tai]crli]j(icti Stanö, JRarfetöerigten. Por Telegraaf. minet brengen, en liep zelf om eenen heelmeester, daar de on gelukkige geen bewijs van leven gaf. Weinige oogenblikken, nadat hij vertrokken was, kwam de lijder bij, hief het hoofd op, wreef zich de lenden, bemerkte dat hij volstrekt niet bezeerd was en vroeg een glas brandewijn. Toen hij zich weder gereed maakte om zijn werk te hervatten kwam zijn makker met een bebloede neus en een boos gezigt hem verwijten, dat hij zoo onhandig gevallen was. Hij had namelijk in zijn val den ander met zijn voet tegen den neus geraakt en daardoor was deze in woede ontstoken. Men slaagde er eindelijk in om den gewonden tot reden te brengen, de gevallene maakte eenige overbodige excusen en zij keerden naar hun dak terug, nadat zij zich verzoend hadden met het glas in de hand. In het Engelsche parlement is een voorstel om de herbergen des Zondags te sluitenafgewezen met groote meerderheid, voornamelijk omdat eene zoodanige wet een blaam zoude zijn op het Engelsche volk.Te Yeghel is vrijdag in den vroegen morgen een rijtuig gepasseerd, waarin gezeten waren een pater uit het kruisheeren klooster van Uden en een brigadier commandant der marechauseés. Men verneemt, dat die pater den vorigen dag uit zijn klooster was weggeloopen en zich bij dien brigadier had vervoegdomdat hij vreesde voor mishandeling wegens zijne vrijzinnige gevoelens. De brigadier begaf zich met hem naar 's Bosch, ten einde de zaak bij den officier van justitie bekend te maken. Te Almkerk is eene kat geboren met acht pooten en twee staarten. Te Delfzijl heeft een man, die kennelijk gestolen had om in de gevangenis te geraken, zich aldaar door ophanging van het leven beroofd. Naar men verneemt, zegt de Winschot er Courant, was de ongelukkige vader van vrouw en zes hinderen. Een jongen van ongeveer elf jarente Hoogeveen, speelde met een pistool met dat ongelukkig gevolg, dat het schot hem zoodanig in de linkerhand trof, dat men de middelste vingers, deerlijk verbrijzeld, heeft moetan amputeren. De ansjovischvangst te Enkhuizen is ongunstig, daar in de laatste nachtenniet meer dan 1000 a 1300 stuks gevangen worden. Te Arhem zal eene schouwburg gebouwd worden voor 100,000. Te Delft is een jongen in eene azijnkuip, die hij moest schoonmaken, gestikt. OPENBARE VERGADERLNG van den GEMEENTE-RAAD te GOES. van den 38 mei 1863. {Vervolg) Op voorstel van burgemeester en wethouders besluit de raad tot een drietal onbeduidende af- en overschrijvingen van de be grooting van 1862. De Voorzitter stelt aan de orde de ingekomen en ter vorige vergadering aangehouden verzoeken om grond in erfpacht en wel I-, van H. Ellefiink, waaromtrent burgemeester en wethouders voorstellente verklaren dat de aangevraagde 40 ellen van den publieken weg niet meer tot openbare dienst bestemd zijn en overigens het verzoek intewilligen zoo als het gedaan is. Dhr. de Kanter kan zich met dat voorstel niet vereenigen; zijns oordeels heeft de verzoeker niet voldaan aan de hem gestelde voorwaarden en is het gebouw niet opgetrokken volgens de over gelegde teekening, terwijl het hem bevreemdt dat de nu gevraagde grond reeds ingenomen is hij zou dus wenschen die zaak aan te houden en burgemeester en wethouders te magtigen den ver zoeker ernstig over een en ander te onderhouden, om te zien wat er welligt nog aan te doen zou wezen. Waarom de raad besluit die zaak nogmaals aantehouden. 2o. van den heer J. H. C. Kakebeeke, waarbij de Voorzitter mededeelt, dat er twijfel is gerezen of een klein gedeelte van den aangevraagden grond niet reeds vroeger is uitgegeven aan de firma S. Yader C nu Er. van de Putte Cwaaromtrent onderzoek zal worden gedaan en inmiddels de beslissing aange houden. 3o. van Jan Koens, herbergier, vroeger te Heinkenszand nu te Goes, om 100 ellen van den wal waar de Ganzepoort heeft gestaan. Burgemeester en wethouders berigten daaropdat die afstand zou strekken om den misstand van des verzoekers woning te ver ergeren en het inkomen der stad op dat punt nog meer te be lemmeren waarom burg. en weth. voorstellen dat verzoek van de hand te wijzen. Waartoe met algemeene stemmen besloten wordt. Dhr. de Kanter geeft hierbij aan burg. en weth. in overweging om met den verzoeker in overleg te treden in hoever het mogelijk zou zijn de rigting van den gevel van dat huis te veranderen en te brengen in de rigting der Ganzepoortstraathetgeen hij wel eenige opoffering van de zijde der gemeente zou waardig achten. De Voorzitter neemt aan om bij voorkomende gelegenheid daarover met den adressant te spreken. De Vooi-zitter deelt mede dat burg. en weth. van den