelis Eituwenhuijsoud 39 j jongm. en Pieternella Marculina Sterk, oud 39 j., jonged. Abraham Agathus Hon hebei, oud 30 j., jongm. en Elisabeth Maria Pieternella Sterkoud26 j., jonged. i Geboren: Ben Olsten JunijGtrardus, zoon van Jacob Eon- I nek es at Katharina Preeker. Johan George, zoon van Johannes Brost en Lijdia Betz. den üstenWillem Johannes, zoon van i Simon Gerrit Koen en Magrietha Remijn. den 30sten, Jacob Josias Johannes, zóón van Cornells Verburg en Abigaè'l Visser, den 1 sten JulijAbraham Pieterzoon van Marinus Kasseband en Jannigje Smith. Overleden Ben 30sten Junij, Kornélis Pieter Soetebier, oud 60 jaren icedr. van Adriana Isabella Keetlaer. den %den Julij Pieternella Beelaertoud 83 jaren wede. van Johannes Kardon. den 3den, Jacobusoud 2 jaren, zoon van Pieter de Kok en Bina van Oosten. Adrianaoud bijna 2 jarendochter van Laurus Rijk en Johanna Westdorp. JULIJ 1863. STOOMSCHIP: DE STAD GOES. van GOES. ure. van ROTTERDAM. Woensdag 8 Vrijdag 10 Maandag 13 smorg. n ii 5 6,30. Dingsdag 7 Donderdag 9 Zaturdag 11 s inorg. ii 's midd. ure. 11,30. 5,-. 9,30.! Dingsdag 14 'smorg. STOOMJAGT-. 25tJID-BEVELAMD van ROTTERDAM. ure. 1 van GOES. ure. Woensdag 8 'smorg. 10,30. Donderdag 9 'smorg. 5,30. Vrijdag 10 'smidd. 12,30. Zondag 12 8,30. Maandag 13 2,.Dingsdag 14 10,30. ROTTERDAM, 6 Julij 1863. takwé en géést 20 ct. rogge cu paardenboonen 10 ct. lAgCP. wit zaad 50 ct. booger. Van Zeeuwsch koolzaad was 8 last aan 70-72 J. Meekrap, vast. Zeer stil. LONDEN6 Julij 1863. Tarwe gedrukt. AMSTERDAM, 6 Julij 1863. Granen stil. kö'olzaad 71 JL. raapolie j 45,'voorjaar f 42, lijnolie f 46,voorjaar f 48,

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3