aan nemer van het 4 perceel der in aanbouw zijnde gevangenis aan gezocht zijn om aan hem aftestaan ongeveer 3000 cubieke ellen grondtegen betaling van 500,of indien die hoeveelheid slechts 3300 el bedraagtalsdan tegen betaling van 400, waartoe zij meenen dat geschikt zou zijn, de grond gelegen aan de westzijde der haven bij de brugwachterswoning en die bij de woning van Hendrik van den Berge. Burg. en weth. hebben dat verzoek overwogen en daar die grond voor de gemeente geen waarde heeft en tot het doel zeer geschikt iszouden zij het verzoek inwilligente meer daar bjj die gelegenheid de brugwachterswoning die bouwvallig is en slecht geplaatstzou kunnen worden geamoveerd en verplaatst tegen den zijmuur der woning van de wed. de Jonge, waarvoor onge veer 900,wordt noodig geacht. Na eene geringe discussie is alzoo besloten, om over het laatste punt nader te beraadslagen. Wordt gelezen het verzoekschrift van Nicolaas de Lange, touw slager alhier, om de reep grond door hem in pacht bezeten eu gebruikt tot lijnbaan, waarvan de pacht den 30 Junij eindigt, op nieuw in te pachten op de vroegere voorwaarden. Burgemeester en wethouders stellen voor het verzoek intewil ligen, daar de gemeente aan den grond geen behoefte heeft en hij voor de uitoefening van des adressant» beroep onmisbaar is waartoe wordt besloten. Aan de orde is de vaststelling van de rekening der leenbank van 1862, waaromtrent de financiële commissie adviseert tot. goedkeuring en vaststelling. Is goedgevonden de rekening vasttestellen. In ontvang op 13886,86 uitgaaf - 1387,60 En alzoo met een goed slot van f 12499.26 Welke waarde aanwezig is in panden met 8072,50 De reservekas- 1050, En contanten - 3396,76 zullende het verlies ad. 74 cent uit de kas der gemeente wor den betaald, ten einde het bankkapitaal op 1250 I,te houden. Mede wordt gelezen de specificatie van uitgaven der gemeente apotheek over 1863 en begrooting voor 1863 waaromtrent de finan ciële commissie adviseert tot goedkeuring en vaststelling. Uit de rekening blijkt, dat de gezamentlijke uitgaven over 1862 hebben bedragen 905.87 terwijl er bereid zijn 4553 recepten, hebbende ieder recept dus gekost 19°85/, Ooo cent, terwijl de be grooting voor 1863 de volgende posten inhoudt. Jaarwedde apotheker400. leerling- 52, Schrijfbehoeften, vuur en licht- 75, Onderhoud locaal en gereedschap'- 45, Kleine onkosten- 10, Aankoop van medicijnen- 318, Zamen 900,. Wordt overgelegd de polis van de verzekering van het meu bilair op het raadhuis en besloten, de kosten daarop en op de verhoogde verzekering der gemeente gebouwen gevallen, te viuden uit onvoorziene uitgaven Wordt overgelegd het Provblad n'->. 58 waarbij de inzending der gemeente-rekening is bepaald op 31 Augustus. De rekening van de vereeniging van werklieden over 1862 in gekomen zijnde wordt gesteld in handen der financiële commissie. De Voorzitter herinnert, dat eenigen tijd geleden het denk beeld is geopperd om den hoofdelijken omslag door burgemeester en wethouders te doen regelen in overleg met eene commissie uit den raad. Daaraan gevolg willende geven benoemt hij tot leden dier com missie de heeren Fransen van de Putte, mr. de Laat de Kanter eu Pilaar, welke heeren zich daartoe bereid verklaren. De heeren v. d. Putte en de Kanter noodigen burgemeester en wethouders uit, om met eenigen spoed hun denkbeeld aan den raad medetedeelen, omtrent de door de school-commissie voorge stelde verbeteringen aan de schoollocalen. (Zie het verkort jaar verslag bij deze courant uitgegeven.) De Voorzitter neemt op zich daarover met de wethouders te spreken en in eene volgende vergadering hunne zienswijze mede tedeelen. ':i Daarna is de vergadering gesloten. van den 30 Mei tot en met den 6 Junij 1863. Gehuwd Johannes Philippus Coppieters, oud 24 j.jongtn. en Maria Nieuwkomer, oud 25 j,, jonged. Geboren Den Men, Johanna Maria, dochter van Laurui Alme- kinders en Elisabeth Lamme. Abrahamzoon van Reijnier Tteijerse en Lijdia van der Mark. den 4denPieter Augustinus zoon van Jacobus Franciscas Polfliet en Anna Mail. Overleden.- Den Men, Abraham Anemaetoud 77 jaren, wedr. van Jacoba Elisabet van der Hoek. den 4denMartina Nobel bijgenaamdKlinkoud 60 jarenwed. van Johannes de Jonge, den Aden Pieteroud ruim %/m.zoon van Adriaan de Dreu en Maatje Goud. ROTTERDAM, 8 Junij 1863. TARWE en PAARDENBOONEN 20 ct., ROGGE en HAVER 10 ets, BOEKWEIT 50 ct., ERWTEN 25 ct. haoger. WITTE- eu BRIJINEBOONEN 25 ct. lager. MEEKRAP met onbeduidenden handel. AMSTERDAM, 8 Junij 1863. GRANEN onveranderd. KOOLZAAD Jt 76. LONDEN8 Junij 1863, TARWE vast.

Goessche Courant | 1863 | | pagina 